Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANA VANDLÍČKOVÁ

Jana Vandlíčková / Prachatický deník

šéfredaktorka lokální redakce Prachatický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Když lidé kominíka chtějí, tak si ho najdou

Roman Paule z Prachatic tvrdí, že mnoho majitelů domů kontrolu komínu ani nemá.

Pravý kominík se prokáže dokladem

Registrace ve Společenství kominíků není pro jednotlivé řemeslníky povinná.

Vichřice minulý týden zničila na sedm tisíc stromů u Stožce

Prachaticko – Poryv větru v minulém týdnu polámal podle odhadů jednatele Městských lesů ve Volarech Miroslava Řežábka na sedm tisíc stromů na katastru obce Stožec.

OBRAZEM: Kapela Buty bavila diváky na Parkáně

Prachatice - Populární ostravská kapela Buty se po dlouhých 12ti letech představila v Prachaticích a tentokrát to bylo v rámci turné k jejich novému albu Dupurele.

Firmu ochránily pytle s pískem pod vraty

Husinec - Firmu Plotové systémy má Jiří Přibyl v Husinci na Prachaticku teprve dva roky. „Velká voda je pro mě novinka. Zažil jsem ji tu letos poprvé a vážně bych to nikomu nepřál," řekl majitel firmy Jiří Přibyl. V oploceném areálu zhruba pět metrů od řeky Blanice vlastní dvě budovy.

Prachatičtí chtějí zrušit podomní prodej

Prachatice – Zřejmě už v polovině června dostanou stop v Prachaticích různí podomní obchodníci s elektřinou či lepším mobilním tarifem. Zákaz ale bude platit i na pochůzkový prodej dek a dalšího zaručeně kvalitního a levného zboží. Zpracovat nařízení navrhla na březnovém jednání zastupitelů Jana Krejsová.

AKTUALIZOVÁNO

Řidiči pozor: V Americké zatáčce havaroval kamion

Libínské Sedlo - Nehoda kamionu dnes 6. května zablokovala průjezd na silnici z Prachatic do Volar. V Americké zatáčce havaroval kamion a zůstal převrácený. Blokuje tak jeden jízdní pruh.

Řidiči pozor: Silnice u Němčic klouže, je politá naftou

Němčice – Tři kilometry silnice na Prachaticku a další dva na Českobudějovicku v pátek 3. května dopoledne znečistil řidič nákladní ho auta soběslavské společnosti naftou. Mastnou skvrnu likvidovali hasiči přes tři hodiny. Centimetr po centimetru totiž museli vozovku omýt odmašťovací látkou.

Sběrný dvůr bude v Prachaticích příští rok

Prachatice – Dvaadvacet milionů by chtělo město Prachatice získat jako dotaci na stavbu sběrného dvora a kompostárny nad průmyslovou zónou v Krumlovské ulici.

Bilboardy 
od prachatických silnic jsou ve skladu

Prachaticko - Prachatický silniční úřad rozhodl o odstranění a silničáři začali konstrukce hned likvidovat.

Demolice prachatické mlékárny 
se protahuje, termín dokončení zůstává

Prachatice - Minulý týden demoliční firma objevila v areálu bývalé Madety v Prachaticích pod zemí sklepy, které nebyly v plánech.  Komplikace v podobě starých, do plánů nezakreslených sklepů budov bývalého objektu mlékárny, zdrží práce při odstraňování stavebního materiálu. Deníku to řekl Zdeněk Mrzena, zástupce současného majitele areálu v Prachaticích, společnosti Rent Group.

Zahrabou Prachatičtí kontejnery pod zem?

Prachatice - Úplně nejlepší ze dvou možných je prostor u bytového domu Štodvín v ulici Zlatá stezka. Tam prý je možné nádoby „zakopat pod zem" i s ohledem na zlepšení prostředí v okolí nájemního domu a zároveň je možné zajistit výtěžnost kontejnerů.

Prachatice chtějí být na seznamu UNESCO

Prachatice - O zapsání na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO začne usilovat vedení města Prachatice. Alespoň tak v pondělí rozhodli prachatičtí zastupitelé. Ředitel Prachatického muzea Pavel Fencl vidí v zápisu města jen pozitiva.

Hokejbal v prachatickém parku lidem vadí, město chce hřiště hájit

Prachatice - Starosta Malý svolal setkání na příští týden. Najdou Prachatičtí společnou řeč? Přehodnotit a revokovat všechna usnesení a rozhodnutí o výstavbě sportovní plochy pro hokejbal a bruslení v lokalitě parku Mládí v ulici U Rybníčku. To je hlavní záměr petice prachatických obyvatel. Městem koluje od minulé soboty. Petice je proti masivnímu zásahu do zeleně ve městě.

Školy na Prachaticku daly pryč obraz prezidenta

Prachaticko – Portrét Václava Klause odstraňovali odpoledne ve školách na Prachaticku. Jen na prachatickém gymnáziu k sundavání obrazů nedošlo.

Lidé v Prachaticích ušetří, teplo bude od dubna levnější

Prachatice - Slíbené snížení ceny tepla, které dodává městská společnost Tepelné hospodářství Prachatice, je už jisté. Cena se od 1. dubna snižuje o 45 korun. Deníku to potvrdil starosta města Martin Malý s tím, že snížení odsouhlasila valná hromada společnosti, kterou je vlastně rada města.

Teplo v Prachaticích bude od dubna levnější

Slíbené snížení ceny tepla, které dodává městská společnost Tepelné hospodářství Prachatice, je od pondělí jisté. Cena se od 1. dubna snižuje o 45 korun.

Hasiči tahali člověka z ledu. Naštěstí jen cvičně

Prachatice – Záchrana tonoucího nebo člověka, pod kterým se propadl led. To je jeden mnoha z úkolů hasičského záchranného sboru. A musí na něj být hasiči připraveni. V úterý to na nádrži u koupaliště Hulák vypadalo, že jde o opravdovou akci. Nešlo.

Na výměnu řidičáků je čas do prosince

Prachatice - Majitelé řidičských průkazů mají na povinnou výměnu dokladu čas až do konce letošního roku. Jde o všechny řidiče, kteří mají svůj průkaz vydaný od 1. ledna 2001 až do 30. dubna 2004.

Komise v Prachaticích ověří držitele parkovacích míst

Prachatice - Centrum zdravotně postižených v Prachaticích nově zřídilo komisi pro spravování vyhrazených míst pro zdravotně postižené. Deník o tom informovala Hanka Rabenhauptová, referent pro samosprávu a komunitní plánování z kancelář starosty města Prachatice. Garantem komise je Barbora Poštová.

Přechodů s výbojkami bude v Prachaticích více

Prachatice - Nejméně bezpečný přechod v Prachaticích je ten mezi budovou policie a poštou. Důvodem je to, že chodec ze schodiště od policie vstoupí rovnou do silnice. Za posledních pět let ale naštěstí na přechodu nedošlo k nehodě s vážnými následky.

Do prachatické nemocnice nesmí návštěvy

Prachatice - Přibývající počet akutních respiračních chorob na Prachaticku donutil vedení prachatické nemocnice k vyhlášení zákazu návštěv pro všechny pacienty v nemocnici. Prachatickému deníku to oznámila hlavní sestra Nemocnice Prachatice, a. s., Dagmar Janoušková.

Stačí málo a víkend můžete strávit v čekárně a sádrovně

Prachatice – Opatrnosti není nikdy nazbyt. V sobotu měli napilno i v chirurgické ambulanci prachatické nemocnice. Podle ošetřujícího lékaře Jana Kocourka se ale plná čekárna nevztahovala k úrazům, které by aktuálně souvisely s počasím.

Šumava má za sebou nejmrazivější ráno, na Perle bylo - 29,7 °C

Kvilda - Druhý den prezidentské volby byl zároveň nejchladnějším ránem letošní zimy na Šumavě. Alespoň to potvrzují data z meteorologické stanice Perla nedaleko Kvildy. Předpovědi o meteorologů o mrazivém víkendu se tak naplnily bezezbytku.

Zloděj sundal měděné okapy pod kamerou na náměstí v Prachaticích

Prachatice – Zloději mědi opět v noci na středu vystrčili drápky. Pod rouškou tmy zmizel okap na rodinném domě v Rumpálově ulici. Další případ pak evidují městští strážníci.

Stopařka okradla důvěřivou řidičku, policisté zlodějku hledají

Prachatice – Policisté varují řidiče, ať si dají pozor na stopaře a hlídají si svoje věci, aby jim kvůli dobrému předvánočnímu skutku nezůstaly oči pro pláč.

Demolice areálu mlékárny v Prachaticích by měla trvat dva měsíce

Prachatice – Řízená demolice. Tak bude vypadat postupná likvidace budov v dnes již bývalém areálu Madety v Prachaticích.  Prachatickému deníku to nedávno potvrdil referent stavebního úřadu Jaroslav Hais. Od současného majitele a žadatele o demolici společnosti Rent Group si ale ještě vyžádal doplnění technologického postupu bourání.

Česko zpívalo koledy v Prachaticích

Prachatice /FOTOGALERIE/ -  Na prachatickém Velkém náměstí se ve středu vpodvečer sešly na tři stovky lidí, aby si zazpívaly pět koled při unikátní akci, která spojila česká a moravská města. Česko zpívá koledy opravdu spojilo města z celé republiky.

Hygiena na Prachaticku testuje alkohol ze spíží

Prachaticko – Nejste si jistí alkoholem, který máte doma a chtěli jste ho vyndat až na vánoční stůl? Od pátečního rána dostali všichni obyvatelé Prachaticka možnost nechat si svůj alkohol otestovat, zda neobsahuje jedovatý metanol.

Prachatická nemocnice přežije, ale s méně lůžky

Prachatice – Až do Vánoc nemá prachatická nemocnice jistotu, jak bude vypadat péče v příštích pěti letech. Podle slov ředitele Michala Čarvaše totiž k podpisu smlouvy dojde nejdříve 21. prosince.  

Lyžařský areál ve Strážném chtějí mít pro celou rodinu

Strážný - V městysu Strážný vrcholí přípravy na zimní sezonu. Celý Skiareál bude již letos zmodernizovaný a nabídne také některé novinky. Ve Skiareálu Strážný si díky změnám bude moci aktivně užít volný čas celá rodina.

AKTUALIZOVÁNO

Nehoda u Hracholusk na Netolicku si vyžádala několik zraněných

Hracholusky /FOTOGALERIE/ - V levotočivé zatáčce zhruba sto metrů obcí Hracholusky ve středu ráno havarovalo osobní vozidlo. Podle informací policie je auto na střeše v příkopu vedle komunikace, do které částečně zasahuje. Kusy vozidla jsou rozmetány i po nedalekém poli. 

Lidé v Nové Peci se bojí, někdo jim zapaluje sklepy

Nová Pec – Strach obyvatel šumavské obce Nová Pec je po úterním podvečeru opět o něco větší. Za poslední měsíc tam totiž hořelo už pošesté. A to se lidé ještě nestačili vzpamatovat z požáru kůlen, jež vzplanuly v neděli 4. listopadu.

Snížení počtu lůžek prachatickou nemocnici zřejmě nemine

Prachatice - Pět let existence má prachatická nemocnice zatím jistých. Stejně jako všechna ostatní zařízení na jihu Čech. To ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš považuje za úspěch.

Šumava má zoufale málo peněz na údržbu stop

Šumava - Šumavské obce se potýkají s nedostatkem finančních prostředků. A od příštího roku prý bude situace ještě horští. Starostové šumavských obcí už nyní vědí, že peníze budou chybět hlavně na zajištění běžeckých stop po celé Šumavě. Zoufalou situaci se snaží řešit starosta Kvildy Václav Vostradovský už nyní.

Lidé v Prachaticích se bojí znečištění ovzduší

Prachatice - Rozhodnutí změnit vytápění v kotelně závodu Klima zvedlo ze židlí obyvatele kolonie Pod Lázněmi v Prachaticích. S tím, že by se současné vytápění plynem změnilo na topení peletkami, rozhodně nesouhlasí.

Parkování mají pacienti v Prachaticích zdarma jen půl hodiny

Prachatice – Na placení poplatku za parkování v areálu prachatické nemocnice upozornilo Deník 
v posledních dnech již několik čtenářů. Kroutí hlavou nad tím, proč nemocnice parkování zpoplatnila, když až do října bylo zdarma.

Stěhování prachatické střelnice dostalo od radních zelenou

Prachatice - Do právě vznikajícího územního plánu města je možné zařadit nový prostor pro střelnici. Střelci ji postaví v lese poblíž Fefrovských rybníčků. Zastupitelé s tím souhlasí a město tak má šanci do zhruba dvou let prolomit stavební uzávěru.'

Výběr pojišťovny v Prachaticích je v pořádku

Prachatice – Pochybnosti proti výběru pojišťovny, která od příštího roku pojistí městský majetek, podali zástupci pojišťovny ČSOB.

VZP pobočku v Prachaticích nezruší

Prachatice – Všeobecná zdravotní pojišťovna prochází v tomto období výraznými změnami a s tím souvisí i centralizace některých činností.

Dlužníci se bojí o střechu nad hlavou, zajímají se o splácení

Prachatice - Starosta města Martin Malý tvrdí, že radnice bude nekompromisní, neplatiči půjdou pryč.

Tři rodiny v Prachaticích neplatí, tak skončily na ulici

Prachatice - Tři rodiny se musely vystěhovat bez náhrady z domu v Krumlovské ulici kvůli dluhům na nájemném.

Boj o prachatickou nemocnici, pacienti mohou podepisovat petici

Prachatice - V úterý kolem třetí hodiny odpoledne vznikla petice za zachování prachatické nemocnice s péči ve stávajícím rozsahu. Její iniciátorkou je primářka oddělení klinické biochemie a hematologie Jaroslava Ambrožová a krajská radní Jana Krejsová.

Hasiči vyprošťovali osoby na prachatickém náměstí přímo před diváky

Prachatice - Horní náměstí v areálu bývalých kasáren v Prachaticích obsadily v pátek týmy profesionálních hasičů z celého Jihočeského kraje. Konala se soutěž ve vyprošťování osob. 

AKTUALIZOVÁNO

Řidič škodovky narazil do stromu u Trhonína na Prachaticku

Trhonín /FOTOGALERIE/  - Dnes, ve středu 12. září, ráno se stala vážná dopravní nehoda poblíž Trhnonína u Svaté Maří. Osobní automobil vyjel ze silnice a narazil do stromu. 

AKTUALIZUJEME

Auto se srazilo ve Čkyni s vlakem, provoz na trati stojí

Čkyně - Dnes, v úterý 12. září, v 7.15 hodin se stala dopravní nehoda na železničním přejezdu ve Čkyni. Řidič Škody Felicia zřejmě přehlédl přijíždějící vlak a došlo ke střetu.

Městské byty prachatičtí radní nezlevní

Zhruba osmdesát bytů ve vlastnictví města Prachatice je neobsazených. Podle slov místostarosty Roberta Zemana stojí město bezmála milion a půl korun na režii. „Kromě temperování musíme hradit také peníze do společného fondu oprav," upřesnil místostarosta.

Správa NP Šumava tvrdí, že kůrovec ustupuje

Vimperk – Podle posledních informací ředitele Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava Jiřího Mánka, dostala správa parku kůrovcovou kalamitu pod kontrolu.

Pacienti na prachatické JIPce mají nové zázemí

Prachatice – Řemeslníci podle slov ředitele Nemocnice Prachatice Michala Čarvaše obsadili na několik týdnů centrální jednotku intenzivní péče. Veškeré práce trvaly tři týdny a rekonstrukce prostorů vyšla na více než čtyři sta tisíc korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT