Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KAREL KAŠPÁREK

Karel Kašpárek / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Od kostela povede nový chodník. Díky Švýcarce

Slavkov u Brna – Už téměř rok uplynul od chvíle, kdy se jedna ze slavkovských rodaček, která žije ve Švýcarsku, rozhodla darovat půl milionu korun městu. Svůj dar směřovala do dvou předem vybraných projektů. Jedním z nich byl chodník vedoucí od kostela k severní příjezdové cestě zámku. S jeho opravou, nebo spíš stavbou, ve Slavkově u Brna právě začali.

Díky aukci ušetřili v Milešovicích za plyn. Vypsali ji proto i na elektřinu

Milešovice - Ušetřit za elektřinu se milešovičtí zastupitelé rozhodli loni. Teď už mají i představu o tom, kolik uspoří. „V loňském roce jsme si našli nového dodavatele plynu. Protože se nám za energii podařilo ušetřit, řekli jsme si, že se o to pokusíme i s elektřinou," vysvětlil starosta Milešovic Michal Polanský.

Do valů slavkovského zámku přestane téct voda

Slavkov u Brna - Další obnova zámku je nachystaná ve Slavkově u Brna. Letos se město i vedení barokní památky chystá na opravu jižní rampy.

Se sportem končí mladí na Vyškovsku v patnácti letech. Je to škoda, hlásí kluby

Vyškovsko - Do oddílu vstoupí v šesti nebo sedmi letech. Když ale mají základy zdárně za sebou, začíná teprve ten hlavní boj. Trenéři a vedoucí totiž mají před sebou možná nejtěžší úkol vůbec. Přesvědčit je, ať v oddíle zůstanou. Své o tom ví třeba na vyškovském ledě. „Je to začarovaný kruh. Momentálně nemáme ani starší žáky, je problém si v téhle kategorii odchovance udržet," potvrdil za Městský bruslařský klub ve Vyškově Jan Nizner.

Zámek ve Slavkově u Brna přivítá Nohavicu i Partičku

Slavkov u Brna - Písně jako Těšínská, Kometa, Tři čuníci nebo Milionář a Ladovská zima už v tuzemsku v podstatě zlidověly a lidé je můžou slyšet jak na školních besídkách, tak u táborových ohňů. Návštěvníci slavkovského zámku ovšem budou mít letos jedinečnou příležitost poslechnout si přímo autorské podání. Písničkář Jarek Nohavica tam bude v červnu koncertovat.

Na Vyškovsko míří z Unie desítky milionů

Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - O tom, jak Česká republika pokulhává za ostatními státy v čerpání dotací z Evropské unie, informují média každoročně. Některé regiony se ovšem celostátního trendu nedrží. Patří mezi ně i města Vyškovska, kam například loni doputovaly desítky milionů korun.

Těžba ropy na Vyškovsku: zatím na mrtvém bodě

Vážany nad Litavou - Řádově miliony korun měl Vážanům nad Litavou přinést nový vrt k těžbě ropy, který vybudovala v loňském roce společnost Moravské naftové doly v katastru obce. „Deset procent peněz z těžby půjde na báňský úřad. Z toho čtyři tam zůstanou a zbylých šest poputuje obci," sliboval si od projektu starosta Vážan nad Litavou Josef Hloužek.

Armádu Lichtenštejnů budou ve Slavkově hostit do zimy

Slavkov u Brna – Kvůli zájmu návštěvníků slavkovský zámek otevře už zítra své brány. Na nové výstavy si ovšem příznivci kultury ještě do konce března počkají. Program už je ale známý.

Na Vyškovsku prý řádí zloděj na útěku

Vyškovsko – V severní části Vyškovska se skrývá podle dostupných informací zloděj, který má na svědomí několik vykradených chat. Místní mají strach a vadí jim nedostatek informací.

Bučovická Jitřenka prý v létě pojede. I přes spor

Vyškovsko – Soudní spory trápí v současné době jedno z největších táborových středisek na Vyškovsku a Moravě vůbec, bučovickou Jitřenku. Důvodem má být nezaplacená směnka bývalého majitele. Firma, která obchoduje s pohledávkami, se areál snaží vysoudit.

Hasiči z Hostěrádek dostali novější auto. Opravují ho

Hostěrádky-Rešov – Po desítkách let se dobrovolní hasiči z Hostěrádek-Rešova rozloučili s autem, které ještě tu a tam využívali k výjezdům. Protože získali od kraje darem novější, staré poslali do jižních Čech. „Mělo asi třicet let, po celou dobu ovšem nesloužilo," přiblížil starosta Hostěrádek-Rešova Zdeněk Petráš.

Šmejdi ve vyškovské knihovně? Prý bez šance

Vyškov - Přednášku o účincích zelených potravin na lidský organismus měli tento týden možnost vyslechnout lidé v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově. Zřejmě by na tom nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem akce příliš nezaváněla komercí a nešlo o výrobky, na které kupující musejí vynaložit stovky korun.

V Hošticích-Herolticích připraví parcely pro stavbu domů

Hoštice-Heroltice - Sedm nových domů má v budoucnu vyrůst v Hošticích-Herolticích. Místní obecní úřad proto plánuje investovat miliony korun do inženýrských sítí.

Nehody a alkohol: na Vyškovsku každý desátý případ

Vyškovsko - Preventivní programy, osvěta na školách i tvrdé postihy. Ovšem stejně to moc nepomáhá. Statistiky mluví jasně. Téměř každý druhý den odhalí policisté Vyškovska řidiče pod vlivem alkoholu. „Počet nehod z roku 2013 způsobených řidiči pod vlivem alkoholu kopíruje předešlý rok," potvrdila vyškovská policejní mluvčí Iva Šebková.

Průtah ve Slavkově: rozšíří silnici, vzniknou i kruhové objezdy

Slavkov u Brna - Nepřehledné křižovatky, několik kolizních míst a velký hluk z těžkých nákladních aut. Zhruba tak podle řidičů i chodců vypadá dopravní situace ve Slavkově u Brna. Problém je hlavně v případě křižovatek, které nebyly na současnou frekvenci dopravy stavěné. Právě proto se silničáři rozhodli pro vybudování průtahu městem.

Ukrajina: dění sleduje kvůli známým i manželčině rodině

Vyškov – Vodní děla, hořící barikády, ale také střelba ostrými náboji. Jan Michalík z Vyškova na Ukrajině strávil rok a půl. Zprávy ze země tak sleduje pečlivě.

Matka: syn chytil rotaviry. V nemocnici

Vyškov - Vyškovská nemocnice nemůže z kapacitních důvodů izolovat děti s rotavirovou infekcí, která v současnosti řádí i na jejím dětském oddělení. Některým rodičům to vadí.

Dotace nestačí, na kanalizaci v Kojátkách vydají také úspory

Kojátky - Stovky milionů korun i v letošním roce padnou na výstavbu kanalizací v obcích Vyškovska. Jednou z nich jsou také Kojátky. Čeká je výběrové řízení na dodavatele.

V Dobročkovicích budou šetřit na silnici. Statisíce

Dobročkovice - Vrtnou sondu pod povrch silnice si nechali udělat v Dobročkovicích, aby zjistili, s jak rozsáhlými pracemi budou muset počítat při její opravě, a na kolik je asi vyjdou. Vedení obce tak dělá průzkum pro příští rok, kdy chce požádat o dotace na rekonstrukci místní cesty mezi autobusovou zastávkou a obchodem.

Rašovičtí se dostanou ke svým domům po chodnících. Asi letos

Rašovice - Před víc než patnácti lety získali v Rašovicích povolení ke stavbě rodinných domů v lokalitě Podseky. Projekt však stále není dokončený. Ačkoli už část nových domů stojí, nevedou k nim chodníky ani silnice. Lidé tak musejí chodit po nezpevněných cestách, které jsou za dešťů plné bláta.

Jandora k napoleonské expozici: nejdřív musí od města přijít omluva

Slavkov u Brna – Vojáci v plné zbroji, vážně zranění i jejich felčaři už několik měsíců marně čekají na návštěvníky uzavřené expozice Napoleon-Austerlitz ve Slavkově u Brna. Jenže zatímco na figuríny přibližující dění a atmosféru slavné bitvy tří císařů pomalu padá prach, na radnici se na výsledek soudního sporu nespoléhají. Pracují na brzkém znovuotevření padesátimilionové expozice.

Experti na Vyškovsku odhalili 28 varen a další detaily ze života závislých

Vyškovsko – Dva toxikologické týmy, které se soustředí na drogovou kriminalitu, momentálně působí na území Vyškovska a Blanenska. Podle policejní statistiky neotálí. Loni totiž řešily celkem sedmašedesát případů a odhalili osmapadesát pervitinových va­ren.

Další opravy dálnice D1budou stát až půl miliardy

Vyškovsko - Před Vánocemi skončila rozsáhlá oprava dálnice D1 mezi Vyškovem a Rousínovem. Rekonstrukce si na dlouhé týdny vyžádala i uzavření některých sjezdů a nájezdů. Podobnou akci plánuje Ředitelství silnic a dálnic také na letošek. Rekonstrukce může stát až půl miliardy korun.

Města musí za likvidaci komunálního odpadu doplácet. I přes milion ročně

Vyškovsko – Peníze, které města Vyškovska vyberou od lidí na svoz komunálního odpadu, zdaleka nestačí na zaplacení služby. Ročně tak musejí doplácet řádově stovky tisíc korun.

Lákadla škol na Vyškovsku? I lyžování na prvním stupni

Vyškovsko – Aby se jim podařilo naplnit kapacitu, musejí také základní školy na Vyškovsku vymýšlet způsoby, jak nalákat co nejvíc prvňáků. Podle jejich vedení totiž dětí v regionu ubývá.

Slavkov u Brna: na splátky dluhů půjde skoro 8 milionů korun

Vyškovsko – Postavené kanalizace, chodníky i opravené budovy jsou dědictvím, které zůstává po dobře fungujících městských úřadech. Velmi často však města nedokážou zaplatit hned celou sumu, která se s takovými akcemi pojí. Odnášejí si tak závazky do dalších let. Na Vyškovsku jsou zadlužená hned tři města z pěti.

Bezdomovci z Vyškovska na zimu mizí. Stáhli se do Brna

Vyškovsko – Problémy s lidmi bez domova v mrazech řeší zejména strážníci. Ti z Vyškovska žijí jako tažní ptáci. Chybí jim možnost ubytování. "Lidi bez střechy nad hlavou ve městě vůbec řešit nemusíme. Výjimkou byl muž, který bydlel v maringotce v zahrádkářské kolonii," vzpomíná rousínovský strážník Pavel Minařík.

Bestsellery jdou v knihovnách na Vyškovsku na dračku

Vyškovsko - Aby nepřišly o své čtenáře, obecní knihovny na Vyškovsku neustále nabízejí novinky. Na spolupráci s městskými příliš nesázejí.

Výherních automatů v Rousínově ubylo. V lednu jich zmizelo osmnáct

Rousínov – Vítaný přísun peněz pro pokladny měst, hlavně ale negativní finanční a sociální dopady na velké množství rodin. Výherní hrací automaty postupně mizí třeba z Rousínova. Obyvatelé města to vítají.

Cestující na trase Vyškov-Brno se těší. Dráhy zprovozní nové soupravy

Vyškovsko - Cestu po železnici z Brna do Vyškova nebo zpět si podle některých cestujících nejlépe užije otužilec. Nebo pak cestující, který i v létě chodí ve svetru. V jednom případě se tak lidé v rychlících musejí potit v přetopeném voze, jindy se v kupé klepou zimou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT