Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF BABOR

Josef Babor / Domažlický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Černé rakve za poslední roky vyšly z módy

Domažlice /FOTOGALERIE/– S naším seriálem Vstup zakázán, Deníku povolen jsme navštívili domažlické pracoviště  pohřební služby Davida Všetečky

Z propuštěného vězně šel na Úřadu práce v Domažlicích strach

Domažlice - Vězeň, jemuž skončil výkon trestu, způsobil výtržnost na domažlickém úřadu práce. Tento úřad v těchto dnech čeká zatěžkávací zkouška. Obecně je začátek roku náročný z důvodu masivního nárůstů žadatelů o registraci. Jen po Novém roce se na domažlickém pracovišti zaevidovalo 120 lidí.

V domažlické průmyslové zóně by měla vzniknout nová pracovní místa

Domažlice - Nová pracovní místa by mělo přinést oživení domažlické průmyslové zóny Za Kasárny. Desítky lidí by postupně měly najít uplatnění u rakouské optické firmy Michael Pachleitner Group (MPG), která od insolvenčního správce odkoupila halu, jež před lety byla rozestavěna pro výrobce nárazníků Hydro Aluminium.

Ke kočárkům ji přivedly někdejší ´železné neděle´

Domažlice -  Železné neděle, při nichž se v osmdesátých letech v menších obcích sbíraly staré a nepotřebné věci k odvozu do Sběrných surovin, stály u zrodu sběratelské vášně Miloslavy Šormové.

Pěší zóna v centru Domažlic? Podnikatelům se záměr nelíbí

Domažlice - Omezení dopravy, vytvoření klidové zóny, větší bezpečí pro děti z blízké školy. To by mimo jiné měla přinést zvažovaná proměna Kostelní ulice v centru Domažlic v pěší zónu. Ne všem se ale záměr zamlouvá, proti jsou především místní podnikatelé.

Zlatá studna, Baldovar či Chod? Deník hledá název pro domažlické pivo

Domažlice - Do dvou let by se v domažlickém pivovaru mohlo opět začít vařit pivo. Město plánuje rozsáhlou rekonstrukci areálu v centru města s tím, že by jeho část byla osazena potřebnou technologií a po téměř dvacetileté pauze by se Domažlice opět mohly pyšnit vlastním pivem.

Výstava: Kočárek, který vypadá jako sportovní vůz

Domažlice – Speciální stahovací střecha ve stylu vozů cabriolet, stupátko na boční straně jako u tehdy módních aut i obrovské blatníky jsou vzhledově nejpatrnější znaky kočárku HIKO ze 30. let, které potvrzují inspiraci tehdejšími automobily sportovního střihu

Pošťačky nosí kilogramy pohledů každý den

Domažlice - Pět vánočních pohledů letos svým přátelům pošle Renata Bártlovská. „Přátelům do Ostravy chci ještě poslat malý balíček," plánuje. V nejbližších dnech se proto chystá na poštu, aby své zásilky odeslala. „Snad budu mít štěstí a nebudou tam dlouhé fronty," dodává.

V neděli zazní roráty z domažlické věže

Domažlice - 194 schodů nahoru, stejný počet dolů. Takový výkon čeká během nadcházejících čtyř adventních nedělí domažlické muzikanty, kteří dodrží tradici a z ochozu věže připraví pro Domažlice hudební budíček - zahrají roráty.

Děti vyráběly vlastní adventní kalendáře

Domažlice /FOTOGALERIE/ - Otáčivý adventní kalendář si během čtvrtečního odpoledne vyrobili malí šikulové ze školní družiny v domažlické Komenského ulici.

Čistírně odpadních vod nesvědčí šťourátka do uší

Když kdekoliv v Domažlicích spláchnete toaletu, vypustíte vodu po mytí nádobí či ranním sprchování, vydají se tyto odpadní tekutiny kanalizačním systémem na cestu do tamní čistírny odpadních vod.

Trhy z domažlického náměstí nezmizí, i když na ně chodí čím dál méně lidí

Domažlice - Zrušit pro příští rok pravidelné středeční trhy na domažlickém náměstí? Snížit jejich frekvenci? Pořádat jen občas tematické jarmarky?Tyto možnosti zvažovali domažličtí radní na svém posledním zasedání.

Radnice zprivatizuje bytový dům v Třebnicích

Finanční ztráty v hospodaření a nulový zájem lidí o pronájem vedlo domažlické radní k doporučení zařadit bytový dům v Třebnicích, který je ve vlastnictví města Domažlice, do čtvrté etapy druhé vlny privatizace městských bytů.

Domažlice se loučily s Jiřinou Paroubkovou

Domažlice –  Mnoho desítek lidí zaplnilo domažlický kostel U Všech svatých při středečním posledním rozloučení s Jiřinou Paroubkovou

Domažlický pivovar má být magnetem pro turisty

Domažlice - Kvalitní ležák vyráběný tradičním postupem z kvalitních surovin. Takové ambice bude mít pivo, které by měl zhruba za dva roky vyrábět obnovený domažlický městský pivovar. Zároveň by se měl stát novým turistickým magnetem, který do města přivede nové turisty.

Domažlický pivovar má být magnetem pro turisty

Kvalitní ležák vyráběný tradičním postupem z kvalitních surovin. Takové ambice bude mít pivo, které by měl zhruba za dva roky vyrábět obnovený domažlický městský pivovar. Zároveň by se měl stát novým turistickým magnetem, který do města přivede nové turisty.

Exekuce: gumy z domažlického dopravního hřiště zmizí do zimy

Domažlice - Haldy použitých pneumatik a zdevastované zázemí. To je současný obrázek areálu domažlického dopravního hřiště. Gumy by měly být odstraněny do zimy a budova se dočká opravy v jarních měsících.

Malířka Jana Hrušková: Tvorba je v nekonečném vývoji. Naslouchám duši

Domažlice /ROZHOVOR/ - Obrazy, které potěší duši, přinášejí vnitřní klid. Takové je dílo domažlické malířky Jany Hruškové. Výtvarnice Jana Hrušková (63), rodačka z Domažlic, kde vyrůstala, studovala i pracovala, patří již léta k výrazným osobnostem Domažlic, které propaguje četnými výstavami svých obrazů nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Bude místo městské hromadné dopravy jezdit taxi? V Domažlicích možná ano

Domažlice -  Menší autobusy, služba podobná taxislužbě na zavolání nebo úplně nový provozovatel místní autobusové dopravy. To jsou alternativy, které promýšlí domažlická radnice na zajištění městské hromadné dopravy.

Martin Švejda z Walda Gangu: Najednou tak sedím v cateringu s Martinem Hubou

Hostouň /ROZHOVOR/– Mužem mnoha uměleckých profesí je Martin Švejda. Jedenáct let působil jako moderátor v rádiu, za svými fanoušky jezdí s kapelou Walda Gang, letos natočil populární reklamu a spolupracoval s Jiřím Menzelem na jeho novém filmu Sukničkáři. A to zdaleka není úplný výčet jeho aktivit.

Kandidáti o senátorský post si podporu neúspěšných kolegů rozdělili

Domažlicko - Výběr kandidátů, kteří usilují o senátorský post za Domažlicko a část Klatovska se zúžil. Zatímco v prvním kole voliči vybírali ze šesti kandidátů, v kole druhém se musí rozhodnout mezi Janem Látkou (ČSSD) a Rudolfem Salvetrem (ODS).

Domažlické učiliště se stalo partnerem Siemensu

Domažlice - Jedinou partnerskou střední školou nadnárodního elektrotechnického a elektronického koncernu Siemens AG na jihozápadě České republiky se stalo domažlické učiliště. „Podepsali jsme Partnerskou smlouvu o spolupráci," potvrdila ředitelka školy Zdeňka Buršíková.

O Senát se v domažlickém obvodě utkají Látka a Salvetr

Domažlicko - Jan Látka (ČSSD)  získal v 1. kole senátorských voleb v obvodě Domažlice (kam patří domažlický a větší část klatovského okresu) 8640 hlasů (25,39 procenta). Ve druhém kole (19. a 20. října) se utká o senátorské křeslo s Rudolfem Salvetrem (ODS). Ten získal 7521 hlasů (22,10 procenta).

Domažlický hřbitov prokoukne, velký zásah čeká především zeleň

Domažlice - Odpočinek i poznání. Hned dva efekty pro běžné návštěvníky domažlického hřbitova může mít plánovaná revitalizace tamní zeleně spojená s některými dalšími úpravami. V plánu je ošetření zeleně, výsadba nových stromů, umístění laviček i oprava hřbitovní zdi.

Hlasovací lístky upravila seniorce v Domažlicích její sousedka

Domažlice - Za nehoráznou manipulaci označil Pavel Herbrik z Domažlic počínání sousedky své matky z domažlického seniorského domova. „Při mé poslední návštěvě mi maminka řekla, že bude volit komunisty. Velmi mě to zarazilo, protože tuto stranu nikdy nevolila," popisuje své překvapení pan Herbrik.

Noční hluk ruší spánek na domažlickém sídlišti

Domažlice - Na noční hluk na největším domažlickém sídlišti Kozinovo pole si opakovaně stěžují někteří obyvatelé. Stížnost se dostala i na jednání rady města. Uložila městské policii zvýšený dohled v této oblasti a rozhodla se v případě opakovaného zjištění rušení nočního klidu nepovolit pro příští rok provoz letní předzahrádky.

Za satelitní příjem se už platí, lze se tomu ale vyhnout

Domažlicko - První složenky k zaplacení dostali zákazníci satelitních platforem Skylink a CS link, které zajišťují přístup k desítkám českých a slovenských stanic. Něco přes dvacet z nich je neplacených, a proto zprostředkovatelé jejich signálu jej doposud divákům poskytovali bezplatně. .

Domácí alkohol testuje i domažlická lékárna

Domažlice - Strach mají někteří lidé z pití alkoholu, který mají v domácích zásobách a nejsou si jistí jeho nezávadností. K obezřetnosti nabádá i pondělní případ, kdy celníci a policisté objevili v poběžovické večerce podezřelý alkohol.

Policisté hledali na folmavských tržnicích drogy

Folmava - Enormní nasazení policistů z Česka i Bavorska, pracovníků České obchodní inspekce, hasičů, živnostenského úřadu i dalších složek provázelo razii na všech tržnicích na Folmavě na Domažlicku. Zapojilo se do ní na 160 policistů. Ty z Plzeňského kraje posílili jejich kolegové ze středních Čech.

Taneční začínají. Někde je nouze o tanečníky

Domažlice - Pánové, zadejte se! Tento povel poprvé v nové taneční sezoně slyšelo 26 chlapců, kteří se svými partnerkami vytvořili páry pro letošní podzimní domažlické taneční kurzy. Tančit se bude i na dalších místech regionu, i když někde se taneční podaří zorganizovat jen díky velkému úsilí.

Zaparkovat blízko domu? Někdy je to v Domažlicích velký problém

Domažlice - „Pokud se zpozdím v práci a přijedu ve všední den domů okolo půl sedmé, mám problém najít místo k parkování blízko svého domu," popisuje řidič Petr opakující se starosti se zajištěním místa pro své auto v Mánesově ulici v Domažlicích.

Jablka u silnic česají lidé s povolením i načerno

Domažlicko - Lidé trhající jablka ze stromů u silnic, plnící se pytle a zaparkované auta s přívěsy poblíž. To je obrázek, který je v těchto dnech vidět v mnohých silničních alejích. Někteří česači trhají ovoce oprávněně, jiní ne.

Na penězích z hazardu obce na Domažlicku zatím nezbohatly

Domažlicko – Domažlice zatím z loterií získaly 3,5 milionu korun, stejná částka by měla přijít i v září.  Milionové částky navíc do obecních rozpočtů slibovala novela loterijního zákona, která přesměrovala část výtěžku z hazardního průmyslu právě obcím.

Na trať z Domažlic do Plzně vyjede nová souprava

Domažlice – Desítky let staré vozy zajišťují vlakové spojení mezi Domažlicemi a Plzní. Za pár týdnů se cestující dočkají výrazně vyššího komfortu. „Úroveň současných souprav podle mě neodpovídá 21. století. Přijdou mi hodně zašlé," popsal svůj pocit Karel Derban, který osobní vlak využívá k cestě za dcerou a někdy k lékaři.

Architekti za návrhy pivovaru v Domažlicích dostanou 420 tisíc

Domažlice – Schválení odměn pro vítěze architektonické soutěže, sledování možných dotačních zdrojů i přípravy na pořádání poslední kulturní akce ve stávajícím objektu.

Do neděle je mimořádně zpřístupněna poběžovická věž

Poběžovice – Unikátní možnost prohlédnout si věž poběžovického zámku mají zájemci po celý tento týden. Běžně je tato památka nepřístupná.„Věž je mimořádně zpřístupněna proto, že se v ní a přilehlých prostorách zámku koná výstava obrazů a fotografií," uvedla Jana Podskalská, vedoucí tamního kulturního a informačního centra.

Řidič ujel od nehody u nového domažlického kruhového objezdu

Domažlice – Z místa střetu ujel. „Levým bokem svého vozu poškodil levé zpětné zrcátko protijedoucího osobního vozidla Volvo, jehož řidička zastavila před přechodem pro chodce a dávala přednost přecházejícím chodcům," popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Opravu muzea v Domažlicích zdržuje nepřehledná kanalizace

Domažlice – Dva roky poté, co se Plzeňský kraj stal vlastníkem budovy muzea Jindřicha Jindřicha v centru Domažlic, začala rekonstrukce objektu. Kvůli špatnému technickému stavu muselo být muzeum v roce 2008 uzavřeno.

Stánkaři na Chodských slavnostech ani letos neušli pokutám

Domažlice - Prodejci  na Chodských slavnostech platili hlavně za porušení zákona o ochraně spotřebitele. „Česká obchodní inspekce,"  těmito slovy a  průkazem se v sobotu dopoledne představil nenápadný pár obsluze stánku s občerstvením, hned poté, co zaplatil objednaný plátek masa.

Uzavírky v centru Domažlic začnou už v pátek

Domažlice – Michal Vetner z Plzně se chystá na víkendové Chodské slavnosti. „Byli jsme tu i loni, nebylo možné sehnat místo k zaparkování, tak se za příbuznými vydáme vlakem," plánuje.

Dva dny do začátku. Přípravy na Chodské slavnosti vrcholí

Domažlice - Nadcházející pouť pracovně prožijí zaměstnanci technických služeb, rozhlasu i obchodů. Pět desítek zaměstanců Domažlických technických služeb (DTS) se bude podílet na úklidu během nadcházejících Chodských slavností. „Navíc máme pro závěrečný nedělní úklid příslib pomoci od sportovců z TJ Jiskra," řekl ředitel DTS Jaroslav Zavadil.

Poběžovická zámecká studna očekávané poklady nevydala

Poběžovice /FOTOGALERIE/ - Čtyřicetiminutový záznam z podvodní kamery mapující vnitřek desítky let neprobádané studny poběžovického zámku je výsledek snažení speleopotápěčů a archeologů. Nakonec odborníci žádný zásadní nález nenašli.

Cestovatel Lešický: Islanďané nezamykají a vítají lední medvědy z Grónska

Domažlice /ROZHOVOR/ – Přírodní a historické zajímavosti ostrovního Islandu i tragikomickou historku o ledním medvědovi, který si pro smrt na Island doplaval až z Grónska, zmiňuje v rozhovoru Ladislav Lešický, domažlický cestovatel a fotograf. V tamní knihovně začíná výstava jeho fotografií z této cesty.

Potápěči zjistí, co skrývá zámecká studna v Poběžovicích

Poběžovice - Tajemství ze dna třicetimetrové zámecké studny v Poběžovicích na Domažlicku odhalí ve středu 4. července čtveřice potápěčů. „Zda obsahuje nebezpečné pozůstatky z druhé světové války či nálezy ještě staršího data, určí pozvaní odborníci," uvedla Jana Podskalská z poběžovického kulturního střediska.

Rodina v Poběžovicích přišla při nočním požáru opravený dům a auto

Poběžovice /FOTOGALERIE/ - Ohořelé auto a spálený domek je výsledek nočního požáru v Masarykově ulici v Poběžovicích na Domažlicku. Rodina, která přišla za pár chvil o velkou část majetku, spala naštěstí v domku, který s ohořelou budovou těsně sousedí. Stojí jen o pár metrů dál.

Otevření nové výrobní haly přinese na Domažlicku desítky nových míst

Klenčí pod Čerchovem - Zhruba padesát až sedmdesát nových pracovních míst zanedlouho přibyde ve firmě Rosenberg v Klenčí pod Čerchovem, která slavnostně otevřela další výrobní halu. Na Domažlicku je v současné době bez práce více než 2300 lidí, a tak rozvoj společnosti může přispět ke snížení tohoto čísla.

Pobyt dětí v domažlických jeslích od nového školního roku podraží

Domažlice - O zhruba šest set korun měsíčné víc zaplatí od září rodiče za pobyt svých dětí v domažlických jeslích v Michlově ulici v případě, že jejich potomek bude v zařízení pobývat každý den v měsíci.

Roční dvojčata adoptují okno na poběžovickém zámku

Poběžovice - Zámecké okno jako dárek k prvním narozeninám dostanou Toníček a Fanoušek Blažkovi z Prahy. Maminka Lída a tatínek Milan pro ně adoptují jedno z devětatřiceti oken zámku v Poběžovicích na Domažlicku, která jsou zapojena do akce Adoptuj si své okno.

Návrh na přestavbu domažlického pivovaru poslali i Francouzi

Domažlice - Zachování historického vzhledu areálu, zcela moderní pojetí přestavby i extravagantní prvky zvolili architekti ve svých návrzích, které přihlásili do soutěže na projekt přestavby domažlického pivovaru v multifunkční kulturní centrum.

Podraz na zákazníky: bezplatný satelitní příjem televize končí

Domažlicko - Sto šestnáct korun bude muset od září každý měsíc najít v rodinném rozpočtu pan Karel z Domažlic. Pro příjem televizních programů totiž doma i na chalupě využívá satelit. Dosud bezplatný příjem základních českých stanic skončí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT