Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN PRUŠKA

Jan Pruška / Hradecký deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bez značek a s botičkou čeká vrak na uplynutí zákonné lhůty

Hradec Králové - Škoda Felicia bez státních poznávacích značek už několik dní hyzdí Pouchovskou ulici. Parkuje před křižovatkou se Severní ulici v místech, kde by vozidlo stát nemělo. Také už automobil ocenili městští strážníci botičkou.

Lásku k hasičskému poslání stvrdil mladý pár při netradiční svatbě

Myštěves - Dva hasičské motory vedle stolu, za kterým stál oddávající, kolem další neobvyklá hasičská výzdoba. Své ano si 
na myštěveském hřišti 
v sobotu řekli dva místní dobrovolní hasiči - Martina Berglová a Jiří Materna.

CTP chce po městu 8 milionů eur

Hradec Králové - Kvůli odebrání nesouhlasu
s rozšířením příjezdové cesty 
k černým halám chce investor po hradecké radnici odškodné.

Bydžov ochromí oprava

Nový Bydžov - Rekonstrukce křižovatky 
na Masarykově náměstí omezí provoz do konce října.

Tři studenti z Hradecka získají zkušenost v zahraničí

Hradecko - Dvě studentky a jeden student z gymnázií v Hradci Králové a Novém Bydžově získají zkušenosti na školách ve Velké Británii a Spojených státech amerických.

Zkratkou už můžete. Ale jenom na chvíli

Opatovice nad Labem - Někteří řidiči si 
po rekonstrukci opatovické čerpací stanice opět mohou zkracovat cestu na dálnici D11. Vlastník ale chystá změnu.

Město opraví úsek silnice ve Svobodných Dvorech. Za rok

Hradec Králové - Už příští rok se dočká více než stometrový úsek ulice Františka Žaloudka ve Svobodných Dvorech rekonstrukce. Městskou kasu vyjde oprava na dva a půl milionu korun.

Nezletilé milovníky alkoholu policisté nacházejí mimo Hradec

Hradecko - Muži zákona kontrolují mladé, jestli nepijí alkohol. Nejvíce jich nacházejí v menších obcích.

Jana Slouková: 'Připravit festival trvá dlouho'

Hradec Králové /ROZHOVOR/ - Festivalové veselí? Zahraniční inscenace, večerní představení i doprovodný program.

Rodiče často podceňují sluch svých dětí

Čtvrtina předškolních dětí trpí nedoslýchavostí, ale rodiče často návštěvu odborníků podceňují.

Zeď, rotundy i chodníky zaplatí město z přebytku loňského rozpočtu

Hradec Králové - Opravu zdi havarijního stavu v Mýtské ulici, bazénu na ZŠ Štefcova nebo Věkošské svodnice. To a mnohem více chce město Hradec Králové zajistit z peněz, které mu zbyly z hospodaření loňského roku.

Mladík chtěl skočit z mostu. Kvůli rozchodu s dívkou

Hradec Králové - K velké tragédii v krajské metropoli mohlo dojít v noci ze soboty na neděli. Mladík zhrzený nešťastnou  láskou chtěl ukončit svůj život skokem z mostu v centru města. Zachránil ho projíždějící pár ve voze, který ihned zastavil a čin mu rozmluvil.

Hradci z loňska zbylo 134 milionů, využije je nejspíše na přechody či zbrojnici

Hradec Králové - Loňské rozpočtové hospodaření stotisícového Hradce Králové skončilo kladným výsledkem 134 milionů korun při příjmech 1,98 miliardy korun a výdajích 1,85 miliardy korun.

Onemocnění cév zažeňte pohybem a dietou

Čtvrtinu pacientů hradeckých praktických lékařů sledují nebo léčí kvůli vysokému tlaku. Jak předcházet onemocnění, co dělat, když má člověk potíže a další podrobnosti o srdečních nemocích, prozradil Vladimír Bláha ze III. interní gerontometabolické kliniky královéhradecké fakultní nemocnice.

Na Air festivalu v Hradci vystoupí DJ Martin Garrix

Hradec Králové - Na Air festivalu v areálu Festivalparku na královéhradeckém letišti vystoupí například dýdžej Martin Garrix. Pořadatelé přehlídky, která se uskuteční 12. a 13. srpna, vstupenky už mohou zájemci zakoupit v předprodeji na webových stránkách.

Konečně! Stodesítka začne na Hradubické platit od května

Hradec Králové /FOTO/ - Několik let čekali řidiči na zvýšení rychlosti na nové a přehledné silnici, která propojuje dvě krajská města.

Oblíbený vláček vyjede již v sobotu. Od května i do lesů

Maximálně pětadvacetikilometrovou rychlostí může uhánět ulicemi Hradce Králové turistický vláček se třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se kochají památkami krajské metropole.

Oblíbený vláček vyjede již v sobotu. Od května i do lesů

Hradec Králové - Maximálně pětadvacetikilometrovou rychlostí může uhánět ulicemi krajské metropole turistický vláček se třemi vagóny po dvanácti pasažérech, kteří se kochají památkami Hradce Králové.

S nemocnými ledvinami můžete žít normálně

Pokud vás bolí zub, víte, že je nemocný a zajdete si k lékaři. V případě onemocnění ledvin, ale dlouho nemusíte tušit, že je v těle něco špatně. Proto je důležitá prevence.

Neměl práci, peníze ani bydlení. Chtěl si nechat poradit a dnes už je spokojený

Hradec Králové - Do špatné životní situace se může nejen vlastní vinou dostat každý. Přijít o práci či bydlení není těžké. Někdo se na vlastní nohy dostane svépomocí, jiný ocení pomocnou ruku.

Připadalo mi, že mám umřít, popisuje průběh mozkové mrtvice mladá pacientka

Když se před čtyřmi lety Zuzaně Slavíčkové kompletně převrátil svět naruby, bylo jí pětadvacet let. V práci ji začala brnět levá ruka a noha, bylo jí na omdlení.

'Musíme zlepšit vnitřní vztahy a dokončit kampus,' říká Bílek

Hradec Králové - Už ve středu rozhodne akademický senát složený z patnácti studentů a patnácti pracovníků Univerzity Hradec Králové o jménu dalšího rektora.

Precizně a jednoduše. Robot pomáhá lékařům

Robotické centrum v hradecké fakultní nemocnici už má za sebou první operaci. Pomocník za sedmdesát milionů korun má usnadnit lékařům operace a pacienti se díky tomu mohou dříve vrátit do běžného života.

Poklad starý dva tisíce let se ukrýval na poli

Hradec Králové - Sto tři stříbrných mincí se po více než dvou tisících let dostalo opět do rukou lidí. Na utajeném místě našli archeologové poklad nedozírné ceny.

Speciální metoda hematologům pomáhá v boji po transplantaci

Dvaceti pacientům už pomohla unikátní léčba, kterou hradecká fakultní nemocnice využívá jako jedno ze dvou pracovišť v České republice. Odborně se metoda nazývá extrakorporální fotoferéza.

Tříkráloví koledníci vybrali téměř 870 tisíc korun

Hradec Králové - Celkem neuvěřitelných 868 758 korun vybrali tříkráloví koledníci za týden v ulicích měst i vesnic na Hradecku. V kasičkách jim zůstalo o 107 tisíc korun více než v loňském roce.

Sníh nalákal běžkaře do lesů. Na udržování stopy je ho málo

Hradec Králové - Slunečné počasí a sníh přilákal do hradeckých lesů po dlouhé době milovníky lyží. Místo cyklistů a lidí na inline bruslích se tak po vyasfaltovaném okruhu prohánějí běžkaři.

Medaili dostane první miminko také příští rok

Hradec Králové - Pět tisíc korun a zlatou pamětní medaili v hodnotě větší než deset tisíc korun čeká na prvního Hradečánka roku 2016. Novorozenec, který přijde na svět v královéhradecké porodnici a bude mít trvalý pobyt v Hradci Králové, nepřijde ani v příštím roce o dárek přichystaný radnicí.

Problémy srdce vyřeší šetrněji nový pomocník kardiologů

Unikátní přístroj získala hradecká fakultní nemocnice jako první pracoviště v České republice.

Třebechovické muzeum představí nové betlémy. I papírové

Už ve čtvrtek otevře Třebechovické muzeum betlémů dvě nové výstavy. První z nich představí papírové orlickoústecké betlémy, druhá betlémy vyřezané ze dřeva a snímky betlému z Horní Lidče.

Nepodceňujte rakovinu. Zachyťte ji včas

Rakovina hlavy a krku je šestým nejčastějším typem nádorového onemocnění, který lékaři diagnostikovali už 600 tisíc lidí na celém světě.

Prestižní kalendář akcí čeká za rok zeštíhlení

Hradec Králové - Téměř na polovinu omezí královéhradecká radnice počet akcí zahrnutých v prestižním kalendáři Calendarium Regina. V předchozích letech v něm bylo přes padesát akcí, příští rok jich bude kolem třiceti.

Letošní Jazz Goes to Town: více míst i noví interpreti

Hradec Králové - Oranizátoři chtějí na 21. ročníku hudebního festivalu rozeznít celé město. Přidali tak nové prostory.

Nový výtah i kamery. Kraj chce zlepšit bezpečnost obyvatel Domova u Biřičky

Hradec Králové - Obyvatelé královéhradeckého Domova U Biřičky se mohou těšit na nový evakuační výtah, internet či kamerový systém. Královéhradecký kraj, který provozuje největší zařízením svého druhu v kraji, plánuje investovat miliony korun.

Pět procent lidí vyhodí dopis od věřitele do koše

Hradec Králové - Když se řekne inkasní agentura, spousta lidí netuší, o co se jedná. Povědomí má pouze zhruba polovina obyvatel Královéhradeckého kraje.

Do hradeckého Sunparku míří Captain Jack

Hradec Králové - Už v pátek se v areálu Sunparku na hradeckém letišti uskuteční akce s názvem 90's Explosion Open Air. „Měsíce příprav, podpisů, nejrůznějších obav, ale i dohadů. Nyní se sen stává skutečnost," lákají na dlouho připravovanou akci organizátoři.

Čtvrtek srnám nepřál. Dvě z nich srazili řidiči. Posádkám vozů se nic nestalo

Hradecko - Srážka se srnou nebo jiným zvířetem může skončit v lepším případě pomačkanými plechy, v horším i vážnějším zraněním.

Nečistíte svému psovi chrup? Mohou mu selhat vnitřní orgány

Polovina psů trpí kazivostí zubů. Velká část majitelů ale problém neřeší. To se jim může vymstít v podobě velké infekce.

Na tradiční Hip hop kemp dorazí elita z Čech i zahraničí

Hradec Králové - Ghostface Killah & Raekwon, Prago Union a mnoho dalších se vystřídají na několika pódiích.

Parkovacích míst na třídě Karla IV. je málo. Místní se bojí snížení

Hradec Králové - Podoba třídy Karla IV. v Hradci Králové nejspíše zůstane ještě nějaký čas nezměněna. Město totiž na rekonstrukci nesehnalo evropské peníze a projekt zatím uložilo k ledu.

Výstavbě nových domů v Hradci už nic nebrání

Poklepáním na základní kámen zahájil investor stavbu projektu Rezidence Na Plachtě. V sousedství unikátní přírodní památky vyroste celkem 20 čtyřpodlažních bytových domů od viladomů s devíti byty až po větší bytové domy s třiceti bytovými jednotkami.

Napadl fanoušek v Hradci policistu? Svědci tvrdí: Útok nožem je nesmysl

Hradec Králové - K napadení při sobotním fotbale mezi Hradcem Králové a Slavií podle svědků vůbec nedošlo. Podle nich byly následné zatčení i výslech nepřiměřené.

Bílá věž: průhledný strop, chytré schody a skleněný model

Více než rok a půl čekali Hradečané i turisté na možnost znovu se podívat do útrob i na ochoz královéhradecké dominanty – Bílé věže. V sobotu si památku z 16. století prohlédly stovky lidí. Nechybělo ani slavnostní zvonění na Augustin, třetí největší zvon v České republice.

Za letu hodně pijte a choďte. Zabráníte tím případné embolii

V celé Evropské unii ročně zemře důsledkem plicní embolie šest set tisíc lidí. AIDS zabije za stejné období pět tisíc pacientů. Přesto se o plicní embolii, což je ucpání krevního řečiště plic sraženou krví, téměř nemluví.

Fotbalový klub hledá partnera. Mužstvo postaví také z juniorů

Hradec Králové - Sestup z nejvyšší fotbalové ligy už hradečtí fotbalisté ovlivnit nemohou. Od příští sezony tak nastoupí pouze na trávnících druholigových soupeřů. A co se ještě změní?

Šetří čas i kroky lékárníkům. Robot podle kódů najde a podá krabičky léků

Rychlejší výdej léků a více prostoru pro konzultace s pacienty. To vše díky speciálnímu robotovi, který nahradí lékárníka v hledání správného balení. Princip je jednoduchý. Na receptu od lékaře přibyl QR kód, který lékárník přiloží ke čtečce, robot najde příslušnou krabičku a podá ji téměř až do ruky.

Bílá věž přivítá turisty. Ale nedostane se na všechny

Po více než roce a půl oprav se Bílá věž dočká prvních návštěvníků. Ti se z hradecké dominanty podívají na město už v sobotu 23. května, kdy se dominanta Hradce Králové slavnostně představí veřejnosti v novém kabátu.

Univerzita doplní kampus další budovou. Staví se zde Přírodovědecká fakulta

Hradec Králové - V areálu Na Soutoku už se nějaký čas staví, ale teprve tento týden poklepali zástupci univerzity, ministerstva školství a stavební firmy na základní kámen nové budovy Přírodovědecké fakulty.

Bílá věž v útrobách skrývá malého brášku. Skleněného

Tunový model královéhradecké dominanty už je kompletní. Turisté si ho poprvé prohlédnou na konci května.

Čas přezutí zimních pneumatik se blíží. Servisy zatím stíhají

Hradecko - Konec března klepe na dveře a zpozornět by měli především majitelé automobilů. Těm končí povinnost mít na svém vozidle zimní pneumatiky. Mohou je přezout a připravit vozidlo na letní sezonu. Hlavním důvodem přezutí je především odlišný vzorek a gumová směs, ze které se pneumatiky vyrábějí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT