Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAROMÍR KULHÁNEK

Jaromír Kulhánek / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ať jste zdraví a šťastní. To budou lidem přát tři králové

Havlíčkobrodsko - Tradiční sbírku zahájí v pátek dopoledne na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí „ředitelská" Tříkrálová koleda.

Lékař: Účinky slunečního záření se v těle kumulují

Havlíčkobrodsko – Odborníci se shodují, že rozumné opalování, samozřejmě s použitím opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, pokožce svědčí, dokonce ji ozdravuje. Nedostatek slunce u řady lidí vyvolává pocit únavy, nespokojenosti a deprese.

S modernizací sídliště Na Bradle stát Světlé nepomůže

Město Světlá nad Sázavou se bude muset obejít bez státní dotace, kterou chtělo získat a čerpat z programu Regenerace sídlišť Ministerstva pro místní rozvoj a kterou chtělo využít pro plánovanou modernizaci svého největšího sídliště Na Bradle.

Pacientky brodské nemocnice se dozvědí vše o hospitalizaci

Gynekologické oddělení havlíčkobrodské nemocnice začíná v květnu s individuálními i kolektivními edukačními setkáními s pacientkami před operací.

Výstava zmapuje dlouhou historii ochotnického divadla

Havlíčkův Brod – Nadcházející prvomájovou neděli si lidé v Havlíčkově Brodě mohou zpříjemnit i návštěvou vernisáže výstavy Brodské ochotnické divadlo 1836 – 2016. Vernisáž začíná ve velkém sále KD Ostrov 
v 17 hodin.

Sázavafest zahájí koncerty Lucie Bílé a Kamila Střihavky

Světlá nad Sázavou – Do zahájení šestnáctého ročníku populárního festivalu Sázavafest sice ještě několik měsíců zbývá, ovšem pořadatelé již nyní vědí, na které interprety a skupiny se mohou fanoušci těšit.

Mandrage dorazí do Brodu se svým největším turné

Havlíčkův Brod – Na své zatím největší a nejnákladnější turné vyrazí na konci února populární kapela Mandrage.

Cvičit správně a přesně znamená především cvičit spíše pozvolna než uspěchaně

Zdraví je dnes chápáno jako vyvážený stav tělesné, duševní a sociální pohody.

Turisté se mají na co těšit. Hrady chystají nové expozice

Kasteláni hradů v Lipnici nad Sázavou a Ledči nad Sázavou již nyní vědí, co památky, o které pečují, čeká v nové turistické sezoně.

CrossFit? To není jenom silové cvičení, ale také způsob života

Širokou škálu sportovních disciplín, kterým se lidé v Havlíčkově Brodě věnují, nedávno rozšířil i CrossFit.

Světoznámý houslový virtuos a operní diva poctí koncert brodského gymnázia

Havlíčkův Brod – Součástí oslav 280. výročí založení havlíčkobrodského gymnázia se stane i slavnostní koncert, který se uskuteční ve středu 16. září v 19 hodin v kostele sv. Rodiny v Havlíčkově Brodě.

AKTUALIZOVÁNO

Za zřícení mostu ve Vilémově padlo deset obvinění

Vilémov - Kriminalisté z oddělení obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod ukončili prověřování případu zřícení mostu ve Vilémově, ke kterému došlo 4. září loňského roku. Kriminalisté zahájili trestní stíhání celkem deseti osob a těmto osobám sdělili obvinění z přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.

Vodomilové se koupání bát nemusí

Havlíčkobrodsko - Voda ve sledovaných přírodních koupalištích na Havlíčkobrodsku splňuje hygienické limity a je stále vhodná ke koupání.

Věž brodského kostela Nanebevzetí Panny Marie skrývá jeden z nejstarších zvonů

Havlíčkův Brod – Věž se zvonicí kostela Nanebevzetí Panny Marie v centru Havlíčkova Brodu patří k nejvýznamnějším a současně i nejzajímavějším dochovaným historickým památkám města.

ŘSD předpokládá, že obchvat Havlíčkova Brodu zprovozní v říjnu 2020

Havlíčkobrodsko – Mezi třiadvaceti významnými dopravními stavbami, které by v následujících letech mělo po celé republice a za pomoci evropských fondů zahájit Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), figuruje i jihovýchodní obchvat Havlíčkova Brodu.

Kloupar: Moc jsem si přál, aby ve Světlé s Alphaville vystoupil i Karel Gott

Světlá nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Do zahájení jubilejního patnáctého ročníku Sázavafestu zbývají poslední dny.

Jubilejní Sázavafest se blíží. Do Světlé přijedou tisíce lidí

Světlá nad Sázavou – Do zahájení jubilejního patnáctého ročníku populárního Sázavafestu zbývají poslední dny.

Rybáři: Ve vodě je málo kyslíku

Havlíčkobrodsko – Panující vedra znepokojují rybáře na Havlíčkobrodsku.

Havlíčkův Brod se zase o krok přiblížil výstavbě obchvatu

Havlíčkův Brod – V přípravě výstavby jihovýchodního obchvatu města Havlíčkův Brod nastal významný posun.

V Železných horách je ukrytý poklad. Najít ho mohou turisté

Spojení turistiky se zábavou a postupně odhalovaným tajemstvím.

Nemocnice Havlíčkův Brod spolupracuje se špičkovou vídeňskou klinikou

V oblasti ošetřovatelského procesu navázala Nemocnice Havlíčkův Brod spolupráci s vyhlášenou klinikou Orthopadisches Spital Speising Wien Austria.

První destička s QR kódem je na hrobě Karla Havlíčka Borovského

Praha – Prvním zesnulým Čechem, na jehož náhrobku byla umístěna destička s QR kódem, je od uplynulé soboty Karel Havlíček Borovský. Tělesné ostatky politika, novináře a básníka, rodáka z (Havlíčkovy) Borové jsou od jeho smrti v roce 1856 uloženy na pražských Olšanských hřbitovech.

V Číhošti si připomenou 65. výročí smrti kněze Josefa Toufara

Číhošť – Věřící, vysoký římskokatolický klérus, ale také laická veřejnost, kterou zajímá osobnost kněze Josefa Toufara, jehož před 65 lety umučili vyšetřovatelé komunistické StB v souvislosti s Číhošťským zázrakem, se o tomto víkendu sejdou v Číhošti. Zúčastní se tam dvoudenní vzpomínkové akce.

Sázavafest vsadí na mládí. Přijedou Voxel, Atmo Music i Light and Love

Světlá nad Sázavou – Jeden z nejpopulárnějších letních hudebních festivalů u nás, kterým je Sázavafest, letos slaví jubilejních 15 let.

Jitrnice z domácí zabijačky musejí zůstat na dvoře

Praha - Veterináři loni rozdali pokuty za 120 tisíc korun kvůli porušení zákona. Letos zřejmě bude i více masa z divočáků. Přemnožili se.

Příčinou hypertenze u dětí je i nadměrná konzumace soli

Každý týden se v dětských ambulancích havlíčkobrodské nemocnice objeví malý pacient, na jehož zdravotním stavu mají podíl špatné stravovací návyky. Přibývá zejména dětí s obezitou. Ničím výjimečným ale bohužel nejsou ani dětští pacienti s vysokým krevním tlakem – hypertenzí.

Ve Slavníči si lidé nové zastupitelstvo nezvolí

Slavníč - Naprostý volební klid v pátek panoval a také ještě v sobotu bude panovat ve Slavníči u Herálce na Havlíčkobrodsku. Místní volby se tam nekonají, a to z důvodu nedostatečného počtu kandidátů.

AKTUALIZOVÁNO

Pod silničním mostem ve Vilémově zahynuli čtyři dělníci

Vilémov - V sutinách opravovaného silničního mostu, který se ve čtvrtek odpoledne zřítil ve Vilémově, zahynuli čtyři dělníci. Další dva jsou v péči lékařů. Jeden je stále hospitalizován, druhý již byl propuštěn do domácího ošetřování.

Středoškolský student na táboře pohlavně zneužil nezletilou dívku

Havlíčkův Brod – Na poslední den cyklistického tábora, který vloni v létě pořádal brněnský Dům dětí a mládeže Junior v Hluboké u Krucemburku, nebudou jeho organizátoři vzpomínat rádi.

VÍME PRVNÍ

Svědek: Zabezpečovací zařízení na přejezdu nefungovalo!

Chotěboř – Tragické následky měla dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí krátce po půl deváté na železničním přejezdu u břevnické vodní nádrže  v Chotěboři. Sedmatřicetiletý řidič vozu značky Škoda Fabia tam nepřežil srážku s projíždějícím osobním vlakem.

Havlíčkův Brod zpřístupní zahradu Mahlerovy vily veřejnosti

Havlíčkův Brod – Až budete v Havlíčkově Brodě, nezapomeňte navštívit zahradu Mahlerovy vily v Beckovského ulici.

Mezi Prahou a Havlíčkovým Brodem pojedou vlaky rychleji

Havlíčkův Brod - Správa železnic plánuje modernizovat úseky na kolejích z Havlíčkova Brodu. Díky tomu by se mohla až dvojnásobně zvýšit rychlost, kterou budou vlaky jezdit na trase mezi Prahou a Vysočinou. Opravy ale mohou provázet zpoždění a výluky vlaků.

Brodská policie má za sebou úspěšné období

Havlíčkův Brod – Na loňský rok budou policisté z Územního odboru Policie ČR v Havlíčkově Brodě vzpomínat docela rádi.

Lesní družstvo ve Štokách ročně vytěží desítky tisíc kubíků dřevní hmoty

Štoky /FOTOGALERIE/ – Zachovat zdravé a druhově vyvážené lesní porosty budoucím generacím a plnit ekonomická očekávání vlastníků.

Ve Věži obnoví historický park. Přibudou tam stromy

Věž – Park, který je součástí areálu Domova ve Věži, projde rozsáhlou revitalizací. 


Stavba parkovacího domu v Havlíčkově Brodě už brzy začne

Havlíčkův Brod – V polovině března začnou dělníci v Havlíčkově Brodě stavět první parkovací dům, v němž bude sedmdesát osm stání pro auta.

Také v letošním roce vsadí zemědělci na řepku

Havlíčkobrodsko – Opatrné vyčkávání. I tak lze charakterizovat aktuální pohled zemědělců na Brodsku na rychlý nástup jara.

Brodští studenti postaví dům na Marsu. Z vlnité lepenky

Havlíčkův Brod – Dům na Marsu. Takové je zadání projektu Stavby z vlnité lepenky, který je určen středním stavebním školám z České republiky. 

Město Havlíčkův Brod sevře řada dopravních omezení

Havlíčkův Brod – Nadcházející období nebude pro řidiče  v Havlíčkově Brodě vůbec jednoduché. Čeká na ně totiž celá řada  omezení a objížděk souvisejících hned s několika dopravními stavbami, které se letos v okresním městě  uskuteční.

Parcely v nové havlíčkobrodské čtvrti Rozkoš už jsou dražší

Havlíčkův Brod –  Lidé, kteří si budou chtít koupit parcely pro výstavbu terasových nebo řadových domů v nově se rodící brodské čtvrti Rozkoš, budou muset hlouběji sáhnout do kapsy.

Sběratel zbraní odešel od soudu s podmínkou

Havlíčkův Brod – Sběratel Leo Jan Lossman, který doma na Chotěbořsku dlouhodobě a nelegálně přechovával řadu funkčních i nefunkčních historických, ale i modernějších krátkých i dlouhých zbraní, střelivo a vzorník s bojovými  chemickými látkami, odešel včera od Okresního soudu v Havlíčkově Brodě s podmíněným trestem.

Památku otce Josefa Toufara uctily v Číhošti stovky lidí

Číhošť –  V úterý uplyne 64 let od mučednické smrti číhošťského kněze Josefa Toufara. Ten zemřel 25. února 1950 v průběhu rekonstrukce takzvaného Číhošťského zázraku po brutálním mučení, kterému byl předtím vystaven v žaláři tehdejší komunistické Státní bezpečnosti.

Cyklostezka propojí Havlíčkův Brod se Šmolovy

Havlíčkův Brod – Cyklisté z Havlíčkova Brodu a okolí se  dočkají nové cyklostezky.

Bývalý dům dětí a mládeže v Havlíčkově Brodě má nového majitele

Havlíčkův Brod –  Budova někdejšího Domu dětí a mládeže v havlíčkobrodské Havlíčkově ulici má nového majitele. Stala se jím společnost Bagela CZ. Oznámil to místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl.

Havlíčkobrodská společnost Agrall se přestěhovala k letišti

Havlíčkův Brod – Den otevřených dveří v novém sídle společnosti Agrall Havlíčkův Brod se uskuteční šestého března.

O plastickou chirurgii je stále větší zájem

V loňském roce se značně zvýšil zájem klientek o augmentaci prsou. Druhým nejvyhledávanějším zákrokem pak byla operace horních víček. I těmito slovy se za loňským rokem v havlíčkobrodské plastické chirurgii ohlédl lékař Nemocnice Havlíčkův Brod, Filip Černoch.

Ornitologové mapovali výskyt netopýrů a kavek v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod – Pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině sledovala výskyt kolonií netopýrů a také kavky obecné v aglomeraci Havlíčkova Brodu.

Havlíčkův Brod doručení žaloby ohledně opravy mostu potvrdil. Hejtmanství mlčí

Havlíčkův Brod – Žalobu na město Havlíčkův Brod, kterou  koncem loňského roku podala u Krajského soudu v Hradci Králové společnost SDS Exmost v souvislosti s rekonstrukcí silničního mostu  u kostela sv. Kateřiny v Dolní ulici, už havlíčkobrodská radnice obdržela.

Sběratel musel k soudu. Doma měl zbraně, které nepřihlásil

Havlíčkův Brod –   Sběratele Lea Jana Lossmana, který žije   nedaleko Chotěboře,  ani ve snu nenapadlo, že by jednou musel kvůli své sbírce zbraní k soudu.

Světlá nad Sázavou je připravena pomoci děkanství i majitelům zámku

Světlá nad Sázavou –  Zastupitelé ve Světlé nad Sázavou projevili dobrou vůli a vyšli vstříc nejen místnímu římsko-katolickému děkanství, ale také společnosti Zámek Světlá, které hodlají investovat do svých  objektů se statusem kulturní památky.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT