Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBA MÁTLOVÁ

Liba Mátlová

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: V Hranicích odstartovala renovace legendární Slovenské strely

První československý rychlovlak Slovenská strela prochází od září celkovou rekonstrukcí v hranických dílnách společnosti Českomoravská železniční opravna.

Oli tady udělal obrovský kus práce, říká o výstavě fotograf Jiří Štreit

Úsměv na tváři a zamyšlení. Pohledy na známá místa, vzpomínky na lidi, které jste už dlouhá léta neviděli a přitom jsou vám tak povědomí, tak blízcí a přitom tolik let vzdálení. To vše v sobě mísí černobílé fotografie loni zesnulého Oli V. Helcla, které jsou od pondělí 17. září k vidění na výstavě nazvané Oli V. Helcl - U.M.O. ve výstavních sálech Staré radnice v Hranicích.

Lídr hranických Pirátů odstoupil z kandidátky

Z důvodu neshod uvnitř strany odstoupil ve středu 12. září od své kandidatury v komunálních volbách lídr pirátské kandidátky v Hranicích Hynek Kliment.

Do Teplic se po 44 letech vrátí pomník TGM, bude u toho muzika i ohňostroj

Velkolepé oslavy sto let vzniku samostatné Československé republiky spojené se Dnem obce chystají na sobotu 25. srpna v Teplicích nad Bečvou.

Skaličku provoní guláše. Kuchařské týmy se ještě mohou hlásit do soutěže

O Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše se už tuto sobotu 4. srpna utkají milovníci tohoto výtečného pokrmu. Gurmánská soutěž odstartuje v 11 hodin na výletišti za sokolovnou ve Skaličce.

VIDEO: V Hranicích vzplál elektrobus MHD

FOTOGALERIE / Desetimilionovou škodu způsobil požár, který zachvátil v neděli 10. června kolem 19.15 hodin elektrobus Městské hromadné dopravy na třídě 1. máje na autobusové zastávce u Kunzovy vily v Hranicích. Ke zranění naštěstí nedošlo.

Do Hranic dorazí cyklistická výprava stomiků i cyklo-běh proti drogám

Město Hranice se stane jednou ze zastávek spanilé jízdy stromiků. Její účastníci přijedou na hranické náměstí v sobotu 9. června. Jen o tři dny později se pak na stejném místě zastaví také závodníci cyklo-běhu proti drogám.

Air-auto-moto Veteránfest: parádní stroje a stovky lidí. Podívejte se

VIDEO / FOTOGALERIE / Na tři stovky historických automobilů značky Rolls-Royce, Praga, Aero, Tatra, Fiat ale také motocyklů Harley Davidson, BMW, Indian nebo Jawa zazářily v sobotu na drahotušském letišti, které hostilo jubilejní desátý ročník Air-auto-moto Veteránfestu.

Otevře informační centrum o unikátní Hranické propasti. Bude na nádraží

Nejhlubší zatopená propast na světě má konečně své informační centrum. Návštěvníkům bude infocentrum o Hranické propasti, situované do nevyužíváné nádražní budovy v Teplicích nad Bečvou, poprvé zpřístupněno v pátek 1. června od 15 hodin.

Listopad ´89 v Hranicích: Byli jsme obrovsky nadšení a ochotní obětovat všechno

„Lidé čekali změnu, jenže stejně tak, jak to bylo v roce 1968, vůbec netušili, co by tato změna měla znamenat,“ vzpomíná na události z listopadu 1989 jedna z členek Občanského fóra v Hranicích Jaromíra Vlasáková.

Podívaná v Teplicích. Řezbáři zde finišují s unikátními zvířecími kousky

Ovečka, vůl a osel. To jsou dřevěné sochy, které vyřezávají v životní velikosti už od pondělí na louce vedle kiosku v Teplicích nad Bečvou na Hranicku tři řezbáři.

Mladý pár musel po napadení do nemocnice

Až tři roky ve vězení hrozí dvacetiletému muži z Přerovska za ublížení na zdraví a výtržnictví.

Po útoku na vlastní matku strávil noc na záchytce

Přerov - K napadení museli minulý pátek večer vyjíždět přerovští policisté do bytu v Husově ulici v Přerově. Pětatřicetiletý muž zde napadl svou matku.

Paraglidista uvízl na stromě. Jeho záchrana nebyla jednoduchá

Hranicko – O štěstí v neštěstí může mluvit paraglidista, který v neděli kolem 14 hodiny i s padákem uvízl v několikametrového výšce na stromě poblíž obce Milenov na Hranicku.

Traktor zdobí rockový kalendář s Harlejem i Dogou. K mání je i v Hranicích

Hranice, Praha /ROZHOVOR/ – Harlej, Alkehol, Dogu, ale i hranickou rockovou partičku Traktor najdete v prvním rockovém kalendáři Rock Czech 2016, pod který se podepsal hranický rodák žijící v Praze. Autor a spoluautor mnoha videoklipů a koncertních záznamů našich předních interpretů, usměvavý a věčně dobře naladěný pohodář, to je kameraman a fotograf Daniel. „Garantuji všem, že lepší dárek pro rockera pod stromeček prostě nenajdete," říká v rozhovoru pro Přerovský a hranický deník.

Rockový nářez ovládne Bělotín fest 2015, zahraje i slovenská Metalinda

Bělotín - Slovenská rocková skupina Metalinda, ale také Ocelot, Penzistor, Tchoři, Rimortis, Ahard a Hysteria. To jsou formace, které zahrají v sobotu 22. srpna na třetím ročníku letního rockového festivalu Bělotín fest 2015. Ten se již tradičně uskuteční v areálu fotbalového hřiště v Bělotíně a milovníci tvrdé muziky se mají rozhodně na co těšit.

Hysteria: Na Hranickou scénu se těšíme

Hranice – Sedm kapel představí desátý ročník festivalu Hranická scéna, který už tradičně hostí kapely z Hranic a okolí. I letošní ročník, který se chystá v sobotu 23. května v areálu Letního kina, slibuje pořádnou dávku skvělé muziky.

Zámecký klub rozduní death metal, DaffyDuck Fest se vrací na místo činu

Hranice – Po dvou letech přiveze „kačeří" rodinka do hranického Zámeckého klubu opět trochu toho death metalu.

OBRAZEM: Na hranickém náměstí už zdobí vánoční strom

Hranice - V úterý ráno začali pracovníci Ekoltesu zdobit vánoční strom na hranickém náměstí. Slavnostní rozsvícení proběhne ve středu 4. prosince v 17 hodin.

OBRAZEM: Na hranickém náměstí už zdobí vánoční strom

Hranice - V úterý ráno začali pracovníci Ekoltesu zdobit vánoční strom na hranickém náměstí. Slavnostní rozsvícení proběhne ve středu 4. prosince v 17 hodin.

Petra Černocká si u zámku v Hranicích zazpívala i s dětmi

Hranice – Největší hity známé zpěvačky a filmové Saxany Petry Černocké zazněly ve středu 24. července v rámci Hranického kulturního léta na travnaté ploše vedle hranického zámku. Její vystoupení si nenechaly ujít stovky posluchačů všech věkových kategorií. Nestárnoucí a stále usměvavá zpěvačka do svého vystoupení zapojila i přítomné děti.

Skaličku opět provoní kotlíkové guláše. Připojíte se mezi kuchaře?

Skalička – Milovníci tradičního českého jídla, a to guláše, se mají na co těšit. Soutěž o Zlatou vařečku ve vaření kotlíkového guláše vypukne ve Skaličce už tuto sobotu 27. července. Vůně masa a nejrůznějšího koření se kolem místní Sokolovny začne linout už v 11 hodin.

OBRAZEM: Vojta Dyk nadchl i rozesmál Hranice

Hranice /FOTOGALERIE/ – Skvělá muzika, tančící lidé, výborná nálada a na závěr i ohňostroj. Tak to v sobotu 15. června vypadalo na nádvoří Staré střelnice v Hranicích. Svou jedinečnou show zde předvedl populární herec a zpěvák Vojta Dyk, kterého doprovodil profesionální brněnský swingový orchestr B-Side Band.

OBRAZEM: Chantal Poullain okouzlila svým hlasem hranické publikum

Hranice /FOTOGALERIE/ – Usměvavá, zábavná a nádherná, plná energie, lásky, pokory a empatií, to je herečka a šansoniérka Chantal Poullain, která v pátek večer vystoupila na letošních Evropských jazzových dnech v Hranicích.

Hranice jsou páté nejlepší město v poskytování informací o životním prostředí

Hranice – I letos naše město uspělo v celostátní srovnávací soutěži Zelená informacím, která hodnotí přehlednost, dostupnost, rozsah a aktualizaci zpráv o životním prostředí na webových stránkách měst.

Co nabídne letos Dětský vánoční jarmark v Hranicích?

Hranice – Již třináctý ročník Dětského vánočního jarmarku pořádá město Hranice společně s Domem dětí a mládeže v pátek 14. prosince ve dvoraně zámku. Celá akce je především výstavou prací dětí ze škol, sociálních i výchovných institucí, které si lidé mohou zakoupit a přispět tím na dobrou věc.

Tragédie u jezu: Mrtvý cyklista byl trenér házenkářů

Hranice – Černý den přerovské házené – tak zní titulek na oficiálních webových stránkách přerovské házené. Vedle malé fotografie stojí velmi stručná zpráva: „Ve večerních hodinách dne 29. června nás nečekaně tragicky opustil náš kamarád a trenér Miroslav Frank. Věnujte mu prosím společně s námi tichou vzpomínku," loučí se se svým kolegou přerovští házenkáři.

Tragédie u jezu: mrtvý cyklista byl trenér házenkářů Přerova

Hranice – Černý den přerovské házené – tak zní titulek na oficiálních webových stránkách přerovské házené. Vedle malé fotografie stojí velmi stručná zpráva: „Ve večerních hodinách dne 29. června nás nečekaně tragicky opustil náš kamarád a trenér Miroslav Frank. Věnujte mu prosím společně s námi tichou vzpomínku," loučí se se svým kolegou přerovští házenkáři.

AKTUALIZOVÁNO

V kotelně lázní na Přerovsku hořely peletky, hasiči evakuovali 38 lidí

Teplice nad Bečvou - Kouř ze sklepa budovy a podezření požáru v kotelně, bez váhání přiměl sestry v sobotu 30. června krátce před desátou hodinou dopoledne evakuovat celkem dvacet osm dětí a dalších deset osob z léčebny v lázních v Teplicích nad Bečvou.

Do Hranic dnes zamíří milovníci silných strojů, na Motorkářskou mši

Hranice – Doslova milionová podívaná nablýskaných strojů bude v sobotu 26. května k vidění na hranickém Masarykově náměstí. V místní kostele Stětí sv. Jana Křtitele se totiž už potřetí koná Motorkářská mše. Tu v Hranicích na zahájení sezony pro celou motorkářskou obec pořádá klub Harley Owners Group.

Otevření lázeňské kolonády opět zpestří jízda veteránů

Teplice nad Bečvou – Bohatý celodenní program dnes čeká  návštěvníky lázní Teplice nad Bečvou, kdy se jak pro lázeňské hosty tak i širokou hranickou veřejnost slavnostně otevře lázeňská kolonáda.

Jazzové dny v Hranicích skončily. H-Band roztančil klub

Hranice /FOTOGALERIE/ – Koktail jazzových rytmů namíchal v pátek 27. dubna návštěvníkům hranického Zámeckého klubu Jan Fečo Quartet a hranická jazzová úderka H–Band. Večerním jam sessionem zde vyvrcholil desátý ročník Evropských jazzových dnů. Ty v Hranicích začaly už minulé pondělí a příznivcům jazzu letos nabídly i tak zvučná jména, jako je Jiří Stivín a Emil Viklický.

Motocykloví a automobiloví dědečci si v Přerově „střihli" jízdu zručnosti

Přerov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Burácení silných motorů, pronikavá vůně benzínu, nablýskané motorky, čtyřkolí krasavci z dob minulých a stovky příznivců historických veteránů, tak to vypadalo v neděli 29. dubna v areálu přerovských Montáží. Tradiční Jarní jízdou zručnosti zde Oldtimer club Helfštýn zahájil svou letošní sezonu. Už dvanáctou.

Konžští tanečníci viděli sníh prvně, připadá jim legrační

Hranice /FOTOGALERIE/ - Celkem osm dní stráví sedmičlenná konžská taneční skupina Balet Alinga Mansaka Etu v Hranicích. Čtyři ženy a tři muži ve věku od jednadvaceti do devětatřiceti let přijeli kvůli sérii benefičních vystoupení, jejichž výtěžek půjde na nákup školních lavic pro děti v Kongu.

Rychlý zásah při požáru v lakovně zachránil miliony

Hranice /FOTOGALERIE/ – K likvidaci požáru barev vyjížděli v sobotu vpodvečer hasičské jednotky do průmyslového areálu v Hranicích v Tovární ulici. Na místo vyrazili krátce po páté hodině večer profesionální a dobrovolní hasiči z Hranic.

Přehradu u Skaličky brázdily dračí lodě

Skalička /FOTOGALERIE/ - Desítky závodníků, zvuky bubnů, které se rozléhaly do celého okolí, stovky fandících diváků a především skvělá přátelská atmosféra, tak to vypadalo poslední prázdninovou sobotu na přehradě u Skaličky na Hranicku. Konal se zde první ročník závodu dračích lodí.

Soutěž o nejlepší slivovici má svého vítěze

Hluzov - Po několikahodinovém klání si pomyslnou zlatou medaili v kategorii koláč odnesla Jana Kubáčová se svým ořechovo-karamelovým řezem a nejlepší pálenkou se stala trnková slivovice Jaromíra Hendrycha.

Rekord: lidé věnovali 5255 dárků pod stromeček

Hranice – Pět tisíc dvě stě padesát pět! Takový je počet dárků, které lidé věnovali do pondělí 21. prosince na akci Dáreček pod stromeček 2009. Město Hranice si tím zajistilo již třetí zápis do České knihy rekordů v počtu dárků pod jedním jediným vánočním stromkem.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT