Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KVĚTUŠE KORBÁŘOVÁ

Květuše Korbářová / Svitavský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Chátrající sýpka u trati zmizí

Svitavy - Patrně v každém městě se najde nějaká budova, která hyzdí jeho vzhled. Nejinak jsou na tom Svitavy. Jeden takový objekt se nachází u železniční trati nedaleko vlakového nádraží. Někdejší silo už ale brzy zmizí.

Vodárenský les zve k procházkám

Nejen Svitavané, ale i další návštěvníci města mají k dispozici další zajímavý kout, kam mohou vyrazit za poznáním nebo jen na procházku. Ve vodárenském lese je otevřený další úsek naučné stezky.

Dalibor zazpívá v domě zbrojnošů

Svojanov - Historickou památkou se o víkendu ponesou sváteční písně. Na předposlední den letošní turistické sezony je připravený tradiční adventní koncert.

Ve Svitavách obnovují kanalizační sítě za miliony

Svitavy - Městu se podařilo získat dotaci na rekonstrukci kanalizace. S pracemi začali dělníci ještě v listopadu.

Vánoční výstava nabídne obrazy a hračky

Svitavy - Muzejníci finišují s přípravou vánoční výstavy. Tentokrát se návštěvníci mohou těšit na pestré obrazy a malované figurky.

Teplo získané z kompostu vytopí skleník

Moravská Třebová - Stane se Jakub Stejskal prvním českým králem zelené energie? Kdo ví. Každopádně má k tomu dobře našlápnuto. Rozjel totiž biomilíř. Energii získává z větví a trávy.

Betlémy stále žijí, není to jen několik figurek

Polička - V Centru Bohuslava Martinů už mají Ježíška v jesličkách. Muzejníci totiž připravili výstavu betlémů, kterou nazvali „Jesličky z Poličky".

Historická památka ukázala návštěvníkům obnovená sgrafita z šestnáctého století

Svojanov - Všímavým návštěvníkům hradu se v sobotu naskytl zajímavý pohled na část obnovených sgrafit.

Varhany rozezněly celý chrám

Moravská Třebová /FOTO/ - Na čtyři roky utichly romantické varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Kotelním náměstí. Důvodem byla jejich generální oprava. V sobotu ale lidé opět uslyšeli jejich hlas, který se nesl chrámovou lodí.

Svitavský rybník nezklamal, rybáři vylovili patnáct tun ryb

Svitavy - Sto padesát metráků ryb. Takový byl výsledek pátečního výlovu Svitavského rybníka.

Ve Svitavách zazní Československá hymna

Svitavy - Od sametové revoluce uplynulo pětadvacet let. Ve Svitavách si ji v pondělí připomenou hudbou i dobovými filmovými záběry.

Ve Svojanově uctili památku padlých v první světové válce

Svojanov - Městys pod historickým hradem se v úterý přenesl o desítky let zpátky v čase. Z fronty se vrátili vojáci, společně s dalšími lidmi vzdali hold obětem první světové války. Přesně tak to vypadlo 28. října dopoledne ve Svojanově.

Jevíčský Muřinoh a Krchomilka jsou na světě

Jevíčko - Věděli jste, že existuje kniha plná zajímavých příběhů o Malé Hané? Jmenuje se „Muřinoh a Krchomilka". Pochází z dílny spisovatele a výtvarníka Milana Valenty.

Návštěvníci hradu sledovali příběh Antonína Haasche

Svojanov /FOTO/ - Na své opravené panství se v sobotu večer přijel podívat poslední soukromý majitel Antonín František Haasche se svou chotí Karolinou a dalšími hosty. Příběh se odehrál, jako kdysi, v devatenáctém století.

Naštvaný řidič honil opilého cyklistu, narazil mu do auta

Litomyšl - Policisté řešili kuriózní případ. Za odření auta zaplatí mladík tučnou pokutu.

The Tap Tap dovezli do Fabriky dobrou náladu

Svitavy - Ti, kteří si to v sobotu namířili do svitavské Fabriky, vůbec neprohloupili. Vystoupila zde totiž jedinečná kapela The Tap Tap, která je složená z tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu.

Havarijní stav zdi pod hřbitovem je zažehnaný

Radiměř - Kamenná zídka pod hřbitovem už nebude ohrožovat řidiče, ani chodce. Je opravená.

Papírové modely na Svojanově táhnou turisty

Svojanov - V historické památce nad městysem připravují neustále nějaké novinky. Správa hradu se snaží využít každý prostor.

Jevíčští chtějí zpátky městské strážníky

Jevíčko - Pracovníci bezpečnostní agentury nahradili ve městě na Malé Hané strážníky. Nemají ale potřebné pravomoce. Lidé si stěžují.

Na Biskupickém kaléšku zabodovala tradiční slivovice

Biskupice - Na šestnáctém ročníku festivalu slivovice nechyběl tradiční košt pálenek, ani závod historických velocipedistů a ocenění vítězů.

Dobrá zpráva pro cyklisty: nová stezka přece jen bude

Svitavy - Městu se po jarním neúspěchu zadařilo v dalším kole žádostí o dotace. Cyklisté už nebudou muset do Vendolí jezdit po frekventované výpadovce na Poličku.

Mělo by se lidem bez domova pomoci?

Moravská Třebová - Jsou lidé bez vlastní střechy nad hlavou problém? Nebo by se jim radnice měla postavit čelem a pomoci jim? Stojí o to vůbec? Takové otázky si zřejmě pokládá nejen obyvatel Moravské Třebové.

Hrušky lidem chutnají, ale slivovice je klasika

Lubná - Stalo se už tradicí, že se do vesnice nedaleko Poličky vždy koncem září sjíždí ti, kteří rádi ochutnávají ovocné pálenky. Lubenská šťopička má za sebou už šestý ročník.

Na hrad Svojanov se vracejí někdejší obyvatelé

Svojanov - Historická památka nad městysem připravuje pro návštěvníky stále nová lákadla. Tentokrát se lidé mohou těšit na výjevy z pověstí o hradu. Některé postavy jeho obyvatel už jsou na světě.

Továrna nabídne tisíc míst

Svitavy - Ve městě by mohla vzniknout až tisícovka nových pracovních míst. Zastupitelé schválili záměr prodeje pozemků na výstavbu nové továrny.

Svitavy se staly hlavním městem filatelistů

Svitavy - Už je to tady! Filatelisté se dočkali. Právě ve čtvrtek totiž vypukne jedinečná událost tohoto roku, a to celostátní filatelistická výstava.

Lidé se dočkají kanalizace i chodníku

Moravská Třebová - Na ulici Jevíčská panuje čilý stavební ruch. Dělníci opravují kanalizaci. Položí i nový chodník.

Na Svojanově si připomněli zálibu hradního panstva

Svojanov - Turisty vyhledávané výletní místo se v sobotu přeneslo do 19. století. Na hradě uspořádali slavnosti lovu.

Jaký byl Mime Fest 2014? Diváci aplaudovali ve stoje

Polička - Špičky světové pantomimy se představily na třetím ročníku Mime Festu. Závěrečný Večer mimů sklidil zasloužený úspěch.

Zkušebna bude už příští rok

Moravská Třebová - Chátrající zemědělský areál v Sušici se mění na dílnu a zkušebnu leteckých motorů. Už příští rok se zde začnou vyrábět.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT