Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK POKORNÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kamery v obchodech? Často porušují zákon

Praha - České hotely i obchody jsou doslova prošpikovány kamerami. A lidé, kteří je navštíví, to ani netuší.

České dráhy zdraží některé jízdné

Praha - Kdo si chce koupit kilometrickou banku pro jízdu na železnici, neměl by otálet. České dráhy totiž oznámily, že se změnou jízdního řádu od poloviny června zdraží některé druhy jízdného.

Psychiatr Nešpor: Chůze je nedoceňovaná sportovní aktivita

Praha - Choďte alespoň půl hodiny denně a budete zdravější. To tvrdí psychiatr Karel Nešpor, podle něhož je chůze nedoceňovaná sportovní aktivita.

Nesmyslná vyhláška komplikuje školám provoz

Praha - Výšku židlí či teplotu u kotníků – to vše detailně upravuje hygienická vyhláška. Školy se proti ní bouří. Tvrdí, že je absurdní.

ANKETA: Žije se vám lépe než před dvaceti lety?

Praha - Lidé si podle statistiků mohou koupit za své peníze mnohem více než dříve, na průměrnou mzdu dosáhne jen třetina obyvatel.

Učit policisty jazyky? Ne, nasadíme tlumočníky

Česko - Policisté neumí cizí jazyky. S touto informací přišel DENÍK již v pondělí. Jak se k tomu staví policejní prezident? A jak čtenáři?

Česko má 29 nových národních památek

Praha - Počet kulturních památek, které povýší ze statutu „obyčejné“ na národní, se rozrostl z 201 na 230. „V každém kraji, kromě Prahy, která je jimi přesycena, budou zapsány dvě až tři nové národní kulturní památky,“ řekl ministr kultury Václav Jehlička.

Říkáte nesmysly, vzkázala vláda Ústavnímu soudu

Praha - V ostrou přestřelku přerostl spor mezi vládou a Ústavním soudem o reformu veřejných financí. Soud minulý týden zrušil tu část, podle níž lidé v prvních třech dnech nemoci nedostávají nemocenské dávky.

Zmizeli a nikdo neví, kde jsou. A je jich stále více

Praha - Pomalu každý den nový rekord. Tak se dají shrnout počty lidí, po kterých pátrá policie. Zatímco loni počátkem roku bylo v registrech 13 348 lidí, po kterých vyhlásila policie pátrání, nyní je jich již přes 14 800.

Garanční fond vyplatí klienty zkrachovalého KTP Quantum

Praha - Garanční fond obchodníků s cennými papíry zatím čeká na dotaci osm set milionů korun, kterou mu počátkem dubna odsouhlasila vláda.

Soud osvobodil bývalé vedení IPB

Praha - Banka vydávala své peníze za cizí a díky tomu vypadala silná a klienti jí věřili. Trestné to nebylo.

Zbytečné papírování stojí desítky miliard

Praha - Ministerstvo průmyslu se snaží zbavit tuzemské podnikatele zbytečné byrokracie. Ne všechny úřady je však následují

Harry Potter zatápí Albatrosu, tomu hrozí pokuta za zneužití postavení

Praha - Antimonopolní úřad oznámil, že šetří nejen prodej knihy o čarodějnickém učni, ale i další produkce nakladatelství

Na neplatiče ručení zatím chybí bič

Praha - Zdá se, že se v Česku příliš nenosí platit povinné ručení. Nepojištění viníci dopravních nehod by sice měli podle zákona hradit plnou škodu, ale úřadům se z nich daří vymoci pouze zlomek

Jezdíte nebezpečně? Škodu na autě si zaplatíte sami

Praha - Řidiči, kteří opakovaně jezdí nebezpečně, musí počítat s tím, že po nich pojišťovny budou chtít proplatit způsobené škody.

Jen doufejme, že to je opravdu fikce

Praha - Víte, proč téměř žádný pořádný tunelář nebyl v Česku potrestán? Většina čtenářů to jistě tuší, ti co ne, si mohou přečíst nový román Václava Lásky s jednoduchým názvem Advokát a s podtitulem O dravcích v právní džungli.

Zubaři přes internet jdou na dračku

Praha - /ANKETA/ „Ne, bohužel, zkuste se zeptat za čtvrt roku, zda se někdo neodhlásí nebo nezemře“. Tuto větu slýchala paní Dana z Kralup nad Vltavou každý měsíc, když se dva roky snažila sehnat zubaře pro své děti.

Katarský princ je volný. Již přes rok

Praha - Katarský princ Al Sání, kterému v Česku hrozilo až osmileté vězení za zneužívání nezletilých dívek, nebude potrestán. Tamní úřady totiž jeho kauzu odložily.

Policie přijede k nehodě se škodou přes sto tisíc

Praha - Ministerstvo vnitra ustoupilo od svého návrhu, aby policie v budoucnu vyjížděla pouze k nehodám, kde je škoda vyšší než čtvrt milionu korun nebo se při ní zranil člověk.

Kvůli vteřinám řidiči riskují na přejezdech životy

Praha, Roztoky - Vlak přejíždí, závory se zvedají a nedočkavý řidič šlape na plyn. Jenže závory zničehonic letí zase dolů a vůz se ocitá v pasti mezi nimi.

Soudci budou víc jednat, pomůžou jim minitýmy

Praha - Dva dny z každého týdne stráví průměrný český soudce v jednací síni. Tento čas by se již od příštího roku měl prodloužit.

Vláda vrátí část majetku církvím

Praha - Vláda jednomyslně schválila návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.

Lék na nehody: tvrdší postih a záběry mrtvol

Praha - Vláda zpřísní sankce za riskantní předjíždění či nepoužívání pásů. Reflexní vesty budou povinné. Přijde i drastická kampaň.

Dálniční známky končí. Auta dostanou čipy

Praha - Revoluční změny čekají řidiče, až po novém roce vyjedou na dálnice. Současné nalepovací dálniční známky vystřídají speciální krabičky s elektronickým čipem, které budou komunikovat se svým okolím.

Porušujete silniční zákon? Policie vám zabaví auto

Praha, Mělník - Před několika málo měsíci to začalo jako kuriozita v jednom okrese. Nyní chce policie tento způsob boje proti pirátům silnic používat ve velkém: Těm kdo, budou opakovaně za volantem porušovat zákon a ohrožovat okolí, bude zabavovat auta.

Bursík chce omezit kamiony už od letošního září

Praha - Již od září by ministr životního prostředí Martin Bursík chtěl omezit jízdu kamionů v pátek večer a v neděli. Ale reálnější je podle něj termín od počátku příštího roku.

Kvůli byrokracii přicházejí firmy o obchody

Praha - V zemi chybí desetitisíce pracovníků nejrůznějších profesí. Cizinci by je rádi nahradili, ale česká byrokracie tomu brání.

Soud posvětil vytěsňování akcionářů

Brno - Ústavní soud zamítl návrh skupiny senátorů, kteří žádali zrušení části obchodního zákoníku, která umožňovala nucený prodej akcií – takzvané vytěsňování akcionářů.

Vnitro hodlá ušetřit miliony na nákupech pro policii

Praha - Prezidium přestane posílat krajům to, co nepotřebují. Ty o svých potřebách rozhodnou samy.

Exekuce na Pražský hrad je pravomocná

Praha - Městský soud v Praze potvrdil exekuci na Pražský hrad včetně svatovítské katedrály.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT