Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARKÉTA KMECOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Sedlištích by měli podle místních investovat do nové kanalizace

Sedliště - Malá obec ležící za Frýdkem-Místkem směrem na Havířov má téměř tisíc pět set obyvatel. Deník zde včera zavítal v rámci rubriky Návštěva bez ohlášení a zjišťoval, jak se lidem v obci žije.

Nebezpečné stromy na Frýdecku ořežou

Frýdek-Místek - Zaměstnanci technických služeb zahájili koncem července ořezy stromů a keřů na celém území města. Do konce srpna by měli z bezpečnostních i ze zdravotních důvodů ořezat desítky stromů, přičemž vycházejí z pokynů pracovníků odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu, kteří dohlížejí na stav stromů ve Frýdku-Místku.

Lidé využívají cyklostezek ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek - Město se zabývá rozvojem cyklostezek již od roku 1999, kdy byl zpracován plán s názvem Generel cyklistické dopravy pro Frýdek-Místek. Město vybudovalo již v minulosti několik cyklostezek.

Novou školu si v Metylovicích zaplatí ze svého

Metylovice, Sviadnov - „Nová škola by měla být dostavěna do 31. července 2014. Náklady na výstavbu by měly činit i s daní zhruba osmadvacet milionů, dotace nemáme vůbec žádné. Vše si budeme hradit z obecního rozpočtu," řekl Deníku starosta Metylovic Lukáš Halata.

Bezbariérové chodníky by lidé v Žabni chtěli mít po celé obci

Žabeň - Obec se nachází severozápadně od Frýdku-Místku a žije v ní téměř 750 lidí. Deník zde včera zamířil v rámci rubriky Návštěva bez Ohlášení.

Ve Frýdku-Místku z černých skládek zlikvidovali 5,68 tuny odpadu

Frýdek-Místek - Na území města bylo odstraněno za minulý měsíc celkem 5,68 tun neoprávněně odloženého odpadu a to na takzvaných černých skládkách.

Rybář ulovil obřího Amura bílého v přehradě Olešná

Frýdek-Místek - Rybaření je koníček, vášeň i životní styl. Neodmyslitelně k němu patří rybáři sedící na březích řek, jezer či rybníků s nahozeným splávkem. Mnoho lidí se na ně dívá jako na blázny.

Dominanta Frýdku-Místku půjde k zemi, lidem je to líto

Frýdek-Místek - Město vlastní víceúčelovou sportovní halu od roku 2004, kdy ji získalo v dražbě za 10 milionů korun. Do jejich nutných úprav investovalo přes 30 milionů korun. Nyní se tato dominanta Frýdku-Místku bude bourat.  

V urnovém háji ve Sviadnově jsou túje, ze kterých létá smetí na hroby

Sviadnov - Obec Sviadnov se nachází severozápadně od Frýdku-Místku a žije v ní více než tisíc pět set lidí. Deník zde zamířil v rámci rubriky Návštěva bez ohlášení. Lidé jsou v obci spokojeni, jednou z nich je i Zdena Petrová.   

Asistenti strážníků ve Frýdku-Místku už zabránili krádeži

Frýdek-Místek - Městská policie má od prázdnin posilu ve formě dvou asistentů prevence kriminality ve Frýdku-Místku. 

Prodejce na farmářském trhu trápí nejen vedro, ale i hmyz

Frýdek-Místek - Prodejce na Beskydském farmářském trhu ve čtvrtek sužovalo vedro. Ve stánku s uzeninou si stěžovali prodejci na vosy.

Dřevěné podpěry drží vstupní portál frýdeckého hřbitova už jeden rok

Frýdek-Místek - Vstupní portál frýdeckého hřbitova je vychýlený ze své osy. Město se již od minulého roku zabývá tímto problémem a v návaznosti na vývoji situace byla zpracována projektová dokumentace na sanaci vstupního portálu.

Někteří ještě letos na dovolené nebyli, někteří ani nepojedou

Frýdek-Místek - Pomalu už končí červenec a děti mají polovinu prázdnin téměř za sebou. Je čas dovolených: někteří lidé už na dovolené byli, další se na cesty teprve chystají. Deník se ptal lidí ve frýdecko-místeckých ulicích, do které skupiny patří.

V Palkovicích se loni konečně dočkali opravy hlavní silnice

Palkovice - Loni v létě Deník informoval o tom, že se v Palkovicích konečně dočkali dlouho slibované opravy silnice, která je doslova tepnou této obce. Cesta vede z Frýdku-Místku do Frenštátu pod Radhoštěm.  

Ve Frýdku-Místku opravují lávku pro pěší vedle restaurace U splavu

Frýdek-Místek - Ve Frýdku-Místku se začala opravovat lávka pro pěší, která leží poblíž restaurace U splavu. Dělníci se do ní pustili v pondělí v osm hodin ráno, kdy ji uzavřeli. Chodci tak budou muset volit pro přecházení řeky Ostravice lávku u tenisových kurtů nebo na jiných úsecích řeky.

Konečně! Na kole můžete do Beskyd už i z Ostravy

Frýdlant nad Ostravicí – Konečně je otevřen další úsek tolik diskutované Beskydské cyklotrasy, která by v budoucnu měla propojit krajské město Ostravu s Beskydami. Minulý týden začali cyklisté oficiálně jezdit po nové velice atraktivní trase vedoucí až do hor.

A co děti v Bašce, mají si kde hrát?

Baška - Deník se v úterý v rámci nové rubriky „návštěva bez ohlášení" podíval do Bašky. Ptali jsme se místních, jak se jim v obci žije, s čím jsou spokojeni i nespokojeni.

S prací na Frýdecko-místecku je to teď zlé

Frýdek-Místek – Úřad práce k poslednímu červnu evidoval v okrese Frýdek-Místek 10 150 uchazečů o zaměstnání, což je „jen" o 135 méně než na konci května. Před rokem bylo podle oficiálních statistik bez práce 8745 lidí.

Lidé ve Frýdku-Místku loni vytřídili více než dva tisíce tun odpadu

Frýdek-Místek - Obyvatelé města přispívají tříděním odpadu k čistějšímu životnímu prostředí. V loňském roce vytřídili více než dva tisíce tun odpadu, největší podíl tvořil papír, kterého bylo přes tisíc tun, poté následovalo sklo a plast. Deník se ptal v ulicích Frýdku-Místku, zda lidé třídí odpad a proč je to důležité.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT