Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA VANDLÍČKOVÁ

Jana Vandlíčková / Prachatický deník

šéfredaktorka lokální redakce Prachatický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

U Stachů lehl popelem rekreační objekt. Lidé stihli utéct

Třináctka se stala osudnou památkově chráněnému objektu Královácký dvorec "U Babků" ve Staších, přesněji v části Říhov. Rekreační objekt začal hořel jen pár minut před čtvrtou hodinou ráno.

OBRAZEM: Xterra music festival v Prachaticích

Prachatice – Zakončení sobotních závodů Xterra v Prachaticích patřilo muzice. Na velkém pódiu v historickém centru Prachatic. V šest hodin vpodvečer v sobotu 14. července vzali do rukou nástroje Dirty Blondes. Hráli celou hodinu, aby je v osm hodin večer vystřídala legenda českého hip hopu PSH. Sobotní večer na prachatickém Velkém náměstí byl pohodový a tentokrát si diváci koncert užili, nebylo potřeba ani se skrývat před deštěm. Dnes, v neděli 15. července, koncertní šňůra Xterra pokračuje. Na náměstí zahraje Ben Cristovao.

Za týrání štěněte Marleyho dostal jenom podmínku

V kauze týraného štěněte Marleyho z Prachatic padl rozsudek. Soudce prachatického soudu Daniel Prouza uznal Jakuba L. vinným. Přestože podle vyjádření soudu mladík týral zvíře zvlášť surovým a trýznivým způsobem, vyvázl pouze s podmíněným trestem.

OBRAZEM: Předjíždění nedokončil, při zařazení se zpět za kamion vjel do škarpy

Bez řidičáku a ještě s propadlou technickou na Škodě Fabia vyrazil řidič ve středu kolem páté hodiny odpoledne na silnici mezi Prachatice a Libínské Sedlo.

Dřevorubce u šumavského Zadova zavalil strom

Starší dřevorubec v úterý dopoledne utrpěl těžké zranění dolních končetin, když jej v nepřístupném terénu v údolí Losenice nedaleko Zadova zavalila strom.

Nejlepší marmelády v Česku se stále vaří v Prachaticích

Jozefína Růžičková se svojí značkou Rose Garden i letos zazářila na prestižní mezinárodní soutěži World´s Original Marmelade Awards. V konkurenci více než tří tisíc marmelád z celého světa se celkem šest jejích výrobků umístilo na stupních vítězů. Navázala tak na skvělý loňský úspěch, kdy si z ceremoniálu odnesla unikátní dvojitou zlatou medaili.

AKTUALIZOVÁNO

Týrané štěně Marley má nového majitele

Čtyřměsíční štěně Marley se do rukou původního majitele z Prachatic už nevrátí. Od pátku 23. března má nového majitele.

Jelen Standa shodí paroží ve Kvildě, pak teprve pojede do Lánské obory

Šestiletý desaterák Standa, který začátkem února napadl turistu v Návštěvnickém centru Národního parku Šumava, stále zůstává na Kvildě.

Lyžařská střediska omezují provoz, denně jede Zadov a Kvilda

S koncem jarních prázdnin mění lyžařská střediska na Prachaticku provozní dobu.

Štěněti zpřerážel kosti. Teď chce léčbu zaplatit sám agresor, sbírka není třeba

Transparentní účet, kam by lidé mohli posílat peníze na léčbu zraněného štěněte Marleyho, není potřeba.

Týrané štěně Marley je bojovník. Zotavuje se po útoku 24letého chovatele

Útok mladíka z Prachatic lidé odsuzují, podepisují petici a přispívají na léčbu psa. Odporného a brutálního útoku na čtyřměsíční štěně se dopustil čtyřiadvacetiletý Jakub z Prachatic.

AKTUALIZOVÁNO

Nejprve mučil štěně, poté byl napaden sám. Mladý muž nyní opustil Prachatice

To, zda je pravda, co píší uživatelé sociálních sítí, že je čtyřiadvacetiletý tyran z Prachatic po napadení v nemocnici, odmítá komentovat Michal Čarvaš, ředitel Nemocnice Prachatice. Muž měl týrat štěně, následně se měl stát obětí napadení sám.

Jedenáctiletý Jára Šísl zachránil kamarádovi život. Teď dostal cenu

Děti, které zachraňovaly životy, ale také rozdávaly radost nemocným, získaly ve čtvrtek 7. prosince v Praze ocenění za Dětský čin roku 2017. Jedna cena putuje na jih Čech do Prachatic.

Vstup do přírodní rezervace Boubín je do února zakázán

Ode dneška do 10. února příštího roku je uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín.

ORAZEM: Michal Viewegh besedoval v prachatické čajovně

Známý český spisovatel Michal Viewegh zavítal po čase do Prachatic. Pozvala ho Městská knihovna v Prachaticích do Čajovny U Hrušky, aby Prachatičákům přiblížil nejen to, kde bere náměty na své knihy, ale hlavně, aby o svých knihách povyprávěl.

Prachatické muzeum se změnilo v tvořivou dílnu

Prachatice – Na dušičkový čas si vzpomněli všichni, kdo zavítali do Prachatického muzea. Právě pro ně bylo připraveno nejen povídání, ale také tvořivá dílna, kde si každý mohl vyrobit vlastní podzimní dekoraci.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

/FOTOGALERIE/ Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Plamen testoval malé hasiče z Prachaticka

Na dvě stovky dětí z celého Prachaticka v sobotu ukázaly, že všestrannost není jen doménou skautů. Podzimní kolo hry Plamen pro ročník 2017/2018 nebyla totiž o požárním útoku, který i nejmenší hasiči zvládají na jedničku.

Prachatické marmelády dobývají svět, uspěly na prestižní gurmánské soutěži

Tři hvězdy. Přesně tolik získala jedna z prachatických marmelád na nejprestižnější gurmánské soutěži, která se konala ve Velké Británii.

Letošní rok je pro rysy a losy tragický. Končí pod koly aut

První půlrok letošního roku je pro ohrožené druhy zvířat žijících na Šumavě jedním slovem tragický. Srážku s automobilem na Šumavě a v Pošumaví za těch sedm měsíců nepřežili tři losi evropští a rys ostrovid.

Aktér videa s Babišem: Vůbec mě nenapadlo, že z toho bude takový poprask

Měla to být tak trochu předvolební agitace a hlavně autogramiáda knihy lídra hnutí Ano Andreje Babiše na prachatických Slavnostech Zlaté stezky. Jenže v Prachaticích bývalý ministr financí narazil.

Pro motorkáře zraněného na lhenickém náměstí letěl vrtulník

/VIDEO/ V poledne se na náměstí ve Lhenicích na Prachaticku srazilo osobní auto s motocyklem. Podle informací z místa nehody motorkáře odvezl záchranářský vrtulník.

AKTUALIZUJEME

Prezident zahajuje návštěvu kraje. Z šestnáctého patra hotelu uvidí Černou věž

Jižní Čechy - Konfitované kachní prso s bramborovými noky a povidlovým zelím, jako dezert ostružinový sorbet s hruškovou pálenkou.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Jižní Čechy trápí sněhová kalamita, tisíce domácností bez proudu

Zejména Prachaticko a Českokrumlovsko se probraly do sněhem zasypaného dne. Mnohá místa hlásí výpadky proudu, haprují mobilní sítě. Silničáři a hasiči pracují od dvou hodin ráno, situaci zvládají s vypětím. 

Na bydlení si lidé mohou půjčit z městského fondu

Stejně jako v předchozích letech má město Prachatice připravený milion korun ve fondu rozvoje bydlení.

Na bydlení si lidé mohou půjčit z městského fondu

Prachatice - Stejně jako v předchozích letech má město Prachatice připravený milion korun ve fondu rozvoje bydlení. Podle informací Karla Paška, tajemníka Městského úřadu v Prachaticích, jsou to peníze určené pro ty, kteří chtějí opravovat domy, odstranit vady panelové výstavby, či provést vestavby a nástavby obytných domů za účelem získání nových bytů v objektech města

Fronta na registru je vidět také na síti

Prachatice - Vlastník auta si vyzvedne číslo a odkudkoliv kontroluje, kdo je odbavován. Čísel je sice stejně, ale čekajících vyčkává méně. Vracejí se, když přijdou na řadu.

Katka Nash bude oceněna čestným občanstvím

Prachatice – Do knihy čestných občanů města Prachatice se v nejbližších měsících zapíše lyžařka a bikerka Kateřina Nash Hanušová.

Nehod U Stopařky přibylo, křižovatka je sice přehledná, ale příliš rychlá

Vitějovice – Od července, kdy je uzavřena křižovatka v Těšovicích, se počet nehod na té o pár kilometrů dál U Stopařky zdvojnásobil. Jen během prázdnin se tam staly čtyři nehody s vážnými následky. „Neznáme počet těch, u nichž řidiči nevolali policii. Tedy takové, při kterých nebyl nikdo zraněn a škoda nepřesáhla sto tisíc korun," řekla Martina Joklová, mluvčí prachatické policie.

Kaple září zvenčí, kostel opraví uvnitř

Vimperk – Nový kabát dostala kaple Čtrnácti svatých pomocníků na starém vimperském hřbitově. Opraveny byly vnitřní i vnější sanační omítky a zároveň řemeslníci provedli nový nátěr fasády.

Festivalem Vila žije! chtějí podpořit zachování domu

Prachatice - Jedna z největších kulturních akcí v prachatické Kralově vile v Nádražní ulici se odehraje už tento víkend.

Na Jeleny se Prachatičtí mohou těšit příští rok

Prachatice – Bouřka, která ukončila letošní Slavnosti Zlaté stezky, nedovolila vystoupit jedné z pozvaných kapel. Skupina Jelen ani nestačila vybalit nástroje. Ale jejich příznivci nemusejí zoufat. Organizátoři slavností v čele s Jiřinou Dolejškovou domluvili repete.

Chata Libín občerstvení nenabídne

Prachatice – Ode dneška denně po celé prázdniny je otevřená rozhledna na vrcholu Libína. Areál na Libíně, který vlastní město Prachatice, udržují lidé z Lanového parku Libín. Podle slov Jana Klimeše, místostarosty města, soukromá společnost do detailu plní smlouvu, kterou s ní město uzavřelo už před léty.

Karavana soumarů přivezla sůl, slavnosti jsou v plném proudu

Prachatice (FOTOGALERIE) - Příjezd karavany soumarů s nákladem soli na Velké náměstí v Prachaticích nenechal nikoho na pochybách, že Slavnosti Zlaté stezky se rozjely naplno.

Letní kino ano, ale není jasné kdy

Prachatice – Zásadní rekonstrukce více než padesátiletého a od roku 2011 nefunkčního prachatického Letního kina dostala od zastupitelů zelenou. Z devatenácti přítomných zastupitelů patnáct souhlasilo. Zdrželi se Jan Bauer, Hana Bolková (oba ODS), Robert Zeman 
a Jiří Machart (oba Pro Prachatice). I tak ale může vedení města začít pracovat na projektové dokumentaci.

Jelení klobásy a pečená šunka z Volar Chutnají hezky. Jihočesky

Volary – Do posledního ročníku soutěže „Chutná hezky. Jihočesky" přihlásil masokombinát ZEFA z Volar dva své výrobky. S oběma uspěl. A uspěl na výbornou, porotě výrobky z Volar chutnaly natolik, že oba dostaly hodnocení nejlepší 
a obsadily první místo.

Kácet ve Štěpánčině parku firma začne asi za týden

Prachatice – Štěpánčin park a hlavně páska, kterou tam na základě rozhodnutí starosty Martina Malého instalovali strážníci městské policie, je nediskutovanějším místem města.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Z jedenácti stromů v Prachaticích smí deset kácet

Prachatice /FOTOGALERIE - ROZHODNUTÍ KRAJE O KÁCENÍ/ – Krajský úřad souhlasí s kácením stromů ve Štěpánčině parku. Podle informací místostarosty Jana Klimeše jich město smí vykácet deset z původně navrhovaných jedenácti.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Silné krupobití zasáhlo Prachaticko, Pelhřimovsko lokální povodeň

Stögrova Huť- Silné krupobití zasáhlo v sobotu 28. května také Prachaticko. Na Volarsku bylo během několika málo minut úplně bílo. Mlha a silný déšť doprovodily přívaly krup. Kroupy došly až do Blažejovic. V Prachaticích jen lehce zapršelo.

Jarní smetanová polévka provoněla tržiště

Chlumany /VIDEO, FOTOGALERIE/  – První Chlumanský trh se vydařil. Alespoň tak ho hodnotili prodejci i zákazníci. O tom, že mluví pravdu vypovídaly některé ze stánků, které už po jedenácté zely úplnou prázdnotou.

Vjezd do Dolní brány motorkám povolen

Prachatice (FOTOGALERIE, VIDEO) - Prachatičtí motorkáři zahájili sezonu 2016 spanilou jízdou.

Školka U Nemocnice čeká na děti

Prachatice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Jen obvodové zdi a nosné sloupy zůstaly z původní budovy patologie a následně ředitelství Nemocnice Prachatice, a. s. Právě na tomto základě začala prachatická firma v přízemí stavět nové prostory pro třídu mateřské školy a v patře pak pět startovacích bytů pro zaměstnance nemocnice. Nové jsou rozvody vody i elektřiny.

Pod Lázněmi se bojí: Dojede k nám sanita?

Prachatice /FOTOGALERIE/ - Na otázky, kudy vyjet ze sídliště, nebo kde v době uzavírky zaparkovat auta, odpovědi lidé nedostali. Snad bude jasněji v pondělí.

Přístřeší pro dlužníky je léta prázdné

Prachatice – Náhradní prostory pro neplatiče nájemného už několik let Prachatičtí nevyužili. Modré buňky, které město před zhruba deseti lety nechalo umístit v zahradě Kralovy vily v Nádražní ulici, jsou opuštěné.

Napil se, jel, boural a ani neměl papíry

Prachaticko - Dopravní policista Radek Polata se přiklání k důkladnější výchově budoucích řidičů.

Třináct milionů na skate park je příliš, opravit se musí dráha

Prachatice - Projekt zatím prachatičtí radní nechali u ledu, mohou ho ale vrátit do hry kdykoliv.

Prachatičtí utratí za akcie půl milionu korun

Prachatice - Jan Bauer: „Mít peníze města za nízký úrok na účtu je sice nevýhodné, ale jisté."

Mizí tradiční akce, vysvětlete nám proč

Prachatice – Nad rušením tradičních kulturních akcí se pozastavují prachatičtí zastupitelé.

Půl metru je pro vodáky na Vltavě hraniční a ještě potřebují průvodce

Vimperk – Národní park Šumava od prvního dubnového pátku spustil rezervační systém pro splouvání Teplé Vltavy v úseku od Soumarského mostu po most v Pěkné.

AKTUALIZUJEME

Lidé: Teplá voda páchne! Dodavatel: Závadná není, ale uděláme testy!

Prachatice – Vykoupat se v teplé vodě? Ve středu večer ani náhodou. Vodu, kterou nájemníci v bytech v ulicích Krumlovská nebo Na Sadech napustili do vany, páchla podobně jako močůvka. „Děti se odmítly umýt," zhodnotila nájemnice z bytu v domě Na Sadech 563. Stejně na tom byli také lidé v ulici Krumlovská v čísle popisném 121.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT