Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JITKA HADAŠOVÁ

Jitka Hadašová / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Církvičtí, hlídejte si zvířata před střelcem, který zabil kotě

Církvice – O čtyřnohou kamarádku, půlroční kočku Miu, přišla Radka Slámová z Církvic. Někdo ji před týdnem postřelil a zranění, které utrpěla, bylo tak vážné, že ji majitelka musela nechat utratit.

V Ústí se otevřou druhou vědeckou knihovnu, té první vadí její název

Ústí nad Labem - Dvě vědecké knihovny, vedle stávající krajské také univerzitní, budou zakrátko v Ústí nad Labem. V současnosti ústecká univerzita sestěhovává jednotlivé fakultní knihovny pod společnou střechu do nedávno dokončeného objektu v areálu kampusu.

Největší problém Ústí? Špína ve městě

Ústí nad Labem - Špínu ve městě vidí jako největší problém Ústečané. Alespoň ti, kteří na Fóru Zdravého města diskutovali s městskými představiteli a magistrátními úředníky o tom, co by se v Ústí mělo zlepšit.

Vzkaz Chlumci: Neomezujte přístup k internetu

Chlumec - Na omezování přístupu k internetu si postěžoval redakci Deníku jeden z uživatelů místní lidové knihovny v Chlumci. Tvrdil, že zhruba před měsícem se stal z knihovního veřejného internetu neveřejný.

Je konec s čekáním u lékaře. Pacienti se mohou objednat

Ústí nad Labem - Vadí vám dlouhé čekání u vašeho praktického lékaře? A přivítali byste možnost se u něj objednat a přijít na řadu hned, nebo alespoň dříve?

Předličtí žijí ve strachu z nebezpečných domů, mohou na ně spadnout

Postarejte se o nás! S takovou žádostí se obrátili na představitele města Ústí obyvatelé Předlic. Bojí se, že jim spadnou na hlavu zchátralé domy, jako se to v jednom případě už stalo. V září pod troskami stropu jednoho z objektů v Hrbovické ulici jedna žena zemřela a druhá utrpěla těžká zranění.

Předličtí žijí ve strachu z nebezpečných domů, mohou na ně spadnout

Předlice - Postarejte se o nás! S takovou žádostí se obrátili na představitele města Ústí obyvatelé Předlic. Bojí se, že jim spadnou na hlavu zchátralé domy, jako se to v jednom případě už stalo. V září pod troskami stropu jednoho z objektů v Hrbovické ulici jedna žena zemřela a druhá utrpěla těžká zranění.

Našli údržbáři na Ústecku nevybuchlý granát? Zkoumá to pyrotechnik

Klíše - Údajně nevybuchlý granát našli v pondělí po poledni ve Štefánikově ulici pracovníci při údržbě zeleně. „S kamarádem Jonatánem Müllerem jsme uklízeli větve po prořezu stromů ve zdejší aleji a tu věc našli v trávě. Nejprve jsme mysleli, že to asi granát nebude, ale po domluvě s šéfem jsme raději zavolali policii," vylíčil jeden z nálezců Petr Žalmánek.

V novém domově v Ústí se duševně nemocní budou učit žít

Ústí nad Labem - Devětadvacetiletá Petra pracuje ve službách, bydlí v jednom z ústeckých bytů s přítelem. Žije podobný život jako její vrstevníci a je spokojená.

AKTUALIZOVÁNO

Bydlení vedle prominentů: Jen za pozemek dáte 2 miliony

Skorotice - Ke koupi už jsou pozemky ve Skoroticích, které tam vznikly díky novému územnímu plánu.

AKTUALIZOVÁNO

Bydlení vedle prominentů: Jen za pozemek dáte 2 miliony

Ke koupi už jsou pozemky ve Skoroticích, které tam vznikly díky novému územnímu plánu.

EXKLUZIVNĚ

Romští asistenti budou hlídat domy v Předlicích

Předlice /FOTOGALERIE/ - Na domě v ulici Beneše Lounského už je zákaz vstupu, ale nájemníci nevědí, kam mají jít.

Musíte z domu pryč, slyšely desítky Romů v Předlicích

Předlice – Až 80 lidí může skončit na dlažbě, dům statik označil za nebezpečný. Mezi obyvateli je i rodina Červeňákových.

Zavalená žena zemřela, strážníci kontrolovali Předlice

Předlice - Cedule se zákazem vstupu do dalších vybydlených domů ve čtvrtek rozvěšovali ústečtí strážníci v Předlicích. Varovné nápisy byly i v romštině, většina zdejších obyvatel jsou totiž Romové. Některé zchátralé domy byly označené už z dřívějška, aktuálně jich je 14.

Týdny pro duševní zdraví v Ústí nabídnou desítky akcí

Ústí nad Labem - Veletrh sociálních služeb v pondělí odstartuje ústecké Týdny pro duševní zdraví. Potrvají do 10. října a Ústečanům nabídnou bezmála dvacítku akcí, osvětových i kulturních. A v jejich rámci se také v Ústí otevřou dvě nová zařízení.

Se zlevněním MHD v Ústí přijdou 
i delší intervaly, hlavně ráno

Ústí nad Labem – Levněji budou od září jezdit městskou hromadnou dopravou v Ústí děti, studenti i senioři využívající průkazky. Zároveň ale dopravní podnik města od příštího měsíce upraví jízdní řády a prodlouží intervaly na některých linkách.

Reklamy má dopravní podnik v Ústí zpět. Přijde ho to na miliony

Ústí nad Labem - Dopravní podnik v Ústí (DPmÚ) má už zase reklamy ve vlastní režii. S firmou Bus Promotion, které před čtyřmi roky své reklamní plochy pronajal, se dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Přišlo ho to ovšem skoro na 4 miliony korun.

AKTUALIZOVÁNO

Vnuk natočil, jak pečovatelka kradla jídlo jeho babičce

Ústí nad Labem - Pečovatelka, která docházela za starou a nemocnou ženou, ji údajně okrádala o jídlo a pití. Tvrdí to vnuk postižené seniorky Radek Bartoň. Počínání pečovatelky dokonce zvěčnil kamerou. Společnost Clementia, která ženu zaměstnala, ji postavila mimo službu. Věc šetří ústecká policie.

I když velká voda v Ústí veselku zkomplikovala, aktéři si poradili

Ústí nad Labem – Byla sobota dopoledne 17. srpna 2002, když Janu Pechoutovi zazvonil mobil. Volal bratranec Pavel, měl naléhavou prosbu, potřeboval řidiče na svatbu své dcery.

Opravíme cesty, těší se starostové z ústeckého regionu

Ústecko - O miliony korun by si napřesrok mělo polepšit všech 23 měst a obcí Ústecka. Pokud ovšem poslanci i senátoři schválí novelu zákona o rozpočtovém určení daní.

Neuvěřitelné: k 101. narozeninám si řekl o počítačový kurz

Ústí nad Labem /FOTOGALERIE/ - Ovládá mobilní telefon a při oslavě svých narozenin projevil přání naučit se pracovat také s počítačem. Že to není nic až tak výjimečného? V tomto případě ano, muž z Ústí nad Labem se totiž o víkendu dožil 101 let.

Usměvavá a čilá seniorka oslavila 101. narozeniny

Krásné Březno - S úsměvem jde všechno lépe. To je krédo Ústečanky Anny Walterové. Stále optimisticky naladěná seniorka se tento týden dožila 101 let. Ještě v loňském roce vedla na Klíši vlastní domácnost.

Ničené lapidárium na Severní Terase se rozroste

Severní Terasa - Další socha přibude v Centrálním parku na Severní Terase. Obvodní radnice ji sem přestěhuje z dobětické mateřské školy, radní města už k tomu dali souhlas. Abstraktní kamenná plastika nahradí pískovcovou holčičku s jezevčíkem, kterou zničil vandal.

Tisá bojuje s korupcí. Patří mezi sedm statečných

Tisá - Jako jedna z mála samospráv v Česku a vůbec jediná v Ústeckém kraji se Tisá zapojila do projektu občanského sdružení Oživení. V jeho rámci právě prochází protikorupčním auditem. Ten sdružení zaměřilo na nejrizikovější oblasti, především zadávání veřejných zakázek, hospodaření s obecním majetkem, rozhodování orgánů samospráv a další s korupcí spojovaná témata. Celkem jich stanovilo 7.

Za kout se záchodky město Ústí utrží miliony

Ústí nad Labem - Zakoupil je majitel hotelu Na Rychtě a chce na nich vybudovat parkoviště pro hosty.

Kraus: Proč mě odvolali? Žádný důvod jsem neslyšel

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Tři roky řídil Dopravní podnik města Ústí (DP) Tomáš Kraus. Po březnové změně politických sil ve městě musel ředitelský post opustit.  

VÍME PRVNÍ

Při rvačce bodl muže do krku

Severní Terasa – Policejní manévry vyburcovaly v neděli večer obyvatele ústeckého sídliště Severní Terasa. Policie si přijela pro podezřelého z vraždy.

Náhlý obrat: Nový ředitel nebude

Ústí nad Labem – Vítěz výběrového řízení Milan Žaloudek ředitelem Dopravního podniku města Ústí nad Labem nebude.

Ústečan přišel o nohy i ruce, ale pracuje

Ústí nad Labem - Josef Kočí je po amputaci podstatných částí všech končetin, přesto pomáhá v nemocnici jiným.

Postižené ženy z Hliňan se připravují na normální život

Trmice/Hliňany - Kdo je, zeptala se Eva Fakanová, než pustila návštěvníky do bytu. Zastihli ji v plné práci, zrovna nandala prádlo do pračky a přemýšlela, co bude vařit k obědu. Ještě před tím ji čekal nákup potřebných potravin. Běžné starosti běžných žen v domácnosti, nic zvláštního.

Nemusíte se bát, slyšela většina vyšetřených

Ústí nad Labem - V rámci Evropského dne melanomu přišlo v Ústí 175 lidí, jeden zhoubný nádor opravdu měl, druhý možná.

O dopravní podnik svádí bitvu jedenáct lidí

Ústí nad Labem – Rozlepováním obálek s přihláškami začíná v pátek ostře sledované výběrové řízení na ředitele Dopravního podniku města Ústí nad Labem (DPmÚ). Do čtvrtečního poledne, kdy skončila  lhůta, se podle Milana Šlejtra pověřeného řízením firmy přihlásilo 11 zájemců. Z toho 7 až na poslední chvíli.

Psi se rvali O kosatčí ploutev

Trmice /FOTOGALERIE/ - Štěkot psů a mohutné povzbuzování jejich pánů a paniček se v sobotu ozývalo z trmického kynologického cvičiště. Místní flyballový tým Kosatky tady pořádal svůj první turnaj. O kosatčí ploutev se utkalo 23 dvojic, většinou začátečníci v tomto sportu a také veteráni. Vítězství si odnesla dvojice Crazy Citrons z liberecké psí školy Psola.

Magistrát přiškrtil obvodům peníze na údržbu zeleně

Ústí nad Labem –  Magistrát pozastavil obvodním radnicím peníze na údržbu zeleně. Učinil tak minulý týden, právě když většina z nich začala sekat trávu. Nemilá zpráva dorazila na radnice e-mailem, proč a na jak dlouho to bude, jim nikdo nesdělil. Jen, že jde o pokyn primátora Víta Mandíka (ČSSD) a finanční kohoutek zůstane přiškrcen do odvolání.

To je síla! Dluhy za odpad má přes 18 tisíc Ústečanů

Ústí nad Labem - Souhrnná dlužná částka dosahuje výše, která by městu stačila na svoz netříděného komunálního odpadu bezmála celý rok!

Skoro půlka škol v Ústí může změnit vedení, bude konkurz

Ústí nad Labem - Pod řediteli bezmála poloviny ústeckých základních škol se houpe židle. Své posty mají jisté jen do konce letošního července.

AKTUALIZOVÁNO

Kvůli hrncům je seniorka v exekuci

Ústí nad Labem - Osmdesátiletá seniorka je na mizině. Hrozí jí, že s těžce postiženým přítelem přijde o střechu nad hlavou.

Bojíme se, vzkazují Neštěmičtí

Neštěmice – Lidem z neštěmického obvodu dochází trpělivost. Čím dál víc se bojí o svou bezpečnost i majetek.

Červený kříž v Ústí: Začínáme lépe

Ústí nad Labem - Bývalý ředitel Červeného kříže v Ústí nad Labem skončil, nový chce, aby jehočinnost prověřila policie.

Životu nebezpečné zastávky dostaly pásku

Ústí nad Labem - Životu nebezpečné zastávky, jak je před časem nazvala náměstkyně primátora Helena Kubcová, už město označilo.

Nebezpečné zastávky mají být označené do konce týdne

Ústí nad Labem - Se zastávkami městské hromadné dopravy v Ústí nad Labem, které před týdnem náměstkyně primátora Helena Kubcová (ODS) označila za životně nebezpečné, město dosud nic neudělalo.

Pozor! Devět zastávek v Ústí je prý životu nebezpečných

Ústí nad Labem – Přesto se koaliční partneři v radě města neshodli jak to řešit a cestující ochránit.

Výhra? Ani náhodou, jen trik na vylákání peněz

Ústecký kraj – Vyhrála jste zájezd. Potvrďte svůj zájem SMS zprávou a my vás budeme kontaktovat s bližšími údaji. Takovou výzvu dostala na svůj mobilní telefon Ústečanka Marie Fischerová. Přestože se žádné soutěže nezúčastnila, zvědavost i touha po výhře jí nedala a odpověděla. Splakala ale nad výdělkem.

Čím více psů, tím lépe. Hlavně v nemocnicích

Ústí nad Labem - Se psem do nemocnice? Že je to nesmysl? Není, naopak, v řadě nemocnic chlupáči pomáhají léčit. Patří k nim i ústecká Masarykova nemocnice.

Náhlovský na Hrad? Poslední Krušnohorec prezidentem rozhodně nebude

Ústí nad Labem - Já že chci na Hrad? Nesmysl! Tak reagoval Josef Alois Náhlovský na zprávu o tom, že potvrdil svoji kandidaturu na post prezidenta republiky. Článek s „exkluzivní informací“ vydaly Parlamentní listy. cz. Zakrátko jej sice zase odstranily, jenže mezitím již začal kolovat po Facebooku.

Pacienti, zkontrolujte si účty, jinak zaplatíte

Ústí nad Labem - Jinak se můžete dočkat nepříjemného překvapení, poplatky se vám prodraží.

Žák objednal škole kryty na mobil za miliardu

Ústí nad Labem -A pak že ve školství chybí peníze. To asi muselo blesknout hlavou provozovatelům e-shopu, když jim dorazila objednávka z ústecké Základní a mateřské školy Nová na Kamenném Vrchu. Požadavek zněl na dodání 5,5 milionu krytů na mobilní telefony, dohromady za 1 miliardu korun.

Rozpočet Ústí nad Labem je zatím velkou neznámou

Ústí nad Labem - K dohodě dosud nedošlo ani v koalici, opozice pak nemá vůbec žádné informace.

Otužilec: Zimní plavání v Labi mě uzdravilo

Střekov - Zatímco většina Ústečanů se venku choulila do bund a spěchala do tepla, Martin Vlček odstavil auto pod střekovským hradem, došel k Labi a svlékl se do plavek.

Se špatně zaparkovaným autem odtáhli ženě také psa

Ústí nad Labem - Ústečanka nepopírá, že se dopustila přestupku, ale nikoho prý neohrozila a překotný odtah považuje za šikanu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT