Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ FABIÁN

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Drsné moravské derby: Fanoušci Komety řádili ve Zlíně, kradli a prali se

Zlín - Drsnou pozápasovou dohru mělo nedělní hokejové utkání mezi PSG Zlín a Kometou Brno. Poranění pořadatelé, policista i domácí fandové. Krádež, loupež a vandalismus. To je stručný výsledek frustrace některých příznivců Komety Brno po prohraném zápase ve Zlíně. Ti ostatně neřádili jen po hokeji v ulicích Zlína, ale problémy s nimi byly už při samotném utkání.

Poznejte Malou Fatru, region velkých zážitků

Tento způsob zimy zdá se mi poněkud nešťastným," řekl by klasik při pohledu z okna. Vánoce budou patrně opět na blátě, a milovníci zimních sportů tak musí vyrazit vysoko do hor či při plánování zimní dovolené zvažovat i lokality, které dokážou v zimě velmi dobře zabavit i bez romantické sněhové pokrývky.

Majitel slušovické společnosti SWS: Inspirovali mě Tomáš Baťa i František Čuba

Slušovice /ROZHOVOR/ - Evžen Varadinek je majitelem společnosti SWS, jedné z nástupnických firem po rozpadlém JZD Agrokombinát Slušovice. Jde o jednu z top 100 českých firem, která i přes léta krize stále dosahovala hospodářského růstu. Možná jste o SWS ještě neslyšeli, ale s výrobky, které dováží a distribuuje, se potkal téměř každý. Za všechny jmenujme například první digitální fotoaparáty na českém trhu, Olympus.

O Baťův kanál je veliký zájem. Otevírá na 1. máje

„Když k nám přijela teta z Plzně i s dětmi, přemýšleli jsme, jak jim návštěvu u nás v kraji co nejvíce zatraktivnit. Byli jsme ve Zlíně, v Kroměříži i v zoologické zahradě. Největší nadšení však u tety způsobila plavba po Moravě a Baťově kanálu. Má ráda technické památky a letos už chce přijet na dovolenou i s přáteli," prozradila Martina Zajíčková z Otrokovic, jaká zajímavost je Baťův kanál pro přespolní.

„Hobluj!" povzbuzovali rockoví fandové filharmonii

Zlín – Slavné rockové pecky v podání Filharmonie Bohuslava Martinů byly lákadlo. Kongresové centrum kapacitně
 nes­tačilo, a tak se koncert přestěhoval do sportovní haly.  

Napajedelské jarní slavnosti měly letní kulisu. Podívejte se

Na­pajedla – „Jéé ten je krásný." Tak takové zvolání bylo v sobotu slyšet v Napajedlech asi nejčastěji. Konaly se tu totiž Jarní napajedelské slavnosti u příležitosti oslav svatého Jiří, patrona města a program byl opravdu bohatý. Ty nejmenší nadchla především prohlídka hřebčína, kde mohly děti na konících doslova oči nechat.

Zlín zvažuje sjednocení pravidel pro baťovské domky

Úředníci v uličkách baťovské zástavby ve zlínské části Zálešná vyděsili některé místní obyvatele. Zejména ty, kteří mají černé svědomí ohledně úpravy svého bydlení. Valná většina baťovských domků je totiž součástí městské památkové zóny a pro jejich vzhled, úpravu a rekonstrukce platí přísná pravidla. V případě úředníků v ulicích se však nejednalo o kontrolu jako spíše o sbírání informací.

AKTUALIZOVÁNO

Babiš byl ve Vrběticích ohromen situací a přislíbil peníze

Vrbětice - Jednou vidět je lépe než stokrát slyšet. Toto přísloví se jednou opět potvrdilo. Konkrétně ve Vlachovicích – Vrběticích. V minulých dnech probíhal spor mezi Ministerstvem financí a Ministerstvem vnitra ohledně úhrady nákladů za přesčasy policistů a dalších složek integrovaného záchranného systému. Jak se zdá, spor je vyřešen. Přímo na místě totiž Andrej Babiš přislíbil poskytnou 48 milionů korun. Vláda o tom bude jednat v pondělí.

Prvorodičky „stárnou", jejich průměrný věk atakuje třicítku

„Výšku jsem dostudovala ve dvaceti šesti letech a než jsem sehnala dobrou práci, získala praxi a trochu jistoty, je mi třicet pryč. Ani já ani přítel se na rodinu moc necítíme, teprve jsme získali bydlení, ale bojím se, aby to za pár let ještě šlo," popsala aktuální úvahy o založení rodiny Anna Vaňkovská.

AKTUALIZOVÁNO

Dnes z Vrbětických skladů odjel první kamion s materiálem

Vlachovice-Vrbětice – Druhého února v sedmnáct hodin a devět minut opustil areál muničního skladu ve Vrběticích první nákladní vůz s vojenským materiálem. Civilní kamion v doprovodu policejních vozidel však nejel do náhradního skladu v Květné na Pardubicku, ale odvážel munici přímo zákazníkovi. Všemu předtím předcházela pečlivá kontrola policistů.

Turistické vizitky: to je novodobý fenomén

"Moc rádi chodíme na výlety a samozřejmě si rádi pořizujeme něco na památku. Buď turistickou známku, magnetku na lednici, nebo třeba turistickou vizitku. Loni jsem náhodou objevila projekt turistických vizitek a jsem z toho nadšená. Vizitek jsou tisíce, má ji každý zajímavější objekt. Myslím, že není ani možné je poctivě sesbírat všechny."

Film o Zikmundovi vidělo v kinech přes 
35 tisíc lidí. Vyšlo i DVD plné bonusů

Zlín – Dokumentární film Století Miroslava Zikmunda, nejúspěšnější český dokument roku 2014, je i na DVD. Sám Miroslav Zikmund na zářijové premiéře filmu prohlásil: „Kdybych měl říct, kolik se toho do filmu nevešlo, bylo by toho tak dvě stě procent. Vměstnat osudy dvou lidí do 88 minut je nadlidský výkon." I to je jeden z důvodů, proč obsahuje DVD řadu bonusů a dosud neuveřejněných záběrů.

Ostraha se zpřísní. K "muničáku" bude povoláno dalších 350 vojáků

Slavičín – Povolání dalších 350 příslušníků armády ČR, lepší a rychlejší informovanost starostů a tedy i občanů, odvolání ředitele slavičínského Vojenského výzkumného ústavu a ukončení evakuace pro obec Vlachovice a její části Vrbětice pro dnešní den od 17:30. To byly jedny z mnoha závěrů, které dnes přijala bezpečnostní rada státu. Ta dnes zasedala právě ve Slavičíně a členové vlády se tu setkali také se starosty okolních obcí.

Rušné ráno ve Vlachovicích. Evakuace se dotkla celé obce

Vlachovice – Evakuováno. V tuto dobu, tedy v devět hodin v sobotu ráno, už by měla být zhruba tisícovka obyvatel Vlachovic a části Vrbětice u svých příbuzných v okolních obcích či v ubytovacích kapacitách, které zajistil stát a Zlínský kraj. Ačkoli bylo už před sedmou ráno ve Vlachovicích přistaveno několik civilních i hasičských autobusů respektive dodávek, většina lidí se evakuovala po vlastní ose.

AKTUALIZOVÁNO

Ráno bylo evakuováno dalších tisíc lidí, pyrotechnici našli budovu s granáty

Vlachovice (Zlínsko) – Evakuováno. V tuto dobu už by měla být zhruba tisícovka obyvatel Vlachovic a části Vrbětice u svých příbuzných v okolních obcích či v ubytovacích kapacitách, které zajistil stát a Zlínský kraj. Ačkoli bylo už před sedmou ráno ve Vlachovicích přistaveno několik civilních i hasičských autobusů respektive dodávek, většina lidí se evakuovala po vlastní ose. Svědčil o tom i dlouhý špalír aut, který se po sedmé hodině vydal z Vlachovic ve směru na Vlachovu Lhotu. Všechny příjezdové trasy do obce obsadili policisté. Ti byli mimořádně povoláni z celého kraje. Někteří z nich se o službě dozvěděli v noci. Například u vjezdu od Vlachovy Lhoty patrolovali členové dopravního inspektorátu z Kroměříže. Do Vlachovic tak museli vyrazit už ve 4 ráno. Jejich úkolem bylo dohlížet, aby lidé obec pouze opouštěli a nikdo do ní již nevjížděl.

SLEDUJEME ON-LINE

Výbuch ve Vrběticích způsobil sklad vzdálený 150 metrů od původního epicentra

Vrbětice – Podle informací Valašského deníku, které poskytla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková, došlo ve Vrběticích k neřízenému výbuch v dalším z muničních skladů.

Dobrovolníci zachraňují tajemnou ruinu v lesích u Vizovic

Nad Vizovicemi stojí v kopcích a lesích ukrytý tajemný „hrad". Ačkoli se jedná o bývalé hospodářské stavení či lépe řečeno hospodářský dvůr z počátku 18. století, místní mu neřeknou jinak než Janův hrad.

Začíná festival pro cestovatele a dobrodruhy. Letos nabídne 95 snímků

Dobrodruzi, cestovatelé i výletníci, pozor. Pokud už nemáte o víkendu nějaký cestovatelský plán, přijďte se nechat inspirovat. Právě totiž začíná další ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

AKTUALIZOVÁNO

Primátorem Zlína byl opět zvolen Miroslav Adámek. Město má i novou radu

Zlín – Primátorem města Zlína se stal pro volební období 2014 – 2018 Miroslav Adámek z hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Na dnešním ustavujícím zasedání pro něj hlasovalo 30 přítomných zastupitelů z celkového počtu 40.

Do Vrbětic na Zlínsku povolali obrněná vozidla hasičů a policie

Vrbětice – V noci ze soboty na neděli se z areálu muničního skladu ve Vrběticích už žádné výbuchy neozvaly. Od doby vzniku požáru to bylo poprvé. Stejně jako včera tak i dnes přímo do terénu vyrazí pyrotechnici.

Na místě výbuchu na Zlínsku jsou pyrotechnici se speciální technikou

Vlachovice – Vrbětice – /ROZHOVOR/ Další výbuch se v pátek noci ozval z muničního skladu ve Vrběticích. Dnes bude na místě opět pracovat specializovaný tým pyrotechniků. Obhlídku místa patrně převezmou po vrtulnících drony. Odpoledne na místo také dorazí speciální tank hasičů a obrněný transportér policie.

Tohle načasování je hnus, tvrdí primátor Zlína o razii protikorupčního komanda

Zlín, Olomouc – Primátor Zlína Miroslav Adámek je názoru, že úterní zásah policie na zlínském magistrátu má ovlivnit nadcházející komunální volby. Totéž si myslí vedení olomoucké radnice o zásahu v budově Krajského úřadu Olomouckého kraje, ale také na úřadech v Olomouci, Přerově i ve Zlíně. Dozorující olomoucký vrchní státní zástupce Petr Šereda však jakoukoliv souvislost zásahu s volbami odmítá.

AKTUALIZOVÁNO

Vesnicí roku 2014 je obec Kateřinice na Vsetínsku

Luhačovice – Vesnicí roku 2014 se staly Kateřinice na Vsetínsku. Výsledek vyhlásil dnes odpoledne ministr zemědělství Martin Jurečka, který také starostovi Kateřinic Vojtěchu Zubíčkovi předal cenu. 

Na cestu kolem světa s rybičkou

„S rybičkou až na konec světa." I tak zní podtitul výpravy, která včera projela Zlínem. Ladislav Bezděk a Kateřina Dvořáková z Krásné Lípy na Šluknovsku chtějí během dvou let objet svět. „Jsem zvědavý, jestli by to dnešní auta plná elektroniky taky zvládla," položil už před časem řečnickou otázku Miroslav Zikmund. Teď se to může dozvědět.

Tajná jednička 
za ANO: jednatel hokejového klubu

Zlín – Komunální volby ve Zlíně přinesou i pikantní „hokejový" souboj. Jedním ze soupeřů současného primátora Miroslava Adámka (STAN), jinak prezidenta hokejového klubu PSG Zlín, bude i Patrik Kamas, který je v hokejovém klubu jednatelem. Jako svého lídra jej pro komunální volby představilo zlínské hnutí ANO.

EXKLUZIVNĚ

Alexej Kotěnočkin: Ve starých dílech ať je Vlk s cigaretou

Zlín /ROZHOVOR/ – Animovaný seriál Jen počkej! Kdo by ho neznal. Vjačeslav Kotěnočkin, který se postaral o režii původních dílů, má následovníka. Autorem nových dílů není nikdo jiný než jeho syn, ruský režisér, scenárista a animátor Alexej Kotěnočkin, toho času hostem 54. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Alexej Kotěnočkin je rovněž autorem scénáře nové lední revue Jen počkej, zajíci!, ve které bude účinkovat také krasobruslař Tomáš Verner. Nová lední show zahájí své turné v září.

VIDEO: Festivaloví hosté se procházeli po červeném koberci

Zlín - „Jsem tady čistě jen jako doprovod svých dětí. Toto je tady moje jediná povinnost," prozradila herečka Aňa Geislerová při pobytu na červeném koberci, oblíbené části filmového festivalu. Na setkání festivalových hostů s návštěvníky se přítomní těšili.

Na pokutách jsme při festivalu Masters of Rock vybrali 180 tisíc

Vizovice – /ROZHOVOR/ Roman Persun letos končí na vizovické radnici své první volební období. Sám sebe označuje za apolitického člověka. „Na této úrovni by se měli lidé rozhodovat podle toho, co je nejlepší pro město a obec a ne zohledňovat nějaké politické body," říká.

Markrabě Jan Jindřich pustil do svého hradu v Malenovicích turisty

Zlín – „My, Jan Jindřich markrabě moravský, vítáme zde na našem hradě malenovickém všechny přiševší. Paní i pány, pacholata i kmety, panny a jinochy," takto přivítal zakladatel hradu Malenovice první letošní návštěvníky.

Natřískaný sál Master of Rock Café si užil show skupiny Kryštof

Zlín /VIDEO/ - „Řekněte kamarádům, že příště najdeme ve Zlíně větší prostory. My jsme opravdu netušili, že nás vyprodáte za dvacet minut," usmíval se v natřískaném Master of Rock Café ve Zlíně Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT