Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KOČVAROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Pražané si připomněli léta totality

Praha - Dvacet let od pádu železné opony přiblíží Cirkus totality na náměstí Republiky, který je multižánrovým projektem nevládní neziskové organizace Opona.

Unikátní zákrok kardiochirurgů zvýší šanci na život

Praha - Další naději dostaly desítky vážně nemocných pacientů se srdeční chorobou.

Průmyslový palác dostaví město

Praha - Praha zahájila přípravy na obnovu Průmyslového paláce.

Za srážku vlaků v Praze mohla asi lidská chyba

Praha - Sobotní srážku rychlíku, jedoucího z Brna do Prahy, a posunující se lokomotivy na nádraží ve Vršovicích,zřejmě způsobilo lidské selhání.

Na Pražském hradě objevili archeologové skvosty

Praha - /FOTOGALERIE/ Naši předci v éře Rudolfa II. holdovali hazardu, byli ale i vybranými gurmány.

Lidé bez domova si řekli své ano

Praha - Svatbou chtějí začít nový život. Třináctku považují za šťastné číslo.

Viník požáru Průmyslového paláce bude znám do konce března

Praha - Pražští policisté předpokládají, že by do konce března mohli uzavřít vyšetřování požáru Průmyslového paláce. Deníku to ve čtvrtek potvrdila policejní tisková mluvčí Andrea Zoulová.

V supermarketu prodávali zelené hovězí

Praha - Vždy čerstvé a chutné zboží, alespoň to proklamují pražské obchodní řetězce. O tom, že ne vždy se to daří, ví své i čtenář Deníku Jiří Sejkora.

Tisíce studentů se bojí o budoucnost školy

Praha - Ředitelka Metropolitní univerzity v Praze je ve vazbě.

Praha chce zablokovat peníze za vyhořelý palác

Praha - Do týdne by měl magistrát podat návrh na předběžné opatření u soudu. To by mělo zablokovat vyplacení pojistky Inchebě za požárem poškozený Průmyslový palác.

Škole hrozí krach. Studenty ale bere dál

Praha 7 - Soukromá vysoká škola dluží statisíce korun na nájemném. Test Deníku prokázal, že přesto dál přijímá zájemce o studium.

Na učitele si nejvíce stěžují Pražané

Praha - Obyvatelé hlavního městavedou v počtu stížností na učitele. Jejích připomínky k jednání školy tvoří téměř třetinu podnětů z celé České republiky

Domácí porod se proměnil v tragédii. Dítě zemřelo

Praha - Měl to být nejkrásnější den v životě, ale proměnil se v osudové drama. Po domácím porodu zemřelo miminko.

Bertramku dostane Mozartova obec, rozhodl soud

Praha 5 - Poosmnácti letech soudních sporů se vrátila vila, kde pobýval světoznámýskladatel, původnímu majiteli.Občanské sdružení Mozartova obec se vily muselo vzdát v roce 1986na nátlak předrevolučního státu.

Učitelé si nevědí rady s geniálními dětmi

Praha - Výjimečně nadaní žáci to někdy nemají ve škole lehké. V hlavním městě už existují speciální školy, které pečují o mimořádné talenty.

Pražští pediatři: Nechte nám poplatky

Praha - Zrušení regulačních poplatků pro děti a mládež do osmnácti let vnímají pražští pediatři jako nespravedlivé a populistické gesto.

OBRAZEM: Magistrát podpořil demonstranty. Azylový dům zůstává

Praha - Ani mrazivé ranní počasí neodradilo na stopadesát demonstrantů s transparenty, kteří ve čtvrtek ráno protestovali proti rušení azylového domu pro matky s dětmi v Praze 11 na schodech magistrátu.

Nemocniční strava? Doneste si vlastní

Praha - Jen dvě přesnídávky během osmidenní hospitalizace dostala pro svého několikaměsíčního syna žena ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. A to přesto, že za oba řádně platila regulační poplatky. Nemocnice neměla pro jejího syna ani postýlku.

Školní automaty pomohou dětem zdravě jíst

Praha - Přítrž brambůrkům a čokoládovým tyčinkám udělaly nové školní automaty. Ty totiž nabízejí pražským školákům jen zdravou stravu, kterou si vyberou pomocí předplacených karet.

Rakovinou tlustého střeva ročně onemocní stovky lidí

Praha - Smutné prvenství drží Praha spolu se západními Čechy a severní Moravou. Rakovinou tlustého střeva zde ročně onemocní stovky lidí.

Čipy v nemocnici ohlídají pacienty i zaměstnance

Praha - Pod dozorem čipů budou nejen pacienti, ale i zaměstnanci a drahá zdravotnická technika.

Majitel pokladu se nenašel, půl tuny stříbra čeká v muzeu

Smíchov - Poklad zatím nevyčíslené hodnoty je od prosince v depozitáři Muzea hlavního města Prahy.

Ekonomika pražských nemocnic se vloni zlepšila

Praha - Loňský rok byl pro hospodaření většiny pražských nemocnic víc než úspěšný. V ekonomické ztrátě se neocitla ani jedna z nich. Nejlépe s finančními prostředky nakládala Fakultní nemocnice v Motole. Hospodaření nemocnice bylo vyrovnané a skončilo ziskem.

O bydlení ve vlastním mají nájemníci obrovský zájem

Praha - Snížit počty bytů ve své správě se stále snaží většina městských částí. Největší vlna privatizace čeká Prahu 8, kde plánují prodat bytové domy za 700 milionů korun na území Bohnic a Kobylis.

Zřícený strop ve školce stále řeší policie

Praha - Ani tři měsíce od tragické události, kdy v Praze 4 jen o vlásek uniklo smrti 16 předškoláků, policie stále nezná viníka celé události. Dosud totiž nebyli ještě vyslechnuti všichni svědkové.

Obnova Průmyslového paláce vázne

Praha - Originální plány, podle kterých byl postaven Průmyslový palác, jsou sice na světě, ale současný dodatek ke smlouvě mezi magistrátem a Inchebou nikoliv.

Zaměstnavatelé si posvítí na marody

Praha - Mnozí budou své pracovníky kontrolovat vlastními silami, někteří požádají o pomoc Českou správu sociálního zabezpečení.

Pes zachránil svému pánovi život. Už podruhé

Praha - O tom, že pes je nejlepší přítel člověka se Zdeněk Hrabě z Prahy 10 přesvědčuje už dvanáct let. Poté, co byl v roce 1996 napaden, a rány zasáhly míchu, se jen s velkými obtížemi pohybuje o berlích. Bez svého asistenčního psa Báry by si tedy život dokázal představit jen stěží.

Přišla vám kreditka? Buďte opatrní

Praha - V Česku roste počet lidí, kteří se neuváženým použitím kreditní karty od nebankovních institucí zadlužili. Stačí vybrat i minimální částku.

Obchody lákají zákazníky na slevy

Praha -Nakupující byměli být opatrní a pečlivě kontrolovat cenovky, zda jsou na nich vyznačeny původní i snížené ceny.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT