Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK CHOLEWA

Marek Cholewa

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Třinec má 10 elektrobusů, je lídrem městské elektromobility v Česku

Třinec slavnostně pokřtil 10 nových elektrobusů pro městskou hromadnou dopravu. Stal se tak lídrem městské elektromobility v Česku – nikde jinde tak početnou flotilu nemají.

Třinecké železárny čeká rok velkých investic

Přes tři miliardy korun letos Třinecké železárny (TŽ) investují do modernizace a obnovy zařízení. Je to nejvíc za posledních deset let, informovala mluvčí TŽ Petra Jurásková.

S nástupem zimy se zaplní azylové domy

Frýdek-Místek, Třinec - Ve Frýdku-Místku a Třinci jsou bez domova desítky lidí. V obou městech se jim však snaží pomoci.

Školy: hrozí konec bufetů

Frýdek-Místek - Naházet o přestávce mince do potravinového automatu a koupit si bagetu plnou majonézy s kolou už v řadě škol nepůjde. Minulý týden začala platit vyhláška o nezdravých potravinách, které se nesmějí prodávat ve školách.

AKTUALIZOVÁNO

Čtyři chlapci utrpěli popáleniny na táboře v Oldřichovicích

Ostrava - Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v pátek 22. července na Třinecku u čtyř zraněných dětí. Před sedmnáctou hodinou převzali operátoři prvotní hlášení z katastru Oldřichovic, a to nedaleko vrchu Javorový.

Letošní Hutnický den nabídne více scén

Tradiční Hutnický den letos připadne na sobotu 30. dubna. Pořadatelé už zveřejnili kompletní program, z něhož je patrné, že bavit se opět budou všechny generace.

Třinečtí chtějí na stavbách víc kvality

Mají stavby, které jsou hrazeny z veřejných peněz, vždy dostatečnou kvalitu? V hutnickém městě si to nemyslí.

Díky speciálnímu zákroku na srdci nyní zdolává také kopce

Miroslav Bittala z Prostějovska přijel včera ráno na kontrolu do Nemocnice Podlesí. Na Moravě a ve Slezsku je vůbec prvním pacientem, který prodělal speciální zákrok na srdci: alkoholovou ablaci Marshallovy žíly.

Obří vysavače prachu a další zařízení v huti jedou naplno

Třinecké železárny (TŽ) uvedly do plného provozu hned několik zařízení, která se postarají o zachycení prachu při výrobě železa a oceli.

Pochod Po zarostlém chodníčku v Beskydech přilákal na 250 lidí

Oblíbenému turistickému pochodu Po zarostlém chodníčku přálo v sobotu počasí.

Turisté opět půjdou okolo Frýdku

Populární turistický pochod Okolo Frýdku cestička má před sebou 39. ročník.

V úterý se na Lysou poleze zase s komentujícím průvodcem

Na úterý 18. srpna je naplánován poslední prázdninový komentovaný výstup na Lysou horu.

Den na podporu elektromobility v Třinci je už v pondělí

Další vstřícný krok směrem k životnímu prostředí chce udělat město Třinec. Po zkušenostech s elektromobilem a veřejnou dobíjecí stanicí hodlá podpořit ekologicky čistý pohon i ve veřejné dopravě.

Benefiční Sweetsen fest letos opět vyroste. A spojí generace

Benefiční festival Sweetsen fest, který už více než deset let spojuje Frýdek-Místek společnou charitativní myšlenkou, se letos pokusí propojit i generace prarodičů a jejich vnoučat.

Znovuotevření chaty Na Prašivé by mohlo proběhnout už v květnu

Beskydy - Již třetí měsíc probíhají rozsáhlé rekonstrukční práce na beskydské horské chatě Na Prašivé. Mají za cíl tuto jedinečnou historickou dřevěnou chatu vzkřísit a zase uvést do provozu tak, aby dále mohla důstojně sloužit veřejnosti, hlavně turistům. 

Rozšíření Šeříkové ulice v Třinci si vyžádá uzavírku podjezdu

Uzavírka začne na konci března, jako první je na řadě výstavba kruhové křižovatky v Třinci.

V Místku bude k vidění street dance v podchodu

Obyvatele Frýdku-Místku už půl roku baví jedinečná umělecká vystoupení, která se konají na neobvyklých místech. Na další se mohou těšit už tento týden v Křížovém podchodu v Místku.

Obchvat Třince přináší první trable

Třinec - V Neborech momentálně platí dvě dopravní omezení. Zúžení vozovky komunikace, která vede od neborovského kopce směrem ke kravínu, vadí místním minimálně. 

Třídírna stále nedá některým spát. Podle radnice zbytečně

Třinec - Již třináct měsíců je jasné, že třídírna odpadů v Konské nebude. O pozastaveném projektu společnosti Nehlsen, ve které má město poloviční podíl, se však v Třinci stále debatuje. Téma otevřelo pět opozičních zastupitelů.

Obchvat Třince: přijdou i uzavírky

Počasí už umožňuje intenzivní práce na obchvatu Třince. Stavba tak bude stále více ovlivňovat dopravní situaci v její blízkosti.

Osadních výborů je víc. Nově ho má i lokalita v Třinci

V Třinci se poprvé v letošním roce sešli tamní zastupitelé. Jednání se už nezúčastnil Zbigniew Chodura, jenž v polovině února na svůj mandát rezignoval. Nahradila ho proto Anna Bystrzycká.

Starostu opět stíhají. Tentokrát kvůli zbrojnici

Hnojník - Více než milionová rekonstrukce hasičské zbrojnice v Hnojníku, o které se v obci mluvilo řadu let, skončila průšvihem. Policisté kvůli ní stíhají starostu Miroslava Molina.

Lyžaři se těší na víkend. Na svazích je až půl metru sněhu

Beskydy - Výborné podmínky nyní nabízí třeba Ski areál Opálená ve Pstruží. Na zdejším svahu momentálně leží téměř padesáticentimetrová vrstva přírodního a technického sněhu.

Je pod Smilovicemi „poklad"? Těžaři tam hledají plyn

Ve Smilovicích odstartují ve druhé polovině února vrtné práce. Společnost Unigeo totiž bude zhruba dvě měsíce zjišťovat, zda je pod obcí dostatek zemního plynu. Pokud se to potvrdí, slibuje obci nová pracovní místa i statisíce korun ročně jako úhradu z vydobytých nerostů. Smilovická radnice je zatím v komentářích opatrná.

Sviadnov: V kauze místní školy se nově řeší i petice

Spory mezi vedením obce Sviadnova a ředitelkou zdejší ZŠ a MŠ Renatou Kubalovou pokračují i v tomto roce. Deník už informoval o tom, že ředitelka školy čelí od podzimu roku 2013 opakovaným pokusům o odvolání z funkce.

Jablunkovský kulturák je opět na prodej

Projekt konferenčního centra Beskyd je v troskách. Centrum mělo vzniknout díky rekonstrukci kulturního domu v Jablunkově, který je uzavřen od roku 1987.

Práce na terminálu přinesou omezení

Třinec - Rekonstrukce desítky let starého nádraží Českých drah v Třinci si od pondělí 2. února vyžádá přechodnou úpravu dopravního značení na krajské silnici v Nádražní ulici a přemístění autobusových zastávek MHD před samotnou železniční stanicí. Ta se ještě během letošního roku promění v moderní přestupní terminál.

Běžkaři se dočkali. Upravené stopy jsou i kolem Olešné

Běžkaři z Frýdku-Místku a okolí mohou vyrazit na okruh kolem přehrady Olešná, kde jsou od tohoto týdne strojově upraveny dvě bílé stopy pro každý směr jedna. Běžecké stopy upravují technické služby.

Vypoví obec v Beskydech smlouvu na zimní údržbu?

Ostravice - Zimní údržba místních komunikací v Ostravici je rychlejší a levnější než kdykoli v minulosti, přesto chce obec ostravské firmě, která práce provádí, vypovědět smlouvu.

Hliník už prošel vládou. Sanace bude stát více než tři čtvrtě miliardy

Frýdek-Místek - Vláda schválila zadání významné veřejné zakázky, která se týká Frýdku-Místku a souvisí s jeho vleklými dopravními problémy. „Sanace lokality Skatulův Hliník" má stát více než tři čtvrtě miliardy korun a je nezbytná pro stavbu obchvatu města.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT