Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRISTÝNA BROŽOVÁ

Kristýna Brožová  / Českolipský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rozhledna na Špičáku se otevře v rámci letošních slavností

Patnáct let poté, co byla naposledy přístupná veřejnosti, si v letošním roce můžou lidé znovu prohlédnout Českou Lípu z rozhledny na vrchu Špičák.

Do Lípy se po bezmála dvanácti letech vrátily automaty

Česká Lípa - Podle čínského kalendáře právě probíhal rok ve znamení Koně, když k 1. dubnu 2002 v České Lípě definitivně skončily parkovací automaty a nahradili je výběrčí parkovného.

Častolovicím svitla naděje na nový vodovod

Častolovice - Pouze z vlastních studen pijí dodnes vodu obyvatelé Častolovic, které jsou přidruženou obcí České Lípy.

Je libo kávu? Uvařte si ji netradičně. Třeba ze žaludů

Dubá /FOTOGALERIE/ - Procházka za magickými stromy proběhla v neděli v parku na zámku Nový Berštejn. Lidé mohli vidět i dvě staré, vzácné vejmutovky

V Kunraticích u Cvikova znovu začnou zvelebovat obec

Kunratice u Cvikova - Revitalizace zhruba tří prostranství v Kunraticích u Cvikova, které nedávno v obci přerušili, se znovu rozběhnou. Zastupitelé to odhlasovali minulý týden.

Muzeum Čtyřlístek láká turisty, peníze ale městu nepřináší

Tisíce lidí navštívily Muzeum Čtyřlístku v Doksech od jeho loňského otevření. Nevybírají tam vstupné, finančně z něj město nemá téměř nic.

Muzeum Čtyřlístek v Doksech láká turisty, peníze ale městu nepřináší

Doksy - Tisíce lidí navštívily Muzeum Čtyřlístku v Doksech od jeho loňského otevření. Nevybírají tam vstupné, finančně z něj město nemá téměř nic.

Chlapec si řídítky propíchl břicho. Kamarádi mu ale pomohli

Nový Bor - Palec nahoru si zaslouží parta kluků, která poskytla vážně zraněnému mladšímu kamarádovi první pomoc.

Mateřinka v Dubé, kde byl azbest, už je čistá. Tím ale kauza nekončí

Dubá - Poslední měření z letošního srpna prokázalo, že vysoké koncentrace azbestových vláken a síranu vápenatého už ve školce v Dubé nejsou. 

I přes problémy se postižené ženy z Českolipska přestěhují do domků

Českolipsko - Domky pro handicapované ženy ze zařízení v Jestřebí a Mařenicích se pravděpodobně začnou stavět už v příštím roce. 

V Brništi po více než 20 letech uspořádají dožínky

Brniště – Dožínky se v Brništi, kde již desítky let působí zemědělské družstvo, slavily každoročně. Po sametové revoluci ale tradice zmizela. Dožínky, tedy oslavu letošní úrody, tak letos v Brništi uspořádají znovu po více než dvaceti letech.

'Český lev' za design možná poputuje do Nového Boru

Nový Bor – Je to ojedinělý úspěch. V dobách, kdy se neustále mluví o slučování škol a nedostatku zručných studentů si novoborská sklářská škola dokázala, že může směle konkurovat i těm nejlepším a největším uměleckoprůmyslovým školám po celé republice.

O zámku v Doksech rozhodne až nový hejtman Libereckého kraje

Doksy - Už podruhé je na prodej zámek v Doksech. Do první výzvy, kterou Liberecký kraj jakožto majitel objektu vyhlásil přes letní prázdniny, se žádný zájemce nepřihlásil.

Památky na Českolipsku slaví. A odhalí vám tajemství

Českolipsko – Kouzelný vliv má na památky na Českolipsku tradice Dnů evropského dědictví. Každoročně v září totiž dokáže lidem otevřít dveře památek, kam se normálně nepodívají.

Sanace uranu bude rychlejší. Skončí o sedmdesát let dříve

Stráž pod Ralskem /FOTOGALERIE/ - Novou neutralizační a dekontaminační stanici za 1,37 miliardy v pátek otevřeli v DIAMU ve Stráži pod Ralskem.

Dopravní peklo kolem Zákup potrvá kratší dobu

Českolipsko - Opravu dvou mostů u Zákup zvládnou dělníci rychleji. Objížďka přes Kamenici, Velenice a Velký Grunov se zkrátí na dva měsíce.

Čtyřlístek má svou minci. Platit s ní můžete na Cookových ostrovech

Doksy, Praha - Po známce, muzeu a naučné stezce v Doksech mají nyní kreslené postavičky Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa také svoji vlastní minci.

Máchovo jezero letos nevypustí. Kvalita vody byla letos dobrá

Doksy - Fatální důsledky pro chráněné druhy živočichů a rostlin, které žijí v okolí Máchova jezera, by mělo jeho letošní vypuštění.

Noví ředitelé v České Lípě: Letní prázdniny pro nás byly hlavně pracovní

Česká Lípa - Šest nových ředitelů a ředitelek školských zařízení v České Lípě, kteří do svých funkcí nastoupili 1. srpna, odpovídalo na otázky Deníku.

Pití alkoholu v ulicích? V Zákupech řekli ne

Zákupy - Rozvalit se s lahvinkou něčeho ostřejšího na lavičce v zámeckém parku v Zákupech a užívat si volna. Obrázek, kterému zákupští zastupitelé udělali nadobro přítrž. Na srpnovém zasedání totiž odklepli vyhlášku o zákazu konzumace alkoholu na vybraných veřejných prostranstvích.

Ženě se zdálo o přepadení. A pak se opravdu stala obětí loupeže

Zákupy - Osmačtyřicetiletou ženu v neděli přepadla čtveřice neznámých mužů a okradla ji. O tom, že bude přepadena, měla žena den před tím zlý sen.

Zahrádkáři v Zákupech se dočkali. Pozemky jsou konečně jejich

Celkem 26 pozemků a výměře asi 9000 metrů čtverečních po letech prodali v Zákupech.

Koupaliště v Jablonném je napuštěné. Čeká se na rozbory

Jablonné v Podještědí - Nově napuštěné je koupaliště v Jablonném v Podještědí. To jeho správce před nedávnem vypustil kvůli znečištění z okolních luk.

Východní Evropou se novinářky dostaly až do Kravař

Kravaře - Německé novinářky navštívily starostu Kravař Víta Vomáčku. Do projektu „Země nikoho" si ho vybraly jako jediného z ČR.

Festival Mácháč bude tišší a bude končit v pět ráno

Doksy - Pro mladé a tancechtivé lidi svátek, pro některé obyvatele Doks noční můra. Již příští víkend se na pláži Klůček u Máchova jezera rozjede 12. ročník festivalu Mácháč. Díky petici, kterou podepsalo několik desítek místních, by měla být hudební akce o něco snesitelnější.  Pořadatelé slíbili, že hudbu budou od půlnoci tlumit.

Opravené sochy na mostě v Zákupech budou obdivovat turisté

Zákupy /FOTOGALERIE/ - Městský památkový okruh by měl již od příštího roku vést skrz Zákupy. Jeho součástí bude i most u kaple sv. Anny s opravenými sochami

Doksy o víkendu zažijí staré dobré časy. Konají se slavnosti

Doksy - Letošní ročník městských slavností v Doksech se bude konat již tento víkend, 18. a 19. srpna. Návštěvníky čekají hned dvě velké změny.

Ve Skalici vylepší centrum obce. Chystá se i park s fontánou

Skalice u České Lípy - Rozsáhlý projekt revitalizace návsi rozjeli ve Skalici u České Lípy. Začali s úpravou zeleně.

Lidé zasáhli. Festival Mácháč v Doksech bude tišší a bude končit v pět ráno

Doksy - Již příští víkend startuje festival Mácháč v Doksech. Pořadatelé slíbili, že hudbu budou od půlnoci tlumit.

Na kauzu azbest ve školce v Dubé si posvítí policisté. Padlo trestní oznámení

Dubá - Bezmála rok poté, co krajští hygienici ve školce v Dubé naměřili až sedminásobně překročený limit pro azbest v ovzduší, v kauze padlo trestní oznámení.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT