Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE PODZIMKOVÁ

Marie Podzimková / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Archa sídlí nově také ve Stříbře a chce pomáhat rodinám s dětmi

Stříbro – Archa pro rodiny s dětmi je služba, kterou zřizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Pobočku lze nalézt také ve Stříbře.

Audit v Milířích odhalil milionové nejasnosti

Milíře – Mnohamilionové nesrovnalosti v závěrečném účtu, chyby ve vedení účetnictví. To jsou jen zlomky toho, o čem informovali zastupitelé Milířů občany na čtvrtečním veřejném zasedání.

Po divokém českém západě už opět táhnou husité

Tachovsko – Podivuhodné putování husitského spížového vozu po divokém českém západě – to je název hry, s kterou vyrazili členové tachovského divadelního spolku Komedyjanti po okrese. Kromě vlastní propagace jsou i živou pozvánkou na víkendové Husitské slavnosti v Tachově.

Hrobníci na Tachovsku mají málo práce

Tachovsko – V mládí jsem se učil hrobařem… To už si asi nikdo nezazpívá, klasických pohřbů do země ubývá. Na Tachovsku umírá v průměru kolem pětadvaceti lidí za měsíc. Jen malé procento z nich je pohřbeno do země.

Dosud nepřestěhované odbory Tachova už mohou začít balit

Tachov – Poslední odbory Městského úřadu Tachov mohou pomalu balit. Rekonstrukce jejich kanceláří v centrální budově úřadu v Hornické ulici končí. „Rekonstrukce kanceláří, z nichž se odstěhoval Finanční úřad pozvolna končí. Teď se uskuteční výběrové řízení na dodavatele nábytku. V září, říjnu by se měly poslední odbory postupně stěhovat tak, aby bylo do konce roku všechno pod jednou střechou," uvedl starosta Tachova Ladislav Macák.

V tachovském parku je kyselá půda a na úpravy město nezískalo dotaci

Tachov – K tomu, jak by měl vypadat městský park u dnes již bývalého letního kina, se měli možnost vyjádřit i občané Tachova. Bylo ale pouze zbouráno letní kino, a nic víc se na místě neděje.

Couvající nákladní vozidlo zabilo dělníka

Vrbice – Policisté vyšetřují tragickou událost, která se stala u obce Vrbice na Stříbrsku.

Malá infocentra na Tachovsku se neuživí

Tachovsko – Zejména malá informační centra by se samostatně neuživila. Jejich zaměstnanci proto mají většinou ke své základní činnosti další pracovní povinnosti.

Na Tachovsku začínají žně, holomrazy poničily ozimy

Tachovsko - Zemědělci na Tachovsku začínají se sklízením úrody. Nebude to letos ale žádná velká sláva. Zejména ozimy poznamenaly dlouhé holomrazy na přelomu ledna a února. Někteří pěstitelé dokonce museli obilniny zaorat, a tak zrovna nejlepší výnosy neočekávají.

V Plzeňském kraji je psinka, jedinou prevencí je injekce

Plzeňský kraj - Na Plzeňsku bylo v posledních dnech zaznamenáno několik podezřelých úhynů volně žijících šelem. U jedné z lišek, která vlezla až do domu, prokázaly rozbory nebezpečnou psinku. „Psinkou mohou onemocnět psi, lišky ale i kuny, fretky či tchoři," uvedla tachovská veterinářka Hana Janouškovcová.

Zaměstnanci tachovského autoservisu mohli konečně podat výpověď

Tachov - Pracovníci tachovského autoservisu v Oldřichovské ulici nedostali od zaměstnavatele výplatu. Proto na doporučení právníka podali výpověď a první z nich vzal Úřad práce v Tachově do své evidence.

Sára Sihelská: Na Farmě mi chyběli přátelé a cukr

Stříbro /ROZHOVOR/ – V neděli odešla z reality show Farma Sára Sihelská, když prohrála souboj se soupeřkou v řezání dřeva. A tak je po několika týdnech zpátky doma ve Stříbře.

Centra měst na Tachovsku jsou plná parkujících aut

Tachovsko - Centra měst zaplněná zaparkovanými vozidly nebo náměstí bez aut? To je otázka, kterou řeší v městech i na Tachovsku. Zabývají se jí v Tachově, kde se město chystá k rozsáhlé rekonstrukci náměstí a přilehlých ulic. Kdy to bude, záleží na financích.

Za zamčenými dveřmi často zůstávají nemocní senioři

Tachov - Anonymní sídliště a za zamčenými dveřmi bytu nemocný senior, který potřebuje pomoc. To je obrázek, s nímž se často setkávají složky integrovaného záchranného systému. „Obvykle jsou na místě první policisté," uvedl vedoucí lékař tachovské záchranky Karel Lysý.

Půjde-li o život, užijí obyvatelé na Tachovsku hrubou sílu

Tachovsko – Lidé žijící na sídlištích chtějí pokud možno vidět na své auto z oken bytu a parkovat zadarmo. Tyto požadavky jim však sídliště, kde je mezi paneláky málo místa, jen těžko splní. Sídliště přeplněná nejen osobními vozidly se stávají velkým problémem například pro případné zásahy hasičů nebo pro vozidla zdravotnické záchranné služby.

Před patnácti lety tachovští profesionální hasiči pomáhali Ostravě

Tachov - Nikdy předtím nebylo nasazeno tolik lidí a techniky, jako při katastrofálních povodních na Moravě. Právě v těchto dnech je to patnáct let. V srpnu bude desetileté výročí dalších povodní, které zasáhly Prahu, ale i České Budějovice a Plzeň. Všude podali pomocnou ruku i profesionální hasiči z Tachova.

Tachov se přes léto zbavuje hlodavců v kanalizační síti

Tachov - Od května do konce července se uskutečňuje v Tachově deratizace. Odborná firma klade do kanalizační sítě návnady, které město zbaví hlodavců. „Tato činnost se provádí buď preventivně, nebo když se hlodavci přemnoží," uvedl pracovník firmy Martin Ledvina.

Děti ve školách na Tachovsku vystřídají o prázdninách řemeslníci

Tachovsko - Zkuste sehnat o prázdninách malíře. Je to téměř beznadějné, snad všichni malují školy a školky. Kromě nich nastupují do vzdělávacích institucí i další řemeslníci. Nejrůznější opravy, vylepšení a novinky jsou přímo úměrné tomu, kolik financí školám poskytnou jejich zřizovatelé, nebo kolik a jaké získaly dotace.

Způsobil škodu za sta tisíce korun, přesto jde jen o přestupek

Kladruby - Pro plachtu na poli u Kladrub na Tachovsku za tři, čtyři tisíce šel zloděj najisto. Zřejmě mu nedošlo, že tím způsobil škodu za čtvrt milionu korun. „Pod plachtou máme uskladněnou kukuřičnou siláž," předeslal jednatel společnosti Zevyp Stanislav Eberl.

Podnikatelé plní kontejnery, lidé pak nemají kam vyhazovat tříděný odpad

Tachovsko - Podniky či živnostníci například v Tachově mají tři legální možnosti, jak se vyprodukovaného odpadu zbavit. Někteří obchodníci, majitelé restaurací a další podnikatelé však zaplňují kontejnery tak, že lidé, kteří třídí odpad, ho už nemají kam vyhazovat.

Loňský schodek v Tachově se podařilo snížit o dvacet milionů korun

Tachov - Přestože Tachov sestavil pro loňský rok schodkový rozpočet, závěrečné vyúčtování dopadlo dobře. Vyplynulo to ze závěrečného účtu města, který ze zákona musejí každý rok schválit zastupitelé. Závěrečný účet předložil na posledním veřejném jednání místostarosta Václav Svoboda.

Policie stále pátrá po zdroji otravy divokých prasat na Tachovsku

Stříbro - Případ otrávených divokých prasat stále zaměstnává policii. V průběhu dubna bylo v okolí Stříbra na Tachovsku postupně nalezeno ve Mži řádově pět desítek uhynulých divočáků. „U testovaných prasat se zjistilo, že byla otrávena chemickou látkou ethylenglykol," uvedla po měsíci vyšetřování policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Každé ráno lidé v Tachově čekají na svého zaměstnavatele

Tachov - Jedenáct zaměstnanců autoservisu v Oldřichovské ulici v Tachově chodí každý den na sedmou do práce. Už několik týdnů ale nacházejí dveře zavřené. Navíc nevědí, kdo je jejich zaměstnavatelem, neberou plat a nemohou si shánět nové zaměstnání.

Pepu musejí od klavíru vyhánět, splnil se mu životní sen

Tachovsko - Svůj první koncert před veřejností absolvoval v minulých dnech Josef Cicko, žák Základní umělecké školy (ZUŠ) Tachov. Na tom by nebylo nic divného, kdyby sedmadvacetiletý Pepa nebyl klientem Domova pro klienty se zdravotním postižením v Milířích.

Ve Mži žijí chránění živočichové, raci a mihule

Tachov - Mže je v tachovském úseku čistou řekou a daří se v ní i chráněným živočichům. Zjistili to pracovníci specializované firmy, kterou si najalo město Tachov. „Protože se tu připravují protipovodňová opatření, byli jsme požádáni o provedení průzkumu řeky," uvedl Pavel Vlach.

Ministerstvo vnitra dovede Milíře k novým komunálním volbám

Milíře - Situace v Milířích na Tachovsku se začala uklidňovat. Na posledním veřejném jednání zastupitelé odhlasovali, že tou, která bude pověřena vykonávat některé zákonem dané pravomoci starosty, se stane Zlata Tejmlová.

Zaměstnanci autoservisu zůstávají bez práce i bez peněz

Tachov - Každé ráno v sedm hodin nastoupí jedenáct pracovníků autoservisu v Oldřichovské ulici v Tachově do práce. Protože se dovnitř zamčeného objektu nedostanou, odcházejí domů. Jsou v pozici nezaměstnaných zaměstnanců.

Po operaci srdce míří pacienti z nemocnice rovnou do lázní

Konstantinovy Lázně /FOTOGALERIE/ - Pouhých pět, šest dnů po operaci srdce se pacienti odcházejí rovnou z nemocnice doléčit do Konstantinových Lázní na Tachovsku. Prusíkovu prameni požehnal plzeňský biskup František Radkovský. „Voda je zdroj života a zdraví," uvedl mimo jiné biskup.

V tachovském genovém sadu bude rodit dcera památného stromu

Tachov /FOTOGALERIE/ - Roubovanec památného stromu Lidická hrušeň bude rodit v Genovém sadu v Tachově. V pátek odpoledne byl slavnostně vysazen a požehnali mu zástupci všech církví působících v Tachově. Program byl nazván Den pro Lidice.

V Tachově se cvičně se zřítila střecha haly

Tachov – Přesně v deset hodin se Tachovem rozezněly sirény vozidel hasičů, záchranky a policistů. Všechna auta směřovala ke sportovní hale. Námět cvičení složek Integrovaného záchranného systému zněl: při sportovním utkání se zřítila konstrukce střechy haly a uvnitř zůstalo pod sutinami několik zraněných osob.

Záškoláctví je na Tachovsku velký problém

Tachovsko – Nejčastějším problémem, s nímž se na Základní škole Mánesova ve Stříbře setkávají, je záškoláctví.

Na školách začali testovat žáky, mnozí rodiče nesouhlasí

Tachovsko – Po tři týdny budou základní školy v celé České republice testovat vědomosti žáků pátých a devátých ročníků. Srovnávací testy vzešly z dílny dnes už bývalého ministra školství Josefa Dobeše. Zejména mezi rodičovskou veřejností vzbudily mnoho nevole.

Bezpečnost v ulicích Tachova ohrožuje zfetovaný řidič

Tachov - Sedmadvacetiletého výtečníka policisté dobře znají. Tradičně ho zastavují při řízení vozidla Ford Escort, ačkoli mu plánští policisté začátkem dubna zadrželi řidičský průkaz. Pravidelně ho také testují na drogy a vždy je test pozitivní.

Do pater tachovské radnice musíte vyšlapat, nejedou výtahy

Tachov - Starší a hůře pohybliví občané by se raději neměli v těchto dnech vydávat na tachovský městský úřad. Právě se totiž rekonstruují výtahy. Oprava se ale chýlí ke konci. „Už to bude trvat jen pár dnů, před koncem měsíce budou v provozu dokonce dva výtahy," ujistil starosta Ladislav Macák.

Zastupitelé se opět nedohodli, jakou halu v Plané postavit

Planá - Už podruhé odsunuli zastupitelé Plané na Tachovsku rozhodnutí o tom, jakou sportovní halu chtějí postavit. Ta původní, nafukovací, která stála u Základní školy Valy, totiž v prosinci loňského roku vzala za své. Byla postavena v roce 2005 a využívali ji nejen žáci školy, ale i plánské sportovní kluby.

Patová situace: nikdo neví, mají-li v Milířích zastupitelstvo

Milíře - Nikdo neví, jestli v Milířích na Tachovsku klesl počet zastupitelů pod zákonnou hranici pěti nebo ne. Není totiž nikomu známo, zda se ke čtyřem rezignujícím zastupitelům za ČSSD přidala i pátá, která je již delší dobu hospitalizovaná. Jasno není ani v tom, jestli je vůbec rezignace zastupitelů platná.

AKTUALIZUJEME

Divoká prasata na Tachovsku byla otrávena etylenglykolem

Tachovsko - Divočáky v okolí Stříbra na Tachovsku zabil ethylenglykol. Je to chemická látka, která je součástí fridexu ale také hnacích plynů ke svařování. Počet uhynulých prasat je řádově pět desítek a pozůstatky všech plavaly v řece.

Italská domácnost se dostala až před soudní senát

Tachov - Ze zločinu týrání a dokonce z opakovaného znásilňování je obviněn třicetiletý Tomáš C. z Lomu u Tachova. Ze slovního i fyzického násilí a vynuceného pohlavního styku ho obvinila o rok starší bývalá družka.

Kamiony musely před hranicemi na mobilní váhu

Broumov - Na přetížená nákladní vozidla si v pondělí počíhali policisté těsně před hraničním přechodem v Broumově na Tachovsku. Společně s Centrem služeb pro silniční dopravu instalovali na vozovku mobilní váhu.

Tachov úspěšně vymáhá dluhy s pomocí exekutora

Tachov - Vymáhání dluhů vůči městu za pomoci exekutorské firmy začíná mít podle starosty města Ladislava Macáka první výsledky. Uvedl to na posledním veřejném jednání zastupitelstva v bodě, který se týkal nakládání a hospodaření s movitým majetkem města.

Muž nedostal výplatu, tak propíchal pneumatiky

Tachov – Žádný konkurenční boj, ale obyčejný vztek stál za případem z konce loňského roku.  Tehdy  firmy pracující na rekonstrukci Pobřežní ulice zjistily, že u stavebních strojů někdo v noci z 21. na 22. listopadu propíchal pneumatiky.

Jedna skupina kuplířů byla odsouzena, druhou trest čeká

Tachov - Jeden z kuplířských gangů působících v minulých letech v rozvadovských nočních klubech, si vyslechl tresty, druhý senát Okresního soudu v Tachově právě soudí.

Na tachovské radnici mají dětský koutek

Tachov - Naprosto spokojený mezi spoustou hraček byl dvouletý Péťa, jehož maminka čekala na tachovském městském úřadě na vydání pasu. Na radnici totiž otevřeli pro podobné případy dětský koutek.

Klienty s Alzheimerovou chorobou na Tachovsku neberou

Tachovsko - V okrese Tachov není jediné zařízení pro chodící pacienty s Alzheimerovou chorobou. Stejně tak zde chybí denní stacionář, kam by mohly rodiny umístit seniory jen po dobu, kdy jsou v práci.

Na Tachovsku se začalo spekulovat o novém viru prasečí chřipky

Tachovsku - Nový virus prasečí chřipky či chemikálie při svařování potrubí plynovodu. I takové teorie se objevují v souvislosti s hromadným úhynem divokých prasat v okolí Stříbra na Tachovsku. Vyskytují se i obavy, že mohou rozkládající se těla možná otrávených zvířat, negativně ovlivnit vodní živočichy, hlavně ryby. 

Úhyn divočáků řeší policie jako přečin týrání zvířat

Tachovsko - Případu vyšetřování záhadného úhynu více než tří desítek divočáků a další lesní zvěře se ujala policie. Další chemické rozbory vzorků odebraných z těl mrtvých zvířat proto budou provádět speciální policejní laboratoře. Podnět podali myslivci z dotčené oblasti.

Manželé Havlíkovi jsou po šedesáti letech diamantoví

Tachovsko /FOTOGALERIE/ - Před oltářem si zopakovali své „ano“ po neuvěřitelných šedesáti letech společného života manželé Marie a Vladimír Havlíkovi z Damnova na Tachovsku. Na jejich diamantovou svatbu se sjelo široké příbuzenstvo. Oficiální oslava včetně výměny prstýnků se konala v tachovském kostele.

Divočáci dál záhadně hynou, veterináři se poradí s chemiky

Západní Čechy /FOTOGALERIE/ - Podivné případy uhynulých divokých prasat už nejsou jen záležitostí Tachovska a řeky Mže, kde jich hasiči dosud odklízeli nejvíce. Ve čtvrtek zaznamenali tři případy i v Liblíně na Rokycansku a u Borov na pomezí Klatovska a jižního Plzeňska.

Ukrajince na ubytovně v Tachově prý jen zbili, nic mu neukradli

Tachov - Nic jsme neukradli, jen jsme chtěli dát Ukrajinci za vyučenou. Tak zhruba vypovídali tři ze čtyř mužů, kteří jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Čtvrtý, který byl převezen z vazby, o případu pro změnu neví vůbec nic.

Ze Mže už neloví jen mrtvé divočáky, přibyla další zvířata

Stříbro - Z řeky Mže v okolí Stříbra na Tachovsku už neloví jen uhynulé kusy divočáků. „Přibyla nejen další divoká prasata, ale i dva norci, dvě lišky a srna. Přestává to být legrace,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí stříbrské radnice Dana Rožánková.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT