Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUKÁŠ VANÍČEK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rekordní hvězda váží 50 kilo, na rozhlednu ji vytáhli ručně

Největší vánoční hvězda v Česku svítí na rozhledně Terezka v Pasekách u Proseče. Slavnostně ji tu rozsvítili a nový český rekord komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý den potvrdil v neděli odpoledne.

Hledač kovů objevil desítky granátů a min. Místo střeží pyrotechnici

/VIDEO/ V lesích mezi Bítovany a Smrčkem nalezl amatérský hledač kovů dělostřelecké miny a náboje z druhé světové války. Nález ohlásil na linku 158 a policisté celou oblast uzavřeli. Po celý den pak pyrotechnici odkrývali nové a nové kusy výbušnin a v této činnosti pokračují i v pátek.

Žena chtěla skočit, zachránili ji dělníci

Žena středních let se ve Skutči v sobotu pokusila vyskočit z okna ve výšce asi pěti metrů nad zemí. Jak uvedl mluvčí záchranky Aleš Malý, její matce se podařilo dceru na pár okamžiků zachytit. Definitivní záchrana přišla z nečekané strany.

Na Chrudimsku zemřel mladý řidič, s autem narazil do dvou stromů

Na silnici mezi Srním a Hlinskem vyhasl v neděli krátce před pátou ráno život čtyřiadvacetiletého řidiče osobního vozu Peugeot 307.

Všude samý Říman nebo Kelt - festival Lughnasad přilákal tisíce lidí

Bójové z Nasavrk u Chrudimi poprvé oslavili Lughnasad v keltském archeoskanzenu. Bohatý program přilákal během dvou dní tisíce návštěvníků.

Na hladině Chrudimky plavalo tělo utonulého muže

Tělo utonulého muže vylovili policisté v pondělí po deváté ráno z ramena řeky Chrudimky v ulici U Valchy za Letním stadionem Emila Zátopka v Chrudimi.

VIDEO: Hřebeček Lojzík vyrazil na první procházku

Nádvořím slatiňanského hřebčínu včera odpoledne poprvé zaklapala kopýtka malého hříběte. To na procházku vyrazil první koník narozený v Národním hřebčínu Kladruby nad Labem v letošním roce.

Zásoby vína ze zámeckých sklepů nevypili Rudoarmějci

Slatiňany – Kastelánovi slatiňanského zámku Jaroslavu Buštovi se podařilo zbavit vojáky Rudé armády podezření, že vypili zámecké zásoby vína a dalších likérů. Osud 446 lahví byl mnohem prozaičtější.

Podezřelý měl nabízet marihuanu dvěma dětem

Chrudim - Chrudimští kriminalisté zahájil ve středu trestní stíhání čtyřiadvacetiletého muže, který je podezřelý ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Koťata uvězněná v pytli čekala na smrt pod koly aut

Rosice u Chrasti – Obraz lidské krutosti mohli lidé vidět během soboty na silnici v Rosicích u Chrasti. Na krajnici tu kdosi odhodil zavázaný pytel, v němž byla uvězněná dvě koťata.

Nahý syn prosil 
u sousedů o pomoc, agresor vzal autem do zaječích

Heřmanův Městec - V neděli o půl čtvrté ráno přijeli heřmanoměstečtí strážníci do ulice U Bažantnice, kde v jednom z tamních domů měl muž fyzicky napadnout svoji manželku a syna.

Nahý syn prosil 
u sousedů o pomoc, agresor vzal autem do zaječích

Heřmanův Městec - V neděli o půl čtvrté ráno přijeli heřmanoměstečtí strážníci do ulice U Bažantnice, kde v jednom z tamních domů měl muž fyzicky napadnout svoji manželku a syna.

Větroň spadl do lesa, pilot je těžce zraněn

Zbyslavec - Ve středu krátce po čtvrté odpoledne spadl do lesa u Zbyslavce větroň. Pilot utrpěl těžká zranění, se kterými byl vrtulníkem Letecké záchranné služby transportován do nemocnice.

Během vinobraní v Chrudimi se okoštuje na 200 vzorků vín

Chrudim - Během středy dojde i na otevírání lahve pomocí šavle.

Lesní turistika je na vzestupu. Pomáhá jí budování zajímavých cílů

I když se počet návštěvníků lesa zvyšuje, jejich chování se nezhoršuje. Nejhorší ze všeho jsou však motorkáři, po nich zůstává spoušť

Císař Karel IV. po 700 letech opět přijel do Chrudimi

Chrudim - Chrudimští na počest panovníka uspořádali velkou hostinu pro potěchu ducha i těla.

Cestoval: Na otázku „Kde se mi líbilo nejvíc,“ neodpovídám

Cestoval Štěpán Klempíř zažil během cesty po Mongolsku vskutku perné chvilky. I návrat do civilizace nebyl zrovna jednoduchý.

Hlinecká radnice finišuje přípravy rozpočtu a plánuje budovat parcely

Hlinsko - Až do poloviny února bude v Hlinsku platit rozpočtové provizorium, jak jej odsouhlasili zastupitelé na prosincovém jednání. Koncem tohoto měsíce zasednou nad finální podobou rozpočtu nejprve radní, na začátku února se uskuteční seminář zastupitelů a rozpočet města pro rok 2016 v jeho konečné podobě se bude schvalovat na zasedání zastupitelstva, které je plánované na 15. února.

Jak vypadá Ježíšek? Děti kreslí Santu, ale i stigmata

Chrudim - V dětských představách se objevují také ježci. Faráře Jiřího Heblta jsme požádali, aby shrnul historii zpodobňování tváře Ježíš Krista.

Polovina vyšetřených dětí neměla zdravé nohy

Jedna z učeben Základní školy Dr. Jana Malíka v Chrudimi se změnila na ortopedickou ordinaci. Odborníci z Hamzovy léčebny pro děti a dospělé v Luži zde již týden vyšetřují chodidla žáků. Děje se tak v rámci pilotního projektu léčebny nazvaného Zdravá dětská noha, jehož cílem je předcházet onemocněním pohybového aparátu dítěte.

Pouť vydala dvanáct tun odpadků

Chrudim - S nepořádkem během chrudimské pouti bojovali zaměstnanci a brigádníci Technických služeb Chrudim už od soboty, kdy průběžně vysýpali kontejnery i koše a ručně sbírali odpadky.

Kdo se nebojí výšek, může obdivovat krásu krajiny

Ze sedla kola či koňského hřbetu? Kdepak: krajinu východních Čech si můžete možná nejlépe vychutnat z nadhledu. Na které rozhledny se vydat, kam z nich můžete dohlédnout? Nebo je libo vyhlídkový let balónem či letadlem? Východočeské Deníky vám v pravidelném letním seriálu poradí, kde se podívat na náš kraj z ptačí perspektivy.

Filharmonie a big band zahrají nejznámější melodie z bondovek

Chrudim - Milovníky hudby i filmů čeká příští týden v Chrudimi neobvyklý zážitek. Ve středu 27. května od půl osmé vystoupí ve velkém sále chrudimského Muzea Komorní filharmonie Pardubice spolu s big bandem KYX Orchestra a pozvanými hosty, aby posluchačům zahráli a zazpívali dvanáct nejpopulárnějších melodií z filmové série o Jamesi Bondovi.

Pevné svaly na léto zařídí hned tři nové venkovní posilovny

Chrudimsko - Venkovní tělocvičny bují v městech na Chrudimsku jako houby po dešti. Není to tak dávno, co byla otevřena posilovna v Chrudimi a letos se sportuchtiví nadšení mohou těšit na nově otevřené areály v Proseči, Skutči a také v Chrasti.

V Hlinsku se brzy začne stavět. Město připravuje nové parcely

V Hlinsku začnou postupně přibývat nové domy. Vedení místní radnice postupně připravuje několik finančně i stavebně náročných kroků, které si vyžádá příprava parcel pro jednatřicet rodinných domů v lokalitě sousedící s Holandskou ulicí na Drachtinách.

Zloděj navrtal dveře, ale musel uprchnout

Chrudim - Chrudimští policisté pátrají po zloději, který se pokusil vykrást jeden z rodinných domků v Chrudimi. K celé události došlo ve čtvrtek kolem třetí hodiny ráno.

Neznámý sprejer poničil kamenné sloupy

Chrudim - Policisté ve čtvrtek začali pátrat po neznámém vandalovi, který posprejoval kamenné sloupy u jedné z restaurací na Resselově náměstí.

Křižovatka v Čáslavské je past na řidiče, značky nic nevyřeší

Chrudim - V úterý ráno došlo na křižovatce ulic Čáslavská a Průmyslová k dopravní nehodě. Dvaadvacetiletý řidič modré Felicie vyjížděl z Průmyslové ulice a srazil motocyklistu, který jel do kopce po hlavní silnici.

Opilý a ještě bez řidičáku sedl za volant

Chrudim - Řidiči pod vlivem alkoholu nejsou na našich silnicích žádnou výjimkou. Avšak opilý řidič za volantem, který není držitelem řidičského oprávnění, to nebývá častým jevem. Jedním takovým případem se zabývali chrudimští policisté v sobotu před půl čtvrtou ráno.

Dřezovcům nebude tolik vadit sůl

Chrudim - Chrudimí opět duní těžké stroje. Díky projektu Integrovaného plánu rozvoje města prochází lokalita pod nádražím rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž výsledkem nebude jen chladný beton a dlažba, ale také svěží nová zeleň.

„Šmejd" okradl ženu o téměř 30 tisíc korun

Nasavrcko - V malé vesničce u Nasavrk zazvonil začátkem týdne u jednoho z domků podvodník.

Hrad Košumberk nespí, připravuje se na turistickou sezonu

Luže - Hrad Košumberk se pečlivě připravuje na nadcházející turistickou sezónu. Kromě bohatého programu obsahujícího divadelní představení pro nejmenší i řadu tematických výstav, však vedení hradu dbá i na pohodlí návštěvníků.

Včelaři musí začít s léčením, varroáza napadla 80 % včelstev

Chrudimsko - Příroda se pomalu probouzí ze zimního spánku, ptáci zpívají a z úlů vylétají včely. Při prvních proletech se čistí a vyprazdňují a také hledají vodu a pyl, který potřebují pro plodování. Pomalu rozkvétají jehnědy i kočičky, takže první zdroje již mají k dispozici.

Mladíkovy podvody vyplouvají na povrch

Chrudimsko - Heřmanoměstečtí policisté vypátrali mladého podvodníka, který si v jedné z půjčoven na Chrudimsku vybral lyžařské vybavení za 20 tisíc korun a to následně pod rukou prodal náhodnému kupci za pouhých šest a půl tisíce. 

O králíky byl obrovský zájem

Rabštejnská Lhota - Chovatelé z Chrudimska i okolí zamířili během víkendu do Rabštejnské Lhoty, kde se uskutečnila tradiční výstava králíků a holubů doplněná o expozici okrasného ptactva.

Podvodník půjčené lyže rovnou prodal

Heřmanův Městec - Heřmanoměstečtí policisté dopadli výtečníka, který si 7. ledna v jedné z půjčoven na Chrudimsku vybral kompletní lyžařské vybavení v celkové hodnotě 21 tisíc korun. Vše si půjčil na jediný den, avšak zpět nevrátil ani jednu hůlku.

Jeden opilec nemohl ani stát, druhý nadával

Chrast, Heřmanův Městec - Úterý by se mohlo nazvat „dnem opilců", neboť se policisté během něj potýkali s dvojicí namol opilých mužů, kteří nakonec skončili na záchytce.

Ani zlomený zub divákům nezkazil oslavu

Chrudim /VIDEO/ - V úterý by oslavil nejslavnější český loutkář Matěj Kopecký již 240. narozeniny. Chrudimská beseda se rozhodla připomenout tuto událost stylově, a to pomocí loutek. V Divadle Karla Pippicha a jeho sousedství se uskutečnilo Loutkářské balábile. Diváci mohli zhlédnout celkem šest pohádek.

Kam vyrazit do Geoparku? Zkameněliny trilobitů lze hledat u Brlohu

V severozápadní části Národního geoparku Železné hory, čtyři a půl kilometru jižně od Přelouče se nachází malá obec Brloh. Jižně od Brlohu směrem na Pelechov (všimněte si krásných názvů) se prudce zvedá táhlý hřbet se sérií lomů, lumků a skalních výchozů, které nám prozrazují, že se zde v geologické, ale i v nedávné minulosti odehrálo něco velkého.

Policisté vypátrali tyrana

Chrast - Osmapadesátiletý muž se na Chrastecku skrýval před vězením za týrání své družky.

Výstavy na Košumberku tvoří kastelánka i lidé z celého okolí

Luže - Byť by se mohlo zdát, že na hradě Košumberk budou k vidění pouze holé kamenné zdi, opak je pravdou. Kastelánka Hana Truncová se pro letošní turistickou sezónu rozhodla razantně „přitvrdit" při plánováním výstav spjatých s hradem a okolím. Nemine měsíc, aby se Košumberk nezaplnil něčím novým.

Přemnožení divočáků zažehnáno. Myslivci si vzali "černou" na mušku

Orlickoústecko - Na 28. února vyhlásila státní správa myslivosti plošné sčítání zvěře. Lesní správci a myslivci v tento den zaznamenají stavy srnčí zvěře, prasat, muflonů nebo zajíců ve svých revírech. Nashromážděné údaje poslouží jako základní materiál pro plánování mysliveckého hospodaření, lovu a chovu.

Poraženou zvěř nebrat! Hrozí nemoci a obvinění z pytláctví

Chrudimsko - Na sobotu 28. února vyhlásila státní správa myslivosti termín sčítání zvěře. V jeden den tak vyjdou do svých revírů lesníci a myslivci po celé republice, aby zaznamenali lesní obyvatele. Tyto údaje se stanou základním materiálem pro další plánování mysliveckého hospodaření, lovu a chovu.

Turisté v geoparku sestoupí až na dno prvohorního moře

Geopark Železné hory, který se rozkládá na 777 kilometrech čtverečních, prošel v minulém roce ve spolupráci s CHKO Železné hory razantními úpravami, díky kterým se turisté mohou vydat po stopách historie planety Země mnohem pohodlněji a cíleněji.

Zapáchající popel konečně zmizí

Bor u Skutče - Vedení obce Bor u Skutče uvažuje o tom, že definitivně skoncuje se zbytky skládky pneumatik, která se nachází v katastru vesnice a v červnu roku 2011 vyhořela.

Žádná tvář nezůstala čistá, kominíci se činili

Všeradov, Studnice - V sobotu po sedmé hodině ranní slunce teprve začíná líně osvětlovat zasněžené stráně kolem Všeradova, mrzne, až praští a do ticha se ozývá cinkání zvonců a občasný hlahol. To všeradovská maškara vyrazila na tradiční masopustní obchůzku.

Turisté v geoparku sestoupí až na dno prvohorního moře

Chrudimsko - Geopark Železné hory, který se rozkládá na 777 kilometrech čtverečních, prošel v minulém roce ve spolupráci s CHKO Železné hory razantními úpravami, díky kterým se turisté mohou vydat po stopách historie planety Země mnohem pohodlněji a cíleněji.

Když nezabere ranní úsměv, energii dodá například chrpa

Letošní zima opět připomíná podivného kočkopsa. Chvilku sněží, chvilku svítí takřka letní slunce a lidský organismus hnaný uspěchanou dobou nestíhá. Spolu s bítovanskou bylinkářkou Hanou Binkovou se proto podíváme na několik možností, jak si udržet dobrou náladu i pevné zdraví.

Předškoláci si už pomalu balí aktovku a čekají na září

Chrudimsko - Nejstarší dítka z mateřských škol na Chrudimsku učiní v tomto čase významný krok. Čeká je totiž zápis do základní školy. Podle oslovených ředitelů žádají rodiče o odklad nástupu do první třídy zhruba ve stejné míře, jako loni.

Ve Skutči myslí na sportovce

Skuteč - Jakmile sleze sníh, v paprscích jarního slunce se zalesknou těla cvičenců. Vedení skutečské radnice odsouhlasilo dobudování venkovní tělocvičny v areálu městských sportovišť.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT