Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KOČVAROVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Pražané si připomněli léta totality

Praha - Dvacet let od pádu železné opony přiblíží Cirkus totality na náměstí Republiky, který je multižánrovým projektem nevládní neziskové organizace Opona.

Unikátní zákrok kardiochirurgů zvýší šanci na život

Praha - Další naději dostaly desítky vážně nemocných pacientů se srdeční chorobou.

Průmyslový palác dostaví město

Praha - Praha zahájila přípravy na obnovu Průmyslového paláce.

Za srážku vlaků v Praze mohla asi lidská chyba

Praha - Sobotní srážku rychlíku, jedoucího z Brna do Prahy, a posunující se lokomotivy na nádraží ve Vršovicích,zřejmě způsobilo lidské selhání.

Na Pražském hradě objevili archeologové skvosty

Praha - /FOTOGALERIE/ Naši předci v éře Rudolfa II. holdovali hazardu, byli ale i vybranými gurmány.

Lidé bez domova si řekli své ano

Praha - Svatbou chtějí začít nový život. Třináctku považují za šťastné číslo.

Viník požáru Průmyslového paláce bude znám do konce března

Praha - Pražští policisté předpokládají, že by do konce března mohli uzavřít vyšetřování požáru Průmyslového paláce. Deníku to ve čtvrtek potvrdila policejní tisková mluvčí Andrea Zoulová.

V supermarketu prodávali zelené hovězí

Praha - Vždy čerstvé a chutné zboží, alespoň to proklamují pražské obchodní řetězce. O tom, že ne vždy se to daří, ví své i čtenář Deníku Jiří Sejkora.

Tisíce studentů se bojí o budoucnost školy

Praha - Ředitelka Metropolitní univerzity v Praze je ve vazbě.

Praha chce zablokovat peníze za vyhořelý palác

Praha - Do týdne by měl magistrát podat návrh na předběžné opatření u soudu. To by mělo zablokovat vyplacení pojistky Inchebě za požárem poškozený Průmyslový palác.

Škole hrozí krach. Studenty ale bere dál

Praha 7 - Soukromá vysoká škola dluží statisíce korun na nájemném. Test Deníku prokázal, že přesto dál přijímá zájemce o studium.

Na učitele si nejvíce stěžují Pražané

Praha - Obyvatelé hlavního městavedou v počtu stížností na učitele. Jejích připomínky k jednání školy tvoří téměř třetinu podnětů z celé České republiky

Domácí porod se proměnil v tragédii. Dítě zemřelo

Praha - Měl to být nejkrásnější den v životě, ale proměnil se v osudové drama. Po domácím porodu zemřelo miminko.

Bertramku dostane Mozartova obec, rozhodl soud

Praha 5 - Poosmnácti letech soudních sporů se vrátila vila, kde pobýval světoznámýskladatel, původnímu majiteli.Občanské sdružení Mozartova obec se vily muselo vzdát v roce 1986na nátlak předrevolučního státu.

Učitelé si nevědí rady s geniálními dětmi

Praha - Výjimečně nadaní žáci to někdy nemají ve škole lehké. V hlavním městě už existují speciální školy, které pečují o mimořádné talenty.

Pražští pediatři: Nechte nám poplatky

Praha - Zrušení regulačních poplatků pro děti a mládež do osmnácti let vnímají pražští pediatři jako nespravedlivé a populistické gesto.

OBRAZEM: Magistrát podpořil demonstranty. Azylový dům zůstává

Praha - Ani mrazivé ranní počasí neodradilo na stopadesát demonstrantů s transparenty, kteří ve čtvrtek ráno protestovali proti rušení azylového domu pro matky s dětmi v Praze 11 na schodech magistrátu.

Nemocniční strava? Doneste si vlastní

Praha - Jen dvě přesnídávky během osmidenní hospitalizace dostala pro svého několikaměsíčního syna žena ve Fakultní nemocnici Na Bulovce. A to přesto, že za oba řádně platila regulační poplatky. Nemocnice neměla pro jejího syna ani postýlku.

Školní automaty pomohou dětem zdravě jíst

Praha - Přítrž brambůrkům a čokoládovým tyčinkám udělaly nové školní automaty. Ty totiž nabízejí pražským školákům jen zdravou stravu, kterou si vyberou pomocí předplacených karet.

Rakovinou tlustého střeva ročně onemocní stovky lidí

Praha - Smutné prvenství drží Praha spolu se západními Čechy a severní Moravou. Rakovinou tlustého střeva zde ročně onemocní stovky lidí.

Čipy v nemocnici ohlídají pacienty i zaměstnance

Praha - Pod dozorem čipů budou nejen pacienti, ale i zaměstnanci a drahá zdravotnická technika.

Majitel pokladu se nenašel, půl tuny stříbra čeká v muzeu

Smíchov - Poklad zatím nevyčíslené hodnoty je od prosince v depozitáři Muzea hlavního města Prahy.

Ekonomika pražských nemocnic se vloni zlepšila

Praha - Loňský rok byl pro hospodaření většiny pražských nemocnic víc než úspěšný. V ekonomické ztrátě se neocitla ani jedna z nich. Nejlépe s finančními prostředky nakládala Fakultní nemocnice v Motole. Hospodaření nemocnice bylo vyrovnané a skončilo ziskem.

O bydlení ve vlastním mají nájemníci obrovský zájem

Praha - Snížit počty bytů ve své správě se stále snaží většina městských částí. Největší vlna privatizace čeká Prahu 8, kde plánují prodat bytové domy za 700 milionů korun na území Bohnic a Kobylis.

Zřícený strop ve školce stále řeší policie

Praha - Ani tři měsíce od tragické události, kdy v Praze 4 jen o vlásek uniklo smrti 16 předškoláků, policie stále nezná viníka celé události. Dosud totiž nebyli ještě vyslechnuti všichni svědkové.

Obnova Průmyslového paláce vázne

Praha - Originální plány, podle kterých byl postaven Průmyslový palác, jsou sice na světě, ale současný dodatek ke smlouvě mezi magistrátem a Inchebou nikoliv.

Zaměstnavatelé si posvítí na marody

Praha - Mnozí budou své pracovníky kontrolovat vlastními silami, někteří požádají o pomoc Českou správu sociálního zabezpečení.

Pes zachránil svému pánovi život. Už podruhé

Praha - O tom, že pes je nejlepší přítel člověka se Zdeněk Hrabě z Prahy 10 přesvědčuje už dvanáct let. Poté, co byl v roce 1996 napaden, a rány zasáhly míchu, se jen s velkými obtížemi pohybuje o berlích. Bez svého asistenčního psa Báry by si tedy život dokázal představit jen stěží.

Přišla vám kreditka? Buďte opatrní

Praha - V Česku roste počet lidí, kteří se neuváženým použitím kreditní karty od nebankovních institucí zadlužili. Stačí vybrat i minimální částku.

Obchody lákají zákazníky na slevy

Praha -Nakupující byměli být opatrní a pečlivě kontrolovat cenovky, zda jsou na nich vyznačeny původní i snížené ceny.

Na rozlévání rybí polévky dorazil i premiér

Staré Město - /FOTOGALERIE/ Ani mrazivé počasí neodradilo stovky zájemců od tradiční rybí polévky, která se rozlévala ve středu 24. prosince na Staroměstském náměstí. Pro obrovský zájem v předešlých letech ji letos připravili kuchaři o 500 porcí více. Celkem se tedy připravovalo 2500 porcí polévky podle staročeské receptury.

Za stejné vyšetření účtují dvojí cenu

Praha - Dlouho očekávaný přírůstek v rodině se může pořádně prodražit. Své o tom vědí dvě ženy z Prahy, které ve 12. týdnu těhotenství absolvovaly totéž vyšetření. Ovšem s tím rozdílem, že jedna měla vyšetření zcela zdarma a druhá za něj zaplatila 1200 korun. Obě se přitom nechaly vyšetřit ve stejné státní pražské nemocnici.

Za bezdomovci přijde Ježíšek, letos obzvlášť bohatý

Praha - Nejtěžší období v roce čeká na lidi bez přístřeší. Těch jsou v metropoli přibližně tři tisíce. Někteří z nich žijí na ulici dlouhá desetiletí a o návrat k běžnému způsobu života nejeví příliš velký zájem.

Chcete rodit v Praze? Sežeňte si vyjednavače

Praha - V pořádnou dávku adrenalinu se může proměnit cesta do pražské porodnice. Jestli má Julínkův mluvčí Cikrt pravdu, pak se z rodiček stávají rukojmí v politické bitvě uvnitř ODS

Další obětí pneumokoka je čtyřměsíční chlapec

Praha -Závažné onemocnění má svou další oběť. Čtyřměsíční Honzík podlehl v úterý večer v pražské Thomayerově fakultní nemocnici zákeřnému pneumokokovi.

Pacientka čekala deset hodin na operaci. Marně

Praha - Šla k lékaři, od kterého očekávala pomoc. Za konzultaci s ním a příslib, že jí bude operovat právě on, zaplatila 1400 korun. Plánované operace se ale v přislíbeném termínu nedočkala.

Dělníci nalezli půl tuny stříbra v zazděném světlíku

Praha - Pořádný ranec peněz možná připadne třem ukrajinským dělníkům, kteří se podílejí na stavebních úpravách v Duškově ulici v Praze 5.

Statik: Trosky z požáru tržnice musí pryč

Praha-Libuš - Tržnici známou jako Malou Hanoj, kterou před týdnem zasáhl obrovský požár, navštívil magistrátní statik Petr Macháň. Ten na základě odborného posouzení rozhodl o jejím dalším osudu.

Požár tržnice: Magistrát plánuje rozsáhlá opatření

Praha -Zkázou vietnamské tržnice se chce zabývat i pražský magistrát. Do 3. prosince musí náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS) předložit Radě hlavního města Prahy podrobnou analýzu situace.

Cestujete s kočárkem? Nespoléhejte na ohleduplnost

Praha - Nezbytné cesty příměstským autobusem z Dolních Břežan se pro dvaatřicetiletou maminku ročního Honzíka Zuzanu Smékalovou stávají noční můrou.

Aquapark za 4,5 miliardy zřejmě změní majitele

Čestlice /FOTOGALERIE/ - Největší aquapark ve střední Evropě, Aquapark Čestlice, možná v brzké době změní majitele. Společnost SPGroup by objekt ráda nabídla hlavnímu městu.

Děti ze satelitu jezdí do školy desítky minut

Praha - Zdlouhavé dojíždění v mrazu a dešti čeká na desítky malých školáků z okolí Prahy. Školská zařízení tam jsou totiž beznadějně plná.

Na obnovu paláce vyplatily pojišťovny desítky milionů

Praha - Společnost Incheba v pátek obdržela první zálohu na obnovu Průmyslového paláce. Podle ředitele marketingu a komunikace Radovana Ježoviče se jednalo o částku ve výši několika desítek milionu korun.

Archiv dostal zpět dokumenty poškozené povodněmi

Jirny /FOTOGALERIE/ - Poslední paletu vodou poškozených archiválií předala slavnostně Národnímu archivu firma Belfor. Vysušované dokumenty se týkaly pěti resortů a státních institucí: Českého statistického úřadu, Ministerstva spravedlnosti, obrany, zemědělství a průmyslu.

Průmyslový palác shořel po výbuchu sprejů ze stánku

Praha -Tři dny od požáru levého křídla Průmyslového paláce znají pražští policisté jeho příčinu. V sobotu, osmnáctého října, bylo dokončeno ohledání místa požáru. Zajištěné stopy byly odeslány ke znaleckému zkoumání. Podle vyšetřovatelů zavinila požár technická závada jednoho z vystavovatelů na veletrhu Pragodent.

Dívka skočila z okna. Někdo ji možná navedl

Praha - Policisté nevylučují možnost, že za zoufalým činem šestnáctileté dívky mohla stát nějaká sekta.

V Praze přibývají luxusní hotely

Praha /FOTOGALERIE Z HOTELU KEMPINSKI/ - Přepychová zahrada se stromy dovezenými letecky až z Londýna o rozloze 1800 metrů čtverečních, mezonetové pokoje, nebo prezidentské apartmá. Takový luxus za stovky eur nabídne pětihvězdičkový hotel Kempinski, který představil jeho ředitel Sedat Nemli.

V domě hrůzy žije jediná žena. A její čtyři děti

Praha 5 - Potkani, švábi, bezdomovci a narkomani, takový pohled se denně naskýtá nájemníkům domu v Praze 5.

Pacienti dluží nemocnicím miliony korun

Praha - Nemocnice se s dluhy pacientů nehodlají smířit. Hledají účinnou cestu, jak se domoci peněz, které jim za poskytnutou péči náleží.

Supermarket nabízel lidem plesnivé melouny

Praha - Pořádně nevyplatit se mohl sobotní nákup Libuši Petržílkové v jedné z pražských prodejen obchodního řetězce Lidl. Namísto sortimentu čerstvého ovoce a zeleniny na zákazníky v Nárožní ulici ve Stodůlkách totiž čekaly plesnivé melouny.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT