Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE KOTRBOVÁ

Lucie Kotrbová / Písecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Heřmaň vybuduje naučnou stezku se sportovními prvky

Naučnou stezku se sportovními prvky vybudují v Heřmani na Písecku, získali na ni stoprocentní dotaci. Rozpočet na stezku je 1,4 milionu korun. 

Miloň Terč předá filmové školy v Písku dceři Vladaně

Majitel filmových škol v Písku Miloň Terč požádal zastupitele o zrušení předkupního práva, které bylo součástí smlouvy, když v roce 2002 kupoval od města budovy, kde dnes školy sídlí.

V Etiopii slaví Vánoce až 7. ledna. A dárky si o svátcích lidé nedávají

Písek – Menberu Abera (50) pochází z Etiopie, ale posledních třicet let žije v Čechách. „Už jsem tady víc doma než v Etiopii, ale samozřejmě doma je doma," zmínil.

Petici proti skútrům stále podepisují další lidé

Orlík nad Vltavou – Na nedělní tragickou nehodu na hladině orlické přehrady, při které při nájezdu skútru do pramice vyhasl život osmnáctileté dívky, reagovala Státní plavební správa rychlým vyhlášením opatření obecné povahy.

Jaromír Jágr překvapil děti na letním táboře

Štědronín – Jan Staněk je na dětském letním táboře ve Štědroníně u Orlíku na Písecku doslova jako doma. Před 13 lety ho pro něho, když onemocněl cukrovkou, vymyslela jeho maminka Zdeňka. Teď sem jezdí jako instruktor.

Obří sochy z písku slaví desáté výročí

Obří pískové sochy, které neodmyslitelně patří 
k Cipískovišti, slaví letos kulaté výročí. Na nábřeží řeky Otavy vyrostou už podesáté.

Vánoce ve světě: V Argentině chodí Papa Noel

Vánoční stromek, kapr s bramborovým salátem a Ježíšek. To jsou Vánoce, na které jsme zvyklí v Čechách. Jak ale tyto svátky slaví v Austrálii, Americe, Argentině nebo Indii?

AKTUALIZOVÁNO

Odporný čin: ukradli koně a zabili ho pro maso

Štětice u Ražic – Odporný čin se stal v noci z pondělí na úterý ve Štěticích. Neznámí pachatelé tady z ohrady ukradli mladého zdravého koně, kterého asi o půl kilometru dál zabili. Pravděpodobně pro maso.

Mirovické trápí pejskaři, kteří po svých zvířatech neuklízí

Volně pobíhající psi, vandalové, rostoucí kriminalita a nedostatek peněz na zřízení městské policie. To jsou témata, která se mezi Mirovickými točí stále dokola. A nebylo tomu jinak ani na úterním zasedání zastupitelů města.

Pes potřebuje hlavně stín a dostatek vody

Horké počasí posledních dnů nepůsobí pouze na lidi, ale také na zvířata. Těm mohou tropické teploty způsobit velké problémy, pokud jim majitelé nezajistí potřebné podmínky.

Na škole v přírodě zvraceli děti i dospělí, uvažovalo se o polní nemocnici

Varvažov - Zdravotníci ošetřili padesát dětí na škole 
v přírodě u Varvažova, 14 skončilo kvůli zažívacím potížím v nemocnicích v Písku, Táboře a Českých Budějovicích.

Student z Písku rozsvítil část vesnice v Ghaně

Absolvoval písecké gymnázium a nyní studuje Fakultu regionálního rozvoje a mezinárodních studií na Mendelově univerzitě v Brně. Třiadvacetiletý Vojtěch Halaška z Písku se v rámci odborné stáže podíval na měsíc do Ghany, kde rozsvítil neelektrifikovanou vesnici. „Byl to super zážitek a skvělá zkušenost," říká k pobytu v Africe.

Rybník Lahodka potřebuje odbahnit. Chybí ale peníze

Mirotice, Strážovice – Rybník Lahodka ve Strážovicích potřebuje odbahnit, o tom není sporu. Miroticím, pod které osada spadá, na to ale stále nezbývají peníze.

Obchvat stále visí na případné dostavbě Temelína

Písecko – Různé emoce už několik let budí plánovaná stavba obchvatu, který plánuje ČEZ v souvislosti s dostavbou elektrárny Temelín.

Tálínští chtějí vyřešit problém s vodou

Tálín – Obec trápí problémy s vodou, přesněji tlak vody ve vodovodu.

Jaro začalo teplotami nad dvacet stupňů

Písecko - O čtrnáct dní dříve než v předcházejících letech se potýkají s náporem zahrádkářů v zahradnictvích a prodejnách. „Nyní už doprodáváme macešky, primule a ovocné stromky. Zájem se teď soustředí na venkovní keře a řízky muškátů, potom přijdou na řadu balkonové květiny," zhodnotil ve čtvrtek situaci Jiří Hromádka ze zahradnictví Čapek a HNN v Písku.

Krmivo lidé vybírají podle toho, co mají za psa

Písecko – Pořídit si domácího mazlíčka s sebou nepřináší pouze radosti, ale také povinnosti. A často také nemalé finanční výdaje.

Po třiceti letech se opět setkal se svými dcerami

Písek – Polovinu života strávil s vědomím, že někde na Slovensku žijí jeho děti, se kterými téměř není v kontaktu. Po třiceti letech se ale dnes čtyřiašedesátiletý Jiří Semenský ze Strakonic rozhodl je najít. A povedlo se. „Život se mi otočil o sto procent. Teprve teď je všechno, jak má být," říká Jiří Semenský.

Krokodýlí zoo v Protivíně čeká oprava

Protivín – Krokodýl orinocký z Venezuely je jediný, který chybí Krokodýlí zoo v Protivíně k úplné sbírce třiadvaceti uznávaných druhů těchto zvířat. Letos by ho však měla získat.

Rybáře trápí sucho. Jarní výlovy začínají dřív

Písecko – Jarní výlovy letos začínají dřív než obvykle. Může za to především nedostatek vody v rybnících a kormoráni, pro které je vodní hladina bez ledu ideální pro lov potravy.

Josef Veselý: Zájem o řemeslo by měl být

Písek – Zájem o řemeslo se začíná pomalu vracet. Bylo období, kdy dávali žáci přednost střední škole před učilištěm, a to i v případech, kdy tomu jejich prospěch neodpovídal.

Špejchar poslouží nově sportu i výstavám

Ražice – Víceúčelový sál, výstavní prostory, knihovna a možná i mateřské centrum či klubovna pro mládež. To všechno by mohli Ražičtí v budoucnu najít v objektu bývalé sýpky, takzvaném špejcharu. Ten se obec rozhodla zrekonstruovat.

Putim chce letos vyčistit náhon řeky a opravit silnici

Putim – Vyčištění náhonu řeky Blanice či oprava silnice za nádražím. To by se mělo letos udělat v Putimi v rámci prací napravujících škody po povodni.

Paseky rozhádala výstavba multifunkčního dětského hřiště

Paseky – Sto dvacet jedna hlasů pro a třicet tři hlasů proti. Takový je výsledek referenda, které dělali v Pasekách ohledně stavby a umístění multifunkčního hřiště na návsi.

Bude mít Protivín bazén dřív než Písek?

Protivín – Je to možné. Zatímco v Písku se už roky řeší, kde bazén bude a jak bude vypadat, Protivínští mají jasnou vizi. Chtějí vybudovat venkovní koupaliště ve sportovním areálu, kde loni otevřeli nové kurty a letos postaví budovu zázemí.

Přechod by se měl do Krsic vrátit, ale na novém místě

Čimelice - Přechod pro chodce, který od loňského roku v Krsicích není, by se tam mohl opět vrátit – jen zhruba o padesát šedesát metrů dál. „Po tom, co nám tam přechod zrušili, jsme zadali zpracování projektu na vybudování nového přechodu, který by odpovídal normám," konstatoval Vladimír Pánek, starosta Čimelic, pod které Krsice náleží.

Krsičtí zastupitelé dali sádkám stopku

Čimelice, Krsice – Zastupitelé neměli lehké rozhodování. Na jedné straně investor, který chce v Krsicích vybudovat sádky, na druhé straně Krsičtí, kteří se bojí četné dopravy těžkých aut.

Purkyňova ulice v Protivíně bude letos kompletně nová

Protivín – Jednou z největších investičních akcí, kterou pro letošek Protivín plánuje, je rekonstrukce Purkyňovy ulice.

Sokolovna v Protivíně by potřebovala 62 milionů. Půjde to levněji?

Protivín – Na jedné straně absence společenského sálu, na straně druhé miliony, které by spolkla rekonstrukce a následný provoz. O protivínské sokolovně se mluví už dlouhá léta, nicméně její osud je stále neznámý.

Na jaře v Mirovicích začnou s opravou jižní strany náměstí

Mirovice – V současné době má rekonstrukce Masarykova náměstí pauzu, ale hned na jaře se tady začne znovu naplno pracovat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT