Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA PAVLÍČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Turnov vystaví poklad, který mu závidí i Národní muzeum

Pověsit si ji na krk jako ozdobu by asi ani ta největší milovnice šperků dlouho nevydržela. Záhněda s briliantovým brusem totiž váží přes půl kilogramu. Přesně 508 gramů, v přepočtu tedy 2540 karátů. „Jde patrně o největší broušený drahokam, který pochází z Čech, je to hotový poklad,“ chlubí se geolog muzea Českého ráje v Turnově Jan Bubal.

Lidé utíkají za prací do Saska. Marksová: Řešení je vyšší minimální mzda

/FOTOGALERIE/ Naprostá zoufalost. Tak hodnotí situaci na trhu práce jednatel firmy CiS Systems Tomáš Jirouš.

Hledá se voda pro Ještěd. Chybí na umělé zasněžování

Kopec Ještěd projde podrobným hydrologickým průzkumem. U specializované firmy si ho objednala liberecká radnice. Lyžování na Ještědu totiž není jen o nutnosti rozšířit stávající sjezdovky, aby se na nich lyžaři nepomlátili, ale také o dostatečné zásobě vody na výrobu umělého sněhu.

OBRAZEM: Rekonstrukce silnice mezi Raspenavou a Krásným lesem vrcholí

Kvůli rozšíření silnice se vykácela stoletá jasanová Kočárová alej, zachováno z ní zůstalo jen osm stromů. U nich by měla být do budoucna infotabule připomínající historii Kočárové aleje.

Lokomotiva Adolf zdobí Masaryčku

Liberec – Dosud byla víceméně skrytá před zraky veřejnosti. Parní lokomotiva zvaná Adolf z roku 1882 byla dosud ukrytá v areálu železničního depa libereckého nádraží. Teď ji mohou konečně obdivovat všichni.

Případ Bart má dohru u policie

Policie v Turnově řeší, zda majitelka Barta, který strávil 16 dnů uvězněného v liščí noře, neporušila zákon na ochranu zvířat.

Marksová je v čele, i přes odpor

Krajskou ČSSD povede do voleb do sněmovny ministryně Marksová.

Odvolejte ředitelku, žádají stávkující učitelé školy v Turnově. Důvod?

Napjaté vztahy mezi částí zaměstnanců a ředitelkou Střední integrované školy v Turnově vyvrcholily včera jednodenní stávkou. Té se zúčastnilo necelých 30 % pedagogů a dalších pracovníků z budovy v Alešově ulici.

EXKLUZIVNĚ

Nejsou lidi. Firma verbuje děti z dětských domovů

Nedostatek pracovníků nutí firmy k různým krokům. Liberecká Magna chce dát nově šanci i dětem z dětských domovů, respektive těm, kteří je mají po dosažení dospělosti opustit.

AKTUALIZOVÁNO

Jednání se Zemanem krizi nevyřešilo. ČSSD a KDU-ČSL chtějí hlavu Babiše

/FOTOGALERIE/- Demonstrace nazvaná "Proč? Proto!" proběhla také na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci. Následně se přesunula k hotelu Imperial, kam svolal prezident Miloš Zeman jednání u kulatého stolu. Řešení politické krize však schůzka prezidenta se zástupci koalice nepřinesla. ČSSD a KDU-ČSL trvají nadále na Babišově odvolání.

Prezident Zeman míří znovu do Libereckého kraje

Prezident Miloš Zeman míří po roce opět na návštěvu Libereckého kraje. Zatímco v roce 2015 tu byl v březnu a v roce 2016 v únoru, teď jeho kancelář vybrala květen, konkrétně termín 9. - 11. května 2017. Setká se s ním o podnikatel roku z Turnova.

AKTUALIZOVÁNO

Změna vypověděla v Liberci koaliční smlouvu, chce širší koalici

Hnutí Změna pro Liberec dnes vypovědělo koaliční smlouvu v Liberci. Změna vládne na radnici se zastupiteli zvolenými za ANO, nikdo z nich už ale v hnutí není.

Už s tím Ještědem něco udělejte

Liberec –  Zatímco lyžaři by slovenské společnosti TMR areál na Ještědu hned pronajali, na radnici jednota není.

Malý hrdina z Frýdlantu. Šestiletý Vojta zachránil život svým prarodičům

Díky rozvážnosti zachránil babičku s dědou před udušením dusivým kouřem.

V zoologické se modlí, aby nemuseli utratit vzácné dravce

Liberec - Nervy nadranc mají od pátečního odpoledne pracovníci liberecké zoo. Prokázal se tam totiž virus ptačí chřipky u labutě, která uhynula v izolačním zařízení.

AKTUALIZOVÁNO

V Liberci našli mrtvé novorozeně v kontejneru mezi odpadky

Hrůzný nález učinil v sobotu 11. února krátce před polednem obyvatel jednoho z domů v ulici Na Bídě, který šel vysypat odpadky. V jedné z popelnic našel malé, bohužel už mrtvé, dítě. Šlo o čerstvého novorozence. Okamžitě tak zavolal tísňovou linku 158. Na místo ihned přijeli kriminalisté, posléze i pohřební vůz.

Vylepší soutěž autobusák?

Liberec - Autobusové nádraží si teď vezme na paškál architektonická soutěž.

Místo jízdenky jenom wi-fi

Dopravní podnik v Liberci se podílí na vývoji nové technologie.

Místo jízdenky jenom wi-fi

Liberec - Dopravní podnik v Liberci se podílí na vývoji nové technologie.

Poláci zpochybňují Turów

Liberecký kraj - Za ztrátu vody z českého území může podle Polska změna klimatu.

Višňová zásobuje speciálními vaky celou západní Evropu

Višňová (Liberecko) – /GALERIE/ Dřív tam byla velká přádelna a tkalcovna. Dnes se tu namísto kovralových koberců šijí podle přání zákazníků pevné vaky všech velikostí, od půlmetrových až po skoro třímetrové.

Na uhlí se teď musí čekat

Teplé zimy minulých let i špatná finanční situace lidí, kteří si nemohou objednat větší množství uhlí najednou. To jsou důvody, kvůli kterým jsou teď některé uhelné sklady zavaleny objednávkami. Jejich vyřízení ale trvá nejméně týden.

Cestující si mohou stěžovat u dispečinku

Liberec - ČSAD má problémy s vypravováním spojů, některých se lidé nedočkali.

Čekáme do února, jinak bude konec koalice

Liberec - Koalice v Liberci stále neví, zda spolu vydrží nebo se rozpadne.

Krajskou ČSSD povede primář Mečl, Paroubka se zbavili

Liberec - Novým krajským předsedou ČSSD se stal primář urologie liberecké nemocnice Jan Mečl. Nahradil tak Lenku Kadlecovou, bývalou náměstkyni hejtmana. Rozhodli o tom delegáti na krajském sněmu. Mečla volilo 44 z 52 přítomných. Mečl je v ČSSD čtyři roky, momentálně je zastupitelem v Liberci a předsedou klubu ČSSD na kraji.

Ze straníků ANO na Liberecku jsou nezávislí

Liberec - Ani jeden z devíti libereckých zastupitelů za ANO se nevrátí.

Turisty vyděsily krvavé stopy, o zvěrstvo pytláků ale nešlo

Oldřichov v Hájích - Řádí po Jizerských horách pytláci? Spíš ne, míní odborníci.

Lidé si stěžovali na Vesec, po letech se bude zasněžovat

Liberec - Výborná dostupnost, večer možnost osvětlení, různě náročné tratě. Po MS 2009 měl běžkařský areál dál sloužit veřejnosti, jenže zrovna v zimě se tam toho moc neděje. Naposledy se tam zasněžovalo pro veřejnost před třemi lety.

Jubilejní Padesátka hledá dobrovolníky

Jizerské hory - Bude to velká sláva, ještě větší než obvykle. Jizerská 50 totiž příští rok slaví kulatiny, rovných 50 let od prvního závodu. U legendárního sportovního podniku přitom můžete být i jinak. Kdo si netroufá do závodního pole a nechce se mu přitom jen tak přihlížet mezi diváky, může se zapojit do dobrovolnického programu.

Botanická jásá, získala přes tři sta let starou bonsaj

Liberec - /GALERIE/ Muraja latnatá, botanický název bonsaje, která letos dovršila 337 let života. Patří do příbuzenstva citroníku a pomeranče, listy i plody jsou ale zcela jiné. Posledních 20 let byla Bonsaj centru v Libčanech, teď přesídlila do Botanické zahrady v Liberci.

AKTUALIZOVÁNO

Hnutí ANO zrušilo místní organizace v Liberci a Frýdlantu

Liberec - Předsednictvo hnutí ANO zrušilo včera místní organizace v Liberci a Frýdlantu. Důvodem je dlouhodobé porušování stanov, poškozování dobrého jména hnutí na veřejnosti a neutuchající spory, které rozdělují organizaci v Liberci.

Nechceme dělat ze svých zákazníků rukojmí

Liberec - /ROZHOVOR/ Proč hrozí Teplárna Liberec městu soudem? Nezdraží se kvůli tomu cena tepla? Co podle Teplárny hrozí, když město uzavřenou smlouvu nedodrží?

Náměstkyně Hrbková odvolána. Hrozí Liberci konec koalice?

Liberec – Podraz. Nepřijatelný způsob jednání. Jasné porušení koaliční dohody. Taková a další slova padala včera od zástupců Změny pro Liberec na adresu primátora Tibora Batthyányho (ANO). Právě on totiž předložil na zastupitelstvu předem neprojednaný bod na odvolání koaliční partnerky, náměstkyně pro územní plánování, ekologii a veřejný prostor Karolíny Hrbkové. Důvodem je podle Batthyányho zdržení na územním plánu města.

Zůstanou v Liberci jen kasina nebo zvítězí nulová varianta?

Liberec - Poměrně velká diskuze čeká ve čtvrtek zastupitele Liberce. Schválit by měli vyhlášku, která od nového roku zreguluje provoz hazardních míst ve městě. První návrh byl přitom hotový v červnu, zastupitelé ale měli řadu připomínek, a tak se neustále předělávala.

Zhruba 700 korun ušetří v příštím roce zákazníci Teplárny Liberec

Liberec - O čtyři procenta zlevní příští rok Teplárna Liberec. Letos platí zákazníci, kteří s ní mají smlouvu na pět let, 699 Kč/GJ, příští rok to má být 673 Kč.

Před nebezpečím budou v Liberci varovat tabule

Liberec - Náledí, silný vítr, mlha, velké kolony a další možné překážky v plynulé dopravě. Na to všechno by měly řidiče v Liberci upozornit nové světelné tabule, které mají být rozmístěny po městě.

Pamlsková vyhláška likviduje školní kantýny

Liberec - Na pamlskovou vyhlášku doplácí hlavně osmiletá gymnázia.

Místo díry vznikne na Perštýně moderní čtvrť s výškovou budovou

Liberec - Investor veřejně představil územní studii k projektu Nový Perštýn.

Slováci chtějí na Ještědu proinvestovat 670 milionů korun

Liberec - V moderní středisko pro trávení volného času jak v zimě, tak i v létě chce areál na Ještědu proměnit slovenská společnost Tatra Mountain Resorts (TMR). A rozhodně nemá jít o drobné investice, výhledově tam chtějí Slováci investovat až 670 milionů korun.

Územní plán Liberce má další zpoždění

Liberec - Zřejmě až na podzim 2017 se Liberec dočká nového územního plánu.

AKTUALIZOVÁNO

Zemřel herec František Peterka. Nezapomenutelný Krakonoš

Liberec /FOTOGALERIE, ANKETA/- Ve věku 94 let zemřel v noci z 24. na 25. listopadu herec František Peterka, známý především jako večerníčkovský Krakonoš. Peterka pobýval od letošního července v libereckém hospicu, kam dobrovolně odešel z bytu na libereckém sídlišti.

Liberec chce jen jeden spádový obvod pro mateřské školy

Liberec - Co nejmenší změny pro rodiče a jejich ratolesti. Liberecká radnice chce usnadnit zápisy do mateřských školek, a tak si uzpůsobila novelu školského zákona.

Domov se pyšní prvním elektromobilem

Jindřichovice pod Smrkem - Domov důchodců v Jindřichovicích se může jako první sociální zařízení v Česku pochlubit nákupem elektromobilu.

Taťána Míková: Čekají nás mírnější zimy a nevyzpytatelná léta

Liberecký kraj - /ROZHOVOR/ Meteoroložka ČT Taťána Míková o fenoménu počasí, předpovídacích modelech i změně klimatu, která je dnes drastičtější než veškeré předchozí změny.

V Českém Dubu se rozhořel spor o městský znak

Český Dub - Skauti, hasiči, Sokolové, krojované Horačky i významní hosté. Minulý týden se při slavnosti požehnala nová městská vlajka Českého Dubu. Mezi zelenými pruhy je na ní v bílém poli znak města dub s žaludy. Zatímco žehnání se neslo v ryze svátečním duchu, na sociálních sítích se mezitím rozhořel „spor" o podobu městského znaku.

Chystá se stezka v mracích

Nové Město pod Smrkem - Swieradów Zdrój chce přilákat víc turistů, pomáhá i Nové Město.

Hrozí soud: I přes slib odmítá Liberec vložit do teplárny svůj majetek

Liberec - Nechci slevu zadarmo slavná věta profesora Zelí z povídky Šimka a Grossmana by klidně mohla pasovat na situaci kolem snižování ceny tepla v Liberci na konci loňského roku. Město tehdy dohodlo s teplárnou, že její zákazníci dostanou slevu, aby se zabránilo jejich odlivu. Kdo s teplárnou uzavřel smlouvu na následujících pět let, dostal slevu 14,5 %, kdo pouze na rok, má slevu 3 %.

Zaplaví sklad munice v Hajništi přehrada?

Liberecko - Ministerstvo hledá lokality pro záložní zdroje pitné vody.

Liberec se připravuje na pronájem areálu Ještěd

Liberec - Sportovní areál Ještěd už dostal od města provizorní výpověď.

Liberec se připravuje na pronájem areálu Ještěd

Liberec - Sportovní areál Ještěd už dostal od města provizorní výpověď.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT