Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obchody se nehýbou, prodejce vyhnala EET

Rozjezd předvánočního prodeje na obecní tržnici v areálu bývalé rosické cihelny je letos rozpačitý. Návštěvník se tu rozhodně neprodírá takovým množstvím stánků, jako tomu bylo dřív.

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

„Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

Dokončení chrudimského obchvatu z plánů silničářů nemizí

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v přípravách na úplné dokončení chrudimského silničního obchvatu. Podle aktuální informace Bohumila Vebra, ředitele pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic ČR, je dokončena dokumentace EIA (posouzení vlivu stavby na životní prostředí), a tato dokumentace je nyní předložena k projednání. 

Kokrhající kohout trápil muže, ten se ho dokonce vydal hledat. Neúspěšně

Kamil Pantůček žije v Chrudimi a do svého zaměstnání v jedné ze strojírenských firem dojíždí do nedalekých Pardubic. Někdy si ale před směnou pořádně neodpočine, protože ho budí kohoutí kokrhání.

Ptačí chřipka: Ne každý mrtvý pták je skutečně mrtvý

Občané hlásí mrtvé ptáky. Strážníci kvůli telefonátům chodí i budit labutě.

Prase se ubránilo, pes potyčku nepřežil

Chrast, Hlinsko – Před pár dny došlo poblíž Chrašického rybníka v Chrasti ke kontaktu divokého prasete se psem většího plemene. Pes tento incident nakonec nepřežil.

Spolky by se měly starat včas

Proseč, Slatiňany - Různí pořadatelé by teď možná měli co nejdříve seznámit samosprávy měst a obcí s venkovními kulturními a společenskými akcemi, jež chtějí pořádat v příštím roce. Kvůli zpřísnění příslušné legislativy totiž musí být akce přesahující 22. hodinu s předstihem včleněny do obecní nebo městské vyhlášky.

Kometa už opustila vetchý dům

Chrudim - Lázeňská ulice se v nejbližších dvou letech oprav nedočká.

Hodiny ve Svratouchu přestanou lidem lhát

Svratouch - Do sbírky na opravu přispěla i domovská obec.

Děti v Zimbabwe jsou rády, když se o Vánocích alespoň lépe najedí

S tradicí křesťanských Vánoc se můžete potkat i v některých zemích daleké Afriky. Většina tamějších dětí ale nedostává žádné, natož pak drahé dárky. Mnohé jsou prostě jen rády, když se na Štědrý den alespoň dosyta najedí.

Jezdec se zranil svým kolenem

Seč - Vodní záchranář od Sečské přehrady o první polovině letošní rekreační sezony.

Chrudim hospodařila zdravě

Chrudim - Zastupitelé města Chrudim při pondělním zasedání schválili v klidně atmosféře závěrečný účet města za rok 2014.

Riziko kontaminace vody? Načerno připojené studny

Chrudim – Nejspíše o tom vůbec nevíte, riziko s kontaminovanou vodou ale může být blíže, než si myslíte.Fekální bakterie se totiž mohou dostat do veřejné vodovodní sítě v podstatě kdekoliv a kdykoliv. A to přes veškerou snahu provozovatelů vodovodní sítě.

Bez objednání na úřad nechoďte

Chrudim - Úřednice z oddělení evidence obyvatel vyjíždějí stále častěji za nemocnými nebo za nepohyblivými klienty.

Zvítězí na Podhůře mloci nad cyklisty?

Chrudim, Slatiňany - V lesích Podhůry se plánuje rozšíření cykloparku o další úseky singltrekových cyklotras. K jednoduchému okruhu u Komety má přibýt obkroužení celých rekreačních lesů, jež má cyklistům poskytnout mnohem delší zážitek okořeněný mírnými, ale zábavnými sjezdy. Prvotní představa tohoto záměru teď ale narazila na nesouhlas přírodovědců z CHKO Železné hory.

Zanesené trubky tropí neplechu

Chrudim - Že bude potřeba opravit toalety v chrudimském Domě dětí a mládeže, to bylo jasné už před čtyřmi lety, kdy se město Chrudim stalo po Pardubickém kraji zřizovatelem uvedeného zařízení. Poslední návštěva hygieniků učinila tuto potřebu ještě naléhavější, takže město už nemůže opravu dále odkládat.

Kašna bude vysunuta nad okolní terén

Trhová Kamenice - Radnice v Trhové Kamenici ve čtvrtek podala žádost o dotaci na opravu obecní budovy, v níž jsou kromě dvou bytů i provozovny kadeřnictví, prodejny textilu apod. Kromě toho by se ale Trhovokameničtí rádi postarali také o úpravu náměstí.

Automobily hřešících řidičů opět znehybní železné botičky

Chrudim - Řidiči, kteří nechají svá auta stát třeba na trávnících nebo na dalších nepřípustných místech, budou muset v Chrudimi opět počítat s nasazením nepopulární botičky. O znehybnění špatně parkujících aut se postarají městští strážníci.

Hlasování oslepilo kameru

Chrudim - Pondělní veřejné jednání chrudimského zastupitelstva nesmělo být snímáno na kameru. Rozhodli o tom sami zastupitelé, kteří o přítomnosti běžící kamery hlasovali na popud starosty města Petra Řezníčka. Ten už ale sám uznává, že vyvoláním tohoto hlasování udělal chybu.

Pod nádražím opět duní motory stavebních strojů

Chrudim - „Bláta je tady teď plno, ale nezbývá, než to vydržet. Ulice pak bude určitě hezčí," říká mladík Ondrej Markéci, když při návštěvě své sestry překračuje jeden z provizorních chodníkových mostků v chrudimské ulici Přemysla Otakara.

Rybník Práchovna vydal svoji šupinatou úrodu

Morašice, Lány - Část vylovených ryb chrudimští rybáři prodali, zbytek je určen pro udice sportovních rybářů.

Tribuna roste přímo před očima

Chrudim - Tribuna fotbalového stadionu v chrudimské Novoměstské ulici teď roste rychle do své konečné podoby.

Berňák naživo budí rozpaky. Zabalí někteří podnikání?

Chrudimsko - Připravovaný zákon o elektronické evidenci tržeb, jenž pochází z myšlenkové dílny hnutí ANO 2011, rozděluje veřejnost už teď, kdy se teprve připravuje jeho konečné znění. Stejně tak je tomu na Chrudimsku. Názory se různí i mezi trhovci či představiteli místních samospráv.

Kamenný břeh řeky Chrudimky osídlí nový život

Chrudim - Pokračující revitalizaci chrudimského náhonu vítají i skuteční znalci přírody.

Většina vandalů trestu uniká

Slatiňany, Chrudim - Ve Slatiňanech (a nejen tam) mají opakovaně špatné zkušenosti s vandalstvím. „Před časem „rozbombardovaný" Kočičí hrádek byl sice již městem opraven, avšak teď je zase poničen pomníček ve Škrovádě, který byl nedávno před tím restaurován.

V areálu po vojácích začal Era-Pack stavět nové sklady

Chrudim - Společnost Era-Pack Chrudim zbuduje skladové haly v tzv. Depu, bývalém areálu vojenských opraven na severním okraji Chrudimě. Desetihektarový areál s 38 budovami a železniční vlečkou u výpadovky na Pardubice koupila firma ve výběrovém řízení ministerstva obrany na prodej nepotřebného majetku.

Domy pod nádražím teď hltají méně energie

Chrudim - Revitalizace někdejšího chrudimského 'Bronxu' stála už téměř 200 milionů korun.

Rýži házejte raději do radnice

Chrudim - Sedmisethlavé hejno chrudimských holubů vyživují i svatební hosté. Město chce opět stavy ptáků redukovat

Husova ulice autům nestačí, řidiči nemají kde zaparkovat

Chrudim - Situace s parkováním v chrudimské Husově ulici není dobrá, myslí si většina tamějších obyvatel. Už jen při letmém pohledu je ostatně ihned zřejmé, že auta tu z parkovišť před domy přímo „přetékají".

Luxusní bydlení pro hajného? Nesmysl, říká Zdeněk Odvárka

Chrudim - Stavbu budoucího Vzdělávacího a návštěvnického centra na chrudimské Podhůře považuje místní opozice za svého druhu zbytečnost nebo dokonce jen za jakési luxusní sídlo hajného.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT