Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA ČERNÁ

Klára Černá / Písecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: V Písku havaroval autobus. Dvacítka dětí je zraněných

Písek - Sotva Monika Marková zavěsí telefon, zvoní ji znovu. „Nebojte se," říká na úvod ustrašeným rodičům hlavní vedoucí dětského tábora ve Skočicích na Strakonicku.

Petici proti skútrům stále podepisují další lidé

Orlík nad Vltavou – Na nedělní tragickou nehodu na hladině orlické přehrady, při které při nájezdu skútru do pramice vyhasl život osmnáctileté dívky, reagovala Státní plavební správa rychlým vyhlášením opatření obecné povahy.

Kdo s koupí parcel váhal, 
si připlatí. Na vině je DPH

Zastupitelé obce Kovářov stanovili cenu pozemků pro příští rok. 

Projektant: Stavebních pozemků je 
v Milevsku dost, stačí na 50 let

Město se „roztahovat" nebude, uvnitř má stále dost pozemků k bytové výstavbě. Proto společnost, která pro Milevsko vytváří nový územní plán, nesouhlasila s návrhem města.

Gratulace. Cena Panelák roku putuje do Milevska

Dům čp. 1301 na Píseckém předměstí vyhrál soutěž, kterou vyhlašuje Svaz českých a moravských bytových družstev. 

Ukrajinští krajané: Hlavní je pro nás najít práci

Červená nad Vltavou – Naučit se lépe česky a hlavně najít práci. To jsou dvě hlavní přání Josefa Balaše (1963), volyňského Čecha, který opustil kvůli bezpečnostní situaci Ukrajinu a nyní je spolu se čtyřmi desítkami krajanů ubytován v hotelu Vltava v Červené nad Vltavou. Skupina, kde jsou i malé děti, sem dorazila v úterý večer. V hotelu ministerstva vnitra stráví půl roku.

Smysl života je napsaný v operním libretu, říká zpěvačka

Milevsko /ROZHOVOR/ - Žije v Itálii a teď se podívá opět domů. Opěrní zpěvačka Libuše Santorisová (*1984) potěší milevské publikum. Do města, kde chodila na základní školu a krátce na gymnázium, se vrací dvakrát ročně. Ve čtvrtek 29. května zazpívá v milevském domě kultury.

Žádá o vyznačení stání pro zásobování. Narazil u dopravní komise i úřadu

Milevsko - Na dlouhé průtahy ze strany města si stěžuje místní podnikatel Miloslav Buřil.

Na Milevsku si rozdělí
 téměř 1700 kompostérů zdarma

Milevsko a okolí - Likvidace biologického odpadu bude už brzy jednodušší. Obyvatelé sedmnácti vesnic ze Svazku obcí Milevska dostanou zdarma  kompostéry, nádoby na biologický odpad. Využívat je budou v Kovářově, Hrejkovicích, Chyškách, Sepekově či Božeticích.

Milevský klášter by mohl nabídnout ubytování i stacionář pro postižené

Milevsko /DENÍKU VSTUP POVOLEN/ -  Nejstarší klášter na jihu Čech skrývá pro veřejnost řadu tajemství. Návštěvníci se s průvodcem mohou vydat od května do září do baziliky Navštívení Panny Marie, do kostela sv. Jiljí či do Latinské školy, kde je k vidění expozice barokní knihovny.

Sepekovští ani Kovářovští o těžbu 
zlata a wolframu nestojí. Pomůže kraj?

Sepekov/Kovářov - Městys Sepekov a obec Kovářov adresovaly krajským radním dopis kvůli průzkumu a těžbě zlata a wolframu. 

Požadavek obyvatel Cukavy: 
Zajistěte nám autobusy

Milevsko -  Cesta Švermovou ulicí je pro děti nebezpečná. Vozidla tu jezdí rychle, argumentují v žádosti  obyvatelé Cukavy, části města, kde se nacházejí nové rodinné domy.

Spisovatel: Dneska je vcelku obtížné najít vydavatele regionální literatury

Milevsko -  Námětů má milevský spisovatel Vladimír Šindelář, který vydal novou knihu Zločiny za časů c.k. monarchie, stále dost.

Bernartičtí: Vraťte nám sobotní provoz pošty

Bernartice - Bernartičtí opět vyrážejí do boje. Ze židlí je nadzvedlo omezení provozu pošty. Od prvního března si v sobotu na pobočce už nevyřídí nic. Jde sice „jen" o hodinu, protože pošta měla otevřeno od osmi do devíti hodin, ale pro řadu lidí, kteří přes týden v obci nejsou, to znamená velké komplikace.

Je v Milevsku potřeba městská hromadná doprava? Anketa napoví

Milevsko - Deset až patnáct procent dotazníků by obyvatelé mohli odevzdat, odhaduje vedení města o anketě, která se v Milevsku uskuteční. Bude se věnovat městské hromadné dopravě. Ta v Milevsku oficiálně nejezdí, ale podle dopravní komise nastal čas na její zřízení. Je MHD v Milevsku potřeba? Kam by měla zajíždět? Takto by měly vypadat anketní otázky.

Kovářovským chybí informace z obce,
 na zasedání zastupitelů ale nechodí

Kovářov - Obyvatelé Kovářova se mohli vyjádřit i k investicím obce. Zájem rozhodně nebyl velký, dotazník vyplnilo třicet lidí.

Z kotelny bude hudebna. Domek po děkanovi bude sloužit dětem

Milevsko /FOTOGALERIE/ - V Milevsku pracují na vybudování zařízení pro děti a mládež. Otevře se jim za několik týdnů. Provoz zajistí dva lidé.

Milevské sídliště dostane téměř dvě stě
 nových stromů a sedm tisíc keřů

Milevsko - Obnova zeleně na starém sídlišti skončí nejpozději na konci srpna, město stále čeká na dotaci. 

Na Milevsku chtějí zateplit dvě školky, bez dotace se ale neobejdou

Milevsko -  Výrazné snížení spotřeby  energií si v Milevsku slibují od zateplení dvou mateřských školek – Klubíčka v ulici Boženy Němcové a Sluníčka v Jeřábkově ulici.

Nájemce hospody a obec Zbelítov jsou ve sporu. Kvůli vodě

Zbelítov - Zákazníci s ním byli spokojení, přesto se současný nájemce zbelítovské hospody Dušan Grůbr rozhodl skončit.

Obchodník Miloslav Buřil: Stěhuji se z městský prostor, abych ušetřil

Milevsko - „Zapomněnka", tak označuje svůj obchod s potravinami a dalším zbožím v ulici Karla Čapka na starém sídlišti Miloslav Buřil. Většina lidí sem chodí nakupovat, jen když něco zapomene. Miloslav Buřil tu ale brzy skončí. Prostory, které si od města pronajímá, opustí na konci dubna. Město Milevsko doufá, že do uvolněných prostor nájemce najde.

Milevsko bude jednat o zřízení MHD. Obyvatelé se vyjádří v anketě

Milevsko - Oficiální městská doprava v Milevsku neexistuje. Jezdí tudy ale linka, kterou platí Jihočeský kraj a která obsluhuje autobusové a vlakové nádraží či staré sídliště.

Milevské muzeum věnuje první
 výstavu drátování, vernisáž bude 8. března

Milevsko -  Milevské muzeum se po dvouměsíční pauze opět otevírá návštěvníkům.

Oblíbené je hledání pokladu opata Jarlocha, říká průvodkyně

Milevsko - Nové propagační materiály chystají vydat v Milevsku. Jeden z nich bude cílit na rodiny s dětmi. Snahou manažerky cestovního ruchu Miroslavy Houžvičkové, která pracuje v milevském infocentru, je spolupráce s milevským klášterem a zážitkovým parkem Zeměráj v Kovářově.

Braničtí myslí na rozvoj obce: 
pomoci mají parcely i nové byty

Branice - Další obyvatele chtějí přilákat Braničtí. Pomoci by k tomu měly nové byty.

Solární elektrárna dává Milevsku za nájem 20 tisíc korun měsíčně. Je to málo?

Milevsko - Fotovoltaická elektrárna, která se v Milevsku nachází na místě bývalé skládky, se stala na posledním zasedání zastupitelů předmětem diskuze.

Pro stavbu garáže potřebuje dostat výjimku. Udělí ji kraj?

Milevsko - Chce si postavit garáž v Kostelecké ulici v Milevsku, proto žádá o odprodej devatenácti metrů čtverečních městského pozemku.

Křenovičtí obnoví lesní divadlo. První
 hru by tu měli vidět už v červnu

Křenovice /FOTOGALERIE/ - Místní v areálu vybudují hlediště pro sto padesát lidí, chybět tu nebudou kulisy ani zázemí pro občerstvení.

Na odstranění zastávky a opravě cesty ke kostelu se shodli všichni

Chyšky - V Chyškách se uskutečnilo první veřejné projednávání úprav na místní návsi.

Odměny si milevští zastupitelé zvedli, někteří si přilepší o stokoruny

Milevsko -  Milevští neuvolnění zastupitelé si finančně polepší. Budou dostávat vyšší odměnu. Radní si v rámci pevné složky přilepší o 82 korun měsíčně (na 1650), zastupitel o čtyřicet (400), předseda výboru a komise o 240 korun (1300) a člen komise a výboru o 420 korun (1120 ).

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT