Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN KOŠŤÁL

Martin Košťál / Teplický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Další obří úlovek: tentokrát si houbaři z krušnohorského lesa přinesli 1100 hub

Houbaři z teplické restaurace Aladdin opět vyrazili do lesů v Krušných horách a i tentokrát byli úspěšní. 

To je, panečku, úroda. Stovky hříbků z Krušných hor skončí v octu a omáčce

Stále si myslíte, že nerostou? Pohled na plný stůl hříbků jednoznačně vyvrací všechny pohybnosti o nehoubovém roku. V galerii si můžete prohlédnou také nádherné úlovky z jiných částí republiky. 

Letní počasí láká k vodě. Na Teplicku je řada kvalitních koupališť i rybníků

Voda v Barboře v Oldřichově je jedna z nejkvalitnějších v kraji. Testy hygieniků, které tam pravidelně probíhají, to potvrzují. A k osvěžení v těchto dnech lákají i další vodní plochy na Teplicku.

Obří areál bývalého utečeneckého tábora změnil majitele. Technaři už mají smůlu

Areál bývalého utečeneckého tábora Červený Újezd na Teplicku má nového majitele. Ze zdemolovaných budov by v budoucnu mohlo být ubytování pro milovníky motorsportu či pečovatelský dům.  

Stopu v horách drží rolbaři za peníze z měst a kraje

Slyšet pod sebou křupat sníh a cítit zimní závan větru v obličeji, to je čirá běžkařská radost. Ve větší míře si ji mohou sportovci užívat na Krušnohorské magistrále v úseku z Komáří vížky na Moldavu.

AKTUALIZOVÁNO

V Teplicích odvolil zrcadlový muž. K vidění byl naposledy před 18 lety

Mirror Man, tedy Zrcadlový muž volil prezidenta v pátek večer na Gymnáziu v Teplicích.

Nevyměníš, nepopluješ. I lodí se týká výměna průkazů

Postavit se za kormidlo lodi není jen tak. Kromě znalostí k tomu potřebujete i platný průkaz. „Řidičáky“ na lodě, podobně jako ty na auta, mají svoji platnost, některým vypršela s příchodem nového roku. Za vedení plavidla s neplatným průkazem hrozí pokuta až sto tisíc korun.

Masakr v Duchcově: Chovateli brutálně zabili klokany. Jednomu uřízli hlavu

Šok, vztek a velký smutek takové pocity teď zažívá duchcovský chovatel Vladimír Cholenský. Někdo mu totiž o víkendu zabil dva klokany. Jednomu zvířeti dokonce agresor oddělil hlavu od těla a odnesl si ji.

Miloš Zeman v Dubí: Jsem tu už poněkolikáté, nikdy ale kvůli prostitutkám

/FOTOGALERIE/ Po úterní zastávce v Bílině si ve středu před obědem vybral Miloš Zeman další místo na Teplicku k návštěvě a setkání s obyvateli. Tentokrát se jednalo o podkrušnohorské Dubí.

Jde o velké peníze. Stát chce lithium zpracovávat v České republice

Cenné lithium z Cínovce na Teplicku se má do finální podoby zpracovávat v České republice. Chce to alespoň ministerstvo průmyslu a obchodu. Licenci na těžbu lithia v Krušných horách vlastní česká firma Geomet, za kterou stojí australská společnost European Metals Holding (EMH).

Ústecké rozhledny ovlivnily dějiny televizního vysílání

V rámci 50dílného seriálu Poznáváme Česko se dnes podíváme po rozhlednách, které lidé postavili z kamene. A nezapomeňte, z každého místa, které v létě navštívíte, nám můžete poslat tematickou fotografii a zúčastnit se soutěže o iPhone. Poslat je můžete i e-mailem.

Z Cínovce mají uprchlíci odejít do léta, nyní jich je tam šedesát

Teplicko - Moldava je bez uprchlíků. A v polovině letošního roku o ně pravděpodobně přijde i Cínovec. V areálu bývalé německé celnice na hraničním přechodu Cínovec-Altenberg jich je momentálně šedesát.

Motoristům se má ulevit při registru aut na úřadech. Emise budou v systému

Je to dobrá zpráva pro všechny majitele aut. Motoristé už by totiž v budoucnu nemuseli chodit vyřizovat změny v registru vozidel pouze na úřady podle svého bydliště. Registrovat vozidlo by mohli na všech úřadech obcí s rozšířenou působností. „Novelu zákona schválili poslanci a poslali ji do Senátu. Ještě ji bude muset podepsat prezident. Zhruba za čtvrt roku by mohla začít platit," říká Michal Cuc, předseda Profesní komory STK a vedoucí STK Ivesur v Dubí a v Litoměřicích.

Hrůzný nález policistů v paneláku v Dubí. Vrah starší ženy je stále na svobodě

Teplicko – V Dubí někdo zavraždil 60letou ženu. Vražda se stala v jednom z panelových domů v ulici Karolíny Světlé. Na místě jsou stále dubští městští strážnici, kteří zajišťují místo trestného činu. Případ násilné smrti si převzala kriminálka. 

Moldava je bez uprchlíků. Brzy o ně asi přijde i Cínovec

Ústecký kraj - Uprchlíci již nejsou na německé straně Moldavy. Stěhování předcházela stávka pěti imigrantů, kteří si chtěli „vysedět" jiné zařízení či byty. O „své" azylanty pravděpodobně přijde brzy i Cínovec. „Informaci nemáme z oficiálních pramenů. Ani neočekáváme, že nám ji německé úřady dají. Ubytovna měla být uzavřena na začátku měsíce. Všichni její obyvatelé byli přestěhováni," sdělila místostarostka Moldavy Eva Kardová.

Pod zemí je až milion tun lithia, těžba by zaměstnala stovky lidí

Ústecký kraj - Do Krušných hor by se mohli vrátit horníci. Těžili by surovinu pro baterie do mobilních telefonů. Do hor postupně přijíždějí nové vrtné soupravy geologického průzkumu.

Policie na Teplicku hlídá hranice i vnitrozemí, zadržela osm azylantů

Moldava - Azylanty a uprchlíky v horách hlídá cizinecká policie. A to, že je u hranic nad Teplicemi poměrně živo zmínil včera na tiskové konferenci v prostoru bývalého hraničního přechodu Moldava vedoucí odboru cizinecké policie Ústeckého kraje Pavel Češka. Právě na Moldavě a Cínovci už policie zadržela celkem osm azylantů, kteří si šli k nám na nákup. Lákají je zejména cigarety a tabák. Překročením čáry, ale porušují zákon. Policie řešila případy jako přestupek. „Všech osm bylo vráceno do Německa," sdělil Pavel Češka.

Ve štole v Mikulově dělají podlahy. Prohlídky budou zatím jen o víkendech

Od úterý do 28. září je na štole v Mikulově prováděna plánovaná údržba podlah. Prohlídky pro veřejnost budou možné pouze o víkendech a v ostatních dnech je štola pro veřejnost uzavřena. Šachta Lehnschafter je součástí rozsáhlého důlního komplexu na těžbu především stříbra, který byl využíván až do roku 1858. První novodobí nadšenci ho objevili v roce 1987 a začali s jeho odkrýváním. Zatím bylo objeveno 12 pater s 12 kilometry chodeb sahajících do hloubky 250 metrů.

Keltská v pařáku slavila dvacetiny. Sestry dokonce třicetiny

Harrachov /FOTOGALERIE, REPORT/ - Festival v Harrachově během tří horkých dní oslavil dvacáté narozeniny. Kapela, jež open air pořádá, třicetiny.

Vše, co musíte vědět o Rock for People

Severní Čechy - Největší hudební festival Rock for People (RfP) se v Hradci Králové letos poprvé uskuteční již mezi 4. a 6. červnem. „Během tří dnů nabídneme na 100 zahraničních i domácích interpretů a bohatý nehudební program. Měsíc po hradeckém festivalu, v tradičním termínu od 3. do 5. července, se uskuteční Rock for People Europe v Plzni, jako součást Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015," řekl jeden z organizátorů festivalu RfP, Michal Thomes.

Na Limp Bizkit zve Rock for People, festivalová událost roku

Hradec Králové, Plzeň - Kolem zpěváka Freda Dursta soustředěná formace Limp Bizkit (USA) bude další ze zahraničních hvězd festivalu Rock for People. V Hradci Králové ho hostí od 4. do 6. června tradiční Festivalpark. Měsíc poté od 3. do 5. července se uskuteční Rock for People Europe v Plzni v bývalé vozovně dopravních podniků v Cukrovarské a v areálu Papíren v Zahradní ulici.

Klíšťata v Ústeckém kraji nakazila nejvíce lidí právě na Ústecku

Ústecko - Jestli si myslíte, že klíšťata se chystají k zimnímu spánku, a že už vám nehrozí infikování třeba encefalitidou, tak jste na omylu.

Dělníci na dálnici D8 opět nepracují. Může za to mráz

Ústecko - Stroje na stavbě D8 stojí. Na vině nejsou ekologičtí aktivisté, nýbrž mráz. To, že je na staveništi tzv. mrtvo, zaujalo našeho čtenáře, který poslal do redakce dotaz. „Nevíte, proč tam nejsou vidět dělníci? Doufám, že vše stihnou postavit v termínu. Už se ve firmě nemůžeme dočkat," uvedl tazatel, který se podepsal jako Jarda.

Sexbomba Makarenko studovala v Dubí. Paříž nechává 'špagetkám'

Teplicko /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Říká o sobě, že je exhibicionistka. Už tak krásné tělo si nechala zkrášlit několika plastickými operacemi. Modeling bere spíše jako koníček. Řeč je o 23leté Taťáně Makarenko.

Vojta Dyk rozdával ponožky. Tleskalo mu tisíc lidí

Ústí nad Labem /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Jedinečnou show předvedli Vojta Dyk a B-Side Band. Během dvou hodin rozdal pop zpěvák stovky úsměvů, originálně zazpíval pár šlágrů, obdaroval fanoušky žlutočernými ponožkami a psími granulemi.

SuperStar Martin Harich: Sestričku nikdo jiný nenazpívá lepe než Elán

Liberec, Ústí nad Labem /ROZHOVOR/  - Energie, ta z něj jen srší. Na hudbě miluje emoce. Je v jednom kole: natáčí nový videoklip, připravuje druhé album, občas i moderuje. „Je toho hodně, co dělám. Ale alespoň nemám čas na blbosti. Do Ústí i Liberce se moc těším," směje se Martin Harich, sedmnáctiletý student gymnázia v Liptovském Mikuláši. Ten také odpovídal v rozhovoru pro Deník.  

Nemocnici nedáme, hřímali lidé na jednání v Duchcově

Duchcov - Plánované rušení akutních chirurgických lůžek státem ovládanou Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP) v nemocnici VITA v Duchcově hýbe městem. Někteří lidé se bojí, že po zrušení lůžek přijde na řadu interna a že se z duchcovského špitálu stane „jen" léčebna dlouhodobě nemocných (LDN).

Ožije Kozí dráha? Starostové na Děčínsku bojují, naděje stále je

Děčínsko – Ledy se konečně pohnuly, Kozí dráha má naději. Představitelé Děčína, Chlumce, Jeníkova, Jílového, Krupky, Libouchce, Novosedlic, Proboštova, Telnice a Velkého Chvojna totiž podepsali memorandum o spolupráci a tím výrazně zvýšili šance na návrat vlaků na trať Děčín – Oldřichov u Duchcova, tedy na Kozí dráhu.

Přepadení herny: Zloděj dostal svazkem klíčů, pak na ulici střílel

Teplice - Nebál se. Vzal velký svazek klíčů a hodil ho ozbrojenému lupiči do obličeje. „Měl na hlavě kuklu. Řekl, že chce peníze do tašky, kterou položil před bar. Počítal do tří a mířil na mě pistolí. Jako jsem mu je chtěl dát, ale vzal jsem svazek klíčů a hodil je po něm,“ líčil Tomáš, obsluha přepadené herny Evropa v Jankovcově ulici v Teplicích.

Jedinečnou památku v Krušných horách ničí novodobí zlatokopové

Dubí - Je to unikátní česká památka, teď se ale doslova ztrácí pod nájezdem takzvaných hledačů kovů. A bude hůř. V Hrobu už zmizely spojky a propojky kolejí. V Dubí na nádraží si zase někdo dělal zálusk na historickou ozdobu v podobě dřevěných vláčků.

Václav Klaus se projel obřím rýpadlem

Teplicko /FOTOGALERIE/ - Po dlouhých skoro 25 letech vznikl v Česku nový kolesový velkostroj pro těžbu v povrchových hnědouhelných dolech. Unikátním rýpadlem KK1300 se mohou pyšnit Severočeské doly.

Kastelán: Život na zámku je jedno velké dobrodružství

Teplicko /ROZHOVOR/ - Na zámku v Duchcově je kastelánem měsíc a kus. Přišel z Brna a má velké plány. Zdá se, že zámek chytl Mariana Hochela za srdce.

"V sauně jsem si připadal jako Fin. Bylo to příjemné"

Víte, co je finská sauna a infrakabina? Že ne? Taky jsem v těchto termínech tápal. Ale stačila jedna návštěva relaxačního centra ve sportovní hale na Stínadlech a …

O jehlu se poranilo dítě i strážník

Teplicko - Po píchnutí hrozí žloutenky i HIV infekce.

Rozbor určí, zda zloděj neotrávil vodu v Moldavě

Teplicko - Do objektu vodojemu se vloupal zloděj a ukradl část chlorového čerpadla. Policie řeší, zda vodu nekontaminoval nějakou látkou.

Osud dolu je konečně vyjasněn

Teplicko – Nekonečný příběh se jménem: starý důl na Cínovci, se blíží ke svému konci. Dubské zastupitelstvo na svém červencovém zasedání rozhodlo o osudu objektů na bývalé šachtě.

Zápřednici našla žena z Dubí v posteli

Dubí – Jedovatý pavouk - zápřednice, se objevil v Dubí. Kateřina Ortcigrová pavouka našla v posteli.

FOTO: Tohle je nová teplická wellness hala

Omotáte si prostěradlo kolem pasu, sednete si do sauny, následně se zchladíte pod ledovou vodou a vlezete si na masážní stůl. Takový relax si budete moct dopřát již brzy i ve Sportovní hale na Stínadlech. Nově tam totiž bude wellness centrum.

Pozor na nakažené zaječí maso!

Tularémie, zaječí nemoc je na Teplicku. Co hůř, kromě lesa na ni můžete narazit i v restauracích a to v případě, že by kuchař přijal zvěřinu tzv. z ulice – bez předchozí veterinární kontroly.

Kanadská televize vyšle důl v Bílině do světa

Teplicko - Nejhlubší povrchový důl ve střední Evropě - Bílina uvidí v Americe, Austrálii či Japonsku. Jak je to možné? Důl Bílina je totiž zařazen v dokumentárním cyklu MegaWorld - nejfantastičtější vědecké, technické a industriální objekty a inovace.

Strážníka v Novosedlicích vláčeli 20 metrů

Dubí - Scéna jak vystřižená zamerického akčního filmu. Řidič najel na strážníka, ten se zachytil za otevřené okýnko a po zhruba 20metrech zběsilé jízdy spadl.

Na Cínovec se může vrátit těžba, rozhodne průzkum

Dubí - Na Cínovec v Krušných horách se možná vrátí těžba rudy. V plánu je totiž geologický průzkum, který má jasný cíl: zjistit výnosnost ložiska, hlavně lithiových rud. Pokud bude prokázané jejich velké množství, tak se začne těžit.

Slovenští Romové zaplavují drogami Dubí

Dubí – Dvoumetrový plot, obrovská plechová vrata a za nimi dvůr. Na něm několik aut včetně nového Mercedesu. Tak vypadá starý statek v Pozorce v Dubí, který stojí nedaleko autobusové zastávky, vedle kapličky a v blízkosti obchodu s potravinami.

Silniční doprava z Ústí do Teplic se komplikuje

Teplicko /FOTOGALERIE/ – „Dé osmička“ se opravuje. Řidiči mířící z Ústí do Teplic a i opačně se musí mít na pozoru: zhruba čtyřkilometrový úsek důležité silniční tepny se rekonstruuje. Doprava je svedena do jednoho jízdního pásu. Kvůli opravě je uzavřený i levý nájezd na D8 v Trmicích.

Prince budou obsluhovat studenti z Teplic

Teplice – Dobrou chuť, princi Charlesi. I tak by mohla znít věta, kterou si řekne v duchu Václav Myslivec, student 3. ročníku Hotelové školy Teplice při servírování jídla členovi anglické královské rodiny.

Manželé Paroubkovi hledají byt v Teplicích

Teplice – Malý, velký, slunný, v centru nebo v klidné části lázeňského města? Takové otázky se asi honí hlavou předsedovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi a jeho ženě Petře při výběru bytu v Teplicích.

UDG: Ať si všichni povolí kravaty, vytáhnou košile a začne mejdan!

Teplice /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ – Ústecká kapela UDG je na roztrhání. Ročně dá až 150 koncertů, slyšet ji můžete na všech významných hudebních festivalech a také na plesech. Právě UDG byli hlavním hostem plesu 8. B Gymnázia Teplice v Krušnohorském divadle. „Atmosféra byla skvělá. Užili jsme si to,“ řekl zpěvák UDG Petr Vrzák.

VIDEO: Rolba s navijákem vyjede všude, je jako tank

Teplicko /REPORTÁŽ/ – Redaktor Deníku si na Bouřňáku vyzkoušel, jaké to je jezdit po horách v obří sněhové rolbě Pisten Bully. Pětitunový obr budí mezi lyžaři respekt.

Ohněm poničené rypadlo roztrhá dynamit

Teplicko - Doly Bílina už mají za shořelé rypadlo KU 800–65 náhradu – obra z Tušimic. Přesun se uskuteční v polovině roku.

Koupit byt se teď vyplatí, říká expert na reality

Teplicko – Volných bytů je na Teplicku až dva tisíce. Nabídka je větší než poptávka. Tento fakt výrazně nahrává kupujícím.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT