Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK NEČINA

Marek Nečina / Chrudimský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim chce vykoupit podíly drobných akcion

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace (VaK) Chrudim předstoupilo před valnou hromadu svých akcionářů se zprávou o podnikatelské činnosti za rok 2017 a seznámilo akcionáře se stavem majetku, účetní závěrkou za rok 2017 a dalšími, pro chod společnosti důležitými dokumenty.

Brzdy z Třemošnice využijí vlaky mnichovského metra

Společnost DAKO–CZ získala další významnou zahraniční zakázku. Pro 24 nových souprav C2 mnichovského metra vyráběných společností Siemens dodá třemošnická společnost brzdové komponenty. S dodávkami začne již letos.

Obchody se nehýbou, prodejce vyhnala EET

Rozjezd předvánočního prodeje na obecní tržnici v areálu bývalé rosické cihelny je letos rozpačitý. Návštěvník se tu rozhodně neprodírá takovým množstvím stánků, jako tomu bylo dřív.

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

„Je to paráda, nádhera, úplný houbařský ráj! V životě mě dosud nic takového nepotkalo, a to už je co říct, protože chodívám do lesa běžně i několikrát v týdnu," prohlásil amatérský mykolog Jiří Laštůvka.

Dokončení chrudimského obchvatu z plánů silničářů nemizí

Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v přípravách na úplné dokončení chrudimského silničního obchvatu. Podle aktuální informace Bohumila Vebra, ředitele pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic ČR, je dokončena dokumentace EIA (posouzení vlivu stavby na životní prostředí), a tato dokumentace je nyní předložena k projednání. 

Kokrhající kohout trápil muže, ten se ho dokonce vydal hledat. Neúspěšně

Kamil Pantůček žije v Chrudimi a do svého zaměstnání v jedné ze strojírenských firem dojíždí do nedalekých Pardubic. Někdy si ale před směnou pořádně neodpočine, protože ho budí kohoutí kokrhání.

Ptačí chřipka: Ne každý mrtvý pták je skutečně mrtvý

Občané hlásí mrtvé ptáky. Strážníci kvůli telefonátům chodí i budit labutě.

Prase se ubránilo, pes potyčku nepřežil

Chrast, Hlinsko – Před pár dny došlo poblíž Chrašického rybníka v Chrasti ke kontaktu divokého prasete se psem většího plemene. Pes tento incident nakonec nepřežil.

Spolky by se měly starat včas

Proseč, Slatiňany - Různí pořadatelé by teď možná měli co nejdříve seznámit samosprávy měst a obcí s venkovními kulturními a společenskými akcemi, jež chtějí pořádat v příštím roce. Kvůli zpřísnění příslušné legislativy totiž musí být akce přesahující 22. hodinu s předstihem včleněny do obecní nebo městské vyhlášky.

Kometa už opustila vetchý dům

Chrudim - Lázeňská ulice se v nejbližších dvou letech oprav nedočká.

Hodiny ve Svratouchu přestanou lidem lhát

Svratouch - Do sbírky na opravu přispěla i domovská obec.

Děti v Zimbabwe jsou rády, když se o Vánocích alespoň lépe najedí

S tradicí křesťanských Vánoc se můžete potkat i v některých zemích daleké Afriky. Většina tamějších dětí ale nedostává žádné, natož pak drahé dárky. Mnohé jsou prostě jen rády, když se na Štědrý den alespoň dosyta najedí.

Jezdec se zranil svým kolenem

Seč - Vodní záchranář od Sečské přehrady o první polovině letošní rekreační sezony.

Chrudim hospodařila zdravě

Chrudim - Zastupitelé města Chrudim při pondělním zasedání schválili v klidně atmosféře závěrečný účet města za rok 2014.

Riziko kontaminace vody? Načerno připojené studny

Chrudim – Nejspíše o tom vůbec nevíte, riziko s kontaminovanou vodou ale může být blíže, než si myslíte.Fekální bakterie se totiž mohou dostat do veřejné vodovodní sítě v podstatě kdekoliv a kdykoliv. A to přes veškerou snahu provozovatelů vodovodní sítě.

Bez objednání na úřad nechoďte

Chrudim - Úřednice z oddělení evidence obyvatel vyjíždějí stále častěji za nemocnými nebo za nepohyblivými klienty.

Zvítězí na Podhůře mloci nad cyklisty?

Chrudim, Slatiňany - V lesích Podhůry se plánuje rozšíření cykloparku o další úseky singltrekových cyklotras. K jednoduchému okruhu u Komety má přibýt obkroužení celých rekreačních lesů, jež má cyklistům poskytnout mnohem delší zážitek okořeněný mírnými, ale zábavnými sjezdy. Prvotní představa tohoto záměru teď ale narazila na nesouhlas přírodovědců z CHKO Železné hory.

Zanesené trubky tropí neplechu

Chrudim - Že bude potřeba opravit toalety v chrudimském Domě dětí a mládeže, to bylo jasné už před čtyřmi lety, kdy se město Chrudim stalo po Pardubickém kraji zřizovatelem uvedeného zařízení. Poslední návštěva hygieniků učinila tuto potřebu ještě naléhavější, takže město už nemůže opravu dále odkládat.

Kašna bude vysunuta nad okolní terén

Trhová Kamenice - Radnice v Trhové Kamenici ve čtvrtek podala žádost o dotaci na opravu obecní budovy, v níž jsou kromě dvou bytů i provozovny kadeřnictví, prodejny textilu apod. Kromě toho by se ale Trhovokameničtí rádi postarali také o úpravu náměstí.

Automobily hřešících řidičů opět znehybní železné botičky

Chrudim - Řidiči, kteří nechají svá auta stát třeba na trávnících nebo na dalších nepřípustných místech, budou muset v Chrudimi opět počítat s nasazením nepopulární botičky. O znehybnění špatně parkujících aut se postarají městští strážníci.

Hlasování oslepilo kameru

Chrudim - Pondělní veřejné jednání chrudimského zastupitelstva nesmělo být snímáno na kameru. Rozhodli o tom sami zastupitelé, kteří o přítomnosti běžící kamery hlasovali na popud starosty města Petra Řezníčka. Ten už ale sám uznává, že vyvoláním tohoto hlasování udělal chybu.

Pod nádražím opět duní motory stavebních strojů

Chrudim - „Bláta je tady teď plno, ale nezbývá, než to vydržet. Ulice pak bude určitě hezčí," říká mladík Ondrej Markéci, když při návštěvě své sestry překračuje jeden z provizorních chodníkových mostků v chrudimské ulici Přemysla Otakara.

Rybník Práchovna vydal svoji šupinatou úrodu

Morašice, Lány - Část vylovených ryb chrudimští rybáři prodali, zbytek je určen pro udice sportovních rybářů.

Tribuna roste přímo před očima

Chrudim - Tribuna fotbalového stadionu v chrudimské Novoměstské ulici teď roste rychle do své konečné podoby.

Berňák naživo budí rozpaky. Zabalí někteří podnikání?

Chrudimsko - Připravovaný zákon o elektronické evidenci tržeb, jenž pochází z myšlenkové dílny hnutí ANO 2011, rozděluje veřejnost už teď, kdy se teprve připravuje jeho konečné znění. Stejně tak je tomu na Chrudimsku. Názory se různí i mezi trhovci či představiteli místních samospráv.

Kamenný břeh řeky Chrudimky osídlí nový život

Chrudim - Pokračující revitalizaci chrudimského náhonu vítají i skuteční znalci přírody.

Většina vandalů trestu uniká

Slatiňany, Chrudim - Ve Slatiňanech (a nejen tam) mají opakovaně špatné zkušenosti s vandalstvím. „Před časem „rozbombardovaný" Kočičí hrádek byl sice již městem opraven, avšak teď je zase poničen pomníček ve Škrovádě, který byl nedávno před tím restaurován.

V areálu po vojácích začal Era-Pack stavět nové sklady

Chrudim - Společnost Era-Pack Chrudim zbuduje skladové haly v tzv. Depu, bývalém areálu vojenských opraven na severním okraji Chrudimě. Desetihektarový areál s 38 budovami a železniční vlečkou u výpadovky na Pardubice koupila firma ve výběrovém řízení ministerstva obrany na prodej nepotřebného majetku.

Domy pod nádražím teď hltají méně energie

Chrudim - Revitalizace někdejšího chrudimského 'Bronxu' stála už téměř 200 milionů korun.

Rýži házejte raději do radnice

Chrudim - Sedmisethlavé hejno chrudimských holubů vyživují i svatební hosté. Město chce opět stavy ptáků redukovat

Husova ulice autům nestačí, řidiči nemají kde zaparkovat

Chrudim - Situace s parkováním v chrudimské Husově ulici není dobrá, myslí si většina tamějších obyvatel. Už jen při letmém pohledu je ostatně ihned zřejmé, že auta tu z parkovišť před domy přímo „přetékají".

Luxusní bydlení pro hajného? Nesmysl, říká Zdeněk Odvárka

Chrudim - Stavbu budoucího Vzdělávacího a návštěvnického centra na chrudimské Podhůře považuje místní opozice za svého druhu zbytečnost nebo dokonce jen za jakési luxusní sídlo hajného.

Třemošnice potemněla, dosloužil totiž hlavní kabel

Třemošnice - „Nesvítíme - a ještě chvíli ani svítit nebudeme," konstatoval v pátek třemošnický místostarosta Stanislav Peca, když reagoval na dotaz týkající se aktuálního výpadku třemošnického veřejného osvětlení.

Jen se plýtvá, namítá chrudimská opozice

Chrudim - Zastupitel za Hnutí ANO 2011 říká, že Zdravé město Chrudim a MAS 21 utrácí polovinu peněz jen za propagaci.

Pokálené ulice a parky žalují 
na nepolepšené pejskaře

Chrudim, Slatiňany - Při kratičké sněhové epizodě byl drobný nepořádek v chrudimských ulicích skryt pod vrstvou sněhu. Teď ale psí výkaly zase lemují nejeden obrubník či nároží.

Štěrk brání pádům, občas ale 
také ničí podrážky zimní obuvi

Chrudimsko - Aby se teď chodci po sněhu a ledu neklouzali, mnohá města a obce sypou chodníky solí nebo chemicky netečným materiálem.

Řidiče trápí „červená vlna"

Chrudim - Projet Chrudimí na zeleně svítící semafory není jednoduché, stěžují si někteří řidiči.

Správný kompost nepáchne

Chrudim - Co dnes vlastně patří do odpadkového koše na směsný odpad?

Výmoly zmizí z několika silnic

Skutečsko - Kritizovaný úsek komunikace mezi Skutčí, Štěpánovem a Luží začnou cestáři opravovat letos na jaře.

Pár svatbu nestihl, miminko bylo rychlejší

Slatiňany - Snoubeneckým párům ve Slatiňanech se letos zatím příliš nechce do svatebního chomoutu. Vyplývá to alespoň ze slov slatiňanské matrikářky Hany Kolouchové. „Většinou bývaly první svatby už v únoru či v březnu, ale teď máme první snoubenecký pár objednaný až na duben," říká matrikářka.

Nádvoří hradu rozmrazil smích

Lichnice - V kulisách zasněžených a promrzlých zbytků středověkého opevnění hradu Lichnice se v pátek večer ubytovaly pod širým nebem téměř tři desítky táborníků.

Pancéřová pěst už třaskavinu nesvírala

Kladno - Středeční dopoledne se pro několik obyvatel obce Kladno na Chrudimsku neslo v duchu napínavého dramatu.

Ledňáčci už rybáře nepřekvapují

Chrudim - Nad hladinou řeky teď poletuje přímo v Chrudimi pták skorec vodní. „Nikdy předtím jsem si ho tady nevšiml. A to přitom bydlím jen kousek od řeky a jako rybář trávím na jejích březích opravdu hodně času," říká Chrudimák Jan Petržílek.

Město se raději přidrží razítka

Chrudim - Má město Chrudim při případných prodejích svých domů a pozemků odvíjet požadovanou cenu od znaleckého posudku, nebo se má odpíchnout od takzvaných cen „v čase a místě obvyklých"? I na toto téma se rozhořela diskuze na poslední schůzi chrudimského zastupitelstva.

Schůzky se starostou připomene ječící siréna

Chrudim - Podle chrudimských Svobodných by lidé měli mít možnost nahlédnout do podkladů pro jednání městského zastupitelstva odkudkoliv. Strana vidí řešení v umísťování zmíněných dokumentů na web, přičemž jejich stažení by mělo být bezplatné.

Měření ukázalo, že azbestu ve školce ubylo

Chrast - Po rekonstrukci provedené před dvěma lety byly tehdy v chrastecké mateřské škole změřeny hodnoty výskytu azbestových vláken na takové úrovni, která sice splňovala předepsané hygienické limity, avšak s nikterak přesvědčivou rezervou.

Královně by sáňky přišly vhod

Chrudim - Silničářům na Chrudimsku prozatím z jejich zásob technické soli ani inertního posypového materiálu moc neubylo.

Střelecký park se dočká novinek

Chrudim - Chrudimáci míní, že ideálním řešením by bylo vybudování multifunkčního hracího prvku i prvků fit stezky

Na radnici přibývá úředníků

Chrudim - Městský úřad v Chrudimi novelizoval svůj organizační řád, který teď počítá kromě dalších změn i se dvěma dalšími úředníky.

Strážníkům v Chrudimi zavelí nový šéf

Chrudim - Radní v Chrudimi se shodli na vymezení působnosti starosty a čtyř neuvolněných místostarostů. Došlo k několika zajímavým změnám, kdy například řízení městské policie už nebude patřit mezi pravomoci starosty.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT