Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA KODYSOVÁ

Jana Kodysová / Jihlavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Česku se prodávaly mobily, které skrytě volaly do ciziny

I do Česka naplno dorazil fenomén zavirovaných telefonů. A to nejenom těch dražších a takzvaně chytrých. Nebezpečné viry se objevily i u levnějších tlačítkových telefonů vyrobených v Číně. Upozorňuje na to Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS). Bezpečnostní systémy tuzemských operátorů totiž v posledních týdnech detekovaly problémy poté, co se do sítě začaly přihlašovat některé mobilní telefony značky myPhone CLASSIC.

Elektronické neschopenky: odstartují přesně za rok

V ordinacích tuzemských lékařů bude i nadále panovat „doba papírová“. Z povinnosti vydávat od ledna 2018 eRecepty se muži a ženy v bílých pláštích asi „nevyvlečou“, stejně tak je na jaře čeká EET, ale jedna potenciální starost jim ubude. Nemusí řešit takzvané eNeschopenky, jejichž zavedení letos v létě schválil parlament v rámci novely zákona o nemocenském pojištění.

VIDEO: Leštěnka na přehlídky? Kdepak, traktor musí pracovat

/VIDEO A FOTOGALERIE/ Kapoty traktorů i v pošmourném nedělním počasí oslňovaly v Třeštici už do dáli. Konal se tu totiž sraz traktorů značky Zetor. A jejich majitelé si dali pořádně záležet na tom, aby jejich plechoví miláčci vypadali dobře. Do malé obce nedaleko Telče dorazilo přes 80 majitelů se svými traktory, spanilé jízdě v neděli po půl druhé přihlíželo několik stovek zvědavců. V čele pelotonu jely traktory Šimon a Matouš z místní obecní garáže.

Fiala o kauze Babiš: Vyzýváme Sobotku, aby jednal. Čas má do pondělí

Předseda ODS Petr Fiala se na tiskové konferenci ODS v Jihlavě, na které byla představena první pětice kandidátu do voleb do Poslanecké sněmovny, vyjádřil k aktuální situaci na české politické scéně. 

Na Javořici vyjde i Lukáš Krpálek

Mrákotín – Velikonoční víkend si zájemci mohou zpestřit výšlapem na nejvyšší vrchol Vysočiny. A nebude to jen tak ledajaký výstup, tentokrát lidé změří síly s olympijským vítězem Lukášem Krpálkem.

Tři malí chlapci ubili plameňáka v zoo. Jejich rodiče se nyní omluvili

Je to případ, který před čtrnácti dny otřásl veřejností. Trojice malých kluků ubila jednoho z plameňáků v jihlavské zoologické zahradě. Po týdnu mediálního vzruchu přišli rodiče výtečníků za vedením zoo a nabídli řešení vzniklé situace.

VIDEO: Bagry v noci rozebraly most u Měšína. D1 je už plně průjezdná

V sobotu v devět hodin večer se první bagry zakously do dálničního mostu v Měšíně u Jihlavy. Kolem jedné hodiny v noci už z něj zbylo pouze torzo. Dálnice D1 u Jihlavy mezi 112. a 119. kilometrem je už opět průjezdná.

Diamo hodlá přepočítat uran na Vysočině. Obce to odmítají

Brzkov – Státní podnik Diamo požádal o stanovení průzkumného území výhradního ložiska radioaktivních nerostů v lokalitě Brzkov. Plánuje tam přepočítat zásoby uranu. S tím ovšem nesouhlasí dotčené obce, a prostřednictvím svého právního zástupce Luboše Klimenta vzkázaly, že s řízením nesouhlasí.

Žně na Jihlavsku skončily. Sklizeň komplikovaly deště

Jihlavsko – Letošní úroda zemědělců se dá podle ředitele Okresní agrární komory v Jihlavě Vlastimila Vaňka hodnotit jako průměrná. „Letošním problémem bylo počasí. Neustálý déšť sklizeň komplikoval a protahoval, což ve svém důsledku vedlo k tomu, že ani obiloviny, ani řepka nemohly být sklizeny v ideálním čase a v požadované kvalitě," popsal Vaněk.

První supermarket v Česku. Slaví čtvrt století

Jihlava – Přesně čtvrt století dnes uplynulo od chvíle, v níž se začala psát historie tuzemského moderního maloobchodu.

V Třešti otevřeli knihobudku

Třešť - Na autobusovém nádraží zkouší, zda se ujme projekt knihobudka. Lidé si mohou ze speciální skříňky, umístěné na stanovišti ve směru na Jihlavu vypůjčit zdarma knihu.

Šéf ICOM transport: Úspěch nepřichází hned a předchází mu mnoho neúspěchů

Jihlava /ROZHOVOR/ – Zdeněk Kratochvíl začal podnikat krátce po revoluci. Nejprve ovšem pracoval několik let v Německu, kde s kamarády likvidoval lesní polomy. Zde si také vydělal na vstup do podnikání. Začínal v autodopravě, která byla rovněž jeho koníček. U ní také skončil, řadu let šéfuje velké dopravní firmě ICOM transport. Nikdy neměl chvíli, kdy by si řekl, že to vzdá. Těší ho, že se v autodopravě našly i jeho dcery.

Byt jako kravín? Televize prý slova uprchlíka překroutila

Jihlava - Irácký uprchlík George Batto, který žije s ostatními křesťanskými běženci 
v rekreačním středisku Okrouhlík, se měl o nabízeném bydlení v městských bytech v Jihlavě vyjádřit kriticky. Podle překladatele, kterého měla s sebou na reportáž televize Prima, měl říci, že pokud bude bydlet v nějakém přemalovaném kravíně, tak se raději vrátí do Iráku. Podle Nadačního fondu Generace 21 byla ale slova uprchlíka špatně přeložena.

Za měsíc odstartuje divadelní jaro v Třešti

Třešť - Už jen měsíc zbývá do letošního 55. ročníku přehlídky ochotnických divadelních souborů s názvem Třešťské divadelní jaro 2016. Jedná se o krajskou postupovou soutěžní přehlídku ochotnických divadelních souborů s možností nominace na všechny tři národní přehlídky.

Lidí s Alzheimerem na Vysočině přibývá

Na Vysočině přibývá pacientů s Alzheimerovou chorobou. Jde o stovky případů ročně a vedení kraje činí takové kroky, aby o všechny, které toto onemocnění zasáhne, bylo postaráno. Tedy nejen o nemocné, ale také o jejich blízké a rodinu.

Brtnickým zámkem provedou také v noci

Vánoční prohlídky v brtnickém zámku jsou už od Štěpána v plném proudu.

Jaderné peníze některé obce nechtějí. Nepošlou číslo účtu

Vysočina – Lokalita Hrádek, která čítá šest obcí kolem vrchu Čeřínek, patří mezi uvažované kandidáty na vybudování úložiště jaderného odpadu. Správa úložišť jaderného odpadu (SÚRAO) zde pravděpodobně začne v příštím roce s průzkumy, za které však obcím náleží roční příspěvek v řádech milionů.  Některé obce peníze nechtějí. Nesouhlasí totiž s tím, aby se na jejich území kvůli průzkumům jakkoli zasahovalo do země. Nejhlasitějšími odpůrci jsou Hojkov a Cejle.

Všude samá čokoláda. Jihlavu čeká o víkendu invaze sladkých dobrot

Od pátku 27. listopadu do neděle 29. listopadu bude jihlavský dům kultury (DKO) hostit čokoládový festival s názvem ČokoFest.

Volné parcely na Jihlavsku jsou, jejich cena se však lidem zdá přemrštěná

Na Jihlavsku nabízí aktuálně volné stavební parcely například v Brtnici nebo v Batelově.

Do tajného areálu v Třešti nikdo nechce. Je k pronájmu

Třešť - Když se na začátku roku 2012 v Třešti odtajnil bývalý tajný bunkr s označením S-7, hlásili se zájemci, kteří zde chtěli podnikat.

Máme toho dost, volají města, v nichž se ruší finanční úřady

Vysočina - Finanční správa se rozhodla ke konci letošního roku zrušit celkem 23 územních pracovišť finančních úřadů v celé České republice. Na Vysočině se to dotkne tří měst, která se proti tomuto kroku důrazně ohradila. Podle vyjádření starostů Telče, Pacova a Náměště nad Oslavou pokračuje rozvrat služeb poskytovaných občanům.

U Bílého Kamene se opět objevily kruhy v obilí

Bílý Kámen /FOTOGALERIE/- Záhadné kruhové obrazce v obilí se už podruhé během posledních tří let objevily na poli u Bílého Kamene nedaleko Jihlavy.

Hermann Butz: Značka „Made in Jihlava" je všude symbolem kvality

Jihlava - Loňský rok byl pro jihlavskou firmu Bosch Diesel jeden z nejúspěšnějších roků za více než dvacetiletou existenci. Firmě se podařilo splnit si cíle a ani zaměstnanci se neměli špatně, v roce 2014 se jim navyšovaly platy. V letošním roce chystá největší firma na Vysočině přibírat 300 nových zaměstnanců a pro ty stávající, kteří jsou těsně před důchodem, připravila zajímavý program. O tom, jak se strojírenské firmě s více než čtyřmi tisíci zaměstnanci daří, promluvil obchodní ředitel firmy Hermann Butz.

Operace víček lidem uleví od pálení očí

Je to jeden z nejběžnějších zákroků na plastické chirurgii. V jihlavské nemocnici ho podstoupí nejméně jeden pacient denně a v létě mají o operaci zájem nejvíc učitelky.

Svatý Martin je tu. Nenechte se zmást značkami

Praha /INFOGRAFIKA, FOTOGALERIE/ – Zákazníka by z toho mohla bolet hlava ještě dřív, než to eventuálně přežene s degustací. Svatomartinské, Svatokateřinské, Mladé. Tyto tři „značky" vína buď již obsadily, nebo nejpozději zítra obsadí regály obchodů a nápojové lístky restaurací v ČR. Začala sezona ochutnávky prvního vína ročníku 2014.

Nejlepší stavby Vysočiny za loňský rok stojí podle poroty na Jihlavsku

Nejzdařilejší stavby z Vysočiny byly oceněny. Patří mezi ně například i domov důchodců.

V Jihlavě léčí rakovinu pomocí vypalování metastáz

V jihlavské nemocnici poprvé provedli léčbu jaterních metastáz pomocí mikrovln. V praxi to znamená, že jde o metodu založenou na vyzařování tepla do cílené oblasti postižení speciální jehlou, která je připojená k přístroji vyvíjejícímu mikrovlny.

Oranžové kontejnery v Jihlavě se mění v modré. Třídit je možné dále

Jihlava - Jihlavská Charita vysbírala za rok a půl projektu Sběru šatstva přes 165 tun oblečení. S oranžovými kontejnery se ovšem lidé na Jihlavsku už nesetkají, nyní je nahrazují modré nádoby.

V Pávově se provoz uklidnil. Může za to oprava dálničního nadjezdu

Jihlava - Rekonstrukce dálničního nadjezdu zcela uzavřela silnici mezi Pávovem a Červeným Křížem.

Sáčky do bioodpadu nepatří. Poprvé svezli odpad z hnědých nádob

Jihlava - Třídění bioodpadu v Jihlavě se stalo skutečností. Ve středu v dopoledních hodinách se konal historicky první svoz bioodpadů z příměstských částí Pávov a Zborná.

V Třešti se utkají trubači a vábiči

Třešť – Ve dnech 28. a 29. března 2014 proběhne Mezinárodní akademická soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů.

Formou her, testů a křížovek. I takto trénují paměť senioři

Jihlavsko – V domovech seniorů patří trénování paměti ke standardní součásti terapie s klienty.

Dárce krve v Jihlavě čekají krátké prázdniny. Kvůli rekonstrukci

Jihlava - Oprava pavilonu nemocnice, v němž je také odběrné středisko, vypukne zkraje dubna.

Předčasné jaro odhalilo nepořádek na Hosovském kopci

Jihlavsko - Kelímky od nápojů, krabice od jídla, plechovky od kávy, ledových čajů a další odpadky. Tak to vypadá na autobusové zastávce na Hosovském kopci v Jihlavě ve směru na Telč a Pelhřimov.

Oprava kanalizace v centru Jihlavy se opět protahuje

Jihlava - Kvůli sporům města a SVAKu o majetek nemohl být vyhlášen vítěz výběrového řízení.

AKTUALIZOVÁNO

Za vraždu dívky z Jihlavy dostali hlavní obvinění 25 a 22 let vězení

Brno – Brněnský krajský soud za loňskou brutální vraždu 15leté dívky v Jihlavě dnes potrestal Michala Kisiova 25 a Tomáše Zavřela 22 roky vězení. Odpykat by si je měli v nápravném zařízení se zvýšenou ostrahou. Jakub Doležal, který dvojici pomáhal s odklízením těla zavražděné, dostal dva roky vězení za přečin nadržování.

Amatérští divadelníci z Vysočiny si zahráli v Angelice, líbali se před kamerou

Jihlavsko - Před rokem a půl obsadil filmový štáb z Francie pohádkovou Telč, aby tam natočil obrazy do nového ztvárnění legendární Angeliky. Do komparzu tehdy hledal vhodné lidi na pozice nejrůznějších venkovanů, trhovců, ale i kurtizán. Dvě minirole si v příběhu plném lásky střihla také Kateřina Kodysová z Hodic a jednu roličku dostal i její přítel Václav Vrátil z Třeště. I když Václavovi natáčení zkomplikovala práce, přeci jenom ve finále mohl svou dívku políbit před kamerou.

Restituce: Do Bedřichova se po letech vrací premonstráti

Jihlavsko - Některé církve se už mohou těšit na nový majetek získaný v restitucích. Státní pozemkový úřad (SPÚ) a Lesy České republiky začaly uzavírat dohody o vydání zemědělských nemovitostí také v Kraji Vysočina. Klášter v Nové Říši nestihl podat výzvu včas, některé pozemky proto nedostane.

Ovzduší v Jihlavě trpí kvůli dopravě a domácímu topení

Jihlava - Kvalitu ovzduší sleduje krajské město už od roku 2010. S výsledky je vcelku spokojené.

V čele jihlavské polytechniky zřejmě poprvé stane žena

Jihlava - O post rektora Vysoké školy polytechnické v Jihlavě se uchází dvě prorektorky školy. Prorektorka pro rozvoj Alena Štěrbová a prorektorka pro studium Eva Lajtkepová.

V Jihlavě přibudou tři kilometry cyklostezek

Jihlava - V Jihlavě letos přibude 3,4 kilometru cyklostezek. Na stavbu dvou úseků v délce 1,1 kilometru vybrala Jihlava dodavatele.

Za peníze od SVAKu opraví v Jihlavě kanály

Jihlava - Nekonečné tahanice mezi Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK) a městem Jihlava zřejmě jen tak neskončí.

Neštovice. Rodiče vodí své děti za nemocnými kamarády

Jihlava - Cestování za neštovicemi se v poslední době rozmohlo. Lékaři od toho rodiče odrazují.

Jihlavská radnice se ozvala a hodnocení se zlepšilo

Jihlava - Podle Koukala nebude důvod, aby radnici někdo podezříval z netransparentnosti.

Když se bude Čechům dařit, budou mít žně také sportbary

Jihlavsko - Zimní olympiáda v Soči začíná. Chystají se besedy s bývalými úspěšnými sportovci.

Bárka pomáhá lidem na Jihlavsku prožít těžké chvíle doma

Jihlava – Charitní domácí hospicová péče Jihlava je služba, která pomáhá nevyléčitelně nemocným a jejich blízkým prožít poslední chvíle jejich života důstojně a v přirozeném domácím prostředí a v kruhu svých blízkých

Nový návrh vysokorychlostní tratě se obcím na Jihlavsku zamlouvá více

Jihlavsko – O vedení trasy vysokorychlostního koridoru se rozhořel boj. Obce bedlivě sledují vývoj.

V kraťasech už si v Jihlavě nezaplavete. Jsou zakázané

Jihlava - Do bazénu E. Rošického v Jihlavě mohou od soboty plavci pouze v klasických plavkách.

Na sběrném dvoře v Jihlavě skončilo loni přes 210 tun odpadu

Jihlava - Sběrný dvůr v Rantířovské ulici zprovoznily Služby města Jihlavy (SMJ) v září 2010. Jde tedy o důležité sběrné místo v Jihlavě, které bylo zřízeno především pro obyvatele ze sídlišť U Hřbitova, Za Prachárnou, Horní Kosov a Na Dolině.

Tradiční značky mizí z centra Jihlavy. Co teď bude s Baťou?

Jihlava - K prvnímu lednu skončila na jihlavském Masarykově náměstí poblíž kostela svatého Jakuba značková prodejna Kosteleckých uzenin.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT