Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA VAŠÍČKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Autobusáky pro Brno láká klip natočený v Praze. Jsou v něm nesmyly

/VIDEO/ Řídí město a na jeho cestě ho nemůže nic zastavit, snad jedině zastávky a semafory. Ženy ho milují a muži na něj tiše žárlí. Tak lákají náboráři brněnského dopravního podniku budoucí řidiče v novém videoklipu. Atraktivnímu spotu se známým hercem Tomášem Matonohou však něco chybí - Brno.

Nejsou lidi. Stavby na jihu Moravy se zpožďují o měsíce

Na opravený besední dům si musí počkat déle obyvatelé Ivančic na Brněnsku. Kvůli výběru stavební firmy se rekonstrukce posunula o tři měsíce. Na vině je nedostatek lidí ve stavebnictví. Na jihu Moravy chybí kvůli nízké nezaměstnanosti i více stavebním zakázkám.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 u Rohlenky stála auta v šestikilometrové koloně

Šestikilometrová kolona na dálnici D1 na 207. kilometru u Rohlenky znepříjemnila úterní ráno řidičům jedoucím do Brna. O půl osmé ráno se tam střetla tři auta. „Dálnice byla průjezdná odstavným pruhem,“ sdělil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Brno je město vědy i chaosu, tvrdí lídři. Říha: Nic pozitivního na Brně nevidím

/VIDEO, ANKETA/ Primátor by mohl využít svého telefonního čísla na premiéra a přesun nádraží k řece popohnat. Tak vyzval svého soupeře na pondělní debatě deseti kandidátů na brněnského primátora Vlastimil Válek z TOP 09. „Odsun má příliš vad a rizik. Je to utopie,“ řekla Jasna Flamiková ze Zelených.

Bála se o matku, hasiči proto do bytu vlezli oknem. Důchodkyně luštila křížovky

Po žebříku vlezli do bytu čtyřiaosmdesátileté důchodkyně v brněnském Králově Poli. Hasiči chtěli v úterý zjistit, zda je v pořádku. Uvnitř našli důchodkyni, která spokojeně luštila křížovky.

Muž se ve sklepě při výrobě vína nadýchal oxidu uhličitého. Zemřel

Nešťastně skončila úterní výroba vína pro muže z Újezdu u Brna. Ve sklepě se otrávil oxidem uhličitým a i přes veškerou snahu záchranářů zemřel. „Na místo letěl vrtulník. Muže jsme resuscitovali, ale bohužel se nám nepodařilo obnovit životní funkce. Na místě jsme ošetřili také ženu, která měla stresovou reakci,“ informovala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Mladík spadl z pětimetrového stromu. Prokousl si jazyk

Štěstí v neštěstí měl v noci na úterý mladý muž na Janáčkově náměstí v centru Brna. V okamžiku, kdy spadl z asi pět metrů vysokého stromu přímo na záda, byla na náměstí také hlídka městské policie. Strážníci k muži přispěchali a zjistili, že lapá po dechu a mimo oděrky po celém těle má také prokousnutý jazyk a silně krvácí.

Do chilli omáčky přidali slad. A z Blučiny prorazili do světa

/ANKETA/ Lámali si hlavu nad tím, jak zapojit sladový výtažek do svých chilli omáček. Nakonec ho v jedné z nich použili místo medu. Vznikl tak výrobek Chlapská hořčičná – Macho mustard, za který Richard Belžík a Jan Jašek z jihomoravské firmy My-Chilli získali na světové soutěži v Londýně mezinárodní cenu. Porotci ho označili za nejlepší chilli omáčku ve střední Evropě.

Nasedl do cizího auta v domnění, že patří jemu. O pomoc požádal strážníky

Omylem nasedl do cizího auta, které považoval za své. Osmadvacetiletý muž však v neděli odpoledne nechtěl opustit odemčený vůz zaparkovaný na severu Brna, a tak požádal o pomoc městskou policii.

Volby? Čas převlékání politických kabátů. Vznikají zájmové skupiny vlivných lidí

V některých větších městech na Brněnsku lidé letos hledají kandidátky parlamentních stran pro komunální volby marně. Někteří známí politici kandidují v barvách nových hnutí.

Od nehody ujede každý šestý viník. Nejvyšší nárůst hříšníků je na Jižní Moravě

Přibližně každý šestý viník však podle statistik Besipu loni v republice od nehody ujel. V Jihomoravském kraji to bylo 1 608 osob, meziročně je to více o 127 lidí. V kraji bylo při takových nehodách zraněno šestaosmdesát lidí, to je oproti předchozímu roku téměř o čtyřicet osob více. Jedná se o nejvyšší meziroční nárůst v tuzemsku.

Rozšířené koryto Svratky ochrání před povodněmi. Okolo vzniknou nové cyklostezky

Brno – Ochránit existující i budoucí stavby. Takový je hlavní cíl protipovodňových opatření kolem řeky Svratky, jejichž další výstavbu minulý týden schválili radní města. Další dva úseky ochrání takzvané Jižní centrum a úsek od ulice Sokolova po soutok Svratky s Leskavou.

Připojení k internetu? Většina obyvatel jižní Moravy má problémy

Několik dní nefungoval, operátoři z technické podpory si mne neustále přepojovali od jednoho člověka k druhému, nakonec byli neslušní a nechtěli se mnou mluvit. Nepříjemný zážitek s poskytovatelem internetu popsal Tomáš Kejík z Boskovic. Od společnosti nakonec odešel. Podobné problémy trápí i další Jihomoravany. Podle agentury Stem/Mark má více než pětina z nich problém s připojením až třikrát týdně.

Ředitel jihomoravské záchranky Klusák jde do důchodu. Odbory jsou spokojené

Ředitel Jihomoravské záchranné služby Milan Klusák koncem roku končí ve funkci. Odejde do důchodu. V pátek večer to potvrdil Brněnskému deníku Rovnost. „Mé rozhodnutí je konečné a neměnné,“ sdělil Klusák.

Plačící žena chtěla skočit z mostu. Kvůli neshodám s partnerem

Problémy s partnerem chtěla mladá žena vyřešit drastickým způsobem. Strážníci ji ve čtvrtek v noci našli v brněnských Řečkovicích ve chvíli, kdy plánovala skočit z mostu nad víceproudovou silnicí.

K mobilu se tulí dokonce i v posteli. Projekt zbavuje závislosti na online světě

Brno /ANKETA/ - Před betonovou džunglí utíkají lidé v Jakartě do online světa. Někteří se v posteli namísto k plyšákovi tulí k mobilu. Paradoxně i ti nejchudší mají chytrý telefon s internetem. Mnozí jsou vtažení do virtuální reality, která je ze svých sítí jen tak nepustí. Rok a půl strávený v Indonésii, kde si lidé život bez mobilu nedokáží ani představit, inspiroval absolventku brněnské Masarykovy univerzity Karolínu Presovou k založení projektu Replug me.

Kapry a karasy musel odevzdat. Na přehradě je ulovil bez povolení

Deset ryb v pondělí ulovil na Brněnské přehradě šedesátiletý cizinec. Na večeři si je ovšem nepřipravil, oprávnění k lovu mu chybělo, a tak je musel odevzdat.

Na parkovišti ji srazilo auto. Odvezli ji s těžkým zraněním a v bezvědomí

Brno – Mladé ženě museli v pondělí před šestou hodinou večer jihomoravští záchranáři na parkovišti u Sportovní ulice v Brně zajistit dýchací cesty a odvézt ji do bohunickém nemocnice.

Zelené autobusy FlixBus nově spojí Brno se Zlínem

Vila Tomáše Bati nebo více než dvanáct set zvířat v tamní zoo láká lidi k návštěvě Zlína. Z Brna se tam od 2. září cestující dostanou zase o něco snáz, a to více než čtyřiceti pravidelnými spoji týdně, které zavedl zelený přepravce FlixBus.

Srazil dva důchodce u zastávky, oba zemřeli. Soud mu potvrdil téměř dva roky

Vtrhli do silnice, zkracovali si tam cestu do obchodu běžně. Těmito argumenty hájil ve středu svého klienta u Krajského soudu v Brně obhájce Pavel Holub. Michal Kostiha loni na čtyřproudové silnici ve Znojmě u zastávky autobusu srazil dva téměř devadesátileté důchodce. Oba zemřeli. O případu už Deník Rovnost informoval.

Na nádraží ukradl autobus, brázdil v něm Brno i okolí. Dostal 15 měsíců vězení

Po třech pivech, marihuaně a tabletě extáze se teprve devatenáctiletý Miloslav Dvořák odhodlal k projížďce. Jako dopravní prostředek si vybral autobus na brněnském nádraží Zvonařka. Krajský soud v Brně ve středu už šestkrát trestaného mladíka, který navíc neměl řidičské oprávnění a trpí duševní nemocí, poslal na patnáct měsíců do vězení a nařídil mu ochrannou léčbu.

Pitná voda nad zlato. Obce na Tišnovsku omezují spotřebu vody na sto litrů denně

V šesti obcích na Tišnovsku si místní pitnou vodou své zahrady nezalijí. Kvůli suchu tam Vodárenská akciová společnost omezila její příděl na sto litrů na osobu denně. Nesmí sloužit ani k napouštění bazénů nebo umývání aut.

Lodí po Brněnské přehradě? Nejdál na hrad Veveří. Kvůli nízké hladině vody

Brno - Provoz lodní dopravy je na Brněnské přehradě od pondělního rána omezený. Důvodem je nízká hladina vody v přehradě.

Na hradě Pernštejn obnovují zahradu. Při pracích našli i dělové koule

/FOTOGALERIE/ Park a zahrada gotického hradu Pernštejna na Brněnsku byly od šedesátých let pusté kvůli zdevastovanému stavu. To se za dva roky změní, architekti se je snaží dát do pořádku.

Kvůli vedru jsou doma v pasti. Důchodce v bytech zahraňují strážníci

Brno – Opakovaně zvonila na svou matku v domě na brněnském sídlišti ve Vinohradech. Odpovědi se ji ale nedostávalo. Z vnitřní strany dveří byly navíc zastrčené klíče. Zoufalá žena proto přivolala na pomoc městskou policii. Důchodkyně se ozvala až poté, co do dveří hlasitě tloukli strážníci.

Přiběhl, strhl, utekl. Policisté dopadli brněnského řetízkového fantoma

Brno – Muže podezřelého ze strhávání řetízků ženám z krku dopadli brněnští kriminalisté. „Devětadvacetiletý muž si vybíral většinou starší ženy na zastávkách a v městské hromadné dopravě, kde využil momentu těsně před uzavřením dveří,“ sdělila v úterý policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Pomáhají bojovat se suchem, samy ale umírají. Žížal ubývá

Zalezou hlouběji, najdou si vlhké místo, svinou se do klubka a čekají. Současná sucha žížalám nesvědčí. Jejich činnost přitom napomáhá provzdušnění půdy i rozkladu organismů.

Moto GP: sprchy pro diváky, gripeny nad hlavou i autogramiády a doprava zdarma

/FOTOGALERIE/ Tropické teploty přes třicet stupňů Celsia předpovídají meteorologové pro konec týdne. Organizátoři motocyklové Velké ceny České republiky, která se koná od pátku do neděle na brněnském Masarykově okruhu, se na ně připravili. „Na nejvytíženější tribuny nainstalujeme sprchy, díky kterým se návštěvníci v tropech osvěží,“ uvedl mluvčí automotodromu Petr Boháč.

Uzávěrka kandidátek: vládnout Brnu chce 22 stran a hnutí, o pět víc než posledně

Brno – O pět stran víc než před čtyřmi či osmi roky se letos chce prosadit na brněnskou radnici. Spolu s říjnovými komunálními volbami se budou konat také senátorské. Po křeslu v horní komoře parlamentu v obvodu 59 Brno-město touží jedenáct kandidátů.

Vozatajství se věnuje šestnáct let. V sobotu vyhrál s poníky derby v Rosicích

/FOTOGALERIE/ Ve vysoké trávě by vidět nebyli, ale díky hlasu vozataje jsou slyšet na kilometry, komentuje výkon závodníka Romana Svobody moderátor čtrnáctého ročníku vozatajských závodů v Rosicích na Brněnsku. Svoboda se svými sportovními poníky jménem Pegas a Safír louku s překážkami projel nejrychleji a z disciplíny Rosické derby si hrdě odváží první místo.

Nehoda dodávek a osobního auta blokovala dálnici. Řidička auta se vážně zranila

Podolí /FOTOGALERIE/ – Dopravní nehoda osobního auta a dvou dodávek na 206. kilometru dálnice D1 u Podolí na Brněnsku v pátek o půl osmé večer uzavřela dálnici ve směru na Brno na téměř čtyři hodiny. Podle policie dodávka narazila do vozíku osobního auta. „Řidič dodávky osobní auto pravděpodobně odhodil do levého jízdního pruhu, ve kterém se střetlo s další dodávkou,“ sdělila v sobotu ráno policejní mluvčí Alice Musilová.

Lákají na slevy, naúčtují plnou cenu. Často jde o triky prodejců, tvrdí sdružení

/ANKETA/ Rozdíly mezi cenami zboží na regálech a částkou na účtence zkoumala Česká obchodní inspekce. Neseděla téměř polovina případů.

Prázdniny věnují podnikání. Studenti se v létě učí, jak funguje byznys

Co obnáší podnikání? Jak prosadit svůj nápad? I to se tento týden dozvídají studenti středních a vysokých škol, kteří se přihlásili do týdenního kurzu Prázdninová škola podnikání. Jednadvaceti mladým nadšencům v prvním ročníku kurzu radí odborníci z Jihomoravského inovačního centra.

AKTUALIZOVÁNO

Hra s Ježíšem a muslimkou? Nikdo trestný čin nespáchal, tvrdí policie

Kvůli kontroverzní hře Naše násilí a vaše násilí chorvatského režiséra Olivera Frljiče podali lidé do konce června na policii devatenáct oznámení. Hru herci odehráli na konci května v brněnském Divadle Husa na provázku. Ve čtvrtek policisté oznámili, že nikdo trestný čin nespáchal.

V Praze Malou odmítli. My problém nevidíme, hájí ji kolegové na Jižní Moravě

Svědomí mám čisté, práci jsem psala sama, zdůraznila v pondělí novinářům náměstkyně jihomoravského hejtmana Taťána Malá z hnutí ANO. Čelí obvinění z opsání částí své magisterské práce. Na post ministryně spravedlnosti rezignovala, etická komise brněnské Mendelovy univerzity se její prací bude zabývat. Kauza ale zřejmě na její pozici na kraji vliv mít nebude.

Špína a nemoci. Psi z chovu se zotavují v hospicu

Přepravka na ovoce. V ní stočená fenka obklopená štěňaty. V úzkých kójích polehávají na dřevěných paletách další psi. Zápach, výkaly, špinavá podlaha. Takový obrázek se před několika dny naskytl v přístavku jednoho domu v Podivíně na Břeclavsku členům spolků Dejte nám šanci a Zvíře v tísni.

Dálnice a železnice postaví rychleji. Díky novele zákona

Dlouhá a nepříjemná je pro řidiče Tomáše Pelikána z Brna nyní cesta na Vídeň. „Dálnici D52 je potřeba dokončit. Je ostuda, že nemáme dálnici na tak krátkém úseku, obzvlášť když v Rakousku je už hotová. Urychlila by i dopravu do přilehlých míst,“ řekl Pelikán.

Po desetileté Brňance vyžadoval nahé fotky. Na internetu řádí neznám pachatel

Zálusk na pornografické fotky desetileté dívky z Brna měl zatím neznámý pachatel. Policisté za poslední týdny zaznamenali na Jižní Moravě několik případu, kdy při komunikaci na sociálních sítích fotky po dítěti požadoval. Na nebezpečí internetu upozornili ve středu ráno.

Muž neunesl rozchod. Manžela své bývalé přítelkyně ubodal v posteli

Nožem s patnácticentimetrovou čepelí ubodal v neděli sedmatřicetiletý muž manžela své o pět let mladší bývalé přítelkyně. Muže zavraždil v ubytovně v brněnských Židenicích, kde pár pobýval. „Odpoledne se dostal do jejich pokoje a přineseným nožem začal na posteli ležícího muže před očima manželky bodat do zad a do břicha,“ informoval v úterý policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Prasklé potrubí blokuje u Zvonařky dopravu, deset domů je bez vody

Brno - Řidiči projíždějící Plotní ulicí před křižovatkou se Zvonařkou se v úterý musí obrnit pevnými nervy. Ráno tam prasklo vodovodní potrubí v délce jednoho metru.

V opilosti řádil jako beze smyslů. Pachatele dohnalo svědomí, udal se na policii

/VIDEO/ Muže, který v brněnské Mendelově univerzitě hasícím přístrojem poničil dveře u učeben, monitor notebooku nebo kopírku, zřejmě dostihlo svědomí. Po zveřejnění pátrání se podezřelý muž sám dostavil na policejní služebnu.

Heroin, pervitin, kokain. Toxi tým chytil dva dealery, drogy prodávali po Brně

Brno – Dva dealery drog zadrželi kriminalisté z brněnskému Toxi týmu. Dvojice mužů ve věku čtyřiadvacet a osmačtyřicet let šířila podle policistů v Brně drogy nejméně od února letošního roku.

Další požár v Brně, tentokrát v Černovicích. Škoda šplhá ke dvěma milionům

Dvoumilionová škoda vznikla při nedělním požáru domu v brněnských Černovicích.

Odměna za vysvědčení? Školáci našli na ulici skoro 30 tisíc. Poctivě je vrátili

Pohádkové prázdniny si mohla užít pětice, která v pátek odpoledne našla v České ulici v Brně bezmála třicet tisíc korun. Místo toho však skupinka asi patnáctiletých dětí neváhala a ozvala se na policii.

Nadměrného pacienta nešlo snést po schodech. Oknem ho vytáhl až speciální jeřáb

S nadměrným pacientem si v neděli dopoledne nevěděli rady záchranáři v Zastávce na Brněnsku. Museli proto požádat o pomoc hasiče.

Divadlo zahalil smutek. Zemřela herečka Brettschneiderová a dramaturg Kovalčuk

Smutné zakončení divadelní sezony. Ve dvaasedmdesáti letech zemřela v sobotu ve Vídni brněnská herečka a profesorka Janáčkovy akademie múzických umění Nika Brettschneiderová. Ve stejný den umřel dramaturg a spoluzakladatel HaDivadla Josef Kovalčuk. Bylo mu devětašedesát let.

Popáleniny, nadýchání kouře. Při požáru domu v Bystrci evakuovali dva obyvatele

Pět hasičských jednotek vyjíždělo v sobotu po desáté hodině večer k požáru přístřešku a části rodinného domu do ulice K Dálnici v brněnské Bystrci.

Obří dvěstěmetrovou skluzavku zaplnily děti, posloužila i k rozlučce se svobodou

Brno /VIDEO, REPORTÁŽ/ – Milovníci vodních radovánek mají v sobotu na brněnské Kraví hoře pořádnou nadílku. Přesněji, dvě stě metrů dlouhou obří skluzavku, kterou do Brna podruhé přivezl projekt Slide Czech.

Koštování Afriky v Brně: poslední originální ananasy a zákusek? Grilované ovoce

Ovoce na gril? Pro africkou Ugandu nic neobvyklého. Grilovaný banán podávaný s avokádovým quacamole je tam tradiční laskomina. V sobotu jej v tržnici na Zelném trhu ochutnávají i Brňané při akci Okoštuj Afriku.

AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D52 u Pohořelic narazil do mostu. Řidič kamionu pravděpodobně usnul

Dopravní nehoda polského kamionu zkomplikovala v sobotu po poledni dopravu na dálnici D52 u Pohořelic ve směru na Brno. K místu vyjížděli záchranáři, policisté i hasiči.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT