Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARKÉTA FORRÓ

Markéta Forró / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Půjčky měst. Brno dluží půlku svého rozpočtu

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Desetimiliardový roční rozpočet, pětimiliardové dluhy. Tak vypadá hospodaření brněnského magistrátu. Problémy s penězi nemá jen Brno, zadlužená je většina velkých měst na jihu Moravy. Od bank si půjčují především na investice, podle ekonomů je to správný přístup.

Stavba kanalizace v Nesovicích začala, i přes komplikace

Nesovice – Nové kanalizace se v blízké době dočkají lidé z Nesovic. Stavba za víc než sto milionů korun právě začala, i když zatím spíš symbolicky, poklepáním na základní kámen. Dobrou zprávu mírně kalí fakt, že v současné době rekonstruuje Ředitelství silnic a dálnic křižovatku se silnicí I/50. Nesovičtí tak budou muset být ještě trpělivější než dosud.

Vyškovanka chce ve finále Miss zaujmout tancem

Vyškov – Že krásná žena nemusí vážit pětačtyřicet kilogramů, to se snaží dokázat nová soutěž Miss Full Of Beauty. Jednou z finalistek této soutěže se čerstvě stala i sedmadvacetiletá Vyškovanka Kamila Galková. „Vůbec jsem to nečekala, o to větší mám radost," říká mladá žena.

Pivo z Topolan bude ještě letos. Plzeňský typ

Vyškovsko – Hned tři lokální pivovary by už letos měly nabízet své pivo lidem z regionu. Ten slavkovský už rozšířil sortiment i o tmavou třináctku.

Houby na Vyškovsku už porostou, mají teď ideální pomínky

Vyškovsko - Dlouhotrvající deště a slunečné počasí posledních dní, to je kombinace, která dává naději, že lesy na Vyškovsku se zaplní houbami.

Za tři týdny vyškovská knihovna vytvoří místnost pro mladé

Vyškov - Tři týdny o letních prázdninách bude zavřená vyškovská Knihovna Karla Dvořáčka. Za tu dobu v jejích prostorách vznikne takzvaný K-klub neboli místnost pro mladé, a Klubovna čtenářů, přezdívaná Obývací pokoj města. Knihovna na tyto investice využije úspory z minulých let. Součástí úprav bude i tradiční malování.

Hřbitov v Ježkovicích chrání proti vodě zdi i vyčištěný kanál

Ježkovice - Ježkovický hřbitov, který loni dvakrát zaplavila voda, by měl být letos chráněný. Právě v uplynulých týdnech totiž obec nechala vyčistit a opravit zanesený odvodňovací kanál, aby se situace neopakovala.

Některé školky na Vyškovsku v létě zavřou. Děti budou muset do jiných

Vyškovsko - Jako každý rok řeší zaměstnaní rodiče o letních prázdninách, kdo se postará o jejich děti. Zatímco ty odrostlejší už můžou svěřit na tábory, s předškoláky je to těžší. Školky na Vyškovsku však se zájmem rodičů přes léto počítají, a tak se vzájemně domlouvají na spolupráci. Například ve Slavkově u Brna tak budou rodiče muset řešit hlídání jen na týden.

Základní škola Letní ve Vyškově pole funguje dál, ujišťuje radnice

Vyškov – Debatou ohledně možného zrušení některé z vyškovských základních škol žil v posledních dnech Vyškov. Podle některých spekulací se uzavření měla dočkat Základní škola Letní pole, která v následujícím školním roce otevře vzhledem k malému počtu přihlášených dětí jen jednu první třídu. Tyto fámy však radnice rázně popřela. Žádnou školu rušit nehodlá.

Vyškov chce rozdělit ještě 1,5 milionu korun. Díky úsporám

Vyškov - Milion a půl navíc na účely dotací by letos mohly z rozpočtu Vyškova získat vyškovské neziskové organizace. Městu to dovoluje přebytek z loňského roku, kdy se podařilo ušetřit třicet milionů korun.

Pivovar Vyškov zvažuje trestní oznámení. Brání Tmavý Džbán

Vyškov - Pivo Tmavý Džbán z vyškovského pivovaru je podle testů, které provedla laboratoř v Brně, po zdravotní stránce v pořádku. Pivovar nechal testy udělat poté, co časopis dTest informoval o údajně vysokém obsahu mykotoxinů v nápoji.

Vyškovské gymnázium sundá ze střechy pětadvacet komínů

Vyškovsko – Blížící se letní prázdniny znamenají nejen radost pro školáky a studenty, ale také starosti pro školy. Je to totiž jediné období, kdy se můžou bez obav o bezpečnost dětí pustit do rozsáhlejších stavebních úprav.

Staré jesle změní podobu příští rok. Stane se z nich chráněné bydlení

Vyškov - Přestože od převodu majetku mezi Vyškovem a Jihomoravským krajem uplynulo už půl roku, staré jesle v ulici 9. května ve Vyškově stále stojí. Kraj je má přeměnit na chráněné bydlení pro klienty z Ústavu pro tělesně postižené na zámku v Habrovanech, kvůli problémům s dokumentací však stavba letos s nejvyšší pravděpodobností nezačne.

Vyškovsko stárne, ukázala statistika. Obce lákají na nové domy

Vyškovsko - Ještě v roce 2001 bylo na Vyškovsku 14,1 procent lidí nad pětašedesát let. Za následujících jedenáct let se tento počet zvýšil o víc než dvě procenta. Důchodců je teď v regionu víc než dětí do patnácti let. Obce se snaží lákat mladé rodiny nabídkou nových stavebních parcel nebo rovnou domů.

Dům na sídlišti Osvobození ve Vyškově: privatizace je v nedohlednu

Vyškov – Bytový dům na vyškovském sídlišti Osvobození, který se městu podařilo získat po vyhraném soudu se státem, má stále nejistou budoucnost. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových totiž podal proti rozsudku dovolání.

Sportoviště ve Vyškově letos doplní nové kurty

Vyškov - Práce na rozsáhlé koncepci vyškovských sportovišť jsou ve finální fázi. Do léta by tak materiál měli dostat radní a zastupitelé. Pokud ho schválí, bude následující desetiletí ovlivňovat budoucnost hřišť, stadionů a dalších sportovních zařízení ve městě.

Nový kruhový objezd bude ve Vyškově až příští rok

Vyškov – Přestavba křižovatky sídliště Osvobození a Dědické ulice ve Vyškově na kruhový objezd bude s určitostí nejdřív příští rok. A to jen tehdy, pokud se do letošního podzimu stihnou vyřídit všechny potřebné věci. Město totiž například stále nedořešilo majetkoprávní vztahy.

Zimní úklid sněhu byl špatný, myslí si Vyškované

Vyškov – Letošní zima, která přinesla několikrát za sebou přívaly sněhu, prověřila schopnosti zaměstnanců firmy Staeg, která poprvé zajišťovala zimní údržbu ve Vyškově. Vystřídala totiž městskou společnost Vyškovské služby, kterou vedení města loni na podzim rozpustilo. Obyvatelé města nejsou údržbou nijak nadšení a zahrnuli město stížnostmi. Radnice i firma Staeg však upozorňují, že letošní zima byla množstvím sněhu extrémní.

Luleč hledá, kdo postaví chodník ke kamenolomu

Luleč – Výběrové řízení na dostavbu chodníku ke kamenolomu v Lulči řešilo na svém posledním zasedání tamní zastupitelstvo. Zastupitelé se rozhodli najít firmu, která se ujme stavby první etapy. Druhá bude záviset na finančních možnostech obce.

Ovčí sýr ze sýrárny v Bohdalicích ochutnají lidé už letos v létě

Bohdalice-Pavlovice – Už letos v létě by měli lidé mít možnost ochutnat ovčí sýr z nové sýrárny, která vznikne v areálu bývalých kasáren v Bohdalicích-Pavlovicích. Stavět ji tam bude občanské sdružení Manner, které se zabývá obnovou krajiny a ekologickým zemědělstvím. Sýry a další produkty z ovčího mléka by měly být časem v prodeji i ve Vyškově nebo v Brně.

Letní kina na Vyškovsku ohrožuje drahá digitalizace

Vyškovsko - Přestože digitalizace má běžným kinům pomáhat lákat diváky, pro letní kina může být i posledním hřebíčkem do rakve. Na drahou technologii totiž nemají peníze.

Sdružení Zelený Vyškov zachránilo šestnáct z dvaceti stromů

Vyškovsko – Šestnáct z dvaceti. Tolik stromů se podařilo zachránit vyškovskému občanskému sdružení Zelený Vyškov, které si dalo za cíl zabránit z jejich pohledu nadměrnému kácení ve městě. Jedná se o stromy v parku Smetanovy sady, o kterých v posledních dnech rozhodoval vyškovský odbor životního prostředí.

Dívky z Vyškova se ztratily na nákupech v Brně, našli je v noci

Vyškov – Na nákupy v krajském městě budou asi ještě dlouho vzpomínat dvě dívky z Vyškova. Ve městě se totiž ztratily a pátrali po nich policisté, kteří je našli až v noci.

Vyškov oživí Masarykovo náměstí jarními trhy s programem

Vyškov – Oživit na jaře vyškovské Masarykovo náměstí se rozhodlo vedení okresního města. Před blížícími se Velikonocemi a po nich tak prostor v centru města obsadí dřevěné stánky. Město totiž chystá jarní trhy s doprovodným programem.

AKTUALIZOVÁNO

Havárie autobusu a kamionu uzavřela silnici I/50 na několik hodin

Křižanovice u Bučovic - Srážka tahače s autobusem zkomplikovala dopravu na silnici I/50 u Křižanovic u Bučovic ve čtvrtek krátce před jednou hodinou odpoledne. Na místě zasahovali hasiči, záchranáři a policisté.

Lidé protestují proti kácení ve Smetanových sadech ve Vyškově

Vyškov – Desítky stromů ve Vyškově mají jít během jarních měsíců k zemi. Důvodem je jednak revitalizace zeleně ve Smetanových sadech, ale také výměna plynového potrubí a chystaná rekonstrukce sportovních hřišť. Některým lidem i občanskému sdružení Zelený Vyškov se ale kácení zdá neúměrné.

Nová koncepce: Vyškov přidá další třídy do mateřských škol

Vyškov /INFOGRAFIKA/ - Schválená školská koncepce umožní Vyškovu zefektivnit předškolní a školní vzdělávání dětí. Ve školkách chce vytvořit dvě nové třídy.

Zemědělci z Vyškovska doufají v lepší úrodu než loni

Vyškovsko – Loňská extrémní zima způsobila zemědělcům na Vyškovsku obrovské škody. Sucho, holomrazy a naopak teploty vysoko nad bodem mrazu znamenaly likvidaci velké části úrody. Letos se podle prvních ohlasů zdá, že situace bude podstatně lepší. Rozhodující však bude podle zemědělců jaro.

Greplův dům ve Vyškově: rekonstruke pokračuje instalací rozvodů

Vyškov – Všechny statické úpravy i zpevnění stropů ve staré části takzvaného Greplova domu na náměstí Československé armády ve Vyškově jsou už hotové. Nová přístavba do dvora je ve fázi zastřešené hrubé stavby. Rekonstrukce domu má být hotová do konce září.

V Bučovicích se loni kradlo dvakrát víc než dřív

Vyškovsko – Téměř dvojnásobný počet krádeží zaznamenali v loňském roce bučovičtí strážníci. Zatímco v roce 2011 jich bylo devatenáct, loni už čtyřiatřicet. Paradoxem přitom je, že jinak se v okrese podle policejních statistik počet prakticky všech druhů trestných činů snížil, a to někdy i velmi výrazně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT