Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ DROZDÍK

Jiří Drozdík / Sokolovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

VIDEO: Muž vypěstoval deset kilo marihuany, drogu prodal za dva miliony

Přes deset kilo marihuany vypěstoval v Chodově na Sokolovsku sedmačtyřicetiletý muž. Díky tomu získal za dva a půl roku téměř dva miliony korun.

Kvůli sousedským sporům mizí z nádrže voda. Tu však potřebují hasiči

Horské obci Stříbrná na Sokolovsku hrozí, že hasiči v případě požáru narazí v tamní vodní nádrži na nedostatek vody, která slouží jako zdroj požární vody. Ta z přilehlého Stříbrného potoka přestala do nádrže přitékat. A to kvůli sousedským sporům. 

FOTO, VIDEO: To je dřina! Extrémní závod Bahňák zdolává tisícovka nadšenců

Zdolat krysí kanál, brodit se v příkopech plných bahna, spustit se do řeky Ohře nebo překonat hořící překážku. To je jen zlomek toho, co zdolává téměř tisícovka závodníků při sobotním extrémním závodu Bahňák v lokalitě Jižního lomu v Sokolově.

Rarita na statku, člověk se stane v muzeu včelou

Naprostý unikát se brzy představí návštěvníkům Statku Bernard v Královském Poříčí na Sokolovsku. V rámci včelařské expozice, která je součástí připravovaného Fotomuzea řemesel, má být totiž zcela nová atrakce – virtuální realita, díky níž se člověk stane včelou. 

Řidiči ničí upravené tratě běžkařů. Zavádí je tam navigace

V Krušných horách dochází v posledních dnech k ničení běžeckých tras. Do upravené bílé stopy vjíždí řidiči aut, které na silnice třetí třídy zavedou navigace. Neváhají přitom překonávat sněhové bariéry, které tam staví správci běžeckých tratí, aby vjetí do stopy zamezili. Takřka pokaždé to končí stejně, řidiči bílé stopy poničí a uvíznou v nich. Kvůli vyproštění pak za nimi musí těžká technika, která stopy ještě více zdevastuje.

Místo lyžařů se na lanovce vozily barely. Sedačka je po vichřici opravená

Vodou napustili 170 padesátilitrových barelů. Ty pak umístili na sedačky a testovali opravenou sedačkovou lanovku. Tak to ve středu vypadalo ve skicentru Bublava na Sokolovsku, kde probíhala revize lanovky, kterou těsně před zahájením letošní sezóny zdevastovala vichřice Herwart.

Dívka ztrácí zrak, s pomocí přišel nadační fond, rozdělil desítky tisíc korun

Se silnými životními příběhy se při své práci setkávají členky Nadačního fondu Ještěřice. A právě rodinám, které se ocitly v tíživé situaci, se snaží pomáhat. A daří se to na výbornou.

Tři byty, tři bomby! Hrozil anonym na sídlišti v Sokolově

/AUDIO/ „Poláčkova ulice, tři byty, tři bomby.“ Přesně tak znělo oznámení anonyma, který v úterý v nočních hodinách zavolal na linku 158. Na místo ihned vyrazilo několik hlídek policie.

AKTUALIZOVÁNO

Muž se polil hořlavinou a zapálil se, vyděsil obyvatele sídliště

V panelovém domě v Lokti na Sokolovsku se v pátek večer polil muž hořlavinou a zapálil. Utrpěl vážná poranění, se kterými byl letecky transportován do vinohradské nemocnice v Praze. Proč tak učinil, to nyní vyšetřuje policie.

Dívky si hrály na skalách, jedna z nich se zřítila, pád nepřežila

V tragédii se proměnila dětská hra na Svatošských skalách v Lokti na Sokolovsku.

Česko v noci sevřel mráz, teploty klesly až k mínus deseti

Letošní květen se do statistik meteorologů zapíše jako rekordní. Klimatologická stanice v Šindelové na Sokolovsku totiž v noci na středu naměřila rekordní mráz. Rtuť teploměru klesla na mrazivých -8,2 stupně. Stalo se tak díky vyjasnění, čemuž padlo čtyřicetileté minimum.

Muž spadl v Norsku z lodi do moře, zachránit ho pomohli operátoři na české tísňové lince

Operátoři linky 112 a také zdravotničtí záchranáři z linky 155 z Karlových Varů dokázali na dálku pomoc muži, který v Norsku spadl z lodi do moře.

Za hlavou státu dorazil i Cirkus Zeman

/FOTOGALERIE/ - Na Starém náměstí v Sokolově čekali ve čtvrtek odpoledne na prezidenta Miloše Zemana jeho příznivci i odpůrci. Ty druhé nazval prezident idioty. A to především proto, že na jejich transparentu měl být podle prezidentových informací nápis Cirkus Zeman a jeho kompars.

Surově zmlácený a zakopaný Bojar zůstane slepý na poraněné oko

Slepý na poraněné oko zůstane kříženec labradora, kterého se zvlášť surovým způsobem pokusil o víkendu kdosi zbavit v Šindelové na Sokolovsku. Z brutálního útoku se zotavuje a získává pozvolna důvěru lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Vítr a sníh: doprava na Karlovarsku kolabuje. Silnice do Plzně, je neprůjezdná

Karlovarský kraj – Silný vítr a sněžení uzavřely v Karlovarském kraji hned několik silnic. Stala se série dopravních nehod a policisté vyzvali řidiče, aby raději nevyjížděli. Dopravu komplikují popadané stromy na silnicích. Silný vítr navíc uzavřel i některé skiareály.

Propuštěný sexuální delikvent se usadil v příhraničí, lidé neskrývají obavy

Klingenthal, Kraslice – Obyvatele příhraničí v Kraslicích na Sokolovsku znepokojila informace, že se do sousedního německého města Klingenthal přistěhoval sexuální delikvent B.M.B., který si v Německu odpykal trest za znásilnění jedenáctiletého chlapce a stejně staré dívky. Na sociální síti se objevila jeho fotografie, která patrně unikla z interní sítě policie ve Zwickau.

AKTUALIZOVÁNO

Nebezpečného psa, který vážně zranil dítě v Habartově, policie odchytla

Habartov – Policie odchytila ve čtvrtek psa, který před dvěma dny zaútočil na dvouletého chlapce v Habartově na Sokolovsku. Po rozsáhlé pátrací akci ho nakonec nalezla přímo u jeho majitelky. Právě u ní k napadení došlo, když pes vyběhl ze zahrady a pokousal v obličeji vnuka ženy.

Ženě vyhrožoval jateční pistolí, před záchranáři se pak střelil do hlavy

Kraslice – Jateční pistolí se údajně před zraky policie a záchranářů postřelil do hlavy muž v Kraslicích. Ještě před tím se zbraní údajně pokusil vyhrožovat bývalé manželce. Drama se odehrálo ve středu v jednom z tamních rodinných domů. Incidentem údajně vyvrcholily spory mezi dvojicí.

Sokolovská nemocnice získala po letech status sítnicového centra

Oční oddělení sokolovské nemocnice se zařadilo po bok vysoce specializovaných makulárních center.

Začala pylová sezóna, s oteplením se zvýší koncentrace alergenů

Vzhledem k oteplování očekává Pylová informační služba zvyšování koncentrace pylových alergenů v ovzduší. Dominantními alergeny budou pylová zrna olše, pyl topolů, ve vyšších polohách také lísky. Vzroste i množství pylu jasanu, jilmu, habru a vrby.

Unikátní Rolavské vřesoviště bude přístupnější

Agentura ochrany přírody zpřístupňuje část Národní přírodní rezervace Rolavská vřesoviště. Vybudováním naučných stezek s informačními tabulemi chce zamezit devastaci této chráněné a vzácné lokality.

Turisté zdolají Vandr kolem Kraslic

Ani letos nebudou vyznavači turistiky ochuzeni o tradiční Vandr kolem Kraslic.

VIDEO: Hvězdný bubeník Meier rozbubnoval Rockové sady

Kraslice – Bouřlivé aplausy, přídavky kapel, bavící se stovky fanoušků. Tak to v pátek a sobotu vypadalo při hudbou nabitém festivalu Rockové sady v Kraslicích.

Rockové sady jsou tu, staví se stany pro fanoušky, rozbalí to hvězdné kapely

Kraslice – A je to tady. Očekávaný festival Rockové sady dnes odstartuje v kraslických městských sadech a pokračovat bude i v sobotu. Představí se celkem šestnáct kapel. Hlavní hvězdou bude kapela snů Supergroup.cz s Kamilem Střihavkou a dalšími českými legendami.

Alergenů v ovzduší ubývá, dominuje pyl pelyňku

Pylová sezóna pozvolna končí. 

Kapela snů míří do Kraslic, Rockové sady rozezpívá Kamil Střihavka se Supergroup

Kraslice – Kapela snů či rocková elita. Tak se jednoznačně mluví o skupině Supergroup.cz, který vznikla na základě přání a hlasování českých fanoušků. Skupina s ostřílenými českými hudebními mágy, kterou tvoří Kamil Střihavka, Michal Pavlíček, Roman Dragoun, Jan Hrubý, Vladimír Guma Kulhánek a Miloš Meier, vystoupí už v pátek 21. srpna na Rockových sadech v Kraslicích. Hvězdný host tak zahájí první den oblíbeného festivalu, který nabídne přehlídku domácí i zahraniční rockové a metalové muziky.

Sezóna trav už doznívá

Alergikům se v následujícím období uleví. Doznívá totiž sezóna trav.

Rockové sady se blíží, přijedou hvězdní Supergroup.cz

Kraslice – V plném proudu je v Kraslicích letošní nabitá festivalová sezóna. Stovky fanošků v uplynulou sobotu podpořily Revival fest. Už tuto sobotu je na programu Festiválek na konci světa, který bude plný folk a country hudby. V srpnu už bude vše patřit Rockovým sadům. A právě přípravy na něj finišují.

Láďa Křížek: V novém studiu natočíme desku Patron

Kraslice /ROZHOVOR/ – Na dovolenou se zpěvák nechystá, čeká ho koncertování a věnovat se bude i vnoučatům.

Ve čtvrtek startuje Try and Play s Láďou Křížkem i workshopy

Kraslice – Hvězdným hostem letošního ročníku Try and Play v Kraslicích na Sokolovsku bude zpěvák Láďa Křížek.

Try and Play okoření Láďa Křížek

Kraslice – Hvězdným hostem letošního ročníku Try and Play v Kraslicích na Sokolovsku bude zpěvák Láďa Křížek. Čtyřdenní akce se uskuteční ve dnech 25. až 28.června v kraslických městských sadech.

Školní procházka se změnila v otřesný zážitek. Děti našly tělo sebevraha

Kraslice – Mrtvolu muže nalezla při školní procházce skupina dětí s učitelkou ze základní školy v Kraslicích na Sokolovsku.  

Rockové sady okoření hvězdní Supergroup.cz

Kraslice – Hvězdní Supergroup.cz, ostřílená kapela Stroy, Gang Ala Basta-tripho a další hudební skupiny zahrají při letošním, v pořadí už třináctém ročníku festivalu Rockové sady, který se uskuteční v Městských sadech v Kraslicích na Sokolovsku.

Vedro zvyšuje množství alergenů v ovzduší, dominují trávy

Alergiky potrápí v následujícím období nejvíce pyl trav a obilovin.

Alergiky bude dál trápit pyl trav

Pyl trav zůstane v dalších dnech dominantním pylovým alergenem.

Skupina Chinaski v Lokti s Minikapelou

Loket – Více než čtyři stovky nahrávek se dostaly pod ruku kapele Chinaski, která hledala předkapelu pro svůj koncert v Lokti na Sokolovsku.

Dominuje pyl dubu, buku a jírovce, začíná sezona trávy

Pro nejbližší období bude dominantním alergenem ještě stále pyl dubu, hojně se vyskytuje také pyl buku, jírovce, ořešáku.

Alergenům dominuje pyl dubu a buku

Pro nejbližší období se podle alergeolog Ondřeje Rybníčka z Pylové informační služby bude v ovzduší objevovat variabilní koncentrace pylových alergenů v závislosti na aktuálním vývoji počasí.

Pomlázku uplete za tři minuty, na zahradě si vysadil dokonce své vrby

Kraslice – Za pouhé tři minuty dokáže osmašedesátiletý Alois Klepáček z Kraslic uplést velikonoční pomlázku dlouhou osmdesát centimetrů. Dnes si užívá důchodu a pletení pomlázek je jeho koníčkem. V práci přitom často soupeřili s kolegy, kdo symbol Velikonoc vytvoří rychleji.

Čtyřdenní Try&Play odstartuje letos zpěvák Ladislav Křížek

Kraslice – Hvězdou čtyřdenní akce Try&Play v Městských sadech v Kraslicích bude zpěvák Ladislav Křížek.

Klíšťata začínají útočit, očkuje se však jen mizivý počet lidí

Česko drží nelichotivý prim v EU. Očkování prodělá 23 procent populace.

Hrad Loket poprvé otevře rotundu

Hned tři novinky chystá na připravovanou turistickou sezonu hrad Loket. Tou první významnou je zpřístupnění doposud nepoznaného křídla rotundy.

Pylová sezona začala, nastoupí pyl jasanu, vrby a jilmu

Alergici již poznali, že začala letošní pylová sezona.

Aneta Langerová představí nové CD Na Radosti

Sokolov - Zpěvačka Aneta Langerová se po čase vrací na Sokolovsko, kde vystoupí už 12. března v Městském divadle v Sokolově. Zpěvačka za svými fanoušky přijede v rámci jarního turné se čtyřčlennou kapelou v doprovodu smyčcového tria a piana. Koncerty byly symbolicky zahájeny v jižních Čechách, nedaleko místa, které inspirovalo její novou desku Na Radosti.

Na ojedinělý koncert úspěšného českého bubeníka už zítra do Alfy

Sokolov – Už zítra se v sokolovské kinokavárně Alfa uskuteční ojedinělý koncert úspěšného českého bubeníka Pavla Valdmana, který tam vystoupí s americkou kapelou Against The Wall s frontmenem Danielem Jakubovicem.

Domovník odčerpal z účtu vlastníků bytů 600 tisíc korun

Chodov – Necelých 600 tisíc korun zmizelo z účtu jednoho ze společenství vlastníků bytových jednotech v Chodově. Z jejich krádeže obvinila policie osmatřicetiletého muže.

Sněhové sochy vítají na horách v Bublavě turisty

Krteček, chobotnice, krokodýl nebo například žabák. Tyto pohádkové bytosti dělají radost obyvatelům horské Bublavy na Sokolovsku.

AKTUALIZOVÁNO

Ze skalního masivu v Karlových Varech spadl muž a zemřel

Karlovy Vary – Z několik desítek metrů vysokého skalního masivu nad silničním průtahem městem spadl v úterý odpoledne muž. Přestože se ho záchranáři pokoušeli oživit, na místě podlehl vážným zraněním.

Český bubeník po boku úspěšné americké kapely zahraje v sokolovské Alfě

Sokolov – K bicím poprvé usedl ve dvanácti letech. Dnes ve svých osmadvaceti letech spolupracuje s českými hudebními špičkami, jako je Daniel Landa nebo Janek Ledecký.

Túry do hor pečlivě naplánujte, radí záchranáři

Zásady bezpečného chování na horách se týkají nejen sjezdových tratí, ale podle horských záchranářů také samozřejmě zimních horských túr.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT