Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN PLEVA

Martin Pleva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Král voleb v Moravskoslezském kraji Vondrák: Nemám ambici být ministrem

/ROZHOVOR/ „Nemám ambici být ministrem. Ale v politice nikdy neříkej nikdy,“ konstatoval v povolebním rozhovoru pro Deník hejtman Moravskoslezského kraje a nově i poslanec Ivo Vondrák (ANO).

EXKLUZIVNĚ

Miloš Zeman: Já mám Deník rád, takže vám to řeknu...

/ROZHOVOR/ Prezident Miloš Zeman v exkluzivním rozhovoru pro Deník prozradil nejen to, že čínská pneumatikárna může nakonec zakotvit přímo v Ostravě, ale také že vyslyšel přání fanoušků Věry Špinarové.

Zeman: Máme třetinovou životní úroveň oproti Německu, to je příliš málo

/ROZHOVOR/ Spokojeně a s neodmyslitelnou cigaretou v ruce hodnotil Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne v Hlučíně při rozhovoru pro Deník svou v pořadí pátou prezidentskou návštěvu Moravskoslezského kraje. 

Alkohol za volantem ohrožuje koalici v Ostravě

/FOTOGALERIE/ Další osud vedení města visí na vlásku. Důvod? ODS vsadila na vyčkávací taktiku v otázce rezignace svého náměstka primátora Martina Štěpánka, který byl přistižen opilý za volantem. To se však přestalo líbit koaličním partnerům.

EXKLUZIVNĚ

Daneš Zátorský: Kolem mého jména se tady točí legendy...

Moravskoslezský kraj /EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR/ - Kdysi jeden z nejúspěšnějších a nejbohatších lidí v kraji zažil velký sešup a firmy se zvučnými jmény dovedl ke krachu. Nyní čelí Daneš Zátorský také insolvenci mířené přímo na něj. 

EXKLUZIVNĚ

Zátorského strmý pád: z miliardáře je štvanec

/INFOGRAFIKA UVNITŘ/ Patřil mezi nejbohatší muže v kraji. V dobách největší slávy ovládal řadu firem a majetek počítal na miliardy. Pak ale přišel velký sešup. Dnes Daneš Zátorský čelí insolvenci mířené přímo na jeho osobu.

Hvězda formule 1 Räikkönen dorazí do Ostravy. Představí své ferrari?

Ostrava - Kimi Räikkönen, finský automobilový závodník známý z okruhů Formule 1 a světový šampion z roku 2007, bude podle informací Deníku ve čtvrtek v Ostravě.

Marcel Lesník, alias Woodman: Můj největší sen je koncert AC/DC v našem klubu

Ostrava /ROZHOVOR/ - Tři milníky, nebo chcete-li významná jubilea, se letos sešly v životě Marcela Lesníka, zakladatele a lídra známé kapely Rock & Roll Band Marcela Woodmana. Oslavil abrahámoviny, jeho band, známý z koncertů i televizních vystoupení, završil čtvrtstoletí na scéně a nakonec hudební klub Garage v Martinově „dosáhl" na desáté narozeniny.

Tieto získalo miliardovou zakázku od finské vlády

Ostrava - Na poskytování IT služeb v režimu „přísně tajné" pro ministerstva severoevropského státu se bude podílet i stovka ostravských zaměstnanců této firmy.

Pelta slíbil Ostravě nároďák. Klidně to sem přitlačím i silou, uvedl

Ostrava - Po více než patnácti letech by se Ostrava mohla dočkat zápasu české fotbalové reprezentace. Na krajské konferenci České unie sportu to přislíbil fotbalový šéf Miroslav Pelta. Naposledy se národní tým představil na Bazalech v přípravném utkání 16. srpna 2000, kdy prohrál před necelými pěti tisícovkami diváků se Slovinskem 0:1.

Tieto Towers: v mrakodrapu dohlížejí na továrny či platby kartou

Je to jedna z nových dominant Ostravy. Málokdo z místních obyvatel však přesně tuší, co se za zdmi jedné z nejvyšších staveb města dělá. Deník se proto vypravil na průzkum do Tieto Towers. A byla to velmi zajímavá prohlídka…

Lichtenštejnský kníže: Jeden den můžete být bohatý a druhý den přijít o všechno

Ostrava – Do Opavy přijíždí velmi vzácný host. Už dnes 
a zítra zde bude na návštěvě lichtenštejnský kníže a vévoda opavský i krnovský Hans Adam II. Jde o první návštěvu hlavy Lichtenštejnského knížectví v tomto regionu od druhé světové války.

V Ostravě by mohl stát zábavní park za miliardu

Slovenská společnost Tatry Mountain Resort zvažuje, že na území Ostravy postaví zábavní park. Investovat by mohla více než miliardu korun. Hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák tento projekt jednoznačně podporuje.

EXKLUZIVNĚ

Jan Světlík: Už chci sice své vize krotit, ale ještě musím dostat do DOV kampus

Ostrava - Ostravská atrakce, která láká ročně statisíce návštěvníků, chystá otevření unikátní nadstavby vysoké pece či klubu Jarka Nohavici.

Jarek Nohavica bude mít v Ostravě vlastní klub

Ostrava /FOTOGALERIE/ - Koncerty, divadlo, tanec, zábava. Známý písničkář Jarek Nohavica bude mít podle zjištění Deníku v Ostravě brzy vlastní klub. Příští rok v červnu ho otevře v areálu ostravských Dolních Vítkovic.

Chartista a novinář Jan Král: Považuji za zázrak, že žijeme v demokratické zemi

„Považuji za zázrak, že žijeme v demokratické zemi," říká u příležitosti pětadvacátého výročí od listopadových událostí roku 1989 v rozhovoru pro Deník Jan Král, jeden z aktivních představitelů revolučního dění na Ostravsku.

Colours of Ostrava zahájí Les Tambours du Bronx

Ostrava /VIDEO, TIPY DENÍKU/ - Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava zahájí ve čtvrtek v 19.45 hodin na hlavní scéně sedmnáctičlenná francouzská bubenická formace Les Tambours du Bronx, která delirické bubnování na plechové barely kombinuje s elektronikou, hip hopem, metalem, tribálním sborovým řevem a projekcemi.

EXKLUZIVNĚ

Jarek Nohavica: Trojhalí? Nový industriální chrám pro Ostravu

Ostrava /ROZHOVOR/ - Trojhalí na Karolině má šanci stát se jedním ze symbolů Ostravy. Veřejnosti se otevře už dnes. A slavnostní zahajovací koncert nemůže patřit nikomu jinému, než oblíbenému písničkáři Jarku Nohavicovi. V roce 2006 v této historické budově vystupoval naposledy, v roce 2014 zde bude hrát a zpívat jako první.

EXKLUZIVNĚ

Jan Světlík: Trojhalí bude žít tak, jak budou jeho návštěvníci chtít

/EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ „Myslím si, že se v Ostravě vytvořil nádherný architektonický prostor, který nám tisíce měst mohou závidět," zdůraznil v exkluzivním rozhovoru pro Deník Jan Světlík, šéf strojírenských Vítkovic.

Ostrava: Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme!

Ostrava -  Byty pro sociálně znevýhodněné tady nechceme! To zní z úst nespokojených radvanických občanů. Mají strach, že do domů v Trnkovecké ulici se nastěhují nepřizpůsobiví. 

EXKLUZIVNĚ

Jaromír Nohavica zazpívá lidem koledy. Můžete se připojit

Ostrava – Deník přináší dobrou zprávu pro všechny fanoušky Jarka Nohavici! Oblíbený písničkář, jehož koncerty bývají vmžiku vyprodané, chystá jedno předvánoční vystoupení navíc. Ve středu 11. prosince od 18 hodin se představí na náměstí před aulou Gong v ostravské Dolní oblasti Vítkovic. A co je důležité – lístky tentokrát nebudete potřebovat. Jeho koncert totiž bude pro všechny zdarma.

Jaromír Nohavica zazpívá lidem koledy. Připojte se také!

Ostrava – Deník přináší dobrou zprávu pro všechny fanoušky Jarka Nohavici! Oblíbený písničkář, jehož koncerty bývají vmžiku vyprodané, chystá jedno předvánoční vystoupení navíc. Ve středu 11. prosince od 18 hodin se představí na náměstí před aulou Gong v ostravské Dolní oblasti Vítkovic. A co je důležité – lístky tentokrát nebudete potřebovat. Jeho koncert totiž bude pro všechny zdarma.

Nátlak a výhrůžky. I to se děje v ČSSD

Praha, Brno – Když se začne prát špinavé prádlo, tak se vším všudy. Kdo by si myslel, že nynější spor v nejvyšších patrech ČSSD je jen záležitostí „pražské kavárny", je na omylu. 
O podivných praktikách začínají po volbách otevřeně mluvit i klíčoví lidé z regionů.

EXKLUZIVNĚ

Ostravský primátor Kajnar: Rakovinou v ČSSD nejsem já

Ostrava /ROZHOVOR/ - Před volbami se naplno rozhořel dlouho doutnající spor mezi dvěma křídly bojujícími o vliv uvnitř ostravské ČSSD. Vše vyvrcholilo tím, když se primátor Ostravy Petra Kajnar obrátil na soud kvůli nedemokratickému sestavování kandidátek. Aktéři kauzy se k tomu přesto nechtěli příliš vyjadřovat, aby stranu před volbami nepoškodili ještě více.

Jana Světlíka a další lidi z Moravskoslezského kraje ocenil prezident

Praha, Ostrava /SEZNAM OCENĚNÝCH/ – Prezident Miloš Zeman v pondělí večer předal na Pražském hradě řadě osobností vysoká státní vyznamenání. Mezi oceněnými byli i lidé z našeho kraje.

Dva triumfy ostravského Gongu v jednom týdnu

Ostrava /FOTO UVNITŘ/ – Plynojem v Dolních Vítkovicích přestavěný podle návrhu architekta Josefa Pleskota na Multifunkční aulu Gong boduje – sbírá doslova jedno ocenění za druhým. A tento týden byl pro něj dvojnásobně úspěšný.

Prezident Zeman: Měl by vzniknout sociálně citlivý útlumový program

Fulnek /ROZHOVOR/ - Tři dny, čtyři firmy, šest setkání na náměstích, kam za ním přišly stovky lidí. Miloš Zeman toho při své návštěvě Moravskoslezského kraje stihl hodně. Přesto ani ve Fulneku na Novojičínsku – cílové stanici celé pouti regionem, nevypadal nijak unaveně. Pozitivně na něj totiž působilo, jak ho přijali místní lidé. Na konci svého programu si prezident udělal čas i na exkluzivní rozhovor pro Deník.

Prezidentské dary: Zkrátka nepřijde ani první dáma

Ostrava - Podpisy do pamětních knih a kronik, dekorování praporů stuhou prezidenta republiky, ale také přijímání darů. Hned první den prezidenta Miloše Zemana obdarují hejtman Moravskoslezského kraje a primátor města Ostravy.

Akord a Poklad. Kulturáky v Ostravě halí pochybnosti

Ostrava - Dva velké kulturní domy v Ostravě procházejí rekonstrukcí. Zatímco Akord v Zábřehu se otevře už za pár dní, Poklad v Porubě nyní čeká na příchod stavbařů. Nad oběma projekty za desítky milionů korun ale visí otazníky…

EXKLUZIVNĚ

Colours of Ostrava už ve čtvrtek! I kavárna Deníku má pestrý program

Ostrava /FOTOGALERIE/ – Soutěže o piva, literární vystoupení i malování pro děti. Festivalový program si pro návštěvníky Colours of Ostrava připravila také Kavárna Deníku, která je celé čtyři dny umístěna na dohled tomu nejdůležitějšímu dění – stojí totiž poblíž spojovací uličky mezi hlavní a druhou festivalovou scénou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT