Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JANNI VORLÍČEK

Janni Vorlíček / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Zákrok má být rázný. Ale spoutaného nemá smysl mlátit, říká obviněný policista

/ROZHOVOR/ Už 27 let slouží Pavel Jindra u ústecké městské policie. Od samotných začátků ji pomáhal budovat. Dnes pracuje u skupiny operačního zásahu. Čelí možnosti, že stráví dva roky ve vězení za zneužití pravomoci úřední osoby a napadení.

Emoce a únava zastavily vlak. Studenti ústeckého gymnázia přiznávají chybu

Nepříjemná událost z českobudějovického nádraží, kde ústečtí studenti zabránili vypravení rychlíku na Prahu, bude mít možná policejní dohru. Studenti z Gymnázia Jateční vidí chyby na obou stranách.

Ústí nad Labem v autobusech zavedlo internet zdarma

Wi-fi zdarma od pondělí 4. června nabízí 20 autobusů, 20 trolejbusů a 14 zastávek MHD v centru města. Počáteční investice činila zhruba 765 tisíc korun bez DPH, on-line dohled přijde podnik na 80 tisíc a za SIM karty operátora T-Mobile zaplatí město každý rok 200 tisíc korun.

Pozor! Šmejdi mají nový trik. Podomní obchodníci lákají na hlídání cen

Podomní „obchodníci s deštěm“ v Ústí nad Labem vymysleli další trik. Tentokrát „šmejdi“ nabízejí smlouvu, na jejímž základě budou hlídat platby energií přes SIPO po dohodě s poštou. 

Lepší než Pražský hrad. Zdymadlo na Střekově bojuje o titul Stavba století

Stavbou století se může stát Masarykovo zdymadlo v Ústí nad Labem. O prvenství bude bojovat s 65 českými a 34 slovenskými stavbami. A zatím si nevede vůbec špatně.

V Chlumci padla rada. Starosta zbyl sám jako kůl v plotě

Půl roku před volbami padla v zadluženém Chlumci městská rada. Ve funkci zůstal pouze starosta Roman Zettlitzer (PRO! Chlumec). Pravomoci rady tak převzali zdejší zastupitelé.

Dvakrát poslali seniora z ústecké nemocnice domů. Potřetí umřel

Pětasedmdesátiletého Itala Maria Fava poslali z Emergency Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dvakrát domů. Když jej na třetí pokus hospitalizovali, do rána zemřel. Podle pozůstalé ho dokonce podezřívali z toho, že simuluje a doporučili na jeho potíže užívat paralen. Teď kvůli tomu lékaři čelí trestnímu oznámení. Nemocnice úmrtí potvrdila.

Motoráčky spolknou devět milionů. Bude jezdit "Švestkovka" i ve všední dny?

Krajský úřad Ústeckého kraje i letos podpoří turistické tratě do Zubrnic či přes Středohoří. Dopravu na turistických tratích totiž financuje několika miliony ročně.

Neštěmice mají strach z parkoviště pro kamiony a vysokých hal. Bouří se

Prostitutky, kriminalita, nepořádek. Z toho mají obyvatelé Neštěmic na Ústecku obavy ve spojitosti s plánovanou stavbou odstavného parkoviště pro kamiony v lokalitě U Haldy u hlavní silnice na Děčín a Prahu. Jako příklad uvádějí trable předlické Kolonie.

Ústí chystá opravy zničených silnic. Přijdou minimálně na 12 milionů korun

Vítězná, Truhlářova, Rubensova, Sebuzín, Bělehradská a další. Tam všude mají silnice, které nutně potřebují velkoplošnou rekonstrukci. Opravy přijdou na minimálně 12 milionů korun a začnou co nevidět. Opozice přesto upozorňuje, že opravy by šlo řešit komplexněji.

AKTUALIZOVÁNO

Orangutana Ňuňáka nezabila rakovina, ale tasemnice, která napadá i lidi

Orangutan Ňuňák nezemřel na rakovinu. Pitva ukázala, že boulovité útvary jsou ve skutečnosti zapouzdření cizopasníci. Přesněji tasemnice, které přenáší lišky trusem. Napadají i člověka a mohou představovat i smrtelné nebezpečí.

Ústí jako první město zkusí autobusy bez řidiče. Na studii vyčlenilo miliony

Do konce roku by v Ústí nad Labem měla začít práce na studii, která zmapuje, kudy by mohla jezdit samořiditelná auta. Jedná se vůbec o první české město, které chce provoz autonomních vozidel vyzkoušet.

Machinace s kotlíky hýbou Ústeckem. Policie obvinila skoro tři desítky lidí

Chtěli získat peníze, aniž by si vůbec nový ekologicky šetrnější kotel pořídili. Na severu Čech policie obvinila 29 lidí a jednu firmu, která jim dotaci vyřizovala. Podvod odhalili kontroloři z krajského úřadu, který dotace vyplácí. 

Epidemie žloutenky v Ústí neslábne. Šíří ji i nezodpovědní rodiče

Hygienici evidují v Ústí nad Labem už 215 nemocných hepatitidou typu A. 

Ústečtí archeologové objevili unikátní pravěké pohřebiště

Výjimečná výbava lukostřelce. Takřka neporušené keramické nádoby či pazourkové hroty. To je jen zlomek jedinečného nálezu pravěkého sídliště několika archeologických kultur s pohřebištěm z konce doby kamenné a počátku bronzové, jež našli ústečtí archeologové v Hrbovicích poblíž Ústí nad Labem.

Ústí přidalo učitelům v ghettech. S žáky i rodiči mají peklo na zemi

Udržet pedagogy ve vyloučených lokalitách je skoro nemožné. Když letošní zvýšení platu pomůže, město jim přidá i příští rok.

Nemocnice zavírá kvůli zlodějům kovů. Ukradli kabely

V Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem bude od pátku do neděle omezen provoz. Pacienti mají jet za ošetřením do Děčína či Teplic.

Po dálnici D8 u Prackovic teď mohou řidiči půl roku jezdit ve všech pruzích

/FOTOGALERIE/ Na jaře čeká prackovickou estakádu další betonování. Přijde na 50 milionů korun, bude trvat zhruba půl roku.

AKTUALIZOVÁNO

Dálnice D8 otevře všechny pruhy na Prackovické estakádě. Koncem září

/FOTOGALERIE/ Dálnicí D8 ve všech čtyřech pruzích na Prackovické estakádě projedou řidiči po 20. září.

VÍME PRVNÍ

V rodinném domě v Ústí se propadly stropy. Na místo vyrazili hasiči

Důchodkyně Jana Svobodová žije už čtyřicet let pod Větruší. Ve starém domě s velkou zahradou ve Fibichově ulici bydlí s vnukem a s dcerou. Teď do svého milovaného příbytku nikdo z nich nemůže. V noci ze čtvrtka na pátek se tady zřítil strop. Všichni byli v tu chvíli uvnitř.

Mladému chovateli z Předlic zabili lidé už desítky zvířat

Pomáhá zraněným a opuštěným zvířatům, jeho minizoo v předlické Kolonii na Ústecku navštěvují děti z mateřinek a nadšeně poslouchají povídání o životě čtvernožců. Se svou největší bolestí se však osmnáctiletý chovatel Adam Matouš svěří jen jejich učitelce. Jeho zvířata totiž někdo zabíjí.

Super plat za práci na páse nabízí měsíce. Málokdo to ale vydrží dlouho

Plat až 25 tisíc korun. Doprava do práce zdarma. Slušná nabídka obědů, restroom, volné víkendy. Zaměstnanecké benefity. Podobnými nabídkami zaměstnání se začaly hemžit vody českého internetu. Jenže, jak praví přísloví, všude je chleba o dvou kůrkách.

Dálnice D8 nebude do září hotová

Kompletní otevření prackovické estakády závisí na odezvách z podloží. Ty se vyhodnotí až po ukončení sanací, což bude nejdříve na podzim.

U kulturáku v Ústí nad Labem se srazila dvě auta. Řidiče přemohl mikrospánek

Nehoda dvou osobních aut zkomplikovala dopravu v pátek odpoledne před kulturním domem ve Velké Hradební ulici v centru Ústí. Podle svědků za to prý mohl mikrospánek.

Cestovatel Václav Malinský chce pomoci malé Emě. Obejde celé Československo

/ROZHOVOR/ – Celkem čtyři tisíce kilometrů po hranicích bývalého Československa chce nachodit cestovatel a fotograf Václav Malinský. Cestami pomáhá lidem, kteří neměli štěstí.

Míšo, vrať se, vzkazují kamarádi

Ústí nad Labem - Strach a nejistota trápí rodiče školáků, kteří docházejí do škol v ústecké čtvrti Klíše. Valná část své děti raději doprovází. Nechtějí, aby zmizely jako dvanáctiletá Michaela Muzikářová.

Na univerzitě visí kontroverzní billboard. „Jeden vůdce,“ míří na Babiše

Ústí nad Labem - Studenti UJEP vyvěsili dva obří plakáty. Jeden se týká prezidenta, druhý Andreje Babiše.

Na severu Čech mírně podraží voda, v Lounech zaplatí víc za MHD

Severní Čechy - Jak na tom budou naše peněženky v příštím roce? Co se týká nákladů na bydlení, nejspíš to nebude žádná sláva. Voda v severních Čechách opět podraží a energie, pokud zlevní, tak nejspíš ne moc výrazně. To leckde platí i o teple, dodávaném z parovodů. Jinými slovy, co ušetříme na energii z části opět zaplatíme na vodě.

Soukromí na sídlišti je mnohdy věcí veřejnou

Sídliště je obecný název používaný pro místo dlouhodobě obývané lidmi. Rozumíme tím také nové části měst, často satelitní. Vyrůstaly jako obytné zóny pro rychle přibývající městskou populaci. Tvoří je vícepatrové obytné domy, často z panelů, takzvané „paneláky", či „věžáky".

Pohlreichův rozhovor s učněm baví český internet. Jak probíhalo natáčení?

Trmice – Už i Adolf Hitler ví, že Pavel z pořadu Ano, šéfe strčil řetízek do jiného hrníčku. Přesněji ten z filmu Pád třetí říše, který baví sociální sítě.

Ústecký patriot Boris Rudý by rád napichoval hříšníky na vidle

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Se známým ústeckým „čertem" i patriotem o skupování domů v ústeckém ghettu v Předlicích, televizní reality show a o údajných rvačkách se skinheady na tržnici.

Hospodářská komora v Ústí: Musíme spočítat Romy a nasadit proti nim armádu

Ústí nad Labem – Musíme spočítat Romy a nasadit proti nim armádu. To, mimo jiné, navrhlo Shromáždění členů Okresní hospodářské komory (OHK) v Ústí. Reagovalo tak na informaci, že by v Ústí mohly vzniknout další čtyři ubytovny.

V Interhotelu Bohemia v Ústí žijí sociálně slabí za peníze úřadu

Ústí nad Labem – Ubytovna pro sociálně slabé. I tak dnes slouží kdysi věhlasný Interhotel Bohemia. Za větší část nájemníků dokonce platí nájemné stát. Vlastník hotelu k tomuto kroku přistoupil hlavně kvůli nedostatku turistů.

AKTUALIZOVÁNO

Anarchisté chtěli vyhodit vlak do vzduchu, třem hrozí doživotí

Praha – Třem z šesti lidí, kteří byli minulý týden obviněni po policejním zátahu proti extremismu, hrozí až doživotní vězení. Policie je viní z přípravy teroristického útoku na vlak. Dva další čelí stíhání za nepřekažení trestného činu, poslední pak za nedovolené ozbrojování kvůli údajnému přechovávání hromadně účinné zbraně v bytě, dnes to sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

Ústí chce chránit cenné domy

Domy od známých architektů nedosáhnou na památkovou ochranu. Jak je zachovat?

Z nebe na popravu. Výstava líčí osudy letců

Ústí nad Labem - Osudy tří stíhačů a sedmi posádek bombardérů mapuje výstava Zlomená křídla.

Ústecká oční klinika provedla unikátní operaci. Jako první u nás

Unikátní operaci zeleného zákalu má za sebou oční klinika Masarykovy nemocnice.

AKTUALIZUJEME

Bestie! Ubodala stařenku v panelákovém bytě, profesionálně a tiše

Ústí nad Labem – Policie zřejmě chytila Tichého vraha. Tedy bestii, která ubodala stařenku v druhém patře panelákového bytu v Glennově ulici na Severní Terase.

Šílená žena zaútočila na muže, údajně ho šestkrát bodla. Skončí to jako v Brodě?

Ústí nad Labem - Zdravotníci snášejí na nosítkách polonahého muže se zafačovaným obličejem. Jen o chvilku později vyvádí policejní hlídka zkrvavenou ženu s pouty na rukou. Žena po hádce vytáhla na svého druha nůž. Několikrát mu ho vrazila do těla, zastavila ji až policejní hlídka.

Fotograf celebrit letí s egyptology do Súdánu

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ústečan Petr Berounský bude pro světoznámý Český egyptologický ústav dokumentovat archeologické nálezy ze starého Egypta.

Divadlo se potácí v krizi. Pražská kritika ztrhala ústeckou Toscu

Ústí nad Labem - Severočeské divadlo se potácí v krizi. Pronásledují ho nelichotivé kritiky, v orchestru chybí muzikanti, budova potřebuje rekonstrukci a předpotopní zázemí modernizaci.

Praotec Čech s Přemyslem Oráčem dorazí do Ústí

Ústí nad Labem - V ústeckém muzeu se legendy střetnou s vědou. Na velké výstavě o starých českých pověstech.

V lednu je Činoherák bez peněz. Ústí pomůže

Ústí nad Labem - Jistotu Činoherák nemá. Do konce roku bude s penězi na nule, přesto pokračuje v sezoně. O ní hovoří umělecký šéf činohry Filip Nuckolls.

Lanovka na Větruši pojede také o svátcích

Lanová dráha z ústeckého obchodního centra na výletní zámeček Větruše bude během vánočních svátků v provozu.

Na školáky zaútočila reklama. Ze žákovských knížek

Ústí nad Labem - Reklama se valí na ústecké školáky. Ze žákovských knížek na některých základních školách v Ústí nad Labem. Rodičům dětí nad tím zůstává rozum stát. Nekritizují ale ani tak školy, jako spíš systém, který to zavinil šetřením ve školství.

Lékaři umí zachránit uzlíček vážící pouhých 360 gramů

Neuvěřitelných 360 gramů. Tak málo vážila Kornelka, když přišla na svět. Rodičům Mládenkovým z České Lípy se narodila předčasně v 26. týdnu těhotenství. Neměla ještě zcela vyvinuté plíce, trávicí soustavu ani imunitu. Lékařům dalo práci udržet ji naživu, nakonec z ní ale vyrostla holčička, která rodičům dělá velkou radost.

Zadržený kriminalista prý doma vařil pervitin

Ústí nad Labem – Pod svícnem je tma. Na to zřejmě spoléhal vyšetřovatel z ústecké kriminálky, pro kterého si ve středu přímo do práce přijeli policisté z Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Z ruiny statku bývalého JZD vytvořili architekti nádherný klenot

Bývalé JZD na stránkách prestižního zahraničního magazínu věnovaného architektuře a designu? Navíc stavba z Předlic, které mají pověst vyrabovaného ghetta? Proč ne. Stačí se podívat na webové stránky on-line magazínu Dezeen.

Po banální operaci přišel o nohu. Teď chce pětadvacet milionů

Miloši Kádnerovi amputovali nohu po banální operaci. Případ se táhne sedm let, teď ho bude řešit Nejvyšší soud ČR.

Manželka následníka trůnu následovala muže na smrt

Ústí nad Labem - Hraběnka Chotková si vzala následníka trůnu, jejich vražda v Sarajevu rozpoutala válku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT