Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA RYBOVÁ

Jana Rybová / Hodonínský deník

Jana Rybová šéfredaktorka Slovácka a hodonínského Deníku Národní třída 67, 695 01 Hodonín tel.: +420 518 389 311 mobil: +420 606 736 671 e-mail: jana.rybova@denik.cz

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Některá koupaliště na Hodonínsku mají ještě zavřeno

Hodonínsko – Zatímco hodonínské koupaliště v úterý navštívilo několik stovek lidí a otevřeno má už od devátého června, jinde provoz ještě ani nezahájili. „Čekáme na výsledky rozboru vody," vysvětlil místostarosta Vnorov Pavel Chudík.

Ptáci kvůli povodním přesídlili do hodonínské zoo

Hodonín, Praha - Ptáci z pražské zoo, kterou vyplavila povodeň, našli dočasné útočiště v Hodoníně. Zoo Hodonín totiž vyslyšela pražskou zoo, která se kvůli záplavám obrátila na ostatní zahrady s prosbou o pomoc při evakuaci zvířat.

Kovářství jako jedno z nejstarších řemesel se představuje v Kyjově

Kyjov - Nejen různé druhy nožů, ale například i kopii čepele japonského meče, růži ukovanou z jednoho kusu železa či řadu dalších kovaných užitných předmětů si mohou prohlédnout návštěvníci Vlastivědného muzea v Kyjově.

Vzniká vinařská velkoobec Velké Podlužice. Pomohou vinařům

Slovácko – Velkým Bílovicím, největší vinařské obci v České republice, přibyla silná konkurence. Vzniká totiž nová vinařská velkoobec – Velké Podlužice. Tu se rozhodly vytvořit vinařské obce na Podluží.

Zvířátka z hodonínské zoo soutěží o titul Nejkrásnější mládě

Hodonín - Už v sobotu třináctého dubna vypukne hlasování o nejkrásnější mládě hodonínské zoo. Ta se totiž stejně jako ve dvou předcházejících letech připojila k soutěži BabyZOOm, kterou už potřetí vyhlašuje Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Mládě z hodonínské zoo se tak díky hlasům návštěvníků může stát NEJ mládětem roku ze všech českých sdružených v unii.

Co s areálem bývalých vinařských sklepů v Hodoníně? Poradí lidé

Hodonín – Několikrát tam hořelo, bezdomovci si je oblíbili a postarali se i o jejich demolici. A o čem že je řeč? O bývalých Družstevních vinných sklepech v Hodoníně. Téměř jedenapůlhektarový areál koupili loni v červnu tři noví majitelé. Ti teď vyzývají Hodonínské, aby navrhli, jak prostor využít.

Nová vlna se starým obsahem dorazila po třiceti letech do Strážnice

Strážnice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Náhoda tomu chtěla, že se členům strážnického občanského sdružení SPRONK dostal do rukou článek Nová vlna se starým obsahem. Ten vyšel 23. března 1983 v komunis­tickém časopise Tribuna, aby odradil tehdejší mládež od rockové hudby.

AKTUALIZOVÁNO

Výrobní halu v Kostelci hasilo 19 hasičských jednotek. Vyhořela

Kostelec - Velký požár zachvátil v sobotu odpoledne halu kovovýrobního podniku v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Oheň se rozšířil i na sousední dřevařskou dílnu. S požárem bojovalo devatenáct hasičských jednotek. Velitel zásahu vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu.

AKTUALIZOVÁNO

Náraz auto rozpůlil. Dva mladíci se těžce zranili, dívka je mrtvá

Velké Bílovice, Hodonínsko - Skupina čtyř mladých lidí z Hodonínska se krátce před páteční půlnocí vracela zřejmě z diskotéky domů. Na silnici z Velkých Pavlovic do Velkých Bílovic však řidič narazil do stromu. Silný náraz auto rozpůlil. Dva ze tří mladíků jsou vážně zranění, dívka, která seděla vzadu, na místě zemřela.

Kauza exředitele hodonínské zoo Fraise čeká na znalce

Hodonín - V kauze bývalého ředitele hodonínské zoo Miroslava Fraise není po téměř dvou letech soudních jednání jasno. A to ani po čtvrtečním líčení, které se uskutečnilo u hodonínského okresního soudu.

Toxi tým odhalil největší distributorskou síť pervitinu v historii Hodonínska

Kyjovsko – Kriminalisté z hodonínského toxi týmu rozkryli a vazebně stíhají síť distributorů pervitinu, jejíž členové zásobovali celý region Kyjovska a okrajové části sousedních okresů. Podle kriminalistů jde podle množství prodávané drogy o největší distributorskou síť v hodonínském regionu v historii.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vnorovech probouralo auto díru do domu, 5 lidí je zraněných

Vnorovy – Do rodinného domu u hlavní silnice ve Vnorovech narazilo osobní auto. Pět lidí se zranilo, předpokládaný viník nehody utrpěl vážné zranění. K nehodě došlo ve čtvrtek 21. února před osmnáctou hodinou.

Rohatečtí mužáci se nosí v novém kroji, který pořídili z dotací

Rohatec – Když v roce 2009 zorganizovali rohatečtí mužáci první přehlídku mužských sborů Za Rohatcem za dědinú, vystupovali ještě v pracovních krojích. Letos už se nastrojili do slavnostních. Nechali si je ušít díky získané dotaci.

Vy moji joudové, říká žákům kandidátka na Ámose

  Hodonín – Poutavě učí dějepis i francouzštinu. Pořádá exkurze, zájezdy do ciziny, různé mimoškolní aktivity a domluvila i návštěvu francouzského velvyslance ve škole či naopak návštěvu francouzské ambasády v Praze. To je jen malý výčet z důvodů, pro které studenti III. B hodonínského gymnázia přihlásili svoji třídní učitelku Moniku Mikulicovou do 20. ročníku Ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

OBRAZEM: Horňácko inspiruje. První výstava čtyřiaosmdesátiletého malíře

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Zcela poprvé ve svém životě vystavuje své obrazy čtyřiaosmdesátiletý Jaroslav Žůrek z Hodonína. Jeho díla jsou nyní nově k vidění v Regionálním centru města Hodonína u hodonínské radnice.

Vědci: Mikulčické valy do UNESCO patří

Hodonín, Mikulčice – Na čtyřicet odborníků z řad archeologů, historiků, odborníků na dějiny architektury či duchovní kulturu Velké Moravy i ministerských úředníků z České republiky, Slovenska, Německa a Polska se sešli nejdříve v Mikulčicích a pak i v Hodoníně na mezinárodním kolokviu.

Rybáře v Hodoníně dostanou nové silnice i chodníky. Oprava začne v březnu

Hodonín – Lidé v Rybářích v Hodoníně se mohou těšit na nové silnice a chodníky. Ty děravé mají být do června minulostí. Když bude přát počasí.

Nový územní plán Hodonína přináší i nové bydlení

Hodonín – S událostí století srovnává vedení města Hodonína schválení nového územního plánu města. Ten sice podle slov vedoucího odboru rozvoje města Jaroslava Maláta nepřináší nová převratná řešení, přesto obsahuje několik změn, které se týkají bydlení, podnikání či dopravy. Radnice na něm pracovala zhruba čtyři roky.

Nový územní plán města přináší i nové bydlení

S událostí století srovnává vedení města Hodonína schválení nového územního plánu města. Ten sice podle slov vedoucího odboru rozvoje města Jaroslava Maláta nepřináší nová převratná řešení, přesto obsahuje několik změn, které se týkají bydlení, podnikání či dopravy. Radnice na něm pracovala zhruba čtyři roky.

Ideální sezona: Baťův kanál letos přilákal osmdesát tisíc turistů

Počasí letos přálo provozovatelům přístavišť a podnikatelům na Baťově kanále. „Příznivé plavební podmínky provázely celou plavební sezonu 2012," říká spokojeně ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Ten spočítal, že letos po Baťově kanále plul rekordní počet návštěvníků – na osmdesát tisíc lidí.

Ideální sezona: Baťův kanál letos přilákal osmdesát tisíc turistů

Hodonínsko – Počasí letos přálo provozovatelům přístavišť a podnikatelům na Baťově kanále. „Příznivé plavební podmínky provázely celou plavební sezonu 2012," říká spokojeně ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Ten spočítal, že letos po Baťově kanále plul rekordní počet návštěvníků – na osmdesát tisíc lidí.

Nový územní plán Hodonína uklidní lidi z ulice Scota Viatora

Hodonín – Obyvatelé hodonínské ulice Scota Viatora, kteří si stěžovali na zvýšenou dopravu, poničenou silnici i popraskané domy, si mohou oddechnout. Žádné další výrobní podniky v jejich ulici nevzniknou. Zaručuje jim to nový územní plán, který schválilo zastupitelstvo.

Vzácné rostliny v poškozeném hodonínském skleníku přežijí další zimu

Hodonín – Přestěhování unikátního skleníku z nemocničního do lázeňského parku v Hodoníně je v nedohlednu. Město aspoň přispělo na nové topení.

Obce na Hodonínsku rozdávají peníze z hazardu, většinou do kultury a sportu

Hodonínsko – Peníze, které letos obce získaly z hazardu navíc, putují většinou do kultury či sportu. Ve městech jde o miliony korun.

Na Hodonínsku lidé citovali Masaryka, přijel i Schwarzenberg

Hodonínsko – Na mnoha místech regionu lidé o víkendu citovali slova Tomáše Garrigua Masaryka. Připomínali si tak osobnost, jež se zasloužila o založení prvního československého státu. Letos už od té doby uplynulo čtyřiadevadesát let.

Mladý řidič na Hodonínsku ujížděl opilý, přerazil strom

Svatobořice-Mistřín – Náraz Peugeotu do stromu při dopravní nehodě, která se stala v sobotu u Svatobořic-Mistřína, byl tak silný, že strom urazil a z auta vyletěl motor. Za volantem seděl dvaadvacetiletý řidič, který havaroval, protože ujížděl před policisty. Důvod? Alkohol. Následky? Dva těžce zranění, soud a možná i vězení.

Řidič srazil chlapce na koloběžce. Na přechodu pro chodce

Mutěnice - Do dvanáctiletého chlapce na koloběžce, který jel po přechodu pro chodce, vrazil ve čtvrtek řidič osobního auta v Mutěnicích. „Řidič vystoupil z auta a ptal se chlapce na jeho zdravotní stav. Když zjistil, že je v pořádku, odjel pryč," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hodonínská radnice chybovala. Lidé z Rybář musí na opravu cest počkat

Hodonín - Město Hodonín neoprávněně vyloučilo společnost Skanska z výběrového řízení na opravy cest v Rybářích. Kdy na opravy dojde? Na radnici zatím nevědí.

Zpevněná hráz u Hodonína bude i pro cyklisty

Hodonín – O zpevnění hráze Skařiny u Hodonína usilovali starostové blízkých obcí. 
A nyní se dočkali.

Stalking? Na Hodonínsku v tomto roce nic výjimečného

Hodonínsko – Rozešli se, jenže ona to neunesla. Za to, že bývalého přítele obtěžovala výhružnými SMS zprávami, teď devatenáctileté dívce z Hodonínska hrozí až třítisícová pokuta. Od začátku roku se už ale hodonínská policie zabývala pěti případy nebezpečného pronásledování, za které pachatel může strávit až rok ve vězení. O tom, že se takzvaný stalking neobjevuje na Hodonínsku jen výjimečně, svědčí i počty soudních rozsudků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT