Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN ŠINKOVSKÝ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Z kamionu uniklo 200 litrů formaldehydu

Olomouc – Přibližně dvě stě litrů nebezpečného formaldehydu uniklo z prasklých sudů, které převážel kamion.

Za zřícení domů na Olomoucku může vlhko

Olomouc – Již pět sesuvů zdí se stalo v tomto týdnu v Olomouckém kraji. Nevydržely pravděpodobně netypicky vlhké počasí. Za jedním z případů nejspíš stojí i loňské bleskové povodně.

Soud: strážníci trestný čin nespáchali

Olomouc – Trestný čin se nestal, ale v úplně v pořádku to nebylo. Takto vyznívá páteční verdikt olomouckého okresního soudu, který řešil údajné zneužití pravomoci úřední osoby dvou olomouckých strážníků.

Pohřešovaná žena nejspíš sama opustila rodinu

Olomoucko – Po týdenním pátrání po Pavle Navrátilové se policisté přiklánějí k verzi, že pohřešovaná žena odjela vlakem neznámo kam. „Indicie vedou k tomu, že žena nasedla na vlak, odjela a nechce navázat kontakt s rodinou,“ informovala olomoucká policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Prudce narostl počet lidí sražených vlakem

Olomoucký kraj – Čtyřiadvacet mrtvých při srážce s vlakem a pět mrtvých při dopravních nehodách na železničních přejezdech, taková je bilance roku 2010.

Nezvěstnou ženu hledají u chomoutovských jezer vojáci

Olomouc – Dvacítka policistů a štěpánovských obecních strážníků a také patnáct vojáků pátrá ve čtvrtek od devíti hodin ráno po nezvěstné sedmatřicetileté Pavle Navrátilové ze Štěpánova na Olomoucku.

Poláci nabízí drogy jako suvenýry

Olomouc - Návykové drogy vyrobené z legálních přípravků se již brzy mají prodávat na pultě v Olomouci.

Policisté chytili lupiče, co přepadli jatka se samopalem

Olomouc, Mladějovice – Se samopalem a baseballovou pálku přepadli na konci března tři lupiči jatka v Mladějovicích na Olomoucku. Trojici zločinců policisté po téměř osmi měsících dopadli v centru Olomouce. Při přepadení zranili dva zaměstnance a majitele firmy. Dokonce ze samopalu i vystřelili. Nyní mužům ve věku od osmadvaceti do čtyřiceti let, kteří za sebou mají pestrou kriminální minulost, hrozí až dvanáct let vězení.

Bývalý šéf úřadu práce chce dva miliony za ušlou mzdu

Olomouc – Až na dva miliony korun se může vyšplhat částka, kterou požaduje Luděk Krystýn po olomouckém Úřadu práce (ÚP). Jde o ušlou mzdu a úroky. Krystýn úřadu do roku 2006 šéfoval, pak jej ale v říjnu toho roku odvolal tehdejší ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (dnešní premiér).

Recidivisté chodí do vězení i přezimovat

Olomoucký kraj – Pokud je při krádeži chycen recidivista, na hodnotě kradeného zboží nezáleží. Putuje do vězení.

Zřítil se malý vrtulník, pilot na místě zahynul

Březové /FOTOGALERIE/ - Jednomístný ultralight vrtulník typu Kompress havaroval v neděli půl hodiny po poledni na poli u litovelské částí Březové na Olomoucku, poblíž nákelské vodní nádrže Kobylník. Ve vrtulníku na místě zahynul čtyřiačtyřicetiletý pilot.

Kyberšikana nezná mezí: Podrobná vražda na Facebooku

Více než devadesát procent českých dětí zná sociální sítě a osmdesát procent dětí má na nich svůj účet. To jsou jen některá čísla týkající se pohybu dětí na internetu. „Každé desáté dítě je schopno poslat své nahé fotografie a téměř každé druhé je obětí kyberšikany,“ uvedl ty závažnější statistiky Kamil Kopecký, který je vedoucí projektu Pedagogické fakulty olomoucké Univerzity Palackého s názvem E-Bezpečí.

Na Facebooku plánovali vraždu spolužačky, z legrace

Olomouc, Česká republika – Téměř polovina českých dětí je obětí kyberšikany.

Bezdomovec napadl kolegu, ten leží v komatu

Olomouc – Dvě silné rány pěstí jako řešení sporu o místo na spaní použil devětatřicetiletý olomoucký bezdomovec. Napadený muž narazil hlavou o roh stěny a nyní leží v komatu v olomoucké fakultní nemocnici. Útočník, který odmítl k věci vypovídat, je ve vazbě a za těžké ublížení na zdraví mu hrozí až deset let. Pokud zraněný muž zemře, může si odsedět ještě o dva roky víc.

Matkovrah ze Zlína si odsedí čtrnáct let

Olomouc/Zlín - Olomoucký vrchní soud zrušil výjimečný trest a vrahovi ze Zlína snížil trest o sedm let

Nejčastější pojistný podvod: Fingovaná bouračka

Olomoucký kraj – Řidička narazila do stromu. Auto nechala odtáhnout, druhý den se ale na místo vrátila a auto nainstalovala na stejné místo, kam narazila. Zřejmě potřebovala přes noc vystřízlivět. I s takovým případem se pojišťovny setkaly.

Policisté rozbili síť dealerů pervitinu

Olomouc – Tři dealery pervitinu pozatýkala olomoucká policie během minulého týdne v Olomouci.

Olomoucké strážníky soudí za bití bezdomovce

Olomouc - Dvěma strážníkům hrozí až tři roky vězení za to, že měli napadnout bezdomovce a zlomit mu nos.

Nalezená munice: Čím starší, tím nebezpečnější

Olomoucký kraj – I když se nalezené rezavé granáty jeví jako nefunkční, opak může být pravdou. Před manipulací s nalezenou municí pyrotechnici varují.

Filozofická fakulta nabídne čerstvou biozeleninu

Olomouc - Zaměstnanci, studenti i veřejnost si budou moct objednat bedýnku s biozeleninou přímo od farmáře ze Slovácka.

Alkoholik bil těhotnou exmanželku, dostal podmínku

Olomouc – Facka manželce byla na běžném denním pořádku v jedné rodině v Olomouci. „Italská“ domácnost trvala od poloviny roku 2008 a vyvrcholila začátkem června, kdy silně podnapilý muž povalil svou manželku, dal jí několik ran pěstí do obličeje a také do břicha.

Proděkan si sám chytil zloděje bicyklu, už podruhé

Olomouc – Už podruhé mu ukradli stejné kolo, už podruhé si zloděje sám chytil. Tentokrát potkal svůj bicykl s cizím "majitelem" v centru Olomouce, běžel ulicemi za zlodějem a nekompromisně si vzal kolo zpět.

Památkáři poslali na majitele Národního domu exekutora

Olomouc – Trpělivost s majitelem olomouckého Národního domu došla Národnímu památkovému ústavu. Jeho dluh vůči památkářům je 660 tisíc korun.

Policisté rozprášili gang překupníků se zbraněmi

Olomoucko - Ostře nabité samopaly překupníci schovávali i pod dětskou postelí malého chlapce.

Chataři zazimovávají, čas pro zloděje

Různé nářadí, elektroniku, ale také jídlo hledají zloději, kteří se zaměřují na chaty a chalupy. S blížící se zimou spousta majitelů opouští svá víkendová stavení a nechávají je na několik měsíců bez dozoru. Policisté v kraji nabízejí pomocnou ruku prostřednictvím prohlídek zaevidovaných chat.

Policisté pomohou při hlídání chat před zloději

Olomoucký kraj – Vykradači chat za osm měsíců způsobili škodu za dva miliony. Počet vykradených chat poklesl jen někde.

OBRAZEM: Flora se oblékla do podzimu

Olomouc - Nejlepší jablka mají podle české ovocnářské unie ve Vilémově u Litovle, nejlepší zeleninu zase pěstují v družstvu Litozel v Bohuňovicích nad Ohří. Nejen tato ocenění udělovali odborníci na letošní podzimní floře, která v neděli skončila na olomouckém výstavišti Flora.

Televizní diváky čekají změny, analog končí

Olomouc – Z vysílače na Pradědu zmizela analogová ČT2, brněnský Kojál zapnul digitální Novu a Primu.

Noc ohňů: 35 kontejnerů zapálil jeden zdrogovaný muž

Olomouc – Na začátku srpna shořelo v Olomouci během jedné noci na třinácti místech 35 plastových kontejnerů. Policisté tehdy pachatele dopadli, a to v blízkosti posledního požáru. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu o tom však neinformovali.

Žalobce posílá 'komando' ČEZu opět k soudu

Olomouc - Třináct zaměstnanců elektrárenského gigantu ČEZ nejspíš přece jen skončí u soudu. Okresní státní zástupce na ně podal žalobu pro útisk.

V olomoucké vile odkryli vietnamskou pěstírnu konopí

Olomouc – Několik stovek rostlin konopí, z něhož šlo vyrobit marihuanu s vysokým obsahem THC zabavili policisté v samostatně stojící vile v areálu společnosti na Rokycanově ulici v blízkosti historického centra Olomouce.

Neznámí žháři podpálili v lese hromady dřeva

Olomouc - /FOTOGALERIE/ V lese na Svatém Kopečku v úterý hořely hromady dřeva. Zatímco hasiči hasili jednu hromadu, žháři podpálili další.

OBRAZEM: V Olomouci se utkali rowdies s policií, cvičně

Olomouc /FOTOGALERIE/ - Manévry policejních těžkooděnců i psovodů zažila ve středu Olomouc. Policisté totiž trénovali zásah proti fotbalovým chuligánům. Se skandujícími rowdies představovaných figuranty prošli město a pak se s "rozzuřenými fandy" cvičně utkali u Androva stadionu.

Začíná škola, policisté jsou v pohotovosti

Olomoucký kraj – Policisté na první školní den připravují speciální akce s dárečky, strážníkům začíná pravidelné hlídkování na přechodech.

Klasické antény ustupují satelitům

Olomoucký kraj - Ceny satelitních kompletů se snižují a nabídka je širší. Lidé v domech opouštějí klasické antény.

ČEZu hrozí milionové žaloby

Olomouc – „Hlavně chceme, aby celý případ neusnul a nikdo ho nezametl pod koberec,“ vysvětlil Pavel Škranc z Olomoucka, člen občanského sdružení, které společnost ČEZ opět žaluje z toho, že měla vydírat a vyhrožovat domnělým černým odběratelům elektřiny.

Bezdomovce nechal umírat na dvoře, dostal devět let

Olomouc, Soběchleby – Odsouzený muže v afektu napadl a mimo jiné mu šlápl na krk. Hrál to na duševní chorobu.

Zástupce policejního šéfa odmítl dýchnout, skončil

Olomouc - Výpověď dostal zástupce vedoucího oddělení Dopravního inspektorátu. Odmítl dýchnout, když ho zastavila policejní hlídka.

Zloděje zaujalo plastové tele i záchod

Olomoucký kraj - Policisté občas řeší i kuriózní případy. Lupiči kradou neuvěřitelné věci nebo při loupení dokonce usnou.

Na Moravě se objevily falešné stoeurovky

Olomoucko, Prostějovsko – Německy mluvící muži zaplatili ve dvou obchodech falešnou stoeurovou bankovkou.

V Olomouci plály ohně, žháři poničili kontejnery i auto

Olomouc /FOTOGALERIE/ – Celkem 11 požárů plastových kontejnerů založil v noci na pátek v Olomouci neznámý žhář či spíše žháři. Ohně hořely v několika ulicích, pachatel nebo pachatelé je zapalovali zhruba půldruhé hodiny.

Dělníky zasypal štít domu

Bohuňovice – Naštěstí je lehká zranění si vyžádala nehoda dvou dělníků. Při opravě krovu se na ně zřítil štít domu.

Zdráhala ve své funkci k poslednímu srpnu končí

Olomouc – Alkohol za volantem připravil o práci olomouckého okresního státního zástupce Aleše Zdráhalu. „Sám se své funkce státního zástupce vzdal a k 31. srpnu končí,“ řekl Deníku Jiří Hovorka z tiskového odboru ministerstva spravedlnosti.

Státní zástupce Zdráhala řídil opilý, u soudu skončí

Olomouc – Olomoucký státní zástupce Aleš Zdráhala, který se ve své práci mimo jiné soustředil na dopravní delikty, sám skončí u soudu. Policisté na konci června jím řízené audi naměřili o 15 km v hodině více, než bylo povoleno. Při dechové zkoušce navíc přístroj ukázal 1,99 promile alkoholu v dechu.

Ve vedrech jsou řidiči nervóznější

Smrtelných zranění při dopravních nehodách je v červenci až šestkrát více než v ostatních měsících. Za loňský červenec zemřelo například na silnicích Olomouckého kraje dvanáct lidí, což je několikanásobný nárůst oproti dalším měsícům.

Vážná dopravní nehoda se stala u Velkého Újezda

Velký Újezd - Mezi Velkým Újezdem a Lipníkem nad Bečvou se stala vážná dopravní nehoda. Šestiletou holčičku musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Srážka vlaků v Olomouci: škoda přes pět a půl milionu

Olomouc - Škodu za 5,6 milionu korun způsobila srážka nákladního vlaku s posunovací lokomotivou, která táhla prázdné osobní vagóny. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. K nehodě došlo v sobotu po jedné hodině odpoledne.

Řidič najel do skupinky cyklistů, jeden je v nemocnici

Olomoucko – K vážné dopravní nehodě došlo v úterý v devět ráno mezi Štěpánovem a Chomoutovem na Olomoucku.

Na obchvatu Olomouce havaroval autobus, čtyři těžce zranění

Olomouc /AKTUALIZUJEME, FOTOGALERIE/ - Čtyři těžká zranění a dvanáct lehkých si vyžádala nehoda autobusu se studenty, která se stala v úterý ráno na obchvatu Olomouce.

Množství plynových pistolí mezi lidmi je nezjistitelné

Olomouc – Plynová pistole je zbraní, k jejímuž nošení není třeba žádného zvláštního osvědčení, prodejci sice majitele evidují, ale policie nikoliv a ani o evidenci prodavačů neví a zdravotní následky z nesprávného použití této obranné pomůcky se nikdo z kompetentních lidí neodvažuje odhadnout. Víkendový incident na olomoucké diskotéce Liquid však ukazuje, že je mezi lidmi nezjistitelné množství těchto nebezpečných zbraní.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT