Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KORBEL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kdo zaměstná cizince načerno, může do vězení

Praha - Stát se rozhodl zatočit s gangy, které načerno a ve velkém zaměstnávají nebo do Česka načerno dovážejí cizince.

Hasiči radí, jak se při nehodě správně orientovat

Praha – Jak při nehodě zjistit, kde vlastně jste? Pomůže vám kniha.

Do kostela chodí o vánocích dvě pětiny Čechů

Praha - Přibližně třetina občanů Česka věří v Boha. K některé církvi se u nás hlásí devětatřicet procent dospělých. Každý druhý se alespoň občas účastní bohoslužeb.

Soudní řízení má zrychlit unikátní počítačový program

Praha - Práci soudních zapisovatelek by měl v budoucnu nahradit počítačový program na převod řeči do elektronické podoby. Výpovědi svědků, obviněných, jejich právníků nebo prohlášení soudců už by tak neměly zapisovat soudní zapisovatelky, ale počítač.

Prezident Klaus vrátil strážníkům právo měřit rychlost

Praha - Strážníci mají vyhráno. Jejich právo měřit rychlost je od pondělí definitivní.

S politickou situací v Česku není spokojeno 89 % lidí

Praha - Devět z deseti. Tolik lidí není v České republice spokojeno s politickou situací. Vyplývá to z průzkumu agentury CVVM.

Průzkum STEM: Sněmovnu by ovládla levice

Praha – Prosincové stranické preference suverénně ovládla levice. Získala by 124 ze dvou set poslaneckých křesel.

Města o internetovém sázení: Skandální rozhodnutí

Praha - Sotva jsme vymýtili hrací automaty z celého města, ministerstvo financí (MF) nám hodí klacky pod nohy legalizací internetového sázení. Tak by se dal shrnout postoj starosty Miletína na Jičínsku Miroslava Noska k úternímu rozhodnutí MF povolit pěti českým společnostem kurzové sázení na internetu.

Schengen: cizinci zneužívají právo legálního pobytu

Praha - Stále více cizinců se v Česku snaží získat právo na legální pobyt nelegální cestou. Nejpopulárnějším způsobem, kterým se snaží naše imigrační zákony obejít, je vstup do účelového manželství nebo falešné prohlášení o otcovství.

Pachatelům vražd hrozí v budoucnu vyšší tresty

Praha - Pokud Senát a prezident Václav Klaus nebudou proti a dají zelenou novému trestnímu zákoníku z pera ministerstva spravedlnosti, posedí si vrazi za katrem mnohem déle než dosud. Tresty za „klasickou“ vraždu by se od roku 2010 mohly zvednout z 15 na 18 let, za promyšlenou vraždu na 20 let. Za „mimořádně brutální“ vraždu by mohl soudce vrahovi udělit výjimečný trest v délce trvání až 30 let namísto nynějších pětadvaceti.

Policisté navrhli obžalovat lékařku z braní úplatků

Praha – Protikorupční policie navrhla okresnímu státnímu zastupitelství obžalovat posudkovou lékařku z Hradce Králové a další tři lidi z trestných činů přijímání úplatku a nepřímé úplatkářství.

Internetový hazard povolen, odborníci mluví o katastrofě

Praha – Do českých domácností se valí lavina nekontrolovaného hazardu. Tak hodnotí někteří odborníci středeční rozhodnutí ministerstva financí (MF) povolit pěti českým sázkovým společnostem kurzové sázení přes internet.

Policie popřela, že by se chystala obvinit Wolfa

Praha - Vyšetřování poslaneckého přeběhlíka údajně ještě není u konce. Policie se ho zatím obvinit nechystá.

Vláda: Čtvrtina státních aut musí být ekologická

Praha – Do pěti let by mělo být každé čtvrté auto používané státní správou „ekologicky přátelské“. V úterý o tom rozhodla vláda.

Dejte si pozor na naše Explorery, varuje Microsoft

Praha – V kódu přehrávače Internet Explorer je chyba, kvůli které může váš počítač zneužít další osoba. Na svých internetových stránkách to uvedla společnost Microsoft.

Pojídání psů by se mohlo stát trestným činem

Praha - Psi a kočky nepatří na jídelní tabuli. Toto sice známé, nicméně ani v České republice ne všude dodržované pravidlo se v úterý rozhodli „oprášit“ poslanci David Šeich (ODS) a Jeroným Tejc (ČSSD).

Vedení lidovců nechce poplatky pro děti a seniory

Praha - Poplatky by podle lidovců neměli platit důchodci nad 75 let a lidé mladší 18 let.

OBRAZEM: Policie už má superrychlé passaty

Praha - Dálniční piráti mají od včerejška silného protivníka: 16 nových superrychlých limuzín Volkswagen Passat. Šest z nich bude odteď ve službách dálniční policie brázdit nechvalně proslulou dálnici D1, ostatní si rozeberou další krajské dálniční správy.

V Krkonoších postaví třicet nových sjezdovek

Praha - Krkonošský národní park (KRNAP) v příštích letech čeká masivní výstavba nových vleků a lanovek. Zelenou pro realizaci jedenatřiceti sjezdovek dala expertní komise zřízená vedením parku.

Úřad: Nabízení dětí na internetu je určitě poškozuje

Praha - Úřadu na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) se nelíbí argumentace, kterou ředitelka Fondu ohrožených dětí (FOD) Marie Vodičková obhajuje zveřejňování osobních údajů včetně fotografií dětí určených k adopci na internetu. O případu informoval Deník.

Vadná bunda může udusit dítě

Praha - Rodiče, pozor. Obchody po celé České republice v těchto dnech prodávají devět dětských bund a teplákových souprav, které se mohou snadno proměnit v dětské zabijáky.

Senát schválil Langerovu novelu zákona o zbraních

Praha - Zákon z pera ministra vnitra Ivana Langera (ODS) zpřísňuje pravidla, na základě kterých se uděluje právo vlastnit zbraň.

EXKLUZIVNĚ: Nadace nabízejí děti na internetu. Hrozí jim pokuta

Praha - Čtrnáctiletá Denisa je romská dívka tmavší pleti, je dětský hravá, milá, užívá léky na zklidnění a trpí nočním pomočováním. Pětiletý Martínek je velmi milý, pozitivně laděný a čilý statný chlapec, vývojově v mezích normy, jen v řeči mírně opožděný. Tyto a další desítky podobných příběhů můžete i s fotkou dětí najít na internetových stránkách Fondu ohrožených dětí (FOD) i dalších organizací, které se takto snaží najít náhradní rodiče pro opuštěné děti.

Kriminalistický ústav nezákonně uchovává DNA odsouzených

Praha – Policie porušuje zákon, když uchovává DNA lidí, kteří nebyli odsouzeni za závažnou trestnou činnost.

Bazary neberou ojetiny. Kvůli dani

Praha - Chcete se zbavit aut vyrobených před rokem 1991? Máte smůlu. Tato věta dnes zní jednohlasně jak z úst majitelů autobazarů, tak i z většiny českých vrakovišť. Může za to nová ekologická daň z dílny ministerstva životního prostředí, která začne platit od ledna příštího roku.

Místo na fotbal půjdou chuligáni na policii

Praha - Nový trestní zákoník počítá s možností znemožnit těm, kteří páchají násilí na fotbalových stadionech, taková utkání navštěvovat.

Pošta získala monopol na dopisy na další čtyři roky

Praha – Česká pošta (ČP) slaví. Český telekomunikační úřad (ČTU) jí v pondělí přiklepl monopol na licenci k poskytování poštovních služeb.

Za prostituci bude brzy hrozit několikaleté vězení

Praha - Dvacet pět tisíc. Až tolik lidí se podle Českého statistického úřadu živí v České republice provozováním nejstaršího řemesla. Zatímco dnes je česká legislativa v jejich „živnosti“ prakticky nijak neomezuje, brzo se začne české scéně komerčního sexu blýskat na horší časy.

Staropramen posílá na trh ledové pivo

Praha – Smíchovský pivovar Staropramen hlásí předvánoční útok na české kluby. Na trh posílá nové, speciální ledové pivo.

Zabití tyrana už by nemělo být vraždou

Praha - Zabije-li žena manžela, který ji týral, mělo by jí hrozit osm let namísto dvaceti.

Některé vánoční dárky vám prodejci zpět nevezmou

Praha - Kosmetika, knihy, potraviny nebo spodní prádlo jako vánoční dárek? Dejte si pozor. Budete-li chtít toto zboží po Vánocích vrátit, neuspějete.

Stát možná odpustí propuštěným vězňům část dluhů

Praha - Ministerstvo spravedlnosti chce bojovat s kriminalitou čerstvě propuštěných vězňů, a to tak, že jim odpustí jim část dluhů.

V listopadu zemřelo na silnicích nejvíce lidí za celý rok

Praha - Listopad, měsíc tragických rekordů. Přesně tato charakteristika ve vší nahotě odkrývá, co se uplynulý měsíc odehrálo na českých silnicích.

V pasu budou mít otisky prstů už šestileté děti

Praha - Děti od šesti let budou muset mít ve svém pasu otisky prstů. Rozhodla o tom včera vláda s odvoláním na legislativu EU.

Lisabonská smlouva opět u soudu? Poslat ji tam chce Klaus i poslanci ODS

Praha - Klause bych jako prezidenta podpořil i nyní, a to přesto, že chce novou stranu, řekl Topolánek.

Za slídění až na tři roky do vězení

Praha - Nebezpečné pronásledování neboli stalking. V České republice stále beztrestné jednání, které často začíná žertovnou esemeskou, skončit však může zničeným životem i násilnou smrtí oběti.

Porodnice nepřijímají, tvrdí záchranka. Je to lež?

Praha - Pražská záchranka se v pátek opět pustila do ministerstva zdravotnictví (MZ). V tiskové zprávě „V pražských porodnicích dnes opět vyhlášen stop-stav“ obvinila ministerstvo, že nedělá nic pro nápravu této neutěšené situace.

Šéf dopravky: Zaměříme se na piráty silnic i přechody

Praha - Nový šéf dopravní policie, plukovník Leoš Tržil, odpovídal on-line na dotazy čtenářů.

Telemetrie pomáhá poznat život jelenů i rysů

Praha - Telemetrický projekt v národních parcích Šumava a Bavorský les sleduje již čtyři roky prostorovou aktivitu určených zvířat, konkrétně jelena lesního, srnce obecného a také jedinou velkou šumavskou šelmu, rysa ostrovida.

Úředník: Vrátím vám řidičák, ale za 25 tisíc

Praha - Kriminalisté se specializací na korupci ve středu obvinili 51letého úředníka pražského magistrátu z braní úplatku.

Zubová: Bursík si na mě najal bývalého estébáka

Praha - Rozkol ve Straně zelených v úterý nabral neuvěřitelné obrátky. Poslankyně a stranická rebelka Olga Zubová veřejně obvinila šéfa strany i vládního resortu životního prostředí (MŽP) Martina Bursíka, že jí nechává sledovat bývalým estébákem Miloslavem Málkem.

Kabinet: Dělnická strana musí skončit. Její šéf: Přejmenujeme se

Praha /VIDEO/ - Dělnická strana (DS), extremistická organizace, která si poslední dobou s oblibou dělá z ulic českých měst válečné bojiště, je opět o trochu blíž svému konci. Vláda se totiž přidala ke snaze ministra vnitra Ivana Langera (ODS) a rozhodla, že požádá Nejvyšší správní soud (NSS) o její zrušení.

Vězně začnou hlídat náramky za stovky milionů

Praha - Domácí vězení, noční můra mnoha dětí, která některé z nich budí ze spaní i v dospělosti, se vrací. Díky novému trestnímu zákoníku a ministru spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi (ODS).

Stát začne chránit lidi před devianty

Praha - Třikrát během jednoho měsíce utekl nebezpečný sexuální deviant Roman Fron z psychiatrické léčebny v Kosmonosech.

Protiradaroví aktivisté to chtějí vládě osladit

Praha - Vláda to chce osladit Evropě, my to chceme osladit vládě. Pod tímto mottem, ironizujícím vládní kampaň Evropě to osladíme, představili členové hnutí Nenásilí a Ligy starostů proti radaru (LSPR) vlastní celoevropskou mediální akci proti plánované radarové základně v Brdech.

Za kouření marihuany bude hrozit jen pokuta

Praha - Za kouření nebo pěstování marihuany už by lidé neměli chodit do vězení. Pokud Senát i prezident nebudou mít výhrady proti nedávno sněmovnou přijatému novému trestnímu zákoníku, mohl by se sen mnoha kuřáků konopí a noční můra radikálních bojovníků proti veškerým nelegálním drogám stát skutečností od 1. ledna 2010.

Výjimek pro kamiony bude jen devatenáct

Praha - Vláda nakonec schválila pro kamiony 19 výjimek. Jejich počet tak rozšířila o šest.

Vláda: Kamiony v pátek a v neděli na silnice nevyjedou

Praha - Návrh na zákaz páteční jízdy kamionů je politickou taškařicí, která nám paradoxně díky extrémnímu počtu výjimek umožní jezdit častěji než dnes. Tak hodnotí dopravci z Česmadu středečníí rozhodnutí vlády.

S luxusními počítači projeli Evropu. Vykradli je v Praze

Praha – Bez problémů celou Evropu projel elektronikou napěchovaný kamion společnosti Hewlett-Packard (HP). Jen co se zastavil v Praze, vybrakovali ho neznámí zloději.

Stop alkoholu za volantem, řeknou opět rockeři

Praha - Alkohol za volantem si od ledna do října tohoto roku vyžádal 5 960 dopravních nehod, 34 usmrcených a 2 490 zraněných.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT