Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA RYBOVÁ

Jana Rybová / Hodonínský deník

Jana Rybová šéfredaktorka Slovácka a hodonínského Deníku Národní třída 67, 695 01 Hodonín tel.: +420 518 389 311 mobil: +420 606 736 671 e-mail: jana.rybova@denik.cz

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Některá koupaliště na Hodonínsku mají ještě zavřeno

Hodonínsko – Zatímco hodonínské koupaliště v úterý navštívilo několik stovek lidí a otevřeno má už od devátého června, jinde provoz ještě ani nezahájili. „Čekáme na výsledky rozboru vody," vysvětlil místostarosta Vnorov Pavel Chudík.

Ptáci kvůli povodním přesídlili do hodonínské zoo

Hodonín, Praha - Ptáci z pražské zoo, kterou vyplavila povodeň, našli dočasné útočiště v Hodoníně. Zoo Hodonín totiž vyslyšela pražskou zoo, která se kvůli záplavám obrátila na ostatní zahrady s prosbou o pomoc při evakuaci zvířat.

Kovářství jako jedno z nejstarších řemesel se představuje v Kyjově

Kyjov - Nejen různé druhy nožů, ale například i kopii čepele japonského meče, růži ukovanou z jednoho kusu železa či řadu dalších kovaných užitných předmětů si mohou prohlédnout návštěvníci Vlastivědného muzea v Kyjově.

AKTUALIZOVÁNO

Na bohoslužbu za Cyrila a Metoděje dorazilo do Mikulčic 2000 lidí

Mikulčice - Asi dva tisíce poutníků z různých koutů světa se zúčastnily sobotní pravoslavné bohoslužby ve Slovanském hradišti uspořádané k oslavě 1 150. výročí příchodu věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu.

Vzniká vinařská velkoobec Velké Podlužice. Pomohou vinařům

Slovácko – Velkým Bílovicím, největší vinařské obci v České republice, přibyla silná konkurence. Vzniká totiž nová vinařská velkoobec – Velké Podlužice. Tu se rozhodly vytvořit vinařské obce na Podluží.

AKTUALIZOVÁNO

Policie pátrá po dvou mužích a dítěti. Sjížděli řeku Moravu

Strážnice - Desítky policistů a hasičů pátrají po dvou mužích a šestiletém dítěti, kteří se ve středu na Hodonínsku vydali na výlet člunem po řece Moravě. Do cíle však nedopluli. Nenašel se člun ani nic z jejich osobních věcí.

Zvířátka z hodonínské zoo soutěží o titul Nejkrásnější mládě

Hodonín - Už v sobotu třináctého dubna vypukne hlasování o nejkrásnější mládě hodonínské zoo. Ta se totiž stejně jako ve dvou předcházejících letech připojila k soutěži BabyZOOm, kterou už potřetí vyhlašuje Unie českých a slovenských zoologických zahrad. Mládě z hodonínské zoo se tak díky hlasům návštěvníků může stát NEJ mládětem roku ze všech českých sdružených v unii.

Co s areálem bývalých vinařských sklepů v Hodoníně? Poradí lidé

Hodonín – Několikrát tam hořelo, bezdomovci si je oblíbili a postarali se i o jejich demolici. A o čem že je řeč? O bývalých Družstevních vinných sklepech v Hodoníně. Téměř jedenapůlhektarový areál koupili loni v červnu tři noví majitelé. Ti teď vyzývají Hodonínské, aby navrhli, jak prostor využít.

Nová vlna se starým obsahem dorazila po třiceti letech do Strážnice

Strážnice /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Náhoda tomu chtěla, že se členům strážnického občanského sdružení SPRONK dostal do rukou článek Nová vlna se starým obsahem. Ten vyšel 23. března 1983 v komunis­tickém časopise Tribuna, aby odradil tehdejší mládež od rockové hudby.

AKTUALIZOVÁNO

Výrobní halu v Kostelci hasilo 19 hasičských jednotek. Vyhořela

Kostelec - Velký požár zachvátil v sobotu odpoledne halu kovovýrobního podniku v Kostelci u Kyjova na Hodonínsku. Oheň se rozšířil i na sousední dřevařskou dílnu. S požárem bojovalo devatenáct hasičských jednotek. Velitel zásahu vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu.

AKTUALIZOVÁNO

Náraz auto rozpůlil. Dva mladíci se těžce zranili, dívka je mrtvá

Velké Bílovice, Hodonínsko - Skupina čtyř mladých lidí z Hodonínska se krátce před páteční půlnocí vracela zřejmě z diskotéky domů. Na silnici z Velkých Pavlovic do Velkých Bílovic však řidič narazil do stromu. Silný náraz auto rozpůlil. Dva ze tří mladíků jsou vážně zranění, dívka, která seděla vzadu, na místě zemřela.

Kauza exředitele hodonínské zoo Fraise čeká na znalce

Hodonín - V kauze bývalého ředitele hodonínské zoo Miroslava Fraise není po téměř dvou letech soudních jednání jasno. A to ani po čtvrtečním líčení, které se uskutečnilo u hodonínského okresního soudu.

Toxi tým odhalil největší distributorskou síť pervitinu v historii Hodonínska

Kyjovsko – Kriminalisté z hodonínského toxi týmu rozkryli a vazebně stíhají síť distributorů pervitinu, jejíž členové zásobovali celý region Kyjovska a okrajové části sousedních okresů. Podle kriminalistů jde podle množství prodávané drogy o největší distributorskou síť v hodonínském regionu v historii.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vnorovech probouralo auto díru do domu, 5 lidí je zraněných

Vnorovy – Do rodinného domu u hlavní silnice ve Vnorovech narazilo osobní auto. Pět lidí se zranilo, předpokládaný viník nehody utrpěl vážné zranění. K nehodě došlo ve čtvrtek 21. února před osmnáctou hodinou.

Rohatečtí mužáci se nosí v novém kroji, který pořídili z dotací

Rohatec – Když v roce 2009 zorganizovali rohatečtí mužáci první přehlídku mužských sborů Za Rohatcem za dědinú, vystupovali ještě v pracovních krojích. Letos už se nastrojili do slavnostních. Nechali si je ušít díky získané dotaci.

Vy moji joudové, říká žákům kandidátka na Ámose

  Hodonín – Poutavě učí dějepis i francouzštinu. Pořádá exkurze, zájezdy do ciziny, různé mimoškolní aktivity a domluvila i návštěvu francouzského velvyslance ve škole či naopak návštěvu francouzské ambasády v Praze. To je jen malý výčet z důvodů, pro které studenti III. B hodonínského gymnázia přihlásili svoji třídní učitelku Moniku Mikulicovou do 20. ročníku Ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky Zlatý Ámos.

OBRAZEM: Horňácko inspiruje. První výstava čtyřiaosmdesátiletého malíře

Hodonín /FOTOGALERIE/ – Zcela poprvé ve svém životě vystavuje své obrazy čtyřiaosmdesátiletý Jaroslav Žůrek z Hodonína. Jeho díla jsou nyní nově k vidění v Regionálním centru města Hodonína u hodonínské radnice.

Vánoce se blíží, muzeum zve na vánoční předvádění

Hodonínsko – Tradiční předváděcí vánoční akce se opět uskuteční v Hodoníně, Kyjově a ve Veselí nad Moravou. Na třídenní pásmo ukázek práce lidových řemeslníků s názvem Vánoce se blíží zve Masarykovo muzeum a všechny jeho pobočky od 12. do 14. prosince.

Vědci: Mikulčické valy do UNESCO patří

Hodonín, Mikulčice – Na čtyřicet odborníků z řad archeologů, historiků, odborníků na dějiny architektury či duchovní kulturu Velké Moravy i ministerských úředníků z České republiky, Slovenska, Německa a Polska se sešli nejdříve v Mikulčicích a pak i v Hodoníně na mezinárodním kolokviu.

Rybáře v Hodoníně dostanou nové silnice i chodníky. Oprava začne v březnu

Hodonín – Lidé v Rybářích v Hodoníně se mohou těšit na nové silnice a chodníky. Ty děravé mají být do června minulostí. Když bude přát počasí.

Ke knize přidají v knihovně i vánoční atmosféru

Hodonín - Den pro dětskou knihu, který slaví již pošesté knihovny v celé republice, se uskuteční první prosincovou sobotu i v knihovně v Hodoníně. A bude nejen o knihách.

Nový územní plán Hodonína přináší i nové bydlení

Hodonín – S událostí století srovnává vedení města Hodonína schválení nového územního plánu města. Ten sice podle slov vedoucího odboru rozvoje města Jaroslava Maláta nepřináší nová převratná řešení, přesto obsahuje několik změn, které se týkají bydlení, podnikání či dopravy. Radnice na něm pracovala zhruba čtyři roky.

Nový územní plán města přináší i nové bydlení

S událostí století srovnává vedení města Hodonína schválení nového územního plánu města. Ten sice podle slov vedoucího odboru rozvoje města Jaroslava Maláta nepřináší nová převratná řešení, přesto obsahuje několik změn, které se týkají bydlení, podnikání či dopravy. Radnice na něm pracovala zhruba čtyři roky.

Ideální sezona: Baťův kanál letos přilákal osmdesát tisíc turistů

Počasí letos přálo provozovatelům přístavišť a podnikatelům na Baťově kanále. „Příznivé plavební podmínky provázely celou plavební sezonu 2012," říká spokojeně ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Ten spočítal, že letos po Baťově kanále plul rekordní počet návštěvníků – na osmdesát tisíc lidí.

Ideální sezona: Baťův kanál letos přilákal osmdesát tisíc turistů

Hodonínsko – Počasí letos přálo provozovatelům přístavišť a podnikatelům na Baťově kanále. „Příznivé plavební podmínky provázely celou plavební sezonu 2012," říká spokojeně ředitel obecně prospěšné společnosti Baťův kanál Vojtěch Bártek. Ten spočítal, že letos po Baťově kanále plul rekordní počet návštěvníků – na osmdesát tisíc lidí.

Nový územní plán Hodonína uklidní lidi z ulice Scota Viatora

Hodonín – Obyvatelé hodonínské ulice Scota Viatora, kteří si stěžovali na zvýšenou dopravu, poničenou silnici i popraskané domy, si mohou oddechnout. Žádné další výrobní podniky v jejich ulici nevzniknou. Zaručuje jim to nový územní plán, který schválilo zastupitelstvo.

Vzácné rostliny v poškozeném hodonínském skleníku přežijí další zimu

Hodonín – Přestěhování unikátního skleníku z nemocničního do lázeňského parku v Hodoníně je v nedohlednu. Město aspoň přispělo na nové topení.

Obce na Hodonínsku rozdávají peníze z hazardu, většinou do kultury a sportu

Hodonínsko – Peníze, které letos obce získaly z hazardu navíc, putují většinou do kultury či sportu. Ve městech jde o miliony korun.

Na Hodonínsku lidé citovali Masaryka, přijel i Schwarzenberg

Hodonínsko – Na mnoha místech regionu lidé o víkendu citovali slova Tomáše Garrigua Masaryka. Připomínali si tak osobnost, jež se zasloužila o založení prvního československého státu. Letos už od té doby uplynulo čtyřiadevadesát let.

Mladý řidič na Hodonínsku ujížděl opilý, přerazil strom

Svatobořice-Mistřín – Náraz Peugeotu do stromu při dopravní nehodě, která se stala v sobotu u Svatobořic-Mistřína, byl tak silný, že strom urazil a z auta vyletěl motor. Za volantem seděl dvaadvacetiletý řidič, který havaroval, protože ujížděl před policisty. Důvod? Alkohol. Následky? Dva těžce zranění, soud a možná i vězení.

Řidič srazil chlapce na koloběžce. Na přechodu pro chodce

Mutěnice - Do dvanáctiletého chlapce na koloběžce, který jel po přechodu pro chodce, vrazil ve čtvrtek řidič osobního auta v Mutěnicích. „Řidič vystoupil z auta a ptal se chlapce na jeho zdravotní stav. Když zjistil, že je v pořádku, odjel pryč," uvedl hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Hodonínská radnice chybovala. Lidé z Rybář musí na opravu cest počkat

Hodonín - Město Hodonín neoprávněně vyloučilo společnost Skanska z výběrového řízení na opravy cest v Rybářích. Kdy na opravy dojde? Na radnici zatím nevědí.

Zpevněná hráz u Hodonína bude i pro cyklisty

Hodonín – O zpevnění hráze Skařiny u Hodonína usilovali starostové blízkých obcí. 
A nyní se dočkali.

Stalking? Na Hodonínsku v tomto roce nic výjimečného

Hodonínsko – Rozešli se, jenže ona to neunesla. Za to, že bývalého přítele obtěžovala výhružnými SMS zprávami, teď devatenáctileté dívce z Hodonínska hrozí až třítisícová pokuta. Od začátku roku se už ale hodonínská policie zabývala pěti případy nebezpečného pronásledování, za které pachatel může strávit až rok ve vězení. O tom, že se takzvaný stalking neobjevuje na Hodonínsku jen výjimečně, svědčí i počty soudních rozsudků.

Blesk zapálil chatu. Škoda je milion korun

Bohuslavice – Po silném záblesku uslyšeli sousedé velkou ránu, a pak uviděli plameny, které šlehaly ze střechy chaty vzdálené asi jen sto metrů. Hned zavolali hasiče. Ve zděné chatě u Bohuslavic na Kyjovsku naštěstí v té chvíli nikdo nebyl. Blesk, jenž ji ve čtvrtek večer zapálil, způsobil milionovou škodu.

Lázeňský betlém v Hodoníně se rozroste o tři dřevěné krále

Hodonín /OBRAZEM/ - Tři králové, stádo oveček, muzikant a kašpárek. To je šest soch v životní velikosti, kterým právě v těchto dnech dává v hodonínském lázeňském parku podobu šest mladých řezbářů. Přijeli z různých koutů republiky, aby se zúčastnili už čtvrtého ročníku řezbářského sympozia Lázeńské dřevosochání 2012 v Hodoníně.

Na Horňáckých slavnostech po letech opékali barana

Hodonínsko - Každý, kdo přijede na Horňácké slavnosti do Velké nad Veličkou, pochopí, proč se o nich říká, že jde o přehlídku ryzího horňáckého folkloru.

Veselské sídliště Hutník se dočká nejen parkoviště

Veselí nad Moravou – Celkem sedmapadesát nových parkovacích míst má ve Veselí nad Moravou přinést regenerace panelového sídliště Hutník. O tom, jestli se ale práce opravdu rozjedou, rozhodne až dohoda vedení města s energetickou společností E.on.

EXKLUZIVNĚ

Zpěvák David Deyl: Zajímají mě fanoušci, ne kritici

Hodonín /ROZHOVOR/ – Zásah. Tak pojmenoval své novinkové album David Deyl, zpěvák s mimořádnou barvou hlasu a sugestivním podáním svých vlastních písní se silnou melodickou linkou, kterou podtrhuje hrou na klávesy. Mladý zpěvák přijede ve středu 13. června do Hodonína, kde bude mít svůj druhý samostatný koncert s kapelou i autogramiádu.

Hipíci ze Tří sester ukážou Dubňanským, že punk není mrtvý

Dubňany - Hned potom, co zahrají pod kadaňským hradem a na nádvoří hradu Veveří u Brna, přijedou Tři sestry do Dubňan. Tato česká punk pub rocková skupina se totiž právě vydává na svou už desátou Tři Sestry Gambrinus Tour 2012.

Sokolové se ''sletí'' do Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou - Stopadesáté výročí od založení Sokola si připomenou sokolové ve Veselí nad Moravou. Na sedmadvacátého května připravuje Sokolská župa Slovácká a Tělovýchovná jednota Sokol Veselí nad Moravou Župní sokolský slet.

Chci začít se současným týmem, říká nový šéf zoo Krug

 Hodonín /ROZHOVOR/ - Už když studoval chovatelství cizokrajných zvířat na středním odborném učilišti, brigádničil v bratislavské zoo. Při studiu dvou vysokých škol už byl zaměstnancem zoo, ve které se dnes jednačtyřicetiletý Martin Krug vypracoval až na zoologického náměstka ředitelky. Od května povede zoo v Hodoníně.

Dcery při křtu knihy s dojetím děkovaly za tatínka Fanoše Mikuleckého

Mikulčice /FOTOGALERIE/ – Když dcery legendárního Fanoše Mikuleckého děkovaly za knihu, kterou vydala Mikuleckého rodná obec Mikulčice, chvěl se jim hlas a slzy měly na krajíčku. „Jendo, děkuji ti za tatínka. A ať si v knize najde každý tu svoji písničku,“ řekla i za sestru Maryšku Kotáskovou Štěpánka Peléšková. Děkovala Janu Kosíkovi z Mikulčic, který knihu „Fanoš Mikulecký, Lidový hudební skladatel na Podluží“ díky pomoci mnoha ostatních lidí napsal. Na slavnostním křtu při vernisáži výstavy Mikuleckého obrazů, kterých se podařilo sesbírat asi šedesát, a která se uskutečnila u příležitosti stého výročí od narození Mikuleckého, šel knize za kmotra syn dalšího legendárního otce, Jožka Severin.

Černobyl je jeho láska. Fotografa Václava Vašků zaujal podivnou krásou

Hodonín /FOTOGALERIE/ – V noci na šestadvacátého dubna 1986 explodoval reaktor číslo čtyři jaderné elektrárny v Černobylu. Radioaktivní mrak těžce zasáhl Bělorusko a Ukrajinu a vítr ho rozfoukal po celé Evropě. Kolem Černobylu vznikla zakázaná zóna, do které ještě dnes nesmí nikdo nepovolaný. Tragédii tamních lidí, následky, s nimiž se dodnes potýkají, se už sedm let snaží objektivem fotoaparátu zachytit Václav Vašků. Jeho výstavu fotografií Černobyl, má láska, si mohou zájemci prohlédnout v hodonínské knihovně.

Nová finta zlodějů aut: Pootevřou dveře, než zapípá zamykání

Hodonínsko – Vykrádači aut vymysleli novou fintu. Zdá se rafinovaná, ale přitom je velmi jednoduchá. „Zloděj se přikrčí za autem a čeká, až majitel odejde a zmáčkne tlačítko centrálního zamykání. Těsně před tím ale stihne pootevřít některé dveře a pak počká, až majitel auta odejde,“ popsal praktiky zlodějů z poslední doby hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Templářským sklepům soud očistil jméno

Čejkovice - Jako očištění poškozeného jména společnosti vnímá úterní rozhodnutí Krajského soudu v Brně generální ředitel Templářských sklepů Čejkovice Pavel Pastorek. Soud totiž po téměř rok a půl trvajícím sporu zrušil verdikt Státní zemědělské a potravinářské inspekce, která vinařské firmě nařídila stáhnout z trhu víno z hroznů s údajně nejasným původem.

Požár ve výrobně nábytku způsobil škodu za milióny

Hodonínsko – Pětimilionovou škodu napáchal v neděli ráno požár ve výrobně nábytku v Čeložnicích. Než lidé z obce zavolali hasiče, zpozorovali hustý černý dým, který se valil z haly. Na místě krátce před půl devátou zasahovaly čtyři jednotky hasičů.

Obětem požáru v Rohatci pomohly radnice

Rohatec - Přestože v jejich domě požár nevznikl, bydlet 
v něm nemohou. Sousedé rodinného domu v Rohatci – Kolonii, ve kterém minulý týden hořelo, jsou totiž bez elektřiny. Radnice v Rohatci a Hodoníně pomohly nejen jim, ale i rodině zasažené požárem.

V bývalých vinných sklepech uhořel člověk

Hodonín – Jen torzo ohořelého lidského těla našli ve středu pracovníci firmy, kteří kontrolovali suterén bývalých hodonínských vinných sklepů v Bratislavské u­lici.

OBRAZEM: Mikulčický košt pálenek přilákal davy

Jedenáctý ročník Koštu ovocných pálenek a kysaného zelí v Mikulčicích nabídl třináct set sedmdesát dva vzorků destilátů, likérů a macerátů.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT