Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA KAŠPAROVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Historická zástavba Bohuslavicím chybí, bohatá historie ale ne

Bohuslavice u Zlína - /HODINA NA VENKOVĚ/ Je 2. května roku 1945 a nad Bohuslavicemi u Zlína nádherně svítí slunce. Vesnicí právě táhnou oddíly ruských a rumunských vojáků. Válka je skoro u konce. Lidé vítají osvoboditele a nabízejí jim místní pálenku.

AKTUALIZOVÁNO

Pět fakult Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně přivítalo stovky zájemců o studium

Zlín - Přednost Zlínu dal před svou rodnou zemí 22letý student dnes už třetího ročníku řízení výroby a kvality Henri Horváth.

Hvozdná pojmenovala ulice. Všichni musejí měnit občanky

Hvozdná - Lidé mířící do Hvozdné ani pošťačky roznášející psaní a důchody už nebudou bloudit. Od Nového roku totiž mají v obci všechny ulice své názvy.

Hasiči zachraňovali umělecká díla z vytopeného Baťova institutu

Zlín – Prostory Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně dnes zaplavila voda z prasklého teplovodního potrubí. Voda začala unikat ve druhém nadzemním podlaží budovy č. 14. odkud prosakovala do nižšího patra.

Žítkovské bohyně už čarují ve zlínském divadle

Zlín /FOTOGALERIE/ - Ansámbl zlínského Městského divadla má za sebou již první čtené zkoušky divadelní hry Žítkovské bohyně na motivy stejnojmenné knihy, kterou režíruje Dodo Gombár. Na premiéru se můžete těšit již
 1. března.  

Ve Valašských Kloboukách upraví okolí kostela za dva miliony korun

Valašské Klobouky - Novou podobu letos získá prostranství kolem kostela Povýšení svatého Kříže, který stojí v centru Valašských Klobouk. „Vadí nám zanedbaný stav dlažby místní komunikace a špatně vyznačená parkovací místa," zmínil místostarosta Martin Janík.

Scio testy se blíží. Na žáky ve Zlínském kraji čekají povinně

Zlínský kraj - I letos čekají všechny školáky, kteří se hlásí na střední školy zřizované Zlínským krajem, testy scio. Kraj se totiž coby jejich zřizovatel rozhodl prodloužit smlouvu, kterou měl se společností Scio už na školní rok 2013/2014.

Chřipková epidemie přijde do Zlína koncem ledna, tvrdí lékaři

Zlín - Počet nachlazených lidí v kraji sice roste, o chřipkové epidemii ale zatím nemůže být řeč. Evidovaných nemocných je zhruba osm stovek lidí ze sta tisíc obyvatel. Čísla jsou ale ještě z období, kdy měla stále řada lidí dovolenou a k lékaři nešla. Kdy se dá očekávat největší nápor?

AKTUALIZOVÁNO

Zlínští lékaři ženě odoperovali 36 kilo vážící nádor, byl zhoubný

Zlín – Zlínští lékaři si prošli zkušeností, jakou nemají ani jejich kolegové v západní Evropě či USA. Doslova peklem si totiž musela projít sedmatčtyřicetiletá žena, které lékaři ze zlínské Baťovy krajské nemocnice (KNTB) odstranili zhoubný nádor. Tumor v jejím těle vážil neuvěřitelných 36 kilo.

AKTUALIZOVÁNO

Zlínští lékaři ženě odoperovali 36 kilo vážící nádor, byl zhoubný

Zlínští lékaři si prošli zkušeností, jakou nemají ani jejich kolegové v západní Evropě či USA. Doslova peklem si totiž musela projít sedmatčtyřicetiletá žena, které lékaři ze zlínské Baťovy krajské nemocnice (KNTB) odstranili zhoubný nádor. Tumor v jejím těle vážil neuvěřitelných 36 kilo.

Diabetolog ze Zlína zachránil ženě nohu

Jana Jungwirthová ze Strakonic měla letos 2. září nastoupit do nemocnice, aby se podrobila amputaci nohy. „Měla jsem hotová všechna potřebná předoperační vyšetření. Chybělo málo a o nohu jsem přišla," vypráví sympatická blondýna ve středních letech.

Diabetolog ze Zlína zachránil ženě nohu

Zlín - Jana Jungwirthová ze Strakonic měla letos 2. září nastoupit do nemocnice, aby se podrobila amputaci nohy. „Měla jsem hotová všechna potřebná předoperační vyšetření. Chybělo málo a o nohu jsem přišla," vypráví sympatická blondýna ve středních letech.

Opět zaútočí vichřice. Varování platí pro celou Moravu

Zlín - Prudký vítr, který před několika málo dny řádil na území celého Zlínského kraje, bude na Zlínsku škodit i v neděli. Český hydrometeorologický ústav vydal na dnešek varování pro Zlínský, Olomoucký, Jihomoravský a Moravskoslezský kraj.

Svátky nesvátky, pracovat se musí. Ale vyplatí se to

Zlín - Vendula Kadlecová ze Zlína prodává v jednom z obchodů s chovatelskými potřebami. V práci byla letos i na Štědrý den. „Nevadí mi, že pracuji o Vánocích. Lidí dnes chodí o něco méně a jsou většinou přívětivější než jindy," říká prodavačka. Vánoční shon už pominul.

Centrum Zlína pokryje betonový koberec

Zlín - V centru Zlína se předláždí chodník. „Rekonstrukce chodníku bude hrazena ze zbývajících finančních prostředků, které se nám podařilo ušetřit na opravě podchodu," informoval mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

V Tlumačově poničil osobní automobil zábradlí mostu

Tlumačov – Krátce po půl jedné v noci narazil osobní automobil značky Kia do zábradlí mostu poblíž části obce Tlumačov – Skály. Na místě zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic.

Na vánoční vláčkové odpoledne v Astře ve Zlíně přišla stovka lidí

Zlín – Papírové modely stromků, plastová nástupiště, krajina vymodelovaná do precizních detailů a spousta vláčků. Vánoční vláčkové odpoledne pro děti si na poslední adventní sobotu připravil Dům dětí a mládeže Astra.

Definitivní rozhodnutí kraje: 2 třídy na gymnáziích na Zlínsku zruší

Zlín - Studenti ve čtvrtek předložili zastupitelům několik klíčových argumentů, které měly přesvědčit krajské zastupitele, že rozhodnutí zavřít dvě třídy na zlínských gymnáziích je ukvapené.

Opozice zkritizovala ve středu schválený krajský rozpočet

Zlín - Jako cestu bez návratu vidí někteří zastupitelé stoupající zadlužení Zlínského kraje. Zastupitelé včera na zasedání schválili rozpočet kraje na příští rok. Dluh bude zase o něco vyšší.

Některým nemocnicím ve Zlínském kraji hrozí krach

Zlínský kraj - Situace v nemocnicích v kraji směřuje podle zástupců politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN) a TOP 09 ke zkáze. Zlínská nemocnice se topí v dluzích, její ztráta činí 170 milionů a již delší dobu se spekuluje o možnosti jejího bankrotu. Další potápějící se lodí je podle zástupců opozice kroměřížská nemocnice.

EXKLUZIVNĚ

Soudruzi v blikající zářivce viděli srdce Jana Palacha, vzpomíná Michal Uher

Zlín /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Výstava slavného sochaře Rudolfa Uhera ve zlínské Kovárně Viva je od pondělí přístupná široké veřejnosti. Rudolf Uher je považován za zakladatele moderního slovenského sochařství. Návštěvníci mohou spatřit nejen jeho sochy, ale i originální plastiky.

Takových akcí by klidně mohlo být víc

Valašské Klobouky – Na Masarykově náměstí postává kolem sto padesáti lidí. Čekají až zazní první tóny koledy Narodil se Kristus pán.

Pobyt na kroměřížské záchytce bude stát už jen 750 korun

Zlín - Z osmi a půl tisíce slevili krajští radní pobyt na záchytce v Kroměříži na 750 korun. Jsou přesvědčeni, že tak snáz vymůžou z opilců z celého kraje peníze za převoz i nocleh.

Growshopy ve Zlíně nabízejí léčbu? Jde po nich policie

Zlín - /ROZHOVOR, ANKETA/ Crohnova nemoc je chronické zánětlivé onemocnění trávicího ústrojí. „Občas mě pobolívalo břicho, když jsem snědla něco těžkého. Později se mi nemoc zhoršila. Několikrát za den jsem měla průjem. Nejhorší ale byly ty křeče v břiše," popisuje příznaky choroby slečna Martina, která si nepřeje být jmenována.

Peníze na rozjetí vlastní živnosti? Nabízí je úřad práce ve Zlíně

Zlín - Musejí ale úspěšně obhájit záměr. Paní Jarmila Kalužová pracovala jako pekařka v jednom ze supermarketů poblíž Starého Hrozenkova, kde bydlí. „Dopékala jsem zmrazené pečivo. Rohlíky, chleba, croissanty a podobně.

Nemocnice na Zlínsku přijdou o miliony, pacienti ušetří

Zlínský kraj - Po Novém roce se pravděpodobně nebudou v nemocnicích platit regulační poplatky. Novela zákona, která poplatek snižuje ze sta korun na šedesát, totiž začne platit nejdříve v březnu. V lednu a únoru tak lidé za pobyt v nemocnici a dalších zdravotnických zařízeních žádné peníze nezaplatí.

EXKLUZIVNĚ

Zimní Masters of Rock vyprodal Novestu a přivezl finské Children of Bodom

Zlín /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Hlavní hvězdou zimního Maters of Rock byla letos finská kapela Children of Bodom, která do Zlína přivezla své nové album Halo of Blood. „Jde o jedinou zastávku kapely v České republice," prozradil Jiří Daron z agentury Pragokoncert, která festival pořádá.

Ředitel filharmonie Josef Němý: Nejdražší byla Magdalena Kožená

Zlín /ROZHOVOR/  - Ředitel Filharmonie Bohuslava Martinů Josef Němý šéfuje zlínskému orchestru necelých šest let. Za jeho působení v čele filharmonie do Zlína přijela řada operních hvězd. Ačkoliv je úspěšným ředitelem významné zlínské kulturní instituce, nepochází z uměleckých sfér. Vystudoval matematiku a pracoval jako vedoucí výpočetního střediska. K jeho koníčkům patří fotbal, který i aktivně hraje. Baví ho však také práce na zahradě.

Na Lukově zahájili advent o týden dříve

Lukov – Zříceninu hradu Lukov v sobotu navštívily stovky lidí. Konal se zde první ročník adventního jarmarku.

Starostové na Zlínsku mají povinnost se postarat o zatoulaná zvířata

Nivnice - Dlouhé hodiny zabírají starostům vesnic v regionu problémy s odchytem toulavých zvířat. Vedení obce tak místo vyřizování dotací či investičních akcí tráví část pracovní doby naháněním zatoulaných psů po vsi.

Z protiatomového krytu ve Zlíně vznikne společenské centrum

Zlín - Zlín N12. Tak se jmenuje protijaderný kryt ve Zlíně na Kudlově, jenž má posloužit jako základna projektu zábavního centra. To má vyrůst do roku 2016.

Pacienti ušetří, ale nemocnice ve Zlínském kraji přijdou o miliony

Zlínský kraj - Po Novém roce se nejspíš nebudou v nemocnicích platit regulační poplatky. Novela zákona, která poplatek snižuje ze sta korun na šedesát, začne platit nejdříve v březnu. V lednu a únoru tedy lidé za pobyt v nemocnici a dalších zdravotnických zařízeních žádné peníze nezaplatí.

Díky snížení emisí z Dezy již Zlínský kraj není mezi nejhoršími

Zlínský kraj - Největší znečišťovatel životního prostředí v kraji? Valašskomeziříčská společnost Deza. Alespoň podle sdružení Arnika, které včera zveřejnilo žebříček firem, které ve Zlínském kraji nejvíce znečišťují životní prostředí. Celkově se však kvalita životního prostředí v našem regionu zlepšila.

Luhačovický areál zahájil rozsáhlou obnovu zeleně

Luhačovice - Lázeňský areál v Luhačovicích čekají velké změny. Od počátku listopadu až do prosince budou lidé z mnoha směrů slyšet zvuk pil. „Pokácíme 283 stromů. Půjde převážně o nemocné a přestárlé stromy, některé z nich totiž trpí houbovou infekcí.

Jedovatého styrenu z firmy L.A.S.T. o čtvrtinu ubude

Tečovice - Vyrábějí skluzavky, tobogany a prolézačky, na kterých denně skotačí děti. Vedle tečovické firmy L.A.S.T. sídlí školka a také základní škola. Problém je, že podnik zaměstnávající zhruba padesátku lidí vypouští do ovzduší chemikálii zvanou styren.

Vizovický Dotek vybírá peníze na invalidní vozík

Vizovice - Jeden až dva invalidní vozíky by chtěli koupit pracovníci Centra zdravotní a sociální pomoci Dotek z Vizovic. Pomoci má výtěžek z dobročinné akce. „Ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati pořádáme již třetí ročník dobročinného bazaru," sdělila sociální pracovnice Veronika Olejníková.

Děti ve Zlíně poznávaly mistrovské umění starých ševců

Zlín - „Ježek vypíchá všechno zlé. Slunce symbolizuje život a labuť věrnou lásku," vysvětlovala včera při Ševcovské pouti ve zlínském Baťově institutu symboliku tradičního vizovického pečiva paní Ludmila Kalivodová.

Zlínskému kraji chybí peníze na dopravu. Čeká nás rušení autobusových linek?

Zlínsko - Pan Karel Jurášek bydlí v malé obci a do Zlína jezdí denně za prací. „Občas mívám i noční. A to do práce jezdím posledním večerním autobusem. Domů se vracím prvním ranním," vysvětluje Jurášek. Nedovede si představit, že by jeho noční autobus zrušili.

Levné věnce? Někdy již dřív měly majitele

Zlín - Blíží se Dušičky. Svátek zesnulých každoročně přináší květinářům zvýšení zisků. Zájem je především o smuteční věnce. Hitem posledních dnů jsou mezi květinami chryzantémy či macešky, případně různé typy vřesů. I na tradičních svátcích, jakými jsou Dušičky, je však vidět, že lidé šetří každou korunu.

Bývalý areál zlínského Svitu rozezněly zvuky kovadlin

Zlín – Program pro celou rodinu zaměřený na ukázku tradičního kovářského řemesla. To vše v sobotu dopoledne mohli vidět návštěvníci Kovárny Viva, která sídlí v 72. a 74. budově.

Čtvrté narozeniny oslavil v zlínské Galaxii i kouzelník

Zlín – Zlínská Galaxie oslavila v sobotu čtvrté narozeniny. Pro návštěvníky zábavního areálu byl připraven bohatý program. Odpoledne moderoval kouzelník Jirka Hadaš, který měl pro děti připraveno i několik triků.

Jedno operační středisko i nové vysílačky. Záchranáře na Zlínsku čekají změny

Zlínský kraj - Při záchraně lidského života rozhodují sekundy. O přírodních katastrofách, jakými jsou povodně či požáry, se zdravotníci dozvědí až o minuty dříve, než tomu bylo dosud a možná díky tomu z trosek hořícího domu zachrání více lidí.

Tudy ne. Příští víkend čeká silnici z Fryštáku uzavírka

Zlín - Prodloužený volební víkend, který se blíží, se mnozí lidé chystají využít k návštěvě chalup a příbuzných tím spíše, že se blíží Dušičky. To znamená, že na cestách bude opět plno.

Doba ledová přijde. Brambor a řepky je ale na Zlínsku méně už teď

Zlín - Doba ledová poslední dobou častým tématem diskusí studentů, ale i starších lidí v regionu. Přijde? Kdy? Jsou časté výkyvy počasí jejím předznamenáním? Deník oslovil odborníka na dobu ledovou, klimatologa Ladislava Metelku.

Pozlovice patří mezi 10 míst s nejlepším životním prostředím

Pozlovice - Jen několik kilometrů od Luhačovic se nachází Pozlovice, které leží na úpatí Chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Lesy a kopci obklopená vesnice patří mezi deset míst v České republice s nejlepším životním prostředím.

Skončí kalamita s parkováním u polikliniky ve Zlíně? Plány existují

Zlín - Nedostatek parkovacích míst před Zlínskou poliklinikou trápí většinu návštěvníků, kteří tam musejí na lékařské vyšetření. Už v šest hodin ráno se tu hledají parkovací místa obtížně.

Nové díly seriálu Znamení koně se točily v Napajedlích

Napajedla /FOTOGALERIE/ - V napajedelském hřebčíně se natáčely nové díly populárního seriálu Zrození koně. Seriál z prostředí koňských farem si v minulosti získal velkou oblibu diváků. Druhá série má podtitul Druhá sezona a bude mít celkem třináct dílů. „Nové díly seriálu nás zavedou do prostředí Velké pardubické," říká producent seriálu Viktor Majer.

Nové díly seriálu Znamení koně se točily v Napajedlích

Napajedla - V napajedelském hřebčíně se natáčely nové díly populárního seriálu Zrození koně. Seriál z prostředí koňských farem si v minulosti získal velkou oblibu diváků. Druhá série má podtitul Druhá sezona a bude mít celkem třináct dílů.

EXKLUZIVNĚ

Tarja Turunen zahájila světové turné ve zlínském Rock Café

Zlín /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Metalová zpěvačka Tarja Turunen opět přijela do Zlína. Ve zlínském Masters of Rock Café včera cvičila s kapelou skladby, které zazní na jejím světovém turné k nové desce Colours in The Dark. Šňůru koncertů Tarja zahájí 17. října v Olomouci. Finskou zpěvačku s osobitým hlasem i projevem někdy nazývají ledovou královnou severu. „Do Čech jezdím ráda," pousmála se…

VIDEO: Lví samec Trezor se dočkal. Zoo mu přivezla dvě lvice

Zlín – Zlínská zoo dnes novinářům představila dvě nové samice lva konžského. Do Zlína připutovaly v úterý z Portugalska. Návštěvníci je budou moci vidět nejdříve za dva týdny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT