Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN SŮRA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nově by mohl vlak z Prahy do Liberce dojet za 77 minut. Kudy?

Provoz na silnici mezi Prahou a Libercem houstne, přibývá nehod. A také slibů, jak se bude jezdit mezi oběma městy rychle a pohodlně vlakem. Realita je ale jiná. Nejméně dalších 10 let bude auto podstatně rychlejší cestou.

Severočeské vodárny za rozchod s Veolií zaplatí dvě miliardy korun

Města a obce v Ústeckém a Libereckém kraji budou mít od roku 2019 plnou kontrolu nad provozem vodovodů a kanalizací. Zisky z vodného a stočného tak už nepotečou do zahraničí. Nebude to ale zadarmo.

AKTUALIZOVÁNO

Travel Service ovládne ČSA, vykoupí podíl Korean Air i státu

České aerolinie získají nového majoritního vlastníka. Travel Service se dohodl s Korean Air a státní firmou Prisko na odkupu jejich podílů, v ČSA bude mít necelých 98 procent. Vznikne tak silná skupina s více než 60 letadly a bezkonkurenčně největší hráč na Letišti Václava Havla.

Z dotovaných krajských autobusů zmizely miliony cestujících. Jezdí vlakem

/ANKETA/ Cestování regionálními autobusy je pro lidi čím dál méně atraktivní, naopak přibývá cestujících ve vlacích. Ukazují to poslední data z dopravních statistik.  

Vlaky mezi Českem a Čínou se chytly. Tři jsou na cestě

Po letní premiérové jízdě mezi Prahou a čínským městem Yiwu zvládl přímý nákladní vlak i jízdu opačným směrem. Do Prahy do terminálu Metransu v Uhříněvsi dorazil v neděli přímý kontejnerový vlak z Číny, který zvládl cestu za 15 dní, o jeden den rychleji než při cestě tam.

Příliš levné dálnice. Ať to není na úkor kvality, varují odborníci

Třetinovou slevu nabízí u zakázek většina firem. Sílí tak hlasy, aby hlavní roli nehrála jen cena.

Nelegální reklama zůstává, stát je pozadu

Třetí týden platnosti nového zákona zůstává okolo dálnic stále většina reklam, i když už nejsou legální. Majitelé reklamních ploch se k odstraňování nemají a stát teprve chystá soutěž na firmy, které nelegální plochy zakryjí.

Legendární Jumbo Jet mizí z oblohy. Objednávky na nové nejsou

Letadlo, které změnilo byznys a umožnilo velký rozmach dálkových letů, pomalu míří do důchodu. Éra Boeingu 747, známého také jako Jumbo Jet, končí.

Kukuřice zpomaluje vlaky. Nejsou vidět

Vysoké rostliny snižují výhled řidičů i strojvůdců. Správci železničních tratí jednají s farmáři o změně plodin.

Velká hra o digitální jízdní řády. Nákup vyhledávače IDOS rozezlil politiky

Vyrostla hlavně na zakázkách pro České dráhy a teď je chce její hlavní zákazník koupit. Společnost Chaps, známá veřejnosti vyhledávačem jízdních řádů IDOS, je na prodej. Z obchodu se stalo už politické téma.

První rok nových zón v Praze: 150 milionů tržby, provoz aut klesl

/INFOGRAFIKA/ Celkem za dvanáct měsíců vykázal nový parkovací systém ve třech městských částech Prahy tržby 148 milionů korun. Největší část vybraných tržeb tvoří poplatky z parkovacích automatů, které dosáhly 75 milionů. U plateb stále převažuje hotovost (45 milionů korun) oproti placení kartou.

Leo Express začal vozit cestující mezi Berlínem a Stuttgartem v cizích vlacích

Na vagonech se skví nápis Locomore, jízdenky prodává FlixBus, ale dopravcem je Leo Express. Pro tuzemského dopravce dnes začala nová kapitola: železniční byznys v Německu. Po druhé hodině odpoledne vypravil první vlak z Berlína do Stuttgartu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení