Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARCEL MORŽOL

Marcel Moržol

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kardinál Dominik Duka slavil své narozeniny na Vysočině

Své 75. narozeniny oslavil v Polné na Jihlavsku pražský arcibiskup Dominik Duka. Do Polné dorazil v neděli po desáté hodině dopoledne, aby zde odsloužil slavnostní mši v chrámu Nanebevzetí Panny Marie. Duka má k Polné blízko, neboť město patří do dieceze v Hradci Králové, kde byl dvanáct let biskupem biskupem. Do Polné pravidelně jezdil a před deseti lety získal ve městě také čestné občanství.

Vysočinská ČSSD chce za předsedu generála v záloze

Brigádní generál v záloze Miroslav Krejčík získal nominaci vysočinské ČSSD na předsedu strany. Druhým nominovaným je bývalý předseda dolní komory Parlamentu Jan Hamáček. Naopak úplně bez stranické podpory zůstal vysočinský hejtman Jiří Běhounek, o kterém se také mluvilo jako o možném předsedovi ČSSD.

Betlémská cesta v Třešti je už otevřená

Třešť - První zájemci si už od 26. prosince mohou prohlédnout betlémy, které jsou součástí Betlémské cesty v Třešti. V domácnostech je tam nyní k vidění celkem třináct betlémů.

Polná viděla povedenou premiéru svérázného cestovatelského vyprávění

Polná (Vysočina) - Cestovatel Ladislav Zibura odjel do Číny a Nepálu, aby viděl to, co turisty nezajímá. Pěšky při tom urazil 1 500 kilometrů.

Běhounek: Vítězství jsme tvrdě odpracovali

Vysočina - Hejtman Jiří Běhounek jako jednička na kandidátce ČSSD získal nejvíce preferenčních hlasů. Věří, že jeho strana ve vedení kraje zůstane

Všechny strany s výjimkou KSČM výsledky voleb oslavují

Vysočina – Povznesená nálada panovala v sobotu odpoledne v jihlavském sídle krajském organizace ČSSD. Představitelé strany otevírali šampaňské a pózovali fotografům.

AKTUALIZOVÁNO

Vítězství v krajských volbách Vysočině „utrpěla" ČSSD

Vysočina – Jedním ze dvou krajů v České republice, kde zvítězila ČSSD, je Vysočina. Sociální demokraty volilo na Vysočině 19,37 procent voličů. To představuje celkem 11 mandátů, o šest méně než před čtyřmi lety. V minulých volbách dostali sociální demokraté 29,26 procenta hlasů. Letošní výhra tak má pro stranu velmi trpkou příchuť v podobě citelné ztráty voličské podpory.

Senátor tvrdí: Na Vysočině zůstalo zachováno tradiční zemědělství

Jihlava – Jediným předsedou celorepublikové politické strany z Vysočiny je senátor Jan Veleba. Od roku 2014 stojí v čele Strany Práv Občanů (SPO). Strany, která měla v minulosti v názvu přímo jméno prezidenta Miloše Zemana, ale nikdy se ji nepodařilo v politice výrazněji prosadit. Jan Veleba je přesvědčen, že nyní se to může změnit.

Na Vysočině míří vodáci především na řeku Sázavu

Jihlava – Jediným místem na Vysočině, kde se lze nyní v létě s vodáky denně shledat, je úsek řeky Sázavy mezi Ledčí nad Sázavou 
a Chřenovicemi, kde tento tok opouští náš kraj.

Vysočinská ČSSD v průzkumech ztrácí. Naopak posilují menší strany

Vysočina - Již pátý předvolební průzkum společnosti SANEP, provedený exkluzivně pro Deník, určitě nepřináší dobré zprávy pro vysočinskou ČSSD. Té chce poprvé od července 2015 dát svůj hlas méně než dvacet procent voličů. Podle průzkumu by strana nyní získala jen 18,8 procenta hlasů. To představuje oslabení o 2,6 procenta oproti poslednímu šetření SANEPu.

Prezident Miloš Zeman přijede před prázdninami

Vysočina – V tradičním termínu na konci června zavítá také letos na Vysočinu český prezident Miloš Zeman. Deníku to potvrdil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Lidé z Vysočiny do fast foodů cestu nenašli

Vysočina – Fast foody, čínská bistra ani stánky 
s rychlým občerstvením nepatří k místům, kde se stravují lidé z Vysočiny často. Ze 427 dotázaných obyvatel kraje jich 308 odpovědělo, že měsíčně neutratí ani korunu v provozovnách rychlého občerstvení.

V předvolebních průzkumech stále vede ČSSD

Vysočina - Vítězem krajských voleb na Vysočině bude na podzim letošního roku ČSSD.

Za lidovce kandiduje do Senátu historik Stehlík

Jihlavsko - Svého kandidáta do podzimního klání o místo v Senátu ve středu představila jihlavská KDU-ČSL. Za lidovce se bude o místo ucházet čtyřicetiletý historik Michal Stehlík.

Veleba: Nastal čas, kdy musíme každý, podle svých možností, svou zemi bránit

Havlíčkův Brod – Příští týden zve senátor Jan Veleba občany na veřejnou besedu. Deník se ho zeptal, co ho vedle k myšlence organizovat setkání s občany: „Soudím, že za současného stavu je celkem zbytečné se zabývat otázkami, proč vývoj v Evropě dospěl do současné situace. Zkrátka 
a dobře, političtí lídři EU v čele s Merkelovou selhali a už je jasné, že nejsou schopni adekvátně reagovat a Evropu bránit. To je viditelné a očividné. Stejně tak je očividné, že naše vláda v této důležité oblasti lavíruje a v případě premiéra si dokonce myslím, že hraje dvojí hru – viz jeho zveřejněné e-maily."

Vysočinu reprezentují v Brně rekordy

Brno – Bez samostatného stánku Kraje Vysočina je letošní veletrh cestovního ruchu Regiontour, který ve čtvrtek začal v Brně.

Nový jízdní řád: Vlaků na Vysočině neubude

Vysočina - Ti, kteří v našem kraji cestují vlaky, mohou být klidní nový jízdní řád Českých drah (ČD) jim život určitě nezkomplikuje.

Kauza sypače určitě ovlivní krajské volby na Vysočině

Jihlava - Za patnáct měsíců půjdou voliči k urnám, aby vybrali nové vedení Kraje Vysočina.

Zeman: Ludvík Svoboda byl skvělý voják a špatný politik

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Prezident Miloš Zeman strávil od středy tři dny na Vysočině. Před ukončením své návštěvy poskytl rozhovor Deníku.

Příští týden přijede prezident s manželkou

Třebíčsko, Vysočina - Od středy 24. června do pátku 26. června bude na Vysočině pobývat prezident Miloš Zeman s manželkou. Prezident navštíví Jihlavsko, Žďársko, Třebíčsko a nakonec Havlíčkobrodsko. Včera o tom informoval vysočinský hejtman Jiří Běhounek (ČSSD).

Prezident za tři dny projede kraj

Vysočina - Prezident Miloš Zeman po roce zamíří znovu na oficiální cestu po Kraji Vysočina. Třídenní putování zahájí hlava státu ve středu 24. června v Jihlavě, kde se seká s představiteli kraje.

Listopad 1989: prohlášení, plakáty a stávka

Vysočina – Na Vysočinu dorazil protest studentů se zpožděním. Vysokoškoláci stávkovali v Jihlavě a do dalších měst přijížděli z Prahy a Brna

ANO prošlo třetí zkouškou. Uspělo nakonec i na Vysočině

Vysočina- I velice opatrní politologové začínají začínají brát projekt politického uskupení ANO vážně. Komunální volby byly jeho třetí zkouškou. A i v ní uspělo.

Grzegorz Wroblewski si na Vysočině splnil sen

Zhoř – Klisna Orphee des Blins, kterou trénuje ve Zhoři na Jihlavsku polský trenér, poběží potřetí Velkou pardubickou. A má opět šanci zvítězit.

Prezident dostal jako dárek video z Vysočiny

Vysočina – V neděli 28. září dovrší sedmdesátku prezident republiky Miloš Zeman. V kruhu rodiny a nejbližších přátel už Miloš Zeman své kulaté jubileum oslavil v pátek před týdnem. Dostal také jeden vysočinský dárek.

AKTUALIZOVÁNO

Ve Vilémově se na dělníky zřítil opravovaný silniční most

Vilémov – Poklidný Vilémov nedaleko Golčova Jeníkova ve čtvrtek po 15 hodině šokovala hlasitá do daleka slyšitelná rána. V obci se zřítil opravovaný silniční most. Na místo za několik minut přijeli záchranáři, hasiči a přiletěl také záchranářský vrtulník. Pod troskami mostu totiž měli být dělníci, kteří na jeho opravě pracovali.

AKTUALIZOVÁNO

Ze sutin zříceného mostu vytáhli první mrtvé tělo. Ostatní zřejmě také nepřežili

Havlíčkův Brod – Poklidný Vilémov nedaleko Golčova Jeníkova dnes po 15. hodině šokovala hlasitá do daleka slyšitelná rána. V obci se zřítil opravovaný silniční most. Na místo za několik minut přijeli záchranáři, hasiči a přiletěl také záchranářský vrtulník. Pod troskami mostu zůstali dělníci, kteří na jeho opravě pracovali.

Sázavafest připravil novinky. Opět přijede i spisovatel Michal Viewegh

Světlá nad Sázavou – Ve čtvrtek 31. července začíná letošní Sázavafest. Festival už podruhé otevře své brány na Vysočině ve Světlé nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. A jak říkají jeho organizátoři, festival by rád na Vysočině zůstal doma.

Na pole patří brambory, nikoliv solární panely, říká Miloš Zeman

Vysočina - Třetí a současně poslední den oficiální návštěvy Kraje Vysočina prezident republiky Miloš Zeman přijel do Velké Bíteše na Žďársku a putování Vysočinou zakončil odpoledne v Třebíči.

Prezident Zeman zahájil návštěvu Vysočiny

Jihlava – Prezident Miloš Zeman dnes po půl jedenácté zahájil svou třídenní cestu po Vysočině. Kolona prezidentských vozů zamířila do dvora sídla Kraje Vysočina na Žižkově ulici.

S prezidentem se můžete setkat v sedmi městech

Vysočina – Už ve středu začíná třídenní cesta českého prezidenta Miloše Zemana na Vysočinu.

Záchranná služba dostane nové sanitky

Jihlava - Nové technické vybavení a především sanitky získají záchranáři na Vysočině díky dotaci z evropských fondů.

AKTUALIZOVÁNO

Hejtman a poslanec Běhounek chce dál sedět na dvou židlích

Jihlava – Jiří Běhounek bude i nadále poslancem a vysočinským hejtmanem. Po týdnech odkladů včera zveřejnil své rozhodnutí: „Oznamuji, že zůstávám ve funkci poslance Parlamentu ČR a zatím si budu držet post hejtmana."

OBRAZEM: Olympijské medailistky předávaly ocenění

V jihlavském Horáckém divadle předávaly olympijské medailistky ocenění úspěšným reprezentantům Kraje Vysočina na 6. zimní olympiádě dětí a mládeže.

Referendum v Polné nebude. Automaty zmizí v roce 2016

Polná - Po bouřlivé diskusi se zastupitelstvo rozhodlo zakázat hrací automaty ve městě. Pro bylo 13 z 21 zastupitelů.

Rok 2014 bude pro Motorpal zlomový

Jihlava /ROZHOVOR/ - Mezi tradiční vysočinské značky patří už skoro sedmdesát let Motorpal. I když o něm v poslední době možná není tolik slyšet, patří v oblasti strojírenství stále mezi špičkové podniky a své postavení nehodlá ztratit.

Prezident Zeman na Vysočinu zamíří až před svou dovolenou

Vysočina - Posledním krajem, který prezident Miloš Zeman navštíví bude Vysočina. Podle plánů prezidentské kanceláře by se jeho cesta uskutečnila až v červnu. Přesný termín Zemanova příjezdu však ještě nezná ani vedení kraje.

Vláda zvýšila platy politiků na Vysočině. Polepší si o tisíce

Jihlava - Vláda Jiřího Rusnoka na svém posledním loňském zasedání zvýšila platy nejen starostům, ale také krajským politikům. Jejich platy tak stouply o několik tisíc měsíčně.

Nový jízdní řád vrací na Vysočinu část rychlíků

Jihlava - Čtyři rychlíkové spoje, které byly zrušeny v rámci letních úspor ministerstva dopravy na Vysočině, se v prosinci vrátí na tratě. V původním rozsahu tak pojednou ranní a večerní rychlíky mezi Brnem a Jihlavou a Jihlavou a Jindřichovým Hradcem.

Bačiak z čela kandidátky ANO na Vysočině složil poslanecký mandát

Jihlava - Miloslav Bačiak, jenž krátce před volbami odstoupil z druhého místa kandidátky ANO 2011 na Vysočině, tento týden složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně ho nahradí podnikatel ze Žďáru nad Sázavou Jan Sobotka. Už před volbami se ukázalo, že Bačiak zamlčel svou minulost politruka i komunisty udělovaný titul RSDr.

AKTUALIZOVÁNO

Druhý muž kandidátky ANO na Vysočině odstoupil, byl agentem StB

Jihlava - Minulost dostihla dvojku vysočinské kandidátky hnutí Ano Miloslava Bačiaka z Havlíčkova Brodu. Bačiak byl před rokem 1989 členem KSČ a jeho jméno figuruje v seznamech Archivu bezpečnostních složek. Je zde uváděn jako důvěrník u vojenské kontrarozvědky.

Ve stárnoucím kraji přibývá voličů, k urnám však nemíří

Vysočina - Pokud strana na území celého státu získá alespoň 1,5 procenta hlasů, dostane ze státní kasy za každý hlas stokorunu. I když obyvatel Česka nepřibývá, počet voličů vytrvale roste. Souvisí to se stárnutím obyvatelstva.

Krajské nemocnice se propadly do ztráty sto milionů korun

Vysočina  Hospodaření pěti krajem zřizovaných nemocnic se dostalo do červených čísel. „Za pět měsíců letošního roku jsou krajské nemocnice ve ztrátě 100 milionů korun," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Do konce roku by ztráta mohla narůst i o desítky milionů.

Na Vysočinu pojede od léta méně rychlíků. Stát šetří

Vysočina - Pokud jezdíte vlakem, čeká vás po 1. červenci nepříjemné překvapení. Na Vysočinu bude jezdit méně rychlíků. Dva nepojedou vůbec a provoz dalších osmi se omezí pouze na některé dny v týdnu.

Kraj chce návrhy, jak by se dala změnit lékařská pohotovost

Jihlava – Na pohotovost loni na Vysočině dorazilo 26 817 nemocných. Je to skoro o devět stovek lidí více než předloni, ale v roce 2010 přišlo na pohotovosti 29 580 lidí. „Kraj Vysočina přispívá na zajištění lékařské pohotovosti každoročně dvaceti miliony korun, rozdělenými stejným dílem mezi krajské nemocnice. Vzhledem k tomu, že náklady rok od roku rostou, stojíme před rozhodnutím, zda stávající model zachovat, nebo přijít se změnou," uvedl Jiří Běhounek.

Havlíčkův Brod přijde o první rychlík do Prahy

Vysočina – Nový jízdní řád nepotěší obyvatele Havlíčkobrodska. Ti od 9. prosince přijdou o první ranní rychlík do Prahy, který v pracovní dny odjížděl ve 3.58. Na základě objednávky Ministerstva dopravy tento vlak bude začínat až v Čáslavi. Důvodem má být malé vytížení spoje.

Václav Moravec vyslýchal vysočinské politiky

Jihlava – Dlouhá fronta, handrkování s ochrankou 
a plný sál. To provázelo speciální vysílání Otázek Václava Moravce před parlamentními volbami v roce 2010. Kdo zamířil na úterní diskusi před volbami krajskými, mohl být zaskočen.

Platy lokálních politiků klesnou o pět procent

Vysočina - Odměňování na radnicích a hejtmanstvích se nenápadně přiblížilo „velkým“ politikům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT