Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LADISLAV MAREŠ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tragická bilance: na silnicích u Mladé Boleslavi vyhasly v září tři životy

Mladoboleslavsko - Vloni došlo od ledna do konce září k menšímu množství dopravních nehod. Počet těžce zraněných a usmrcených osob je však letos nižší

Pátrání: Zloděj vykradl nákladní auto na benzínce

Mnichovo Hradiště - Muž na obrázku kradl koncem června na benzínce poblíž rychlostní silnice, pokud ho podle oblečení poznáváte, informujte policisty

Na silnicích se první měsíc prázdnin obešel bez tragédie

Mladoboleslavsko - Po jedenácti letech poprvé nemuseli policisté v okrese vyjíždět v červenci k nehodě s tragickým koncem

AKTUALIZOVÁNO

Tragédie: vlak u Veselé usmrtil muže

Veselá - Tragickou událost na železnici vyšetřují policisté

Zloděj ukradl z magnetické rezonance diagnostický přístroj

Mladá Boleslav - Zatím nezjištěný zloděj se v noci na čtvrtek vloupal oknem do popisovny magnetické rezonance v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Kromě počítačové sestavy Dell Vostro 260, sériového čísla 1HRP75J s 11" monitorem odcizil ještě diagnostický monitor Conract DSC 1907 - D.

Vloupání do bývalé pizzerie zloději nevyšlo, lapili ho strážníci

Mladá Boleslav - Náhodný svědek si ve čtvrtek kolem čtvrté hodiny ráno na Jičínské ulici v Mladé Boleslavi všiml, že se v bývalém objektu pizzerie pohybuje nějaký podezřelý muž. Své zjištění si nenechal pro sebe a informoval městskou policii.

Brutální přepadení seniorky má otřesné rozuzlení

Bítouchov - Dva mladíci dvě hodiny škrtili a týrali téměř devadesátiletou seniorku v Bítochouvě na Mladoboleslavsku. Nakonec z domu odešli s mobilem a několika tisíci korun. Policisté se nyní dostali i k osobám, které mladíky k loupeži navedly.

Cizinec házel na obytné vozy cirkusu odpadky

Mladá Boleslav - Podivně si zpestřoval večerní čas cizinec bydlící v panelovém domě na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. Z okna v devátém patře vyhazoval láhve a další věci na obytné vozy cirkusu. Pracovnice cirkusu se proto obrátila na městské strážníky s žádostí o pomoc.

Útočníci se chtěli prát, ale sami skončili po výprasku v nemocnici

Mladá Boleslav - Rvačku, při které šlo o zdraví, vyšetřují od čtvrteční noci mladoboleslavští policisté. Podle zatím zjištěných informací došlo v neblaze známé lokalitě u parkoviště v Havlíčkově ulici k potyčce mezi několika osobami.

Lidé kolem esperanta jsou vstřícní, rádi se setkávají

Praha /ROZHOVOR/ - Co se týká jazyků, tak mi už ujel vlak. Jsem vybavena ruštinou a esperantem, přiznává esperantistka Jindřiška Drahotová.

Lachtánek opět pomohl dětem, nemocnice získala potřebné věci

Mladá Boleslav - Na nedávném sportovním dni, který se uskutečnil v Mladé Bolelavi potřetí se podařila nevídaná věc. Organizátoři na dobrovolném vstupném a za tombolu vybrali přes 19 tisíc korun. Dalších více než 20 tisíc korun získali od sponzorů celé akce a výtežek pro dětskou nemocnici nakonec činil 42.130 korun.

K tragickému zápisu do statistiky dopravních nehod došlo až po půl roce

Mladoboleslavsko - Silnice na Mladoboleslavsku byly v prvním pololetí letošního roku nejbezpečnější za řadu posledních let. Policisté zaznamenali pouze jedno smrtelné zranění, k němuž došlo týden před koncem školního roku na okraji obce Brodce.

Chtěl svého krajana zahrabat pod zem a držel ho v komoře

Bezděčín - Závažným případem nebezpečného vyhrožování se od neděle zabývají policisté v Mladé Boleslavi. Podle informací policistů jednačtyřicetiletý cizinec společně se svou o pět let mladší manželkou nalákal koncem minulého týdne mladšího krajana do úklidové komory v jedné firmě v Bezděčíně.

Notně oplý muž si spletl asfalt na ulici s postelí, dost riskoval

Mladá Boleslav - V úterý krátce před pátou ráno přijali mladoboleslavští městští strážníci oznámení o muži v Žižkově ulici, který leží přímo na vozovce. Hlídka na místě objevila alkoholem zmoženého muže.

Muž si fotil školačky, zval je do ateliéru a osahával

Mladá Boleslav - Podezřelým chováním muže ve středních letech se od čtvrtečního poledne zabývají policisté. Na služebnu městské policie v Palackého ulici se dostavila žena s tím, že se v prostoru parku na Výstavišti nachází podivný muž.

Voda se opět valila na Jemníky, hasiči ji včas zastavili

Jemníky - Příměstskou část Jemníky v Mlaé Boleslavi opět po vydatném dešti ohrožuje voda z místního kalu. Po zhruba dvou týdnech, kdy při bleskové povodni hráz nádrže přetekla a několik domů se ocitlo pod vodou, prožívají místní obyvatelé další těžké chvíle.

Kamarádi se přestrojili za sedačku a potahy, tvrdil mladík

Mladá Boleslav - Mladík podezřele nahlížející do zaparkovaných aut nakonec skončilpo upozornění svědků v péči psychiatra. Své počínání totiž odůvodňoval velmi netradičně. Hlídce strážníků muž uvedl, že hledá kamarády, kteří se přestrojili za sedačky a potahy v autech.

Oblohu nad Mladou Boleslaví brázdí další historický letecký skvost

Mladá Boleslav - Sobota se stala významným dnem pro milovníky letecké techniky. Svůj křest absolvovala replika německého letounu Klemm 25 H. Křest se odehrál za účasti zástupců města, Škody Auto, nadačního fondu a dalších významných hostů na mladoboleslavském letišti.

Nezletilci si krátili čas střelbou z okna, na náměstí zase střílel Slovák

Mladá Boleslav - Procházka Mladou Boleslaví mohla být v pátek pro mnohé životu nebezpečná. Krátce před desátou večer si totiž na třídě Václava Klementa dva chlapci ve věku třináct a patnáct let krátili dlouhou chvíli tím, že z okna jednoho z bytů stříleli ze vzduchovky mezi kolemjdoucí.

Slovák střílel z balkonu na zaparkovaná auta

Mladá Boleslav - Ve čtvrtek krátce po půl jedenácté dopoledne přijala městská policie oznámení z ulice U Stadionu v Mladé Boleslavi, že nějaký muž střílí z balkonu pistolí na zaparkovaná vozidla na hlavní ulici.

Starší muž s peugeotem narazil do stromu

Bělá pod Bezdězem - Ve čtvrtek kolem sedmé ráno havaroval poblíž Bělé pod Bezdězem na Mladoboleslavsku vůz značky Peugeot 306. Podle prvotních informací asi třiašedesátiletý muž narazil do stromu.

Těhotným ženám přinese úlevu masáž

Očekávání miminka není nemoc, i v těhotenství si můžete dopřát účinky masáže. Mnohé z žen již zažily tento požehnaný stav a na mnohé ještě čeká. Ženy, které mají již těhotenství za sebou, mohou nejlépe hovořit o tom, že gravidita není jenom radost, ale i ranní nevolnosti a také nezřídka bolesti v zádech.

Ubytovnou v Mladé Boleslavi létaly nože i nůžky, zakročila policie

Mladá Boleslav - Policisté ve středu v podvečer řešili neshody na jedné z ubytoven v Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý muž tam poškodil vybavení ubytovny a napadal svého příbuzného. Incident museli řešit policisté.

Krádež košile mu možná vynese na vězeňský mundúr

Mladá Boleslav - Dřívějším trestem za krádež se nepoučil a v prodejně ukradl košili. Do kabinky si vzal dvě, ale prodavačce vrátil jen jednu.

Rychlý proces: 'kabelkář' vyfasoval od soudu vězení na rok a půl

Mladá Boleslav - Za necelý půlrok nakradl při desítce krádeží věci za čtyřicet tisíc korun. Teď mu jeho aktivity soudce sečetl. Pětačtyřicetiletý muž z Mladé Boleslavi byl v cele od soboty, kdy na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi odcizil mladé ženě kabelku. 

Ryby se plácaly v příkopu u silnice, z nádrže je prý vyhnal blesk

Chotětov - Přívalový liják úřadoval v neděli večer také v Chotětově. Tento městys na Mladoboleslavsku zasáhly dokonce dvě bouřky po sobě. Zatímco první údajně žádné větší škody nezpůsobila, ta druhá, noční, vyhnala ryby z požární nádrže na náměstí.

Pracovníka stavební firmy zavalila zeď

Sovínky - Do obce Sovínky na Mladoboleslavsku byla v pondělí po poledni vyslána posádka letecké zdravotnické záchranné služby z Prahy-Ruzyně k vážnému úrazu. Při práci na chodníku zavalila devětapadesátiletého muže padající zeď a způsobila mu vážná vícečetná poranění.

Vlna solidarity: Boleslaváci vyrazili pomáhat k povodním na Mělnicku

Mělnicko - Zatímco Mladoboleslavsko výrazněji následky velké vody nepocítilo, okolní okresy s přívaly vody nadále bojují. Vlna solidarity se ve městě automobilů zvedla už v pondělí, kdy bylo jasné, že „u sousedů" je zle. Na pomoc do Mělníka odjeli policisté i hasiči z Mladoboleslavska.

Na Mladoboleslavsku padl rekord v bezpečí na silnicích

Mladoboleslavsko - Půl roku nezaznamenala policie na silnicích v celém okrese Mladá Boleslav nehodu se smrtelným zraněním. „Tak dlouhé období bez úmrtí při nehodách nikdo nepamatujeme," konstatuje opatrně vedoucí mladoboleslavské dopravky Vladislav Král.

Materiální sbírku pro Kralupy nad Vltavou vyhlásila Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Materiální sbírka začala také ve středu odpoledne v Mladé Boleslavi. Město vyhlásilo materiální sbírku na pomoc lidem v Kralupech nad Vltavou. 

AKTUALIZOVÁNO

Agresivní útočníci napadli ostrahu obchodního domu hasicím přístrojem

Mladá Boleslav - V úterý krátce před půl desátou večer vyrazily hlídky městských strážníků do obchodního centra na třídě Václava Klementa v Mladé Boleslavi. Tam mělo údajně dojít k potyčce mezi pracovníky bezpečnostní agentury a osobami, které se dopouštěli výtržností.

Pomozte policii najít útočníka s nožem, ženu bodl do zad

Kosmonosy - Mladoboleslavští kriminalisté pátrají po neznámém muži, který je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví. "V úterý 14. května krátce před devátou hodinou ráno v lesoparku pod základní školou v Kosmonosech bodl nožem do zad čtyřiadvacetiletou ženu," uvedl policejní mluvčí David Schön.

AKTUALIZOVÁNO

Uprchlý pacient je zpátky v psychiatrické léčebně

Kosmonosy - Policisté od středečního rána intenzivně pátrali po Lukáši Kouckém, pacientovi s nařízenou sexuologickou ochrannou léčbou, který utekl z psychiatrické léčebny Kosmonosy u Mladé Boleslavi. Vypátrali ho ve večerních hodinách.

Lupiči hrozili, ale i ubližovali, do vězení můžou až na deset let

Mladá Boleslav - Kriminalisté objasnili v těchto dnech několik závažných trestných činů. Jednoho z pachatelů ještě hledají. Počátkem tohoto týdne zadrželi mladoboleslavští kriminalisté dva pachatele loupežného přepadení. Závažné trestné činnosti se dopouštěla trojice mužů. K první loupeži došlo v Mladé Boleslavi začátkem března.

Zákaz řízení? Zřejmě řidičům vůbec nepřekáží

Mladoboleslavsko - Ze soudních zákazů si mnoho řidičů nic nedělá a usedá za volant dále. Doupouští se tím trestného činu a soud je může poslat až na tři roky "do chládku". Téměř ve stejnou chvíli zadrželi policisté v neděli na dvou místech okresu řidiče, kteří neměli za volantem co dělat.

Zloděje usvědčily bezpečnostní kamery

Bezděčín - Dvojice zlodějů stačila ve firmě ukrást několik sad interiérového vybavení vozidel za téměř čtvrt milionu korun. Kriminalisté je dopadli také díky bezpečnostním kamerám.

Mobil zmizel z kabelky rychlostí blesku

Mladá Boleslav - Varování policie i odborníků na prevenci kriminality se stále míjejí účinkem. Na nákupní vozík kabelky a tašky s cennostmi nepatři.

Oheň zachvátil opuštěný dům v Tovačovského ulici na Mladoboleslavsku

Mladá Boleslav - Nad ránem vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči k požáru opuštěného domu

Muž se projížděl na kradeném kole po městě

Mladá Boleslav - V pondělí krátce po druhé hodině odpoledne přijal operační důstojník městské policie telefonické oznámení od občana z třídy Václava Klementa, že po ulici projíždí nějaký mladík na jeho odcizeném jízdním kole.

Odvlekl svou bývalou přítelkyni na chalupu a tam ji znásilnil

Bělá pod Bezdězem - Z omezování osobní svobody a také ze znásilnění byl v neděli obviněn třiatřicetiletý muž z Prahy. Ten v sobotu měl do svého vozu nalákat svou bývalou přítelkyni. Následně ji odvezl do lesa na zatím blíže nezjištěném místě, kde ji chtěl zanechat.

Statistiky nehod hlásí rekord, od prosince nikdo nezemřel

Mladoboleslavsko - Konečně příznivá zpráva ze silnic v okrese, tragickou nehodu policisté nevyšetřovali už rekordních 165 dní. Policisté o novém rekordu mluvit nechtějí. Bojí se, aby to nezakřikli.

Lidi na náměstí ohrožovalo uvolněné okno, nebezpečí zažehnali hasiči

Mladá Boleslav - Na uvolněné křídlo okna upozornila městské policisty ve čtvrtek odpoledne obyvatelka Staroměstského náměstí v Mladé Boleslavi. Ta si všimla, že u sousedního domu visí nad chodníkem uvolněné křídlo okna a hrozí nebezpečí, že spadne a někoho zraní.

Zdánlivě nevinný žert mohl v Mladé Boleslavi skončit tragicky

Mladá Boleslav - Docela nebezpečný nápad měl zatím neznámý člověk, který v Krajířově ulici v Mladé Boleslavi odstranil provizorní zábradlí nad srázem směrem do Ptácké ulice. Na chybějící zábrany upozornil v úterý dopoledne městské policisty telefonicky náhodný svědek.

Policisté mají speciální hlídku na řidiče kamionů

Mladá Boleslav - Dopravní policisté v Mladé Boleslavi vyčlenili hlídku, která se při kontrolách specializuje na kamiony. Tato hlídka provádí kontrolu tuzemských i zahraničních nákladních souprav. Odhaluje podvodné jednání řidičů vozidel o největší povolené hmotnosti nad 3,5 tuny.

Špatné parkování už policie neřeší lístečkem za stěračem

Mladoboleslavsko - Dopravní policisté po novele zákona již nerozdávají ve městě parkovačky. Přestupek oznámí na magistrát a majitel vozidla už dostane domů rovnou složenku.

Hákový kříž. Klukovina, alkohol, drogy nebo skutečně propagace nacismu?

Mladá Boleslav - Náhodný svědek ve středu krátce před devátou hodinou večer oznámil městským strážníkům v Mladé Boleslavi, že v parku mezi ulicemi Jana Palacha a U Penzionu viděl mladíka, který sprejem kreslí na omítku psychiatrické ambulance a přilehlé kotelny hákové kříže.

OBRAZEM: Ve svátek hořel dům v Hrdlořezech u Mladé Boleslavi

Hrdlořezy - Požár domu likvidovali hasiči ve středu po šesté večer. Na místě zasahovalo pět vozů hasičů, záchranka i policie. Na dům je údajně vypsána exekuce. Uvnitř objektu se vyskytovalo různé "harampádí". Co bylo příčinou požáru je zatím předmětem dalšího šetření. Nikdo nebyl při požáru zraněn.

Narkoman házel nábytek ze sedmého patra na chodník

Mladá Boleslav - Hlídka strážníků vyrazila na třídu Václava Klementa v Mladé Boleslavi poté, co se na městskou policii obrátila telefonicky jedna z obyvatelek. Ta uvedla, že z oken domu na třídě Václava Klementa ze sedmého patra někdo vyhazuje na chodník nepořádek a části nábytku.

Auto vyletělo z kruhového objezdu v centru Mladé Boleslavi, řidič utekl

Mladá Boleslav - Velké štěstí měli lidé, kteří procházeli v pondělí kolem deváté dopoledne po chodníku u kruhového objezdu poblíž náměstí Míru v Mladé Boleslavi. Řidič mercedeseu jedoucí zřejmě od třídy T. G. Masaryka totiž nezvládl řízení, přejel kruhový objezd téměř rovně a vyjel vpravo mimo vozovku až na chodník.

Už čtyři měsíce na mladoboleslavských silnicích nikdo nezemřel

Mladoboleslavsko - Dopravní policisté prozradili statistiku nehod na okrese Mladá Boleslav za první čtyři měsíce letošního roku. Z čísel vyplývá, že v období od začátku roku do konce dubna při 301 dopravní nehodě na Mladoboleslavsku nikdo nezemřel.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT