Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA BROŽOVÁ

Kristýna Brožová  / Českolipský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rozhledna na Špičáku se otevře v rámci letošních slavností

Patnáct let poté, co byla naposledy přístupná veřejnosti, si v letošním roce můžou lidé znovu prohlédnout Českou Lípu z rozhledny na vrchu Špičák.

Českou Lípu čeká velká akce k výročí pochodu smrti

Česká Lípa - Před zhruba sto lety zastávali důležitá povolání a tvořili jednu z nejvýznamnějších společenských vrstev České Lípy.

Cyklostezka Varhany je uklizená

Česká Lípa - První letošní úklid má za sebou cyklostezka Varhany. V minulém týdnu uklidili pracovníci specializované firmy cyklostezku po celé její délce.

Česká Lípa zrenovuje empírovou kašnu

Česká Lípa - Kompletní renovace se zanedlouho dočká empírová kašna na náměstí T. G. Masaryka v centru České Lípy.

Rozdělování sportovních grantů v Lípě má nová pravidla

Česká Lípa - Možnost žádat pouze na jednu sportovní akci za rok, posuzování žádostí také podle kriteria olympijských a neolympijských sportů nebo možnost podání žádosti pouze v rámci sportovních klubů.

Radní a zastupitelé Lípy volili poradní orgány města

Česká Lípa - Celkem 149 lidí se v současném volebním období zapojí do činnosti komisí rady a výborů zastupitelstva města.

Česká Lípa bude o Vánocích opět zlatočervená

Česká Lípa - Do tradiční červenozlaté se o letošních Vánocích zahalí město Česká Lípa.

Nová starostka z Lípy poprvé vítala občánky

Česká Lípa - „Vyrůstej do síly, vyrůstej do krásy, vyrůstej k radosti obce". Těmito slovy starostka České Lípy Romana Žatecká zakončila v sobotu svůj proslov na prvním vítání občánků, kterého se ve své funkci zúčastnila.

Sportareál: 3,2 miliony za opravu kogenerační jednotky

Česká Lípa - Kvůli opozici hrozí, že město bude muset v zimě zavřít Sportareál nebo sportovní halu.

Průzkum archeologů na místě staré hrnčířské osady se protáhl

Česká Lípa - V dávné minulosti na tomto místě hrnčíři vyráběli pověstnou českolipskou keramiku, nyní tudy povede nová dešťová kanalizace a nová komunikace, která spojí Wedrichovu a Barvířskou ulici vedle Sportareálu v České Lípě.

Lípa bude v ulicích svítit úsporněji

Česká Lípa - Více než sto tisíc korun ušetří město Česká Lípa za elektrickou energii, kterou nyní spotřebuje při provozu veřejného osvětlení ve městě.

Městští strážníci v Lípě budou mít přístup do registru kol

Česká Lípa - Ročně se v České republice ztratí tisíce kol. Většinou si naše kolo přivlastní někdo jiný, kdo na něm poté jezdí, nebo ho prodá dál.

Do Lípy se po bezmála dvanácti letech vrátily automaty

Česká Lípa - Podle čínského kalendáře právě probíhal rok ve znamení Koně, když k 1. dubnu 2002 v České Lípě definitivně skončily parkovací automaty a nahradili je výběrčí parkovného.

Častolovicím svitla naděje na nový vodovod

Častolovice - Pouze z vlastních studen pijí dodnes vodu obyvatelé Častolovic, které jsou přidruženou obcí České Lípy.

Je libo kávu? Uvařte si ji netradičně. Třeba ze žaludů

Dubá /FOTOGALERIE/ - Procházka za magickými stromy proběhla v neděli v parku na zámku Nový Berštejn. Lidé mohli vidět i dvě staré, vzácné vejmutovky

V Kunraticích u Cvikova znovu začnou zvelebovat obec

Kunratice u Cvikova - Revitalizace zhruba tří prostranství v Kunraticích u Cvikova, které nedávno v obci přerušili, se znovu rozběhnou. Zastupitelé to odhlasovali minulý týden.

Muzeum Čtyřlístek láká turisty, peníze ale městu nepřináší

Tisíce lidí navštívily Muzeum Čtyřlístku v Doksech od jeho loňského otevření. Nevybírají tam vstupné, finančně z něj město nemá téměř nic.

Muzeum Čtyřlístek v Doksech láká turisty, peníze ale městu nepřináší

Doksy - Tisíce lidí navštívily Muzeum Čtyřlístku v Doksech od jeho loňského otevření. Nevybírají tam vstupné, finančně z něj město nemá téměř nic.

Chlapec si řídítky propíchl břicho. Kamarádi mu ale pomohli

Nový Bor - Palec nahoru si zaslouží parta kluků, která poskytla vážně zraněnému mladšímu kamarádovi první pomoc.

Mateřinka v Dubé, kde byl azbest, už je čistá. Tím ale kauza nekončí

Dubá - Poslední měření z letošního srpna prokázalo, že vysoké koncentrace azbestových vláken a síranu vápenatého už ve školce v Dubé nejsou. 

I přes problémy se postižené ženy z Českolipska přestěhují do domků

Českolipsko - Domky pro handicapované ženy ze zařízení v Jestřebí a Mařenicích se pravděpodobně začnou stavět už v příštím roce. 

V Brništi po více než 20 letech uspořádají dožínky

Brniště – Dožínky se v Brništi, kde již desítky let působí zemědělské družstvo, slavily každoročně. Po sametové revoluci ale tradice zmizela. Dožínky, tedy oslavu letošní úrody, tak letos v Brništi uspořádají znovu po více než dvaceti letech.

'Český lev' za design možná poputuje do Nového Boru

Nový Bor – Je to ojedinělý úspěch. V dobách, kdy se neustále mluví o slučování škol a nedostatku zručných studentů si novoborská sklářská škola dokázala, že může směle konkurovat i těm nejlepším a největším uměleckoprůmyslovým školám po celé republice.

O zámku v Doksech rozhodne až nový hejtman Libereckého kraje

Doksy - Už podruhé je na prodej zámek v Doksech. Do první výzvy, kterou Liberecký kraj jakožto majitel objektu vyhlásil přes letní prázdniny, se žádný zájemce nepřihlásil.

Památky na Českolipsku slaví. A odhalí vám tajemství

Českolipsko – Kouzelný vliv má na památky na Českolipsku tradice Dnů evropského dědictví. Každoročně v září totiž dokáže lidem otevřít dveře památek, kam se normálně nepodívají.

Sanace uranu bude rychlejší. Skončí o sedmdesát let dříve

Stráž pod Ralskem /FOTOGALERIE/ - Novou neutralizační a dekontaminační stanici za 1,37 miliardy v pátek otevřeli v DIAMU ve Stráži pod Ralskem.

Dopravní peklo kolem Zákup potrvá kratší dobu

Českolipsko - Opravu dvou mostů u Zákup zvládnou dělníci rychleji. Objížďka přes Kamenici, Velenice a Velký Grunov se zkrátí na dva měsíce.

Čtyřlístek má svou minci. Platit s ní můžete na Cookových ostrovech

Doksy, Praha - Po známce, muzeu a naučné stezce v Doksech mají nyní kreslené postavičky Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa také svoji vlastní minci.

Máchovo jezero letos nevypustí. Kvalita vody byla letos dobrá

Doksy - Fatální důsledky pro chráněné druhy živočichů a rostlin, které žijí v okolí Máchova jezera, by mělo jeho letošní vypuštění.

Noví ředitelé v České Lípě: Letní prázdniny pro nás byly hlavně pracovní

Česká Lípa - Šest nových ředitelů a ředitelek školských zařízení v České Lípě, kteří do svých funkcí nastoupili 1. srpna, odpovídalo na otázky Deníku.

Pití alkoholu v ulicích? V Zákupech řekli ne

Zákupy - Rozvalit se s lahvinkou něčeho ostřejšího na lavičce v zámeckém parku v Zákupech a užívat si volna. Obrázek, kterému zákupští zastupitelé udělali nadobro přítrž. Na srpnovém zasedání totiž odklepli vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích.

Ženě se zdálo o přepadení. A pak se opravdu stala obětí loupeže

Zákupy - Osmačtyřicetiletou ženu v neděli přepadla čtveřice neznámých mužů a okradla ji. O tom, že bude přepadena, měla žena den před tím zlý sen.

Zahrádkáři v Zákupech se dočkali. Pozemky jsou konečně jejich

Celkem 26 pozemků a výměře asi 9000 metrů čtverečních po letech prodali v Zákupech.

Koupaliště v Jablonném je napuštěné. Čeká se na rozbory

Jablonné v Podještědí - Nově napuštěné je koupaliště v Jablonném v Podještědí. To jeho správce před nedávnem vypustil kvůli znečištění z okolních luk.

Východní Evropou se novinářky dostaly až do Kravař

Kravaře - Německé novinářky navštívily starostu Kravař Víta Vomáčku. Do projektu „Země nikoho" si ho vybraly jako jediného z ČR.

Festival Mácháč bude tišší a bude končit v pět ráno

Doksy - Pro mladé a tancechtivé lidi svátek, pro některé obyvatele Doks noční můra. Již příští víkend se na pláži Klůček u Máchova jezera rozjede 12. ročník festivalu Mácháč. Díky petici, kterou podepsalo několik desítek místních, by měla být hudební akce o něco snesitelnější.  Pořadatelé slíbili, že hudbu budou od půlnoci tlumit.

Opravené sochy na mostě v Zákupech budou obdivovat turisté

Zákupy /FOTOGALERIE/ - Městský památkový okruh by měl již od příštího roku vést skrz Zákupy. Jeho součástí bude i most u kaple sv. Anny s opravenými sochami

Doksy o víkendu zažijí staré dobré časy. Konají se slavnosti

Doksy - Letošní ročník městských slavností v Doksech se bude konat již tento víkend, 18. a 19. srpna. Návštěvníky čekají hned dvě velké změny.

Ve Skalici vylepší centrum obce. Chystá se i park s fontánou

Skalice u České Lípy - Rozsáhlý projekt revitalizace návsi rozjeli ve Skalici u České Lípy. Začali s úpravou zeleně.

Lidé zasáhli. Festival Mácháč v Doksech bude tišší a bude končit v pět ráno

Doksy - Již příští víkend startuje festival Mácháč v Doksech. Pořadatelé slíbili, že hudbu budou od půlnoci tlumit.

Na kauzu azbest ve školce v Dubé si posvítí policisté. Padlo trestní oznámení

Dubá - Bezmála rok poté, co krajští hygienici ve školce v Dubé naměřili až sedminásobně překročený limit pro azbest v ovzduší, v kauze padlo trestní oznámení.

Z kulturáku v Novém Oldřichově chtějí centrum pro mládež

Nový Oldřichov - V mezinárodní setkávací centrum pro mládež by se měl proměnit starý kulturní dům v Novém Oldřichově.

Hotel nebo luxusní sídlo? Osud zámku v Doksech je nejistý

Doksy - Město Doksy si památku s největší pravděpodobností nepřevezme. Navíc kraj nezajímá, co v zámku bude po jeho prodeji.

Letní kino už mají jen v Dubé. Tradici chtějí obnovit v České Lípě

Českolipsko - Promítání pod širým nebem pomalu odzvonilo. O obnovu tradice se pokouší v České Lípě. 

'Dej všechno, co máš u sebe', hrozil muži pistolí v České Lípě

Česká Lípa -  Infarktový zážitek má za sebou devětatřicetiletý muž. Nedávno šel okolo desáté hodiny večer po Svojsíkově stezce v České Lípě. Zastavilo u něj auto, ze kterého vystoupil neznámý muž.

Nezaměstanost na Českolipsku: Lidí bez práce přibylo

Českolipsko - O tři desetiny procenta vzrostla za červenec míra nezaměstnanosti na Českolipsku. V červnu se ještě držela na 10,8 procentech, minulý měsíc se vyhoupla na 11,1 procenta.

Při policejním zátahu v Dubé chytili několik zdrogovaných řidičů

Dubá - Přes dvacet policistů zasahovalo ve středu 8. srpna odpoledne u kontroly osmi nákladních aut v Dubé. U všech osmi řidičů, kteří jsou cizími státními příslušníky, se projevovaly příznaky předchozího požití omamných látek. Policisté proto u všech provedli orientační test na drogy.

Jeskyně u České Lípy přírodní památkou? Námitky už nejsou

Skalice u České Lípy - Námitku proti záměru Libereckého kraje, který chce ještě letos prohlásit jeskyni ve Skalici u České Lípy za přírodní památku, představitelé obce podávat nebudou.

Zákupský kříž smíření slavnostně odhalí v září

Zákupy - Dokončený je již kovový kříž smíření, který by měl zanedlouho zdobit most u kapličky sv.Anny v centru Zákup.

Ostatek sv. Zdislavy poputuje z Jablonného do Brna

Jablonné v Podještědí - V kostelech po celém světě jako oko v hlavě střeží kněží kousky kostí z těla svaté Zdislavy, patronky rodiny. Jedním z těchto duchovních příbytků se zanedlouho stane také nový kostel v Brně-Lesné.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT