Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAGDA VRÁNOVÁ

Magda Vránová / Olomoucký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

V pondělí opět padly teplotní rekordy

Olomouc, Brno - Na pěti místech v Jihomoravském kraji dnes padly teplotní rekordy. Nejvíce teploměr ukázal ve Strážnici na Hodonínsku, kde bylo 36,5 stupně Celsia, sdělila dnes Ivana Záluská z brněnské pobočky Českého hydrometeorolo­gického ústavu. Na Olomoucku padly v pondělí mezi jednou a třetí hodinou odpoledne dosavadní teplotní rekordy z horkého léta roku 2012.

AKTUALIZOVÁNO

Soud zmírnil trest za napadení zpěváka Hrůzy

Olomouc – Za napadení zpěváka Michala Hrůzy stráví dvacetiletý Patrik Kaifáš z Ostravy ve vězení dva a půl roku. Vrchní soud v Olomouci obžalovanému ve středu snížil původně uložený tříletý trest o šest měsíců. Mladík navíc musí zdravotní pojišťovně za léčbu poškozeného zaplatit 380 tisíc korun, zpěvákovi a jeho manželce pak dalších 532 tisíc korun odškodného.

Nadával, že mu z břicha lezou střeva. Muž bodl nůž do bratra, hrozí mu 18 let

Olomouc – Nikdy bych po něm ani nehodil kamenem, vždyť je to můj bratr. Loni v listopadu jsem ale od něj dostal ránu do hlavy a druhou jsem chytil při pádu o zeď. Nůž jsem mu do břicha bodl já, nikdo jiný tehdy v kuchyni nebyl. Jen si na to už přesně nepamatuji. 

Konflikt na náměstí v Olomouci: cizinci se pustili do aktivistů proti imigraci

Olomouc – Do konfliktu s organizátory petiční podpisové akce zaměřené proti přijímání uprchlíků se v pátek kolem třetí hodiny odpoledne na Horním náměstí v Olomouci pustila skupina asi patnácti lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Muž v Prostějově umlátil známého dřevěným hranolem. Kvůli drogám

Prostějov – Vraždu osmatřicetiletého muže z Prostějova vyšetřují krajští kriminalisté. Dřevěným hranolem jej měl před deseti dny opakovaně udeřit do hlavy sedmadvacetiletý Olomoučan, poškozený na následky vážných zranění na místě zemřel. Důvodem sporu mezi oběma muži měly být drogy. Policisté už pachatele obvinili z vraždy a umístili do vazby.

Brutální útok na učitele: Se žákem nebyly závažné problémy, říká ředitel

Olomouc – Byla to naprosto nestandardní a neočekávaná situace, na kterou není možné se nijak připravit. Tak o brutálním napadení mistra odborného výcviku žákem prvního ročníku mluví ředitel Střední školy polytechnické v Olomouci Aleš Jurečka. Škola podle něj nemá možnosti, jak podobným incidentům zabránit.

Mistr zmlácený žákem: Hrozné, něco tak brutálního jsem nečekal

Olomouc /ROZHOVOR/ – Otřes mozku, čtyři zlomená žebra, podlitiny, pohmožděniny a několik stehů v obličeji. Taková zranění při brutálním útoku žáka prvního ročníku utrpěl devětapadesátiletý mistr odborného výcviku Jaroslav V. (na přání poškozeného mu bylo změněno jméno) ze Střední školy polytechnické v Olomouci.

Zeman stále sní o kanálu Dunaj-Odra-Labe. Utopie, zní z obcí na Hané

Olomouc /INFOGRAFIKA/ – Pokud by se postavil vodní koridor Dunaj-Odra-Labe, poznala by to řada obcí Olomoucka. Třeba Žerotínu rozpínajícímu se na 729 hektarech by voda a vysoká hráz rozdělily katastr a zásadně změnily okolní krajinu.

EXKLUZIVNĚ

Student surově napadl učitele, ten upadl do bezvědomí a skončil v nemocnici

Olomouc – Šokující případ, kdy student surově napadl učitele, se stal na Střední škole polytechnické v Olomouci. Útok se tam odehrál minulý týden. Žák prvního ročníku po praktickém vyučování udeřil pěstí do obličeje svého pedagoga. Ten byl několik dní byl hospitalizovaný v nemocnici, teď je v domácím léčení. Na případ redakci upozornil čtenář Olomouckého deníku.

AKTUALIZOVÁNO

Policie zasahovala v sídle ROP ve Zlíně a Olomouci

Zlín, Olomouc - V kancelářích dotačního úřadu Regionálního operačního programu Střední Morava v Olomouci a Zlíně dnes několik hodin zasahovali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Důvod zásahu policie nezveřejnila. Prostřednictvím ROP Střední Morava proudí dotace Evropské unie do Olomouckého a Zlínského kraje.

S takovým platem se rozlučte! Žena si stěžuje na úředníka z "pracáku"

Olomouc - Nepříjemný zážitek. Těmito slovy hodnotí jedna z klientek olomouckého úřadu práce (ÚP) zkušenost s referentem, který jí měl pomoci při hledání zaměstnání. Nelíbil se jí jeho přístup, nezájem, ani to, že jí podle jejích slov s hledáním práce nepomáhal.

Francouz chce vídat dceru častěji. Bojuje v Olomouci i billboardem

Olomouc – Jmenuji se Veronika, je mi sedm let a jsem Francouzka. Soud mi znemožňuje učit se francouzsky ve škole, být s rodinou a poznávat Francii a její kulturu. Pozornost lidí procházejících kolem olomouckého Okresního soudu poutá mobilní billboard s fotografií dívenky z Olomoucka a tímto textem.

Mladíci ujížděli policistům, dva po nárazu do stromu zemřeli

Velká Bystřice – Dva dvacetiletí muži zemřeli v sobotu kolem jedné hodiny ráno při dopravní nehodě mezi Velkou Bystřicí a Bukovany na Olomoucku. Mladíci ujížděli policistům ve vozidle značky audi, nereagovali na příkaz k zastavení a ještě zrychlili. Za městem Velká Bystřice auto vyjelo ve vysoké rychlosti ze silnice a narazilo do stromu.

Soud o 17 milionů za postižené dítě: Nepochybili jsme, tvrdí olomoucká porodnice

Olomouc – U Okresního soudu v Olomouci v pondělí začalo hlavní líčení sporu rodičů těžce postižené dívenky s olomouckou fakultní nemocnicí. Ti po ní žádají 16,9 milionu korun jako odškodné za údajně nesprávně vedený porod. Peníze potřebují na léky, pomůcky a přístroje pro vážně handicapované dítě.

Sprejeři zvýšili aktivitu. Za pár let o 40 procent

Praha – Aktivity sprejerů jsou stále častější. Jen za poslední čtyři roky policisté zaznamenali nárůst případů 
o čtyřicet procent. Pracovníci Českých drah se navíc setkávají s velmi agresivním jednáním sprejerů, jak se o tom 
v posledních týdnech přesvědčili nejen strojvedoucí, ale i cestující na Moravě.

Muž, který házel špalky na auta na D1, je ve vazbě. Motiv policie neprozradila

Olomouc - Muž, který na konci ledna házel z několika mostů nad dálnicí D1 kusy dřeva na projíždějící automobily, skončil před pár dny ve vazbě. Dosud byl hospitalizován na psychiatrické klinice olomoucké Fakultní nemocnice. Motiv jeho jednání vyšetřovatelé stále odmítají komentovat. Pachatel ohrozil třicet řidičů a na nákladních a osobních vozidlech způsobil škodu za víc jak milion korun.

Divočina na pracáku v Olomouci: útoky, rozbíjení věcí a nadávky kvůli dávkám

Olomouc - Neodejdu z kanceláře, dokud mi nevyplatíte sociální dávku. Těmito slovy vyhrožoval před pár dny agresivní klient pracovnici olomouckého úřadu práce. V rozčilení navíc bouchal a kopal do stolu. Referentce nezbylo, než na pomoc přivolat městskou policii.

Válka ve vile: Hudebník Pogoda zápasí se sousedem kvůli bazénu

Olomouc – Ve vile ve Vídeňské ulici prožil olomoucký hudebník a skladatel Richard Pogoda, otec herečky Sandry Pogodové, příjemných 64 let. Problémy podle něj začaly až před téměř sedmi lety, kdy jeden z bytů koupil o generaci mladší podnikatel Martin Svoboda.

Olomoucký hokej opět vyšetřuje policie. Kvůli nelegálnímu převedení hráčů

Olomouc - Další trestní oznámení proti HC Olomouc, s. r. o. podal Bohdan Nerušil, předseda občanského sdružení HC Olomouc. Extraligový klub viní z toho, že majitel Jiří Dopita a spol. nelegálně a bez jeho vědomí vyvedli z klubu 553 hokejistů a způsobili tak občanskému sdružení škodu ve výši až 135 milionů. Občanskému sdružení přitom zůstaly jen dluhy, na které teď nemá peníze. Na případ upozornil server aktualne.cz.

AKTUALIZOVÁNO

Vrchní soud potvrdil míchačům smrtící metanolové směsi doživotní tresty

Olomouc – Bez známky emocí a jediného slova si ve středu vyslechli rozsudek Vrchního soudu v Olomouci obžalovaní Rudolf Fian a Tomáš Křepela. Soud jejich odvolání zamítl a potvrdil jim doživotní tresty, kterými je loni v květnu potrestal Krajský soud ve Zlíně.

Policie už má útočníka házejícího špalky na D1. Skončil na psychiatrii

Olomouc – Policisté dopadli muže podezřelého z házení polen z mostů na dálnici D1 v okolí Hranic.Pachatele se jim podařilo vypátrat druhý den po útoku, když se při útěku zranil a nechal se ošetřit. Dvaatřicetiletému muži z Přerovska hrozí nyní za obecné ohrožení trest od tří do osmi let vězení.

AKTUALIZOVÁNO

Nedbalost. Za prodej smrtícího alkoholu dostali podmínku a zaplatí odškodné

Olomouc - S tříletým podmíněným trestem odešel ve středu od Krajského soudu v Olomouci Luděk Vejmola, prodejce rumu a vodky s vysokým obsahem metanolu. Prodavačka Jarmila Chýlková dostala dvouletý podmíněný trest. Oba se měli dopustit trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti a porušení předpisů o nálepkách k označení zboží. Po konzumaci neznačeného a nekolkovaného rumu a vodky prodávaného ve smíšeném zboží v Zenitu zemřeli v listopadu 2012 dva lidé, další dva otravu metanolem přežili.

Rodiče postižené Lucie požadují po nemocnici téměř 17 milionů korun

Olomouc – Rodiče těžce postižené holčičky žalují olomouckou fakultní nemocnici o téměř 17 milionů korun. Podle nich personál pochybil při porodu, ze kterého si jejich dcerka odnesla nevratné poškození mozku i dalších orgánů.

AKTUALIZOVÁNO

Dvanáct lidí se na Olomoucku přiotrávilo oxidem uhelnatým

Horka nad Moravou - Unikající oxid uhelnatý přiotrávil v pondělí po deváté hodině ráno dvanáct zaměstnanců firmy Montix, a.s. v Horce nad Moravou, kteří byli odvezeni do Fakultní nemocnice Olomouc k následné péči.

Lubomír Kaláč se staví do role podřízeného bratrů Březinů

Olomouc – Celý den zabrala v úterý u Krajského soudu v Olomouci výpověď spolupracujícího obviněného Lubomíra Kaláče. Ten byl podle tvrzení údajného lihového bosse Radka Březiny jeho nejbližším spolupracovníkem, který o spoustě věcí souvisejících s trestnou činností také rozhodoval. To však Lubomír Kaláč odmítá a staví se do role podřízeného plnícího příkazy Radka a Tomáše Březinových.

Požár od komína? Na denním pořádku. Dejte si pozor!

Požárů vzniklých od zanedbaného, poškozeného nebo sazemi zaneseného komínového tělesa v topné sezoně přibývá. Jen v předposledním prosincovém týdnu zasahovali olomoučtí hasiči během jednoho dne u dvou takových požárů. V roce 2014 vyjížděli už do pěti desítek nemovitostí, kde začalo hořet od komína.

Pozor na namrzající silnice, na R46 u Olomouce havarovalo deset vozidel

Olomouc – U hromadné nehody deseti vozidel zasahovali v pátek po páté hodině ráno policisté a hasiči na silnici R46 mezi Prostějovem a Olomoucí.

AKTUALIZOVÁNO

Boss lihové mafie Radek Březina: Vše jsem vybudoval, byl to můj líh

Olomouc – U Krajského soudu v Olomouci v pondělí stanul zlínský podnikatel Radek Březina, údajný šéf lihové mafie. Ta měla léta čistit technický líh a používat a prodávat jej likérkám k výrobě alkoholických nápojů. Organizovaná zločinecká skupina měla na spotřební dani připravit stát až o 6,7 miliardy ko­run.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Šternberku se střílelo, dva mladíci skončili v nemocnici

Šternberk – V ozbrojený konflikt přerostl ve středu odpoledne ve Šternberku dlouholetý spor mezi dvěma místními rodinami. Nedaleko Úřadu práce v Uničovské ulici byli postřeleni dva mladíci. Městská policie už kvůli přestřelce posílila hlídky v ulicích, strážníci hlídají také bezpečnost u škol.

Počítače jako důkaz? Experti tam najdou i to, co jste dávno smazali

Olomouc /ROZHOVOR/ – Z potištěného nebo popsaného papíru nikdy nezjistíte tolik informací jako z elektronického média. Lidé, kterým policie zabaví disk nebo počítač, jsou často velmi zaskočeni tím, jaká data specialisté najdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT