Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KOHOUT

Jiří Kohout / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTOGALERIE: Přístroj odhalí ukryté migranty podle tlukotu jejich srdce

Čtyři ukryté osoby odhalili ve čtvrtek v podvečer policisté v dodávce na čerpací stanici na dálnici D5 u Kladrub na Tachovsku. Jednalo se o cvičení, při kterém si vyzkoušeli detektor Heartbeat, jehož citlivé senzory, přisáté na vozidlo, slyší tlukot srdce. Ten se zobrazuje na monitoru počítače a policisté tak ví, aniž by museli nechat vozidlo otevřít, že se uvnitř nalézají osoby.

Brutální bitka v továrně na Tachovsku. Vietnamec skončil s rozpáraným břichem

 S velmi vážným zraněním transportoval vrtulník Letecké záchranné služby do plzeňské nemocnice cizince, který pracoval v továrně na autodíly v Nové Hospodě na Tachovsku. Muž měl prakticky rozpárané břicho, což mu způsobil nožem jeho kolega, rovněž cizinec.

V Tachově se letos začne stavět padesát nových bytů

Celkem devadesát nových bytů bylo dokončeno v uplynulém roce v okrese Tachov. Je to zhruba o devatenáct procent méně než v roce předcházejícím, když většina bytů vznikla v rodinných domech.

Vlastním tělem bránila syna 
a psa. Je pokousaná a v šoku

Stříbro – Dramatická podívaná se naskytla kolemjdoucím před Štědrým dnem na chodníku u stříbrské polikliniky. Velký psí kříženec, podle svědků stafford, tam napadl menšího psa, kterého vedla jednačtyřicetiletá žena na vodítku. Pokousán byl nejen menší pes, ale také žena, která se snažila bránit.

Šrapnel uzavře letošní sezonu festivalů v lázeňské obci

Konstantinovy Lázně – Jedna z nejúspěšnějších sezon v celé více než desetileté historii venkovních kulturních akcí v Konstantinových Lázních. Tak by se podle starosty Karla Týzla dala charakterizovat sezona letošní.

Nad tachovským Rapotínem se bude stavět. Ale ubytovny a holobyty to nebudou

Osmdesát nových malometrážních bytů a více než stovka rodinných domků vyroste v příštích letech na louce nad sídlištěm Rapotín v Tachově.

Žije s pěti darovanými orgány v těle

Bartoloměj Pešta z Plané musí dodržovat přísnou dietu, pozvolna začíná chodit na krátké procházky a při setkání s jinými lidmi musí mít přes ústa a nos roušku a rukavice na rukou. Ale nejsmutněji je mu po psovi, kterého museli Peštovi dočasně dát k dceři.

Žije s pěti darovanými orgány v těle

Planá – Bartoloměj Pešta z Plané musí dodržovat přísnou dietu, pozvolna začíná chodit na krátké procházky a při setkání s jinými lidmi musí mít přes ústa a nos roušku a rukavice na rukou. Ale nejsmutněji je mu po psovi, kterého museli Peštovi dočasně dát k dceři.

Léčíme, ale nemůžeme to tvrdit, stěžují si výrobci přípravků

Tachovsko – Že pangamin je vitamin B, to je všeobecně známé. Ale výrobce potravinových doplňků na bázi pangaminu, firma Rapeto už to nemůže napsat na obaly svých výrobků. Stejně tak výrobce například heřmánkového čaje nemůže na krabičku napsat, že heřmánek podporuje lepší trávení. Nařídila to Evropská komise.

AKTUALIZOVÁNO

Tachovsko zasáhl silný vítr, ve Starém Sedlišti sebral střechu bytovky

Staré Sedliště, Stříbro, Tachov – Silný nárazový vítr sebral v pátek ve Starém Sedlišti z jednoho panelového domu část střechy. Osmatřicet obyvatel objektu muselo být okamžitě evakuováno. Na místě zasahovali hasiči, nikomu se naštěstí nic nestalo.

Pořadatelé Tarocku loví německou metalovou legendu

Tachov – Předprodej vstupenek na červencový rockový festival Tarock začal v pondělí ráno. V souvislosti s tím zveřejnili pořadatelé několik kapel, které na festivalu na tachovském letišti vystoupí.

Zámek v Boru zažije módní show a promění se v Noc na Karlštejně

Všichni příznivci doby vlády krále Karla IV., dobré zábavy a hlavně módy, jsou zváni na pátek 19. září večer do zámku v Boru.

Kečup zahájí svoje bigbítové turné po západě Čech v Tachově

Tachov – Jako pocta fanouškům a příznivcům lze označit, že skupina Kečup zahájí své Vzpomínkové Bigbít Tour s Danem Dobiášem jako hostem v sále tachovské Mže. Stane se tak v sobotu 13. září.

Dali si upravit dvorek, místo toho se jim dům rozpadl před očima

Malý Rapotín – Na svůj velký rodinný dům se může rodina z Malého Rapotína u Tachova od čtvrtečního dopoledne jen dívat. Je obehnán červenobílou policejní páskou a vstup je do něj a jeho okolí zakázán. Domu totiž hrozí totální zřícení.

Skatepark se zavírat nemusí. Tachov jej nechá opravit

Tachov – Skateparku v Tachově hrozilo, že na letošní sezonu neotevře. Překážky jsou totiž v takovém stavu, že pro sportovce představují nebezpečí. A protože se nepodařilo stihnout termín podání žádosti o dotaci na stavbu nového skateparku, mohlo sportoviště zůstat uzavřeno delší dobu. To se však podařilo odvrátit.

Chovatelé bilancovali: loňský rok byl sice úspěšný, ale nedaří se získat mládež

Stříbro - V chovatelské organizaci ve Stříbře působí v současnosti v několika odborných sekcích třiatřicet chovatelů.

Peníze na Borsku jsou hlavně na výtluky

Borsko – Pod správu města Bor spadá kromě samotného města dvacítka vesnic a osad. To jsou kilometry, možná desítky kilometrů místních komunikací, které je třeba udržovat a opravovat. Ročně to městskou pokladnu stojí kolem milionu.

Kamion vezl přes 2500 lahví alkoholu bez kolků, směřoval do Německa

Svatá Kateřina – Nekolkované láhve alkoholu převážel kamion, který směřoval z Česka do Německa. Celníci jej zastavili u čerpací stanice na Svaté Kateřině.

O slovo se hlásí další ročník festivalu potápěčského filmu a fotografie

Tachov – Třicet pět. Tolik ročníků už má za sebou Mezinárodní potápěčský a filmový festival PAF Tachov. Tento týden začne jeho 36. ročník.

Pracovníci škol slavili Den učitelů, poslechli si i nesmrtelnou hitovku

Tachov - Den učitelů předčasně oslavili v Tachově zaměstnanci všech škol ve městě, tedy nejen těch, které zřizuje město.

Keltské ohně se rozhoří i nad Tachovskem

Tachovsko – Dva vrcholy tachovského okresu se letos zapojí do akce nazvané Keltský telegraf. Tím se každý rok symbolicky vítá jaro.

V Milířích pomáhají novou metodou, praktikují snoezelen

Zlepšit vnímání pomocí smyslů, to je prvotní cíl terapeutické místnosti zvané snoezelen, kterou zprovoznili v Domově pro osoby se zdravotním postižením Milíře. Pomocí světelných, zvukových i aromatických vjemů se zde odborný personál stará o klienty s nejhorším postižením.

Práce na Tachovsku bude, ale budou pracovníci?

Tachovsko – V situaci, kdy se stále skloňuje v médiích nezaměstnanost, působí Tachovsko jako z jiné planety. Tak charakterizuje současný vývoj na trhu práce Petr Bakaj z personální agentury Hofmann Wizard.

Částkov: pozemky společnosti Agročas se prodají

Částkov – Veřejností tolik diskutovaný prodej pozemků společnosti Agročas zastupitelé v Částkově ve středu večer schválili.

Stane se klášter v Kladrubech světovým dědictvím?

Kladruby – Vedle takových perel jako je centrum Prahy, Český Krumlov, Telč nebo Kutná Hora by se mohl v budoucnu zařadit klášter v Kladrub. Uvedená města jsou spolu s dalšími českými památkami na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a snaha dostat na tento seznam národní kulturní památku, klášter v Kladrubech, stále trvá.

Poslanci navštívili klášter v Kladrubech a finanční úřad v Tachově

Kladruby, Tachov – Dvě místa se na Tachovsku stala cílem čtvrteční části výjezdního jednání parlamentního rozpočtového výboru. Klášter v Kladrubech a Finanční úřad v Tachově.

Rokokových pláten jsou restaurovány zatím dvě třetiny, poslední se dokončí letos

Svojšín – Poslední fáze prací na obnově a restaurování rokokových obrazů ze svojšínského zámku se uskuteční v letošním roce.

Letopočty odhalily původní hradní kapli v borském zámku

Bor – Další rekonstruované prostory nabídne s novou sezonou, která začne zhruba za pět týdnů, zámek v Boru. Restaurátorům se možná podařilo objevit původní hradní kapli.

Tachovští Ukrajinci: Svobodu!

Tachovsko – Serhij Ilnytskyi pochází z užhorodské oblasti v západní Ukrajině. V Tachově žije už několik let, je řeckokatolickým farářem a živí se jako obchodník s nemovitostmi. Denně několik hodin sleduje zprávy z rodné Ukrajiny. A jak sám říká, prožívá je velice intenzivně.

Svojšín možná dostane půl milionu korun na obnovu zámku

Svojšín – Stejně jako každý rok bude obec Svojšín posílat na Ministerstvo kultury České republiky žádost o zařazení obnovy areálu zámku do Programu záchrany architektonického dědictví. A bude čekat, kolik peněz stát na rekonstrukci poskytne.

Prodej pozemků Agročasu v Částkově: třetí jednání a opět žádné rozhodnutí

Částkov – Zastupitelé si nechali poradit od právníka, aby měli všechny smlouvy řádně ošetřené ve prospěch obce.

Zachránil sousedům milion, málem při tom uhořel

Záchlumí – Těžké popáleniny utrpěl muž v sobotu večer v Záchlumí, když se pokoušel pomoci sousedům.

Částkovští: nechceme pedofily, ani narkomany nebo sektu

Částkov - Bude tady stát léčebna pro pedofily a narkomany. To je jedna ze spekulací, která koluje v současné době Částkovem v souvislosti s podnikatelským záměrem nových majitelů areálu Agročasu Částkov. A kromě toho se říká, že areál zemědělského podniku bude obývat náboženská sekta, která chce ovládnou svět a má blízko k fašismu.

Kandidáti do Senátu? Levice na Tachovsku a Chebsku už má jasno

Tachovsko – Miroslav Nenutil za ČSSD a Pavel Hojda za KSČM. To jsou zatím první dvě konkrétní jména kandidátů pro podzimní senátní volby ve volebním obvodu, který zahrnuje Tachovsko a Chebsko.

Zápisy do škol v Tachově byly znovu rekordní

Tachov – Zdánlivě příjemné starosti mají ředitelé škol v Tachově od pátečního zápisu. Po loňském rekordním ročníku, kdy přišlo nejvíce dětí za posledních třináct let, byl jejich počet letos ještě o něco vyšší.

Tachov se objeví ve středu v přímých přenosech rozhlasu

Tachov - Několikrát za den uslyší posluchači plzeňského rozhlasu ve středu rozhovory se zajímavými lidmi z Tachova a reportáže o zajímavostech z Tachova.

Železniční modeláři letos lákají na světové rychlovlaky

Tachov – Stalo se již tradicí, že se kroužek železničních modelářů, který působí při Základní škole Zárečná v Tachově, v prvních měsících kalendářního roku představuje veřejnosti.

Digitalizace je hrob pro malá kina

Bezdružice – Město Bezdružice oznamuje, že ukončilo provoz kina s číslem 334 800. Takové strohé oznámení přišlo tento týden na adresu distribučních společností, kulturních zpravodajů, médií. Fakticky se ale v bezdružickém kině nepromítá už od loňského července.

Za seniory z Boru přichází univerzita třetího věku

Bor – S heslem Vzdělávání přichází za seniory bude příští týden v Boru zahájena možnost vzdělávání pro seniory. Ti se mohou přihlásit do kurzu studia renesančního umění.

Tachovské děti bude chránit krokodýl

Tachov – Učitelky z tachovských mateřských škol už nemusejí mít strach, že by se jim děti při vycházce rozutekly a vystavily se tak nástrahám silničního provozu. Pohlídá je totiž Krokodýl.

Tachov čekají zápisy do prvních tříd, čeká se opět velký nával

Tachov – Nejvíce prvňáků za posledních třináct let nastoupilo v září do prvních tříd ve školách zřizovaných městem Tachov. Rekord ale může být letos překonán. Moudřejší budou představitelé školství po zápisech, které se konají už za několik dní.

Tachovsko bude mít odborně vzdělané turistické průvodce

Tachov – Vzdělávací projekt se rozjede v únoru a potrvá přibližně jeden a čtvrt roku.

V Tachově mají novou službu pro lidi se závislostí

Tachov – S novou službou pro veřejnost přichází společnost Kotec v prostorách K-centra v Rokycanově ulici. Otevírá svépomocnou anonymní skupinu určenou pro lidi, kteří bojují nebo se setkávají se závislostmi.

Velká cigaretová loupež: ukradl kuřivo na osmapadesát let

Rozvadov – Cigarety a jeden a půl milionu korun zmizely v noci z pondělí na úterý z jednoho obchodu v Rozvadově.

Třídní: Studenti si uvědomují, že se dostávají na práh života

Tachov – Maturitní ples mají od 17. ledna za sebou studenti oboru informační technologie Střední průmyslové školy v Tachově Světcích.

Domov v Milířích vytváří novou terapeutickou místnost

Milíře – První pomůcky pro nově budovanou terapeutickou místnost, která ponese mezinárodně užívané označení snoezelen, převzali ve středu zástupci Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích. Darovali jim je představitelé firmy Liebensteiner z bavorského Plössbergu Bernhard Schön a Siegfried Kumeth.

Hodiny hrůzy a stresu prožil pes uvázaný k posedu

Nahý Újezdec – Hodiny hrůzy, nejistoty a stresu musel prožít pes, kterého neznámý pachatel uvázal k posedu nedaleko Nahého Újezdce.

Dárci v Tříkrálové sbírce byli letos rekordně štědří

Bor – Jen něco málo chybělo, aby Tříkrálová sbírka na Borsku vynesla v letošním roce sto tisíc korun. Skupiny, které v Boru, Přimdě, Stráži a okolí zajišťovaly letošní Tříkrálovou sbírku, přinesly dohromady 97 082 korun, což je nejvíc za posledních několik let.

V Kladrubech záhadně umírají kočky. Nebo je někdo likviduje?

Kladruby – Rodina Kokrmentova žije v Kladrubech mnoho let a nikdy žádné problémy neměla. Ovšem před osmnácti lety se přestěhovala do jiné ulice a od té doby moc radosti neužije. Někdo jim totiž systematicky tráví a ubíjí psy a kočky.

Opilý cizinec chtěl vyskočit z okna ubytovny. Skončil záchytce

Tachov – Napřed vyhodím nábytek z okna a pak sám vyskočím. Tak vyhrožoval recepční jedné z ubytoven v Tachově podnapilý cizinec. Recepční proto přivolala policisty. Ti zjistili, že cizincovo jednání bylo vyústěním předcházející hádky s jedním spolubydlícím, přičemž oba její aktéři měli v dechu přes tři promile alkoholu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT