Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE BOHÁČOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Boj o místa: polovina lidí v životopisu lže

Praha – Šestadvacetiletá Karolína K. z Mostu dlouho nemohla najít práci. Když potom v novinách uviděla inzerát, že hledají sekretářku v místní firmě, ihned se přihlásila. Ovšem s jedním háčkem: napsala, že umí francouzsky jen proto, že si to společnost přála. Místo nakonec získala, po dvou týdnech se ovšem na to, že umí jen pár základních slovíček přišlo, a znovu skončila na úřadu práce. Její příběh přitom není ojedinělý.

Muž napadl volby u soudu, politici nedostali jeho hlas

Praha – Pečlivě prostudoval volební lístky, dal preferenční hlasy svým oblíbencům, a když se po volbách podíval na výsledky, nevěřil svým očím. Zakroužkovaní kandidáti totiž žádné přednostní hlasy, které by je poslaly do Poslanecké sněmovny, nedostali. Volič si proto stěžuje u Nejvyššího správního soudu.

Muž chtěl utlouct psa kladivem

Praha - Otřesný případ týrání zvířete, při kterém běhá mráz po zádech, šetří už druhý den pražští policisté. Třiapadesátiletý muž zVysočan se vpondělí večer pokusil utlouct kladivem belgického ovčáka. Když na místo dorazili strážníci, ležel už polomrtvý pes vtratolišti krve. Pražská veterinární správa řeší ročně přes stovku případů týraní zvířat. Tento ale patří mezi nejotřesnější.

Brutální motorkáři Hells Angels se řítí do Prahy

Praha - Tisícovka jezdců má přespat v kempu Džbán. Už teď si kolem areálu postavila dvojitý plot. Policie je na nohou.

Podvodný inzerát sliboval post na radnici

Praha – Chcete se stát vedoucím odboru životního prostředí na městském úřadě? Pak musíte vstoupit do strany Věci Veřejné. Přesně takový šok čekal na uchazeče, kteří v minulých dnech přišli na pohovor k obsazení postu vedoucího odboru životního prostředí na jednom z pražských městských úřadů.

Praha se dočkala prvních automatů na mléko

Praha - V Praze-Hostivaři od úterka funguje první pražský automat na čerstvé mléko. Zanedlouho by jich mohly být desítky

Nemocnice Na Františku se topí v dluzích

Praha - Zdravotnické zařízení se topí v dluzích. Ročně vykazuje ztrátu 30 milionů korun.

Matky budou moct odkládat nechtěné děti na radnici

Praha – Matky, které se ocitnou v krizi a nebudou se moct o své dítě postarat, mohou od března využít nový babybox. Ten se v otevře 8. března v Praze 2 a bude unikátní v tom, že je na radnici.

Motolská nemocnice zrušila evakuaci, sanity už jezdí

Praha - Motolská nemocnice zahájila krátce po 13. hodině evakuci jedno ze svých oddělení. Podle policie se tam našel kufřík, jehož obsah museli prozkoumat pyrotechnici. Evakuace byla ovšem záhy zrušena.

Letiště Aero Vodochody bude stát tři miliardy

Vodochody - Ltiště ve Vodochodech by se mělo rozšiřovat. Obcím se to ale nelíbí a na únor a březen už některé z nich vyhlásily referenda.

Policie lupiče zatkla bez zranění, šel hned k výslechu

Praha /SLEDUJEME/ – Přepadení Komerční banky na Novodvorské ulici v Praze se lupičovi nezdařilo. Jednu z rukojmích propustil a druhou osvobodila policie.

Divadlu Komedie hrozí krach, zachrání ho jedině grant!

Praha /FOTOGALERIE/ – Jedna z nejprogresiv­nějších profesionálních scén Divadlo Komedie, možná odehrálo své poslední představení. Zachránit by mohl jen grant od magistrátu. Jelikož ale vedení neví, zda ho dostane, nemohlo podepsat žádné smlouvy se zaměstnanci, externími spolupracovníky a zastavilo veškeré plánování provozu. V prosincovém programu se všechny hry objevily s označením „derniéra“. Jak to s divadlem dopadne, by mělo být jasné ve čtvrtek, kdy zasedá pražské zastupitelstvo.

Bertramka je prázdná, vybavení odvezli dělníci

Praha - Dramatická historie vily, ve které dopsal W.A.Mozart operu Don Giovanni, získala další kapitolu.

Dívka dostala infuzi chemikálie s draslíkem a zemřela

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ – Byla to vražda a nebo zásadní omyl personálu, který připravil o život sedmnáctiletou dívku? Takový případ teď šetří pražští kriminalisté.

Od ledna v Praze zdraží nájmy

Praha - V některých částech metropole to bude o maximum, které umožňuje platná vyhláška. Ceny vody, elektřiny, plynu ale naštěstí příští rok nevzrostou.

Ikea expanduje na Pardubicko a zvětšuje obchody

Praha – Jeden z největších developerů zabývajících se stavbami obchodních center Inter Ikea centre group hodlá v Česku do pěti let proinvestovat pět miliard korun.

Agresivní žongléři poslali na strážníky psy

Praha- Rvačkou skončila běžná obchůzka strážníků v centru. Dvojici strážců pořádku totiž napadli agresivní žongléři. Ti dokonce na hlídku poslali své psy. Incident se odehrál o víkendu večer u schodiště z Karlova mostu na Kampu.

Praha chce nový web za 160 milionů

Praha – Webová encyklopedie obsahující interaktivní mapu Prahy, kde budou informace o významných pražských nemovitostech. Takovými magistrátními stránkami by již příští rok mohli surfovat všichni Pražané. Hlavní město totiž vypsalo výběrové řízení na jejich zhotovitele.

V zoo uhynul nejvzácnější krokodýl světa

Praha – Pražská zoo truchlí. V pavilonu Čambal totiž uhynul jeden z nejvzácnějších krokodýlů světa, gaviál indický.

V Praze se otevírá první 'košer' hotel, má i synagogu

Praha - Zakáz mísení masa a mléka, používání vysvěceného košer nádobí či možnost modlitby v synagoze. Takový režim panuje v upraveném čtyřhvězdičkovém hotelu v Žitné ulici.

Praha si připomene revoluci průvodem i frontami

Praha - Z Albertova se vydá průvod po stejné trase jako v roce 1989. Na Národní padne opona.

Lékaři už nepotřebují klávesnice, píší hlasem

Praha – Lékaři ve Všeobecné fakultní nemocnici už nebudou muset diagnózy ťukat do svých počítačů.

Cestovka dluží desetitisíce za neuskutečněný výlet

Praha – Měl to být pobyt v přírodě, jehož část zaplatí sponzoři. Stovky pražských dětí ale na vysněný výlet nakonec nevycestovaly. A co víc, rodiče dosud neviděli ani tisícikorunové zálohy, které cestovní kanceláři poslali.

Chtěly si vymoct školku, tak odhodily svršky

Praha – Když britský režisér Nigel Cole natáčel snímek Holky z kalendáře, v němž se hlavní protagonistky svlékly, aby vydělaly peníze na charitu, určitě netušil, co tím způsobí. Pravda je ale taková, že se jím inspirovaly hned dvě skupiny dívek.

Analýza: Voda z pražských kohoutků je kvalitní

Praha -Vodárna vytáhlav bojis výrobci balených vod další trumf. Podle výzkumu jsou ve vodě stopy léků pod hranicí stanovitelnosti, ani ostatní limity nebyly překročeny.

Sanitky v Praze budou u pacienta do sedmi minut

Praha - Díky novému naváděcímu systému, který ulehčí řidičům orientaci, by mohly sanitky ušetřit až čtyři minuty. Přibudou i nafukovací dětské autosedačky.

Chcete lístky na Cimrmana? Nocujte před divadlem

Praha - Lidé čekají před budovou divadla na pražském Žižkově celou noc a na některé se nakonec stejně nedostane… Je několik minut po půl páté ráno, rtuť teploměru se blíží nule a ve Štítného ulici na Žižkově nocuje na chodníku ve stanech asi dvacítka lidí, dalších sto padesát přišlo před pár desítkami minut. Ne, nepřijel sem papež ani americký prezident Barack Obama. To jen začal prodej lístků do divadla Járy Cimrmana. Ti, kteří chtějí představení vidět, totiž dobře vědí, že přijít třeba v sedm se nevyplácí. A tak se ulice jen kousek od žižkovské radnice jeden den v měsíci promění ve stanové městečko, kde nechybí zahradní grily nebo plynové vařiče, na nichž si fanoušci Cimrmana vaří kávu nebo polévky z pytlíku.

Pracovníci zoo: Fejk se nestaral o zvířata!

Praha - Mluvilo se o něm jako o dokonalém šéfovi, pomohl zvířatům získávat adoptivní rodiče, ztrojnásobil počet návštěvníků a zahrada se během jeho působení umístila mezi nejlepšími na světě.

Když chcete park, dejte nám 6 milionů, vzkázala radnice

Praha - Chcete zachránit stromy před vykácením? Tak si je kupte. Takový vzkaz poslala radnice Prahy 4 lidem, kteří chtěli zabránit zástavbě veřejně přístupné zelené plochy v Akademické vesnici v Krči.

Lidé se bojí o soukromí, jejich fotky kolují na webu

Praha– Na jednu stranu procházka Prahou, při níž si člověk ztepla doma na monitoru počítače prohlédne Pražský hrad, orloj, nebo Karlův most, na tu druhou můra některých Pražanů.

Cizinci plánovali vraždu eskorty a útěk z vězení

Praha - Ve velkém nebezpečí mohla být justižní stráž pražského městského soudu. Dva Uzbeci, kteří jsou obžalovaní z loňské vraždy ve Vodičkově ulici v Praze, totiž plánovali jejich smrt.

O vilu Miladu, kde žili squatteři, nemá nikdo zájem

Praha - O dalším osudu budovy by mělo rozhodnout ministerstvo školství.

Na Staroměstském náměstí voněly speciality

Praha - Medovina s chili, strapačky, kachna nebo kapr, to všechno bylo v sobotu k ochutnání na Staroměstském náměstí. Konala se tady totiž oslava mezinárodního dne kuchařů.

Žena našla novorozeně v zakrvácené tašce

Praha /ROZHOVOR/ - Byla to snad Boží vůle, říká zachánkyně malé holčičky z křoví na pražském Karlově náměstí.

Auta v Praze se zbrzdí, kvůli hluku

Praha – Pražští řidiči budou muset už brzy sundat nohu z plynu. V metropoli se totiž chystá malá revoluce v dopravě. Zatímco teď mohou Pražané v řadě ulic jezdit osmdesátkou nebo sedmdesátkou, už brzy jim značky povolí daleko méně.

Cestující na letiště chtějí vozit 4 firmy, uspějí 2

Ruzyň - Třicet procent všech cestujících využívá pro dopravu na letiště taxíky. Kdo ale bude cestující v následujících letech, službu provozovat, se ještě neví.

Škeblím hrozilo uhynutí kvůli snížení hladiny Vltavy

Praha - Ochránci přírody celý den zachraňují, co se dá. Množství živočichů ukazuje, že se Vltava v metropoli stává čím dál čistější.

Prahu ovládnou agresivní fanoušci z Polska

Praha - Praha bude v sobotu opět připomínat policejní manévry. Na fotbalový zápas mezi Českou republikou a Polskem se totiž chystají přijet stovky fanoušků neblaze proslulých svou agresivitou.

Pojišťovna: Nemocnice v Brandýse má problémy

Brandýs nad Labem - Nemocnice v Brandýse nad Labem, kam jezdí rodit desítky pražských maminek, bude zřejmě muset omezit péči. Kontrola Všeobecné zdravotní pojišťovny totiž v zařízení shledala závažná pochybení.

Václavák: z postrachu brzy chloubou

Praha - Jeho pověst kazí hlavně kriminalita. Vytlačit ji má vedle strážníků nové architektonické pojetí.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka čelí trestnímu oznámení

Praha – Nenechal vystoupit občana na jednání zastupitelstva, tak teď čelí trestnímu oznámení. Do takové situace se dostal starosta Prahy 13 a zároveň první místopředseda ODS David Vodrážka.

Nemocnice v Krči zachrání více nedonošených dětí

Praha - Novorozenecké oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči, kde se lékaři starali také o mediálně známého Vendelína Čtvrtka nalezeného v kontejneru, nyní bude moci zachránit více předčasně narozených miminek než doposud.

Kotva finišuje s přestavbou, otevřela dvě nová patra

Praha 1 - Obchodní dům Kotva, jenž byl před čtvrtstoletím největším nákupním centrem v socialistickém Československu, radikálně mění podobu.

Ráj podnikatelů je pražská Uhříněves

Praha – Nejlépe se nepodniká v centru Prahy, ale na jejím okraji. Okrajové lokality totiž nabízejí nejen dobrou podporu veřejné správy, ale také nárůst počtu obyvatel a nízké ceny stavebních pozemků.

Veletrh láká na Rubikovu 'kouli' a další hlavolamy

Praha/FOTOGALERIE/- Deskové hry, karty, ale i netradiční hlavolamy. To všechno bude od čtvrtka do neděle k vidění v Novoměstské radnici na Karlově náměstí. Začíná tu totiž patnáctý ročník výstavy Hry a hlavolamy, kde se představí více než stovka her.

Škola byla pro děti malá, učí se i v "kontejnerech"

Praha - Rafinovaným způsobem vyřešili problém s nedostatkem kapacity v základní škole v Mukařově. Zdejší děti, které už by stará budova nepobrala, se tu totiž od prvního září učí v „kontejnerech“.

Na jízdu sanitek dohlédnou černé skříňky

Praha – Dokáže nahrát dvanáct hodin záznamu, objasní dopravní nehodu či napadení záchranáře, a přitom váží jen několik desítek gramů.

Hotely v Praze se mění zase zpátky na byty

Praha - Majitele, kteří chtějí krachující hotely přestavět, čeká nelehký úkol – parkovací místo pro každý byt. To však mnohde zařídit nelze

Rekord: tři pražská referenda za víkend

Praha - Pražané budou o budoucnosti rozhodovat ve Velké Chuchli, v Klánovicích i Ďáblicích. V dějinách nemá taková akce obdoby.

Hoch s amputovanými prsty na eskalátorech řádil

Praha – Dopravní podnik už má záběry z bezpečnostních kamer, které mohou objasnit nehodu na eskalátory, při níž přišel sedmiletý chlapec o tři prsty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT