Deník

Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ MACEK

Jiří Macek

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rekordní Škoda Auto. Zažila nejlepší září v historii

Rekord. Zase. Už po dvaadvacáté v řadě! Mladoboleslavská automobilka hlásí, že v září dodala na celém světě 112 900 vozů Škoda zákazníkům. Je to nejlepší výsledek v její 122leté historii. Oproti stejnému období loňského roku je to nárůst o 5,4 procenta. Vloni v této době automobilka dodala do světa „jen“ 107 100 vozů. 

Hospody krachují, ale Rohozečtí si zájem o sudové pivo pochvalují

Vloni se v Pivovaru Rohozec pyšnili výstavem přibližně 69 tisíc hektolitrů piva. Letos by to mělo být stejně, možná malinko více. Tvrdí to František Jungmann, předseda představenstva Pivovaru Rohozec. 

Než došel na severní pól, měl nahnáno. Medvěd nebyl v plánu, říká Sehnal

/VIDEO, FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ Těch dobrodružných zážitků zažil mnoho. „Jít deset dnů ve třiceti pod nulou a přitom se potkat s ledním medvědem, přiznávám, že tohle byl asi největší adrenalin v mém životě," říká o své poslední „sportovní" vylomenině - dobytí severního pólu miliardář Pavel Sehnal.

Hejtmanka Pokorná Jermanová: Jsme kraj s krásnou přírodou a přátelskými lidmi

První ženou na hejtmanském postu ve Středočeském kraji se v závěru loňského roku stala Jaroslava Pokorná Jermanová.

Světový klavírní virtuóz a hledač talentů míří do Prahy

Praha - Hlavní město očekává jednoho z nejlepších klavírních virtuózů světa. V pátek 9. prosince zahraje od 19.30 hodin v pražském Atriu na Žižkově Eric Lemarquis. Francouz, jehož jméno zná snad každý muzikant.

Krajské volby ve středních Čechách ovládlo hnutí ANO 2011

Střední Čechy - Petr Bendl. David Rath. Zuzana Moravčíková. Josef Řihák. Miloš Petera. Tak šli středočeští hejtmani za sebou. První za ODS, další v dresu ČSSD. Už brzy nastoupí hejtman v pořadí číslo 6. Mohlo by zůstat u čísla 5 - to v případě, že by v křesle první osoby kraje zůstal Miloš Petera. Jenže tahle varianta se sociálně-demokratickým hejtmanem je sci-fi.

Na návštěvu přišla cukrovka. Biker Josef Hladík řekl: No a co?

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Je to příběh patnáctiletého kluka. (Ne)obyčejný příběh. Ten kluk žije odmalička ve sportovním prostředí. Maminka mnohonásobná mistryně republiky na horském kole, silničním kole i v cyklokrosu. Tatínek bývalý hokejista, cyklista, trenér.

I delfíni mohou běhat, alespoň ti z Radouče. Na cestu jim zazpívá Richard Krajčo

Mladá Boleslav - Potkaly se už dávno, kdesi kdysi. Patrně to bylo někde na školní chodbě gymnázia, kde studovaly. A od té doby se vídaly stále častěji. Došlo to tak daleko, že spolu vedou Klub Delfín, kde se převážně věnují plavání kojenců a malých dětí, přátelí se ony i jejich rodiny.

Boleslavský bazén čeká na jubilejního návštěvníka

Mladá Boleslav - Zhruba za měsíc přivítají v areálu krytého městského bazénu, na okraji mladoboleslavského lesoparku Štěpánka, jubilejního platícího návštěvníka. Měl by nést označení 333 333.

Uvědomuji si, že jsem spokojená. Vlastně ne, já jsem šťastná!

Praha - Psal se rok 2013 a do finále soutěže Česko Slovenská Superstar se dostala Sabina Křováková. Její mluvené slovo s vysokým pisklavým hlasem porotu 
v porovnání s hutným zpěvem šokovalo. Sabina Křováková se ve finále soutěže utkala se Štefanem Pčelárem.

Mezinárodní výstava psů na Krásné louce u řeky Jizery

Mladá Boleslav - v Mladé Boleslavi byl víkend ve znamení majitelů a fanoušků psů nejen z Česka, ale z celkem osmnácti evropských zemí. Na tři tisíce psů všech plemen se zúčastnilo prestižní mezinárodní výstavy, kterou uspořádal Interdog Bohemia kynologický spolek Mladá Boleslav. 

O mámě a dceři. O dámách, které vybojovaly mistrovský titul. Ty dělí 23 let

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Jmenují se Kateřina a Jana. Mají stejné příjmení. Hladíková. Jsou to dcera a maminka. A už pár dnů mají společnou další věc - jsou mistryně republiky v cross country, nebo-li v terénním závodě na horských kolech.

Dobře nastartované tělo, které dostalo zabrat, potřebuje relaxaci a regeneraci

Čestlice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Přístroj InBody ve fitness centru Aquaresortu Čestlice jasně ukázal, že nemám sice nadváhu, ale v těle mám o více než deset kilo tuků, než by bylo vhodno. Následně jsem začal cvičit. Manažer fitka Lukáš Kverka jasně naznačil, že je dobré mít cíl a zpočátku nepřehánět cvičení.

Pravidelnost. Nepřejídat se. Nehladovět. Mít cíl. To vše může změnit naše Já

Čestlice /ROZHOVOR/ - Přístroj InBody za pár vteřin odhalil, že moje svalová hmota je poměrně v pořádku. Co není v pořádku, jsou tuky. Těch mám v těle, při váze 78 kilogramů, o deset a půl kila více, než by bylo dobré. A tak jsem začal cvičit. Dvakrát, třikrát týdně jdu do fitka.

Chcete se sebou něco udělat? Zkuste nejprve InBody

Čestlice /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - „Tak, jdeme na to!" rozhodli jsme se s kolegyní redaktorkou Pavlou Janouškovou, že se půjdeme podívat na to, jak naše těla vypadají. Zajdeme si do fitka zacvičit. Vydali jsme se směrem do čestlického akvaparku a tamního fitness centra.

Park Mirakulum nabízí mnohé. Jedna návštěva nestačí

Milovice /FOTOGALERIE/ - Musíte vejít, abyste pochopili. Než vstoupíte, tak se tak trochu obáváte, co vás čeká. Zda to, kvůli čemu sem jedete kus cesty, nebude jen bohapustá reklama. Právě jste dorazili do Milovic. Městečka na rozhraní nymburského a mladoboleslavského regionu.

Červená Karkulka ze Spolku tvořivých holek: Já to nikdy nevzdám!

Miřetice - Říká o sobě, že je obyčejná normální ženská. Jenže není. To, co prožila, a to, co ze sebe vydává, je obdivuhodné. „Snažím se pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují, hlavně dětem, lidem kterým chybí pohlazení. Rozdávám veselou náladu, háčkuju na panenky," uvedla Simona Kratochvílová, stříbrná ze soutěže Žena regionu.

Ženy regionu prý bydlí všude. Hlavně na Benešovsku

Nižbor /FOTOGALERIE/ - Petra Janatková z Bystřice u Benešova, Simona Kratochvílová z Miřetic na Benešovsku a Alžběta Pondělíčková z Berouna. To jsou tři nejúspěšnější ženy letošního ročníku soutěže Žena regionu ve středních Čechách, který v minulých dnech vyvrcholil.

Vše se točí kolem slepic. Možná se objeví kočovný kurník i bouda na balkon

Zlatníky /FOTOGALERIE/ - O slepicích se mu i zdá. Přiznává, že občas ve snu leží v tunelu, kde to pořádně kvoká. Před pár lety se rozhodl, že snahu předků bude rozvíjet dále. Ve snášce, tedy v produktivním slepičím věku, má v halách pět tisíc slepic. Znamená to, že denně jeho slepice v jeho statku snesou 4,5 tisíce vajec.

Všichni svatí: Před koncertem jsme neklidní jako závodní kůň před startem

Praha /ROZHOVOR/ - Poprocková kapela Všichni svatí po prvním cédéčku Vytáhni mě z davu vydala v letošním březnu druhé cédéčko nazvané Všichni svatí. Petr Váňa (kytary, zpěv), Marek Čmejla (basa), Jan Dvořák (zpěv, texty), Petr Franc (klávesy) a Tomáš Waschinger (bicí) nyní s novým programem brázdí koncertní sály.

Legendární skupina Keks míří do Tipsport Arény, zahraje s Jihočeskou filharmonií

Benešov /ROZHOVOR/ - Víš, Pošťák, Móda, Proč holky pláčou, Jak děkuje se andělům, Stačilo tak málo, Nebylo to s tebou zas tak zlý, Tak málo žádám, Černý oči. Jeden hit za druhým. Za všemi stojí rocková kapela Keks z Benešovska. A za většinou z nich stojí Štěpán Kojan a Petr Dudík. Kytarista a klávesák. Skladatelé a textaři.

Vzpomínají na staré časy. Po letech je tu opět skupina Diskant

Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.

EXKLUZIVNĚ

Sedmdesátník Tomáš Linka touží po Austrálii. Ale teď míří do Kolína

Praha /ROZHOVOR/ - Když ve světě muziky, především country, vyslovíte jméno Tomáš Linka, každý ví, co je to za pána. Vloni vydal vzpomínkové dvojcédéčko. Před pár dny oslavil sedmdesátku. Je po operaci kolene. A pořád sní o cestě do Austrálie. Miluje hudbu. Miluje country. A svoji rodinu.

Do Čestlic míří mistři v potápění i fandové saunových ceremoniálů

Čestlice /ROZHOVOR/ - Rok 2015 považuje ředitel Aquapalace Praha v Čestlicích Zdeněk Bartůška za úspěšný. Do hotelových pokojů a akvaparku přišlo bezmála milion návštěvníků. „To je v historii areálu nejvíce lidí. To nás ale zavazuje, abychom se snažili naše služby ještě vylepšit," řekl ředitel Bartůška.

OBRAZEM: Schelinger zněl v Retru. Zaplněný sál vytvořil skvělou atmosféru

Praha - Pražský klub Retro Music Hall na Vinohradech byl v nedělním večeru a v noci ve znamení písniček Jiřího Schelingera. Vzpomínkový večer k jeho nedožitým pětašedesátinám se nesl v pohodovém duchu. Zcela zaplněný sál vytvořil skvělou atmosféru. V hlavní roli byla kapela Kranz s frontmanem Lubošem Rosenkranzem.

EXKLUZIVNĚ

Vlasta Horváth: Narozeninové oslavy bych zrušil. Hlavně ty svoje

Praha /ROZHOVOR/ - Na domluvený rozhovor přiběhl s párminutovým zpožděním a pořád se omlouval. V nákupním centru ve Vršovicích si objednal lungo a jemně perlivou vodu. Než to vypil, povídali jsme si o Vánocích, o jeho zapomínání a také o muzice.

Houslista Svěcený: Na rande jsme byli s manželkou vždycky tři - ona, já a housle

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Sraz v půl deváté ráno. U něho v ateliéru na pražských Vinohradech. Tak jsme se domluvili. Půla, zvoním, nic. Půla pět, zvoním nic. Telefonuji. „Vydržte chvilku, hledám místo na parkování," utrousí a za chvíli už běží ke mně. „Omlouvám se, dneska to parkování nebylo ideální," naznačuje, že se sice trochu rozčílil, ale dokáže se nad to povznést.

Houslista Jaroslav Svěcený zářil v Chile

Praha /FOTOGALERIE/ - Je zpátky doma. Užil si ale v posledních dnech toho opravdu hodně. Věděl, že ho diváci mají rádi, ale takové ovace nečekal. Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený se po týdnu vrátil z Chile. Nadšen. Doslova zazářil na 48. ročníku prestižního mezinárodního festivalu Semanas Musicales v chilském Frutillaru.

Luboš Odháněl: zpěvák, kterého živí pivo

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Objíždí Středočeský kraj a nabízí v hospodách pivo. Po večerech pak rozdává radost na pódiu jako kytarista a rockový a tak trochu folkový zpěvák. V mládí se aktivně věnoval sportovnímu karate, teď s sebou v autě vozí kolečkové brusle a také oprášil horské kolo. Navíc koupil domek nedaleko Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku a žije s přítelkyní. Je mu pětačtyřicet let. A jmenuje se Luboš Odháněl.

Retro se těší na chraplavý hlas Schelingera

Praha /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Nevšední koncert zažije pražská Retro Music Hall v neděli 13. března. Sejdou se tam příznivci zpěváka Jiřího Schelingera, aby oslavili jeho nedožité 65. narozeniny. V hlavní roli bude kapela Kranz - J. S. Revival, která hraje písně Jiřího Schelingera. Jejím zpěvákem je Luboš Rosenkranz. S ním jsme se o koncertu bavili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení