Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KOHOUT

Jiří Kohout / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V povodí Mže na Tachovsku je mor. Hubí české raky

Úbytek výskytu raka říčního na horním toku řeky Mže na Tachovsku zaznamenávají v posledních letech ochránci přírody. Podle zprávy, kterou vydala CHKO Český les, je příčinou račí mor, který přenáší severoamerický rak signální. Zbytky jeho krunýře a klepet nalezli pracovníci Správy CHKO Český les za vesnicí Branka, tři dospělí raci signální byli objeveni těsně u hranic s Německem.  

Opilý traktorista udělal s traktorem kotrmelec. Nadýchal přes dvě promile

Naštěstí jen lehké zranění utrpěl třiadvacetiletý řidič traktoru v pátek odpoledne při nehodě mezi Žebráky a Hošťkou na Tachovsku.

Na Plzeňsku začalo po nárazu do stromu hořet auto. Řidič nepřežil

Vážná dopravní nehoda se stala ve čtvrtek před devátou hodinou ranní u Trpíst na Plzeňsku. Auto tam po nárazu do stromu začalo hořet. Řidiče se nepodařilo zachránit, na místě zemřel. 

Léčení muže z Tachovska stálo loni třináct milionů

Dva pacienti z tachovského okresu jsou mezi desítkou nejdražších klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) v Plzeňském kraji. Pojišťovna na jejich léčbu vydala loni dohromady přes 20 milionů korun.

Zbytečný výjezd záchranářů, opilec viděl parašutistu na stromě. Nebyl tam

Na stromě visí parašutista. Tak nějak znělo oznámení, které zachytila v sobotu po osmé hodině večer tísňová linka. Vydala se tak na zmiňované  místo do Střeble u Rozvadova na Tachovsku, ovšem zbytečně.

Muž, na kterého se sesypala část zdi, v nemocnici zemřel

Tachov – Ačkoliv podle prvotních znaků nebyl starší muž, na kterého se v pondělí v Tachově sesypala část zdi při demoličních pracích, v ohrožení života, svým zraněním nakonec v nemocnici bohužel podlehl.

FOTOGALERIE: Přístroj odhalí ukryté migranty podle tlukotu jejich srdce

Čtyři ukryté osoby odhalili ve čtvrtek v podvečer policisté v dodávce na čerpací stanici na dálnici D5 u Kladrub na Tachovsku. Jednalo se o cvičení, při kterém si vyzkoušeli detektor Heartbeat, jehož citlivé senzory, přisáté na vozidlo, slyší tlukot srdce. Ten se zobrazuje na monitoru počítače a policisté tak ví, aniž by museli nechat vozidlo otevřít, že se uvnitř nalézají osoby.

AKTUALIZOVÁNO

Řidič VW Polo nezvládl mírnou zatáčku, auto narazilo do stromu a začalo hořet

Vážná dopravní nehoda se stala v úterý kolem poledne na silnici mezi Tachovem a Ctiboří. Na místě bylo několik zraněných, povolán musel být vrtulník Letecké záchranné služby.

AKTUALIZOVÁNO

Desítky sanitek a vrtulníky zasahují v Rozvadově, kde se koná cvičení záchranářů

Patnáct mrtvých na místě, třicet lidí bojujících o život, pětatřicet se závažným poraněním, dalších devadesát zraněných. Taková je situace na místě rozsáhlého cvičení českých a bavorských záchranných složek, které se právě nyní koná v prostorách bývalé dálniční celnice v Rozvadově.

Nový rekord: Silák naložil tři čtvrtě tuny za půl minuty

Historicky první silácký závod Strongman 2018 se uskutečnil nedávno v prostorách před restaurací Stará Sladovna v areálu Rodinného pivovaru Chodovar v Chodové Plané.

Nechceme, aby ministerstvo dělalo rozdíly, tvrdí tachovští rodiče

Tachov – Anička je žákyní čtvrté třídy ZŠ speciální v Tachově. „Aby mohla chodit do této školy, je v první řadě nezbytné doporučení ke vzdělávání ze školského poradenského zařízení, v jejím případě speciálně pedagogického centra,“ uvedla její maminka Michaela Velichová. Přístup školy si pochvaluje, Anička dělá pokroky.

Polygon u Stříbra za miliardy dá práci i příležitosti

Stříbro - U Stříbra vyroste moderní zkušební okruh pro vozidla bez řidiče.

Na dálnici D5 narazil náklaďák do auta silničářů, zasahoval vrtulník

/FOTOGALERIE/ Dva zraněné si vyžádala nehoda, která se stala v pátek před polednem na 122. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu. Podle policejní zprávy se zde střetl kamion s dodávkou údržby.

Tachov bude hostit podzimní setkání turistů

Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje se uskuteční tuto sobotu v Tachově. Akce se koná při příležitosti 60. výročí vzniku tachovského odboru Klubu českých turistů.

Trénovat, neflákat se, věřit si. A být zdravý. To je recept rekordmana

Stříbro – Že ve Stříbře pod rukama trenéra Alexandra Matulky roste nová běžecká naděje české atletiky, už bylo několikrát napsáno.

Pan Skarsgard byl velice milý a příjemný, vzpomínají v lázních

Konstantinovy Lázně – Několik dní pobýval štáb vznikajícího velkofilmu režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče v Konstantinových Lázních (reportáž z natáčení přinesl středeční Tachovský deník).

AKTUALIZOVÁNO

Hořící pole ohrožovalo les

Zhoř – Rozsáhlý požár pole, který se mohl rozšířit do sousedního lesa, vypukl v pondělí před polednem u Zhoře.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO, VIDEO: Tragický požár v Plané: jeden mrtvý

/Uvnitř video zachycující výbuchy plynových lahví/ Přes devadesát explozí různé razance napočítali svědkové při pátečním požáru, který vypukl dopoledne v prodejním skladu plynových lahví nedaleko nádraží v Plané.

AKTUALIZOVÁNO

Hromadná otrava v hale na Tachovsku, nejméně 20 lidí má potíže

Přibližně dvacítka lidí se v pátek přiotrávila v jedné z hal v průmyslové zóně Nová Hospoda u Boru.

Strážník dostal podmínku

Tachov, Stříbro – S dvouletou podmínkou odešel ve čtvrtek od tachovského Okresního soudu Jiří Sigmund, který měl loni v červnu ve Stříbře ve funkci městského strážníka zmlátit bezdomovce.

Dvě děti ukradly auto, projely se a postříkaly ho sprejem

Tachov – Svým očím nemohli uvěřit městští policisté, kteří zastavili v Tachově v Pobřežní ulici automobil Fiat Punto. Na předních místech neseděl nikdo dospělý, ale dva nezletilí chlapci ve věku 11 a 14 let.

Řetězec bude zásobovat zákazníky z centra v Boru

Tachovsko – Zázemí pro kompletní distribuci internetového prodeje přestěhuje německý řetězec DM Drogerie markt ze současného skladu v německém Alzenau do průmyslového parku u Boru u Tachova.

AKTUALIZOVÁNO

Dva dny tahali hasiči z rašeliny lesní stroje

Tachovsko – Dva lesní stroje, tzv. harvestery, zapadly v sobotu při těžbě stromů do rašeliniště poblíž staré pohraniční roty nedaleko Staré Knížecí Huti.

AKTUALIZOVÁNO

Vietnamec rozpáral svému kolegovi v továrně na Tachovsku břicho

Nová Hospoda – S velmi vážným zraněním transportoval vrtulník Letecké záchranné služby do plzeňské nemocnice Vietnamce, který pracoval v továrně na autodíly v Nové Hospodě na Tachovsku.

Brutální bitka v továrně na Tachovsku. Vietnamec skončil s rozpáraným břichem

 S velmi vážným zraněním transportoval vrtulník Letecké záchranné služby do plzeňské nemocnice cizince, který pracoval v továrně na autodíly v Nové Hospodě na Tachovsku. Muž měl prakticky rozpárané břicho, což mu způsobil nožem jeho kolega, rovněž cizinec.

Trump je chlap, který má koule, řekl Miloš Zeman v Plané

Tachovsko – Druhý den prezidentské návštěvy v kraji: Miloš Zeman navštívil Planou a Konstantinovy Lázně.

Na Tachovsku se rozlila kyselina dusičná, čtyři lidé skončili v nemocnici

Stříbro – Speciální chemická jednotka, záchranáři a hasiči mířili v pátek odpoledne do areálu společnosti Eurosérum ve Stříbře. Při manipulaci s paletovým vozíkem se měl převrátit barel s žíravou kyselinou dusičnou, která následně z nádoby vytekla.

K hranici přes Broumov konečně luxusně

Broumov – Zase o něco důstojnější je vjezd do České republiky z Bavorska. Dlouho opomíjená silnice přes hraniční přechod Broumov byla opravena.

Dívka měla štěstí v neštěstí

Stříbro – Doslova štěstí v neštěstí měla dvacetiletá dívka ve Stříbře, která v pondělí v podvečer spadla do výkopu a těžce se zranila.S vážnými poraněními ji do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník.

AKTUALIZOVÁNO

Autobus srazil a zabil na dálnici D5 mladého cizince

Tachovsko - Tragická nehoda se stala ve středu dopoledne na 141. kilometru dálnice D5. Zemřel při ní dvadvacetiletý řidič osobního automobilu. 

Prodejny žijí. I díky Vietnamcům

Tachovsko – Kokašice, Benešovice, Lesná, Hošťka, Lom u Tachova… Ve výčtu obcí, kde před lety prakticky zanikly místní prodejny smíšeného zboží bychom mohli dlouho pokračovat.

Řádění Havrana pěkně štve

Tachov – Rádoby sprejerská dílka s tagem, neboli označením Havran, se objevují po okresním městě už řadu měsíců, další takový nápis se objevil před několika dny na domě na rohu náměstí a Husitské.

Tragédie ve Stříbře: Trénink na motokros skončil smrtí jezdce

Stříbro - Sedmačtyřicetiletý cizinec trénoval na motokrosové trati sv. Petr ve Stříbře, jeden skok se mu ale stal osudným

Starostka vyhrožuje, říkají manželé. Není to pravda, tvrdí starostka

Obora – Kořenovou čističku odpadních vod chtějí na svém pozemku v obci Obora vybudovat manželé Kletečkovi. K tomu potřebují řadu povolení a různých dalších dokumentů od několika úřadů a institucí.

Milionová škoda ve Stříbře

Stříbro – Před půl desátou hodinou večerní vypukl v pondělí ve skladu tzv. gitterboxů v průmyslovém areálu ve Stříbře požár.Na místo postupně vyjelo sedm jednotek požární ochrany. Kromě stříbrských profesionálních i dobrovolných hasičů to byly jednotky HZS Nýřany a Tachov, SDH Černošín, Kladruby a Svojšín.

Muž byl zasypaný po kolena

Sulislav – Napilno měli záchranáři ve středu odpoledne v Sulislavi. Krátce před půl třetí totiž obdrželo operační středisko informaci o zasypané osobě ve výkopu v Sulislavi.

Do Českého lesa budou opět jezdit cykloturistické autobusy

Tachovsko – /Jízdní řády/ Nejen pro turisty z Plzeňska jsou určeny cyklobusy, které začnou v sobotu jezdit po dvou trasách z Plzně na Tachovsko. Využívat je mohou i cestující z tachovského okresu.

V Tachově se jezdí nejbezpečněji

Tachov – Okresní město patří spolu s dalšími čtyřmi městy z České republiky mezi pět, kde loni jezdili řidiči bezpečněji. Vyplývá to z tzv. ČP Indexu bezpečnosti, který každý rok sestavuje Česká pojišťovna na základě statistik dopravních nehod, při nichž by byl usmrcen, nebo těžce zraněn člověk.

AKTUALIZOVÁNO

V ohořelých ruinách byla nalezena tři těla

Tři těla byla nalezena v úterý večer při hašení požáru chatky v zahrádkářské kolonii v Tachově.

Provozovatel ubytovny měl znásilnit patnáctiletou dívku

Stříbro – Obvinění ze čtyř trestných činů čelí šedesátiletý provozovatel jedné ubytovny ve Stříbře. Mezi těmito činy figuruje znásilnění, kterého se měl dopustit na patnáctileté dívce, dceři jedné z ubytovaných.

V Tachově se letos začne stavět padesát nových bytů

Celkem devadesát nových bytů bylo dokončeno v uplynulém roce v okrese Tachov. Je to zhruba o devatenáct procent méně než v roce předcházejícím, když většina bytů vznikla v rodinných domech.

Planá koupila Mincovnu, chce v ní mít muzeum

Planá – Objekt nazývaný Mincovna, nebo také Pivovar, koupilo minulý měsíc město Planá. Dům, který potřebuje celkovou rekonstrukci, by mohl po přestavbě sloužit jako městské muzeum.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda na tachovské ubytovně. Cizinka zabila své novorozené dítě

Tachovsko – Dva otřesné zážitky si z minulých dnů odnášejí záchranáři a policisté. Vyjížděli k vážně zraněným dětem, v jednom případu dokonce k zavražděnému novorozenci. V obou případech byly pachatelkami matky, obě události se staly v ubytovnách na Tachovsku.

Další fáma v Tachově. Prý unesli dítě. A může za to kálející kočka

Tachov – Troubení, křik, běžící muž, panika, zmatek, policejní sirény. A najednou se Tachovem nese zpráva, že někdo se pokusil unést malé dítě. Jedná se ovšem o fámu, kterou prakticky způsobila kočka, která vykonávala svoji potřebu.

Kamion skončil ve stromě

Stříbro – Mimo silnici ve stromě skončil kamion, který jel v pondělí ráno z Benešovic směrem na Stříbro.

Hodiny cestovali bez jídla, bez vody, těžko se jim dýchalo

Tachov – Hodiny bez hnutí, bez vody, bez jídla, bez možnosti dojít si na záchod. A těžko dýchatelný vzduch. Tak vypadala cesta 76 běženců malým nákladním automobilem z Maďarska přes Slovensko a Česko, než je na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra loni v létě osvobodili čeští policisté.

Policisté a celníci kontrolovali cizince, dva budou vyhoštěni

Tachovsko – Kontrolu cizinců provedli v jedné výrobní hale na Tachovsku společně příslušníci cizinecké policie a pracovníci Celního úřadu Plzeň. Z prověřovaných 120 lidí zjistili u několika z nich závažná porušení zákonů.

Tachovsko se více ozbrojuje

Tachovsko – Ze světa pronikly v posledních dnech zprávy, že v souvislosti s nedávnými sexuálními útoky na ženy v Německu se rapidně zvýšil prodej paralyzérů, pepřových sprejů a podobných obranných prostředků. Podobná je situace také na Tachovsku, i zde se prodává více obranných prostředků, než v dřívějších dobách.

Lidé jsou proti výstavbě areálu na okraji Boru. Kvůli přírodě

Bor – Nový dopravně obslužný areál chce firma SIT-Scherm International Transports (dále jen Scherm), která v současné době působí v průmyslové zóně ve Vysočanech, vybudovat na okraji Boru, při výpadovce na Skviřín. Obyvatelé lokality a ochránci přírody se ale proti tomuto záměru postavili, zamítavé stanovisko vydalo i borské zastupitelstvo. Firma by ale přesto ráda ještě letos začala stavět.

Záchranka v Boru už je hotová

Bor – V rekordně krátkém čase postavili zedníci v Boru nové stanoviště Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Základní kámen ke stavbě stanoviště byl položen začátkem října, sanitky začnou k pacientům vyjíždět na začátku února.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT