Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JITKA HADAŠOVÁ

Jitka Hadašová / Ústecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Církvičtí, hlídejte si zvířata před střelcem, který zabil kotě

Církvice – O čtyřnohou kamarádku, půlroční kočku Miu, přišla Radka Slámová z Církvic. Někdo ji před týdnem postřelil a zranění, které utrpěla, bylo tak vážné, že ji majitelka musela nechat utratit.

V Ústí se otevřou druhou vědeckou knihovnu, té první vadí její název

Ústí nad Labem - Dvě vědecké knihovny, vedle stávající krajské také univerzitní, budou zakrátko v Ústí nad Labem. V současnosti ústecká univerzita sestěhovává jednotlivé fakultní knihovny pod společnou střechu do nedávno dokončeného objektu v areálu kampusu.

Největší problém Ústí? Špína ve městě

Ústí nad Labem - Špínu ve městě vidí jako největší problém Ústečané. Alespoň ti, kteří na Fóru Zdravého města diskutovali s městskými představiteli a magistrátními úředníky o tom, co by se v Ústí mělo zlepšit.

Vzkaz Chlumci: Neomezujte přístup k internetu

Chlumec - Na omezování přístupu k internetu si postěžoval redakci Deníku jeden z uživatelů místní lidové knihovny v Chlumci. Tvrdil, že zhruba před měsícem se stal z knihovního veřejného internetu neveřejný.

Je konec s čekáním u lékaře. Pacienti se mohou objednat

Ústí nad Labem - Vadí vám dlouhé čekání u vašeho praktického lékaře? A přivítali byste možnost se u něj objednat a přijít na řadu hned, nebo alespoň dříve?

Předličtí žijí ve strachu z nebezpečných domů, mohou na ně spadnout

Postarejte se o nás! S takovou žádostí se obrátili na představitele města Ústí obyvatelé Předlic. Bojí se, že jim spadnou na hlavu zchátralé domy, jako se to v jednom případě už stalo. V září pod troskami stropu jednoho z objektů v Hrbovické ulici jedna žena zemřela a druhá utrpěla těžká zranění.

Předličtí žijí ve strachu z nebezpečných domů, mohou na ně spadnout

Předlice - Postarejte se o nás! S takovou žádostí se obrátili na představitele města Ústí obyvatelé Předlic. Bojí se, že jim spadnou na hlavu zchátralé domy, jako se to v jednom případě už stalo. V září pod troskami stropu jednoho z objektů v Hrbovické ulici jedna žena zemřela a druhá utrpěla těžká zranění.

Našli údržbáři na Ústecku nevybuchlý granát? Zkoumá to pyrotechnik

Klíše - Údajně nevybuchlý granát našli v pondělí po poledni ve Štefánikově ulici pracovníci při údržbě zeleně. „S kamarádem Jonatánem Müllerem jsme uklízeli větve po prořezu stromů ve zdejší aleji a tu věc našli v trávě. Nejprve jsme mysleli, že to asi granát nebude, ale po domluvě s šéfem jsme raději zavolali policii," vylíčil jeden z nálezců Petr Žalmánek.

V novém domově v Ústí se duševně nemocní budou učit žít

Ústí nad Labem - Devětadvacetiletá Petra pracuje ve službách, bydlí v jednom z ústeckých bytů s přítelem. Žije podobný život jako její vrstevníci a je spokojená.

AKTUALIZOVÁNO

Bydlení vedle prominentů: Jen za pozemek dáte 2 miliony

Skorotice - Ke koupi už jsou pozemky ve Skoroticích, které tam vznikly díky novému územnímu plánu.

AKTUALIZOVÁNO

Bydlení vedle prominentů: Jen za pozemek dáte 2 miliony

Ke koupi už jsou pozemky ve Skoroticích, které tam vznikly díky novému územnímu plánu.

EXKLUZIVNĚ

Romští asistenti budou hlídat domy v Předlicích

Předlice /FOTOGALERIE/ - Na domě v ulici Beneše Lounského už je zákaz vstupu, ale nájemníci nevědí, kam mají jít.

Musíte z domu pryč, slyšely desítky Romů v Předlicích

Předlice – Až 80 lidí může skončit na dlažbě, dům statik označil za nebezpečný. Mezi obyvateli je i rodina Červeňákových.

Zavalená žena zemřela, strážníci kontrolovali Předlice

Předlice - Cedule se zákazem vstupu do dalších vybydlených domů ve čtvrtek rozvěšovali ústečtí strážníci v Předlicích. Varovné nápisy byly i v romštině, většina zdejších obyvatel jsou totiž Romové. Některé zchátralé domy byly označené už z dřívějška, aktuálně jich je 14.

Týdny pro duševní zdraví v Ústí nabídnou desítky akcí

Ústí nad Labem - Veletrh sociálních služeb v pondělí odstartuje ústecké Týdny pro duševní zdraví. Potrvají do 10. října a Ústečanům nabídnou bezmála dvacítku akcí, osvětových i kulturních. A v jejich rámci se také v Ústí otevřou dvě nová zařízení.

Se zlevněním MHD v Ústí přijdou 
i delší intervaly, hlavně ráno

Ústí nad Labem – Levněji budou od září jezdit městskou hromadnou dopravou v Ústí děti, studenti i senioři využívající průkazky. Zároveň ale dopravní podnik města od příštího měsíce upraví jízdní řády a prodlouží intervaly na některých linkách.

Reklamy má dopravní podnik v Ústí zpět. Přijde ho to na miliony

Ústí nad Labem - Dopravní podnik v Ústí (DPmÚ) má už zase reklamy ve vlastní režii. S firmou Bus Promotion, které před čtyřmi roky své reklamní plochy pronajal, se dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Přišlo ho to ovšem skoro na 4 miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO

Vnuk natočil, jak pečovatelka kradla jídlo jeho babičce

Ústí nad Labem - Pečovatelka, která docházela za starou a nemocnou ženou, ji údajně okrádala o jídlo a pití. Tvrdí to vnuk postižené seniorky Radek Bartoň. Počínání pečovatelky dokonce zvěčnil kamerou. Společnost Clementia, která ženu zaměstnala, ji postavila mimo službu. Věc šetří ústecká policie.

I když velká voda v Ústí veselku zkomplikovala, aktéři si poradili

Ústí nad Labem – Byla sobota dopoledne 17. srpna 2002, když Janu Pechoutovi zazvonil mobil. Volal bratranec Pavel, měl naléhavou prosbu, potřeboval řidiče na svatbu své dcery.

Opravíme cesty, těší se starostové z ústeckého regionu

Ústecko - O miliony korun by si napřesrok mělo polepšit všech 23 měst a obcí Ústecka. Pokud ovšem poslanci i senátoři schválí novelu zákona o rozpočtovém určení daní.

Neuvěřitelné: k 101. narozeninám si řekl o počítačový kurz

Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Ovládá mobilní telefon a při oslavě svých narozenin projevil přání naučit se pracovat také s počítačem. Že to není nic až tak výjimečného? V tomto případě ano, muž z Ústí nad Labem se totiž o víkendu dožil 101 let.

Usměvavá a čilá seniorka oslavila 101. narozeniny

Krásné Březno - S úsměvem jde všechno lépe. To je krédo Ústečanky Anny Walterové. Stále optimisticky naladěná seniorka se tento týden dožila 101 let. Ještě v loňském roce vedla na Klíši vlastní domácnost.

Ničené lapidárium na Severní Terase se rozroste

Severní Terasa - Další socha přibude v Centrálním parku na Severní Terase. Obvodní radnice ji sem přestěhuje z dobětické mateřské školy, radní města už k tomu dali souhlas. Abstraktní kamenná plastika nahradí pískovcovou holčičku s jezevčíkem, kterou zničil vandal.

Tisá bojuje s korupcí. Patří mezi sedm statečných

Tisá - Jako jedna z mála samospráv v Česku a vůbec jediná v Ústeckém kraji se Tisá zapojila do projektu občanského sdružení Oživení. V jeho rámci právě prochází protikorupčním auditem. Ten sdružení zaměřilo na nejrizikovější oblasti, především zadávání veřejných zakázek, hospodaření s obecním majetkem, rozhodování orgánů samospráv a další s korupcí spojovaná témata. Celkem jich stanovilo 7.

Za kout se záchodky město Ústí utrží miliony

Ústí nad Labem - Zakoupil je majitel hotelu Na Rychtě a chce na nich vybudovat parkoviště pro hosty.

Kraus: Proč mě odvolali? Žádný důvod jsem neslyšel

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Tři roky řídil Dopravní podnik města Ústí (DP) Tomáš Kraus. Po březnové změně politických sil ve městě musel ředitelský post opustit.  

VÍME PRVNÍ

Při rvačce bodl muže do krku

Severní Terasa – Policejní manévry vyburcovaly v neděli večer obyvatele ústeckého sídliště Severní Terasa. Policie si přijela pro podezřelého z vraždy.

Náhlý obrat: Nový ředitel nebude

Ústí nad Labem – Vítěz výběrového řízení Milan Žaloudek ředitelem Dopravního podniku města Ústí nad Labem nebude.

Ústečan přišel o nohy i ruce, ale pracuje

Ústí nad Labem - Josef Kočí je po amputaci podstatných částí všech končetin, přesto pomáhá v nemocnici jiným.

Postižené ženy z Hliňan se připravují na normální život

Trmice/Hliňany - Kdo je, zeptala se Eva Fakanová, než pustila návštěvníky do bytu. Zastihli ji v plné práci, zrovna nandala prádlo do pračky a přemýšlela, co bude vařit k obědu. Ještě před tím ji čekal nákup potřebných potravin. Běžné starosti běžných žen v domácnosti, nic zvláštního.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT