Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN VOKURKA

Martin Vokurka / Mostecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obce chtějí méně odpadu a lepší půdu. Lidem půjčí kompostéry

Litvínov a Braňany se vrhly do kompostování. V popelnicích má být méně smetí.

Další demolice v Mostě. Místo sociálních bytů bude blok srovnán se zemí

/FOTOGALERIE/ Odstraňováním střechy začala demolice dlouhodobě opuštěného obytného bloku 31 na sídlišti mezi mosteckým gymnáziem a Stovkou. Bourání za 2,4 milionu korun dotuje stát, město uhradí jen půl milionu. Na uvolněné ploše bude do podzimu trávník s keři.

Hrad Hněvín čeká v červnu zatěžkávací zkouška. Akcí tam bude víc než jindy

Tisíc lidí přišlo kdysi během jediného dne do hvězdárny hradu Hněvína v Mostu. Tento rekord možná brzy padne při tradiční veselici Den Edvarda Kelleyho. 

Celý Most má být ghettem, Litvínov zatím vystačí s Janovem

Sdružení Mostečané Mostu oznámilo, že požádá v pondělí 28. května primátora Jana Paparegu o urychlené svolání mimořádného zasedání zastupitelstva. Opozice chce prosadit jediný bod: Vyhlášení celého města za vyloučenou lokalitu.

OBRAZEM: Dům císařských dragounů. Jedinečná připomínka starého Mostu

Po zbourání starého města kvůli těžbě uhlí je severočeský Most chudý na chráněné historické památky. Ty co přežily, ale stojí za to. V sobotu si desítky lidí na dvou mimořádných exkurzích mohly prohlédnout opravovanou budovu secesních kasáren z roku 1906. 

Most má ojedinělou galerii, v bývalém školním skladu vystavují děti pro děti

Třináctiletá Adéla Karfilátová stojí v bývalém školním skladu malém jako dětský pokoj v paneláku a zasvěcuje skupinu spolužáků do své výstavy o hře světel a stínů. Vše, co visí, stojí a hýbe se kolem návštěvníků, vytvořila Adéla a sama to v prostoru instalovala. Příprava jí trvala měsíc.

Mostu a Litvínovu se daří, města nahromadila miliony. Teď chtějí investovat

Radnice Mostu a Litvínova plánují velké investice a netají optimismus. Peněz je zatím dost. Úspory použije Most například na opravu kulturního domu Repre.

Na Mostecku se zabydlel bobr. Podle zoologů založí kolonii

/FOTOGALERIE/ Chráněný živočich se usadil u řeky Bíliny na Mostecku. Dá se očekávat, že vyvede mladé. 

Naučte se bránit, radí vedení Mostu lidem. Nabídne kurzy

Když se izraelský voják na neklidné hranici Pásma Gazy ocitne v tísni, použije pro boj zblízka systém sebeobrany Krav maga. Most sice není válečná zóna jako Blízký východ, ale agresivita ve městě roste.

Utíkali jsme jako o život a chceme zapomenout, řekli chemici u soudu

V dřevěné ohrádce v síni Okresního soudu v Mostě se o zábradlí opírá mladý operátor a očividně se necítí dobře. Jako svědek musí popsat děsivé chvíle v litvínovské chemičce, když jeho velínem otřásla 13. srpna 2015 exploze plynu, největší v novodobých dějinách. 

Jezero Most: Ze špinavé jámy je ráj ptáků

Když menší rybníky zamrznou, rozlehlé Jezero Most zachrání obrovské množství ptáků. V nezaledněné pustině o rozloze stovek hektarů nalézají naprostý klid, bezpečný úkryt a hlavně dostatek potravy, ryb a rostlin. Výjimečnost vodního díla proto oceňují i ornitologové.

Horáček, ten plešatej! V romském ghettu vyhrál sociální antropolog

/FOTOGALERIE/ Michal Horáček převálcoval ve volbách v Chánově současného prezidenta Miloše Zemana, ten zde přitom kdysi kraloval.

Otevření Jezera Most se o rok posouvá. Stále je to staveniště

Jezero Most se má otevřít pro veřejnost až v roce 2019. Z původního plánu zpřístupnit liduprázdnou oblast už letos sešlo kvůli zpoždění zahájení některých staveb. Čeká se hlavně na výstavbu oddychové pobřežní zóny s pláží, přístupových cest a propojovacích inženýrských sítí.

Most zakázal bytovou pomoc přistěhovalcům na šesti sídlištích

/ANKETA/ Tam, kde mostecký úřad prokázal úpadek morálky, skončí dotování nájemníků odjinud.

Kriminalisté vyšetřují explozi v chemičce jako obecné ohrožení

Pondělní výbuch a požár v chemičce mezi Mostem a Litvínovem omezuje výrobu v důležité části největší továrny v regionu. Škody jdou do desítek milionů korun. Podle Unipetrolu personál před nehodou nepochybil.

Most posiluje pouliční dozor. Hledá civilisty pro ozbrojené hlídky

Lidi v Mostě se mají do následujících čtyř let méně bát. Radnice chce použít novou strategii. V ulicích budou totiž od ledna pomáhat asistenti prevence kriminality. Jejich nábor už skončil, teď je čeká školení a zabydlení.

V Mostě má vyrůst velká továrna, hovoří se až o tisícovce zaměstnanců

V soukromé podnikatelské zóně u velebudické střední školy chce firma CTP Invest postavit na zelené louce továrnu vyrábějící plastové součástky pro automobilový průmysl. Možná to bude za necelé dva roky. 

Obří investice: velký projekt rekonstrukce mosteckého Repre se rozjíždí

Rozsáhlá rekonstrukce zastaralého a málo využívaného městského kulturního domu Repre by mohla v Mostě začít do dvou let. Radnice už vybrala projektanta. Přestavba si vyžádá stovky milionů korun, které chce město pokrýt hlavně z úspor. V Repre má být kino, velký víceúčelový sál, knihovna, planetárium a restaurace. Kritika přípravy projektu pokračuje.

Most chce zbourat další vyrabovaný činžák, sociální byty hledá jinde

Kolem bytového domu 31 v Mostě chodí málokdo. Je vyrabovaný, pustý a neobyvatelný. Mostečtí radní ho proto chtějí v příštím roce odstranit. S demolicí barabizny u sociálně vyloučené lokality Stovka by mohl pomoci stát. Pokud záměr schválí zastupitelstvo, město požádá o dotaci.

Most by rád obnovil kostel zničený vichřicí. Kde však sehnat miliony?

/FOTOGALERIE/ - Začala mezinárodní jednání o budoucnosti pravoslavného chrámu, ze kterého udělal nedělní vichr kůlničku na dříví.

Potřetí za dva měsíce hořela v Litvínově skládka Celio. Úřady lidi nevarovaly

Několik tisíc lidí se mohlo ve čtvrtek v klidu vyspat. Budíček v podobě krizové SMS města tentokrát při požáru nevyužila.

Trhovci v Mostě porušili zákon. Margarín prodávali jako máslo

/FOTOGALERIE/ Pokud chcete máslo, vyhněte se levné náhražce na trhu. Zákazníky zmátla cedule i polština.

Divadlo v Mostě řeší havárii, premiéru slavné hry o měsíc odložilo

Výpravný muzikál o legendárním králi Odysseovi měl být velkolepým vstupem do podzimní sezóny, ale diváci ho nyní neuvidí. Městskému divadlu Most nefunguje točna.

Levné polské máslo jde na dračku, úspěch má i dražší od sedláků

/FOTOGALERIE/ Zdražování másla v supermarketech oživilo venkovní prodej. Ve stáncích má být laciné až do Vánoc.

Nezaměstnanost na Mostecku klesla, přibývá volných míst

Sehnat práci je snadnější než dříve. Do Mostu přijedou další náboráři. V plánu je nová továrna.

Mostečan si pozval domů prostitutku, pak ho v bytě přepadli dva pasáci

Místo erotických zážitků si muž odnesl okamžiky plné strachu. Přišel o tisíce korun. Pachatelům hrozí až deset let vězení.

FOTO: Místo smrtelné havárie mladých dívek láká i turisty

Bílý kříž u díry v dřevěné protihlukové stěně je věnovaný jednadvacetileté Nikol. Mezi troskami a střepy stojí řada svíček. Na jedné je nápis „odpočívej v pokoji“. Tady ale pokoj není. Pár dní po tragické nehodě je to stále neklidné pietní místo. Kolem jezdí jedno auto za druhým.

Video ze smrti v přímém přenosu použijeme k výchově řidičů, říká expert

/FOTO, ROZHOVOR/ Na místě tragické havárie automobilu s dvěma mladými dívkami lidé zapalují svíčky a pokládají různé předměty na památku.

Smrt v přímém přenosu: Video z divoké jízdy zachytilo dívčino umírání

Mladé ženy se natáčely při jízdě autem, která skončila nárazem u Obrnic na Mostecku. Jedna z nich nehodu nepřežila. Jejich drsné video zhlédly na Facebooku tisíce lidí.

Pán žije. Mostečané se nechávají hromadně křtít na Benediktu

/FOTOGALERIE/ Skupina věřících v Mostě udržuje posvátný rituál starý přes 2000 let. Křtí lidi v přírodě jako biblický prorok Jan Křtitel.

Nález orchideje na Mostecku. Roste na výsypce u chemičky

Botanik oznámil na Litvínovsku nález druhu, který téměř vymizel. Daří se mu tam, kde se těžilo uhlí.

Jako v Izraeli. Mostecké děti se učí přežít teror

Připomíná to civilní obranu v Izraeli, kde je stav ohrožení součástí života. V Mostě je to zatím jen experiment, který má připravit děti na měnící se Evropu.

Výrobce technických plynů Siad oznámil posílení na trhu

Velmi žádané je helium. Firma na Mostecku chce jít cestou superčistých plynů.

Parta dětí přepadla v Mostě dvě školačky, policie po incidentu zesílila dozor

Bojí se o život. „Je to hrozný pocit," říká dívka, která v centru Mostu zažila příkoří a viděla šikanu kamarádky.

Tři muži nabídli výherci ženu, on odmítl. Tak ho přepadli

Útočníkům hrozí až deset let vězení. Všichni jsou recidivisté.

V Litvínově by se měl rozjet projekt sociálního bydlení

Litvínov (Mostecko) - Jedna z litvínovských neziskových organizací má v plánu v tomto roce požádat o dotaci a zbudovat osm sociálních bytů. Jednalo by se o bydlení pro sociálně slabé a potřebné. Bytové jednotky by byly umístěné v jednom domě, tak aby nebyly rozprášené po celém městě. Přesná lokalita zatím není známá, v jednání je hned několik nemovitostí.

Mostečan zapálil dům se seniory, policie řeší i neznámý prášek

Most - Policie obvinila dvaašedesátiletého muže z Mostu za požár v domě s pečovatelskou službou (blok 522) u parku Šibeník. Muž podle kriminalistů objekt úmyslně zapálil. Soud poslal muže do vazby. Policie také zkoumá neznámou látku, kterou chtěli na Skupovce zapálit dva muži.

Mrtvá krajina u Mostu zaskočila i vědce: stala se útočištěm tisíců zvířat

Pět hodin pozorování, počítání. A výsledek? Celkem 5755 ptáků 23 druhů. Vše u Jezera Most. V bývalé mrtvé krajině, nyní oceňované oživlé divočině. „Výsledky jsou velice potěšující," říká po lednovém sčítání ptactva Jaroslav Bažant, ornitolog Oblastního muzea v Mostě.  

"Ona selhala!" - "On manipuluje!" Biolek zaútočil na Dernerovou jako Trump

Most, Litvínov - Situace kolem chystaných voleb na Mostecku se vyostřuje, jako by se jednalo o prezidentský duel Trump - Clintonová.

Ztracená žena ležela promrzlá v lese. Zachráncům pomohl její pes

Litvínov - Policie pátrala po ženě středního věku, která se ztratila při venčení psa. V lese oba přečkali noc. Hlídka našla nejprve psa a s jeho pomocí i ženu. O případu dnes informovala mluvčí policie Ludmila Světláková.

Mostecká policie našla ve sprše dva mladíky, kteří rozhoupali byteček

Most - Na parkovišti v Mostě se kýval stojící obytný vůz. Policistům to bylo podezřelé a vešli dovnitř s majitelem. Čekalo je překvapení.

AKTUALIZOVÁNO

Politička Hana Jeníčková a Jan Hašek protiprávně ovlivnili volby, rozhodl soud

Most - Bývalá náměstkyně mosteckého primátora a současná opoziční zastupitelka Hana Jeníčková (Sdružení Mostečané Mostu) dostala za nelegální maření komunálních voleb v Mostě v roce 2014 osmiměsíční podmínku s jednoletou zkušební dobou. O vině a trestu rozhodl v pondělí odpoledne Okresní soud v Mostě.

VIDEO: Rodina pouštěla draka a málem spadla do hlubokého kanálu

Most – Vypadá to jako nepovedená lovecká past na divoké prase v době kamenné, ale ve skutečnosti je to jen nedbale přikrytý hluboký kanál, který může vážně zranit dítě či dospělého člověka.

AKTUALIZOVÁNO

Biolek ze STAN se zastal odvolaných Severočechů: Volby by neměly být narušovány

Most - Odvolání kandidátů hnutí Severočeši.cz v Ústeckém kraji odsoudili Starostové a nezávislí (STAN). Mostecká organizace Strany zelených vyjádřila podporu Aleně Dernerové.

První volební aféra: Hnutí Severočeši.cz bylo vyškrtnuto z voleb, asi je napadne

Most - Mostecký deník zjistil, že všichni kandidáti hnutí Severočeši.cz byli odvoláni z krajských voleb. Je to důsledek sporů v hnutí, které trvají od roku 2014.

Temelín u Mostu není vtip. Most může být městem budoucnosti, říká klimatolog

Most - Jaderná elektrárna vyrábí energii, farmáři sklízejí rajčata, rodiny odpočívají v zeleném městě, na horách a u jezer, která budou mít pro Českou republiku cenu zlata. Utíkat se nebude do Prahy, ale naopak. To je vize vědce, která se může naplnit.

AKTUALIZOVÁNO

Personál mostecké nemocnice zamkl v ordinaci falešného doktora

Most - Mladý muž ve zdravotnickém převleku narušil provoz části nemocnice. Sanitář ho uzamkl v neveřejných prostorách.

Nová práce v nepřetržitém provozu. Investor zaměstná na Ústecku stovky lidí

Ústecký kraj - Připravuje se stavba nové továrny. Vzniknou volná místa pro řadu profesí.

Sobotka a Marksová zamíří na sever Čech řešit horníky i demolice budov

Ústecký kraj - Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštíví v úterý region.

Ze sedmého patra létal na ulici nábytek. Je plný štěnic, řekli mladíci

Most – Nebezpečný úklid a zaseknutá řidička, která si zkracovala cestu autem přes trávník. Fotograf a hasič Michal Hrdlička opět doprovázel mostecké strážníky ve službě. Popsal, čeho byl svědkem.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT