Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA BRABENCOVÁ

Lenka Brabencová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Radost skrytá v tanci. K Máchovu jezeru míří tisíce tanečníků

Milovníkům elektronické hudby není asi třeba představovat severočeský taneční festival Finlandia Mácháč. Letos se již po sedmnácté uskuteční u Máchova Jezera na pláži Klůček. A bude opět dvoudenní.

AKTUALIZOVÁNO

FOTO: Po srážce skončilo auto v korytě potoka

Neobvyklou dopravní nehodu v Ústí nad Labem, havárii dvou vozidel, z nichž jedno skončilo v korytě Klíšského potoka, řešili ústečtí policisté kolem páteční 20 hodiny. 

Sexy tanečnice Anet Antošová učila Twerk liberecké dívky

Liberec /ROZHOVOR/ - Královna Twerku, tanečnice, choreografka a lektorka Anet Antošová přijela do rodného Liberce.

V Mapách ke hvězdám se rozhodně ztratíte

Liberec - Všechny hlavní postavy dramatu Davida Cronenberga Mapy ke hvězdám, který se odehrává v Los Angeles v Hollywoodu, jsou přinejmenším sociopati a mírně řečeno nevyrovnaní lidé.

Skvělá komedie opepřená charismatickým učitelem

Liberec - Německá komedie Fakjů pane učiteli sklízí úspěchy nejen u nás, ale i v ostatních zemích. Že se nejedná jen o přihlouplou komedii, potvrdilo i to, že v zemi původu film shlédlo přes sedm milionů lidí a stal se tak nejúspěšnějším německým snímkem loňského roku.

Tisíce lidí míří na vyprodaný festival Mácháč. Přesto ale bude u jezera čisto

Doksy - Oblíbený severočeský taneční festival Mácháč 2014 je již dávno vyprodaný. Nově se hlásí k projektu Čistý festival. Startuje v pátek.

RECENZE: Love story pavoučího muže

Liberec - Mozkové závity u zbrusu nového komiksového trháku Amazing Spider-Man 2 sice nepotrápíte, zato se náramně pobavíte. Snímek, který vznikal pod taktovkou Marca Webba je nabitý trikově, plný rychlé akce a efektních scén.

Padesát tisíc z prodeje kalendářů pomůže Jizerkám

Jizerské hory - Již třetím rokem mohli lidé pomoci Jizerským horám zakoupením kalendáře Zaostřeno na Jizerky. Ten vznikl ze stejnojmenné fotografické soutěže. Nadace tak získala téměř 50 tisíc korun, které použije na výsadby původních druhů dřevin do Jizerských hor.

Na sněžnicích přejdou z Jizerských hor až do Krkonoš na Prdek

Jizerské hory - Osm hodin by mělo stačit na čtyřiadvaceti kilometrovou trať vedoucí z Jizerských hor do Krkonoš. Tu pro nadšené turisty připravil Jan Kopp, organizátor nultého ročníku Jizerská sněžnice.

Lyžaři se po Vánocích dočkají lyžování na Ještědu

Liberec - Ski areál Ještěd zahájí o svátcích sezónu. Začne se lyžovat ve středu večer.

Magické kouzlo Jizerek promítli do kalendáře

Jizerské hory - Čtyřiapadesát fotografů mrzlo, brodilo se sněhem, brouzdalo vodou. Díky nim vznikl unikátní kalendář Zaostřeno na Jizerky 2014.

Vrtulník letěl na jabloneckou přehradu k muži, který skolaboval

Jablonec nad Nisou, Liberec /FOTOGALERIE/ - Znovu jsou tropická vedra a lidé se v pravé poledne slunci sami vystavují. Krátce před sobotní 13. hodinou přiletěl záchranářský vrtulník pro muže, který se skolaboval v jablonecké přehradě. Nakonec jej záchranka odvezla na zdejší ARO.

Pravdou je, že UDG znamená Useless Demi Gods, nepoužitelní polobozi

Jablonec, Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Skupina UDG přijela pokřtít své nové album Akrobat do jabloneckého Klubu Na Rampě. Zhruba dvěma stovkám návštěvníků představili ty největší hity nejen z nové desky. Skalní fandy však neošidili ani o ty profláknuté jako jsou Motýl, Kurtizána nebo Hvězdář. V pátek 2. listopadu zahraje oblíbená kapela v klubu Luxor v České Lípě.

Na Mácháči se tančilo do rána

Doksy /REPORTÁŽ/ - Co nezvládli organizátoři, obstarali lidé. Letos se na Mácháči nejen tančilo, ale také došlo k rvačkám a několika kolapsům. Nic neobvyklého. Lidé se ale všeobecně bavili.

Na Mácháči se tančili až do rána

Doksy - Co nezvládli organizátoři, obstarali lidé. Letos se na Mácháči nejen tančilo, ale také došlo k rvačkám a několika kolapsům. Nic neobvyklého. Lidé se ale všeobecně bavili.

Na pláži Klůček u Mácháče se o víkendu bude tančit

Doksy - Mecca taneční hudby se nezadržitelně blíží. Organizátoři festivalu Mácháč 2012 přichystali pro návštěvníky hudební lahůdky v podobě švédského dua Dada Life, Dirty South nebo stálici taneční hudby Felixe de Housecata.

Lidem sebrali poštu, místní občané se bouří

Jablonecko - Přestože vedení České pošty tvrdí, že si obyvatelé Vrkoslavic na nepřítomnost pobočky pošty zvykli, místní lidé tvrdí opak. „Náhradní přepážky v Kokoníně či v Jablonci nám nevyhovují,“ řekla obyvatelka Vrkoslavic Milada Cejnarová.

Němčina se v mateřinkách najde, ve školách nikoliv

Jablonec n. N. – Řada mateřských škol začala s výukou němčiny, pokračovat ve výuce na základní škole je však nemožné.

Šikana je v každém kolektivu: Jak se bránit agresorovi?

Šikana. Problém v kolektivech číslo jedna. Předejít jí je téměř nemožné. Podle Romana Šípka, který za Policii ČR informace o tomto démonu předává studentům, se šikana vyskytuje téměř v každém kolektivu a jejímu zabránění pomůže nejen svěření se druhé osobě, ale také se ji (agresorovi) razantně postavit.

Předejít šikaně je téměř nemožné, tvrdí policista

Jablonec n. N. /ROZHOVOR/ – Za šikanu lze posuzovat i to, že se někdo někomu posmívá. Na prvním místě je důležité, aby se dítě s problémem svěřilo.

Značka výrobců bižuterie: Made in Jablonec

Jablonec n. N. – Svaz výrobců bižuterie připravuje projekt značky „Made in Jablonec.“ Ta bude výrazem designu, kvality a řemeslného zpracování komponentů a bižuterie, vyráběných v regionu. Výrobcům by tak měla pomoci prosadit se na světových trzích.

J.A.R. oslavili dvacítku v Jablonci

Jablonec nad Nisou /FOTOGALERIE/ – Byla to náhoda, že kapela J.A.R. si zahrála poprvé 17. listopadu 1989 ve dříve věhlasné diskotéce U Holubů, řekl jeden z členů kapely Oto Klempíř těsně před koncertem, který se odehrál 13. 11. v Jablonci.

Turisté vyhledávají rozhledny, říkají v informačním centru

Jablonec nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Během prázdnin navštívilo informační centrum až třicet procent zahraničních turistů.

Trému z vystoupení pro papeže necítí

Jablonec n. N. - Tomáš Pospíšil, sbormistr Iuventus gaude! při Základní umělecké škole v Jablonci, se svými svěřenci předstoupí před papeže.

Kočky bezdomovkyně nechává město kastrovat

Jablonec nad Nisou - Kočky, tak zvané kočky bezdomovci, žijí v jabloneckých ulicích. Na vytipovaných pěti místech se shlukují ve větším množství. Proto je město Jablonec nechává na vlastní náklady vykastrovat.

Vandalové kříží naše lesy i pole

Liberecký kraj – Hlavní problém pro lesníky jsou nezodpovědní motorkáři, kteří se prohánějí po lesích a polích na svých silných strojích. Až na pomyslné čtvrté místo řadí vandalismus v podobě nepřizpůsobivosti.

Lidé se zbavují všeho, i zvířat

Jablonecko - Rozcházíme se, ani jeden z partnerů se nemůže o psa starat, o našeho Ferdu jsme pečovali tři roky, nyní je řada na vás, kočka porodila koťata, vezměte si je, co my s nimi.

Sklárnám v Železném Brodě odzvonilo

Jablonecko - V gigantickém podniku Jablonex Group se propouští. Výkonný ředitel společnosti Jablonex Group Pavel Marek nebyl ochoten prozradit ani nyní, o jaký počet zaměstnanců se jedná.

Jablonex Group bude hromadně propouštět

Jablonec nad Nisou - Ztráta práce nemine další řadu zaměstnanců v bižuterním průmyslu. O kolik však ztenčí gigantický vývozce bižuterie Jablonex Group svůj kolektiv, odmítli prozradit.

VIDEO: Záchranu psa doprovázela hádka s majitelem

Jablonec n. N. /REPORTÁŽ/ - Majitel automobilu zanechal ve středu v centru Jablonce nad Nisou v autě psa zamčeného v přepravce přes dvě hodiny.

Učitelé chtějí zachovat třídy, vyučují zadarmo

Jablonecko - Pro zachování třech malotřídek učitelé ze Základní školy v Koberovech raději oželeli část svého platu, než aby snížili třídy ze třech na dvě a propustili jednoho učitele.

Romové jsou v karanténě, mají úplavici

Jablonec Nad Nisou - Bakteriální úplavicí trpí již sedm lidí, kteří žijí v romské komunitě na okraji Jablonce v Zeleném údolí. Oproti minulému týdnu, kdy nakažených bylo pět se nemoc rozšířila o dva další.

V nemocnici slavnostně otevřeli rezonanci

Jablonec n. N. - Tři roky práce a příprav k vytvoření pracoviště magnetické rezonance jsou u konce. Oficiální slavnostní otevření zpestřilo vystoupení zdravotních klaunů, kteří přítomným humorně ukázali cestu k přístroji samotnému.

Díky dotacím mohou lépe předejít dětské kriminalitě

Jablonec n. N. : Ministerstvo vnitra České republiky finančně podpořilo jablonecké preventivní programy pro mládež s výchovnými problémy. Realizovat je musejí ještě letos.

Kraj půjčil peníze na výplaty

Jablonec nad Nisou - Na provoz pěti organizacím z oblasti sociálních služeb půjčil kraj tři a půl milionu korun.

Fokus se zapojí do stávky a pracovníci zůstanou v pyžamu

Jablonec n. N. - Zaměstnanci fokusové kavárny, která sídlí v jabloneckém Spolkovém domě, budou ve středu pracovat v pyžamech. Důvodem je jednodení stáka sociálních služeb Bed – in. Občanské združení Fokus chce mimo jiné poukázat na nesmyslné jednoleté finacování.

Propojí lyžařské tratě Jizerských hor a Krkonoš

Jizerské hory - Kvalitnější lyžařské trasy a jejich propojení z Jizerských hor do Krkonoš chystají na letošní zimní sezónu nejen z Jizerské obecně prospěšné společnosti, ale také před časem založená společnost Jizerky pro vás.

Jablonecká přehrada vyplavila piraňu

Jablonec n. N. - Na břehu jablonecké přehrady našli rybáři zajímavý kousek – masožravou piraňu.

Soukromník boj o autobusový spoj prohrál

Jablonec n. N. - Od čtvrtka jezdí směr Praha a zpět pouze jediný dopravce. Cestující změny prý nepocítí.

Na kozí farmě zprovoznili unikátní dojírnu

Pěnčín - Oddělené zařízení na dojení koz a ovcí nyní funguje ve zkušebním provozu na Kozí farmě v Pěnčíně.

VIDEO: Odstranit nádor šetrně je již standard

Jablonec nad Nisou - Menší invazivita, kratší pobyt v nemocnici a dřívější návrat do předoperační aktivity. Takové jsou výhody laparoskopických operací, které například jablonečtí lékaři z oblasti urologie provádějí jako jediní ze severních Čech.

VIDEO: Tříletého pitbullteriéra věznili ve výkalech

Jablonec nad Nisou - Policie společně s Ligou na ochranu zvířat vysvobodila po více jak týdnu věznění podvyživeného tříletého pitbullteriéra.

Lyžaři hazardují zbytečně

Jablonecko - Za vybavení na sjezdovku jsou lidé ochotni vydat pěticiferné částky. Hlavu chrání čepicí za pár stovek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT