Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA GREPLOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Cestovní kancelář HELLAS vyhlásila úpadek. V Řecku má 120 klientů

Prostějov – Cestu za sluncem od středy nenabídne prostějovská cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko. Stala se tak v pořadí třetí tuzemskou cestovkou, která v letošní sezoně zkrachovala. Deníku potvrdila informaci o jejím krachu majitelka kanceláře Šárka Trunečková.

Fantastickou cestu za světlem doplnil Megafon

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

Byt versus dům. Co je lepší si pořídit?

Děti a zahrádka nebo děti a balkon? Rozhodnout se, zda se s rodinou nastěhujeme do většího bytu nebo do domu, kde je možnost si sem tam i něco vypěstovat a sklidit, nemusí být někdy úplně nejsnadnější. Zvlášť, když je živitelem rodiny jen jeden z partnerů. Na první pohled se může zdát, že levnější investicí je byt.

Do plumlovské přehrady se vrátily sinice. Co teď s tím?

Plumlov – Čtyři roky procházela Plumlovská přehrada nákladnou opravou. Povodí Moravy konkrétně do tohoto vodního díla investovalo 270 milionů korun, které šly třeba na vybagrování dna a opravy hráze. 

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov /FOTOGALERIE/ – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

Byl to můj největší odstřel, říká střelmistr Šobíšek po výbuchu OP

Prostějov – Pár minut po výbuchu OP Prostějov se redakorce Deníku podařilo krátce vyzpovídat střelmistra Zdeňka Sobíška. „Bylo to náročné," říká s únavou v očích.

Policisté obvinili kněze z Prostějovska, měl zneužívat pět chlapců

Olomoucký kraj – Třiašedesátiletého katolického kněze z Prostějovska obvinili přerovští kriminalisté ze sexuálního obtěžování.

Konec legendy: Sídlo OP Prostějov vyletí v sobotu do vzduchu

Olomoucký kraj - V sobotu 28. června vyletí rozlehlý areál prostějovského OP do vzduchu. Na definitivní "pohřeb" pozůstatků slavného výrobce oděvů se chystají velké davy lidí.

Rekonstrukce nebo novostavba? Toť otázka

Zrekonstruovat dům nebo koupit pozemek a postavit si dům nový? Tak takovou otázku si dnes pokládá mnoho lidí. O pozemky je stále zájem, ale finančně dostupnější je podle realitních makléřů dům určený k rekonstrukci. Kromě toho i výhodná stavba nového domu přináší hned několik úskalí.

Poslední hřebíček do rakve! OP Prostějov už brzy odstřelí, zůstane jen komín

Prostějov – S budovami bývalého oděvního podniku si dělníci již několik měsíců pohrávají jako se skládačkou. Zašlou slávu oděvního gigantu rozkládají do posledního okna. Z OP tak zbyl už jen skelet. A ten brzy půjde k zemi. Žádost k odstřelu přišla Státnímu báňskému úřadu v polovině dubna.

V Plumlově sinice neplavou. Potvrdila to i měření Zdravotního ústavu v Ostravě

Plumlov – Voda na Plumlově čeká na plavce. Její kvalita je dobrá. Přestože lidé se v minulých dnech pozastavovali nad zeleným povlakem plujícím na hladině a podezírali, že se do nádrže opět, i přes vyčištění, vrátily sinice, rozbory obavy vyvrátily.

Petenti v Prostějově mají smůlu, s průjezdem Kravařovou ulicí radní nesouhlasí

Prostějov /ANKETA/ – Březnová petice si dala za úkol vpustit do města automobily Kravařovou ulicí. S nápadem, aby se ulice opět po letech zprůjezdnila, přišli někteří usedlíci a majitelé zdejších provozoven. Požadavkům, aby tudy auta projela v obou směrech, se ale radní brání.

Spravedlnost pro Radka? Boj pokračuje, ministerstvo je v klidu, rodina si zoufá

Čelechovice na Hané – Trpí stupňujícími se bolestmi kyčle, sám ujde sotva dvacet kroků, bez pomoci se neoholí, nenají, nevykoupe, přesto jej posudkoví lékaři zařadili mezi téměř zdravé a snížili mu dvanáctitisícový příspěvek na péči na čtyři tisíce. Řeč je o Radku Štipčákovi z Čelechovic na Hané, o jehož případu jsme vás již před časem informovali.

Trio Martinů zahraje v Prostějově i skladby od Vítězslava Nováka

Prostějov – Zvuk klavíru, houslí a violoncella se ve čtvrtek večer ponese sálem prostějovského divadla. Trio Martinů, které tvoří Petr Jiříkovský (klavír), Pavel Šafařík (housle) a Jaroslav Matějka (violoncello) přivezou skladby od hudebního skladatele Bohuslava Martinů, Vítězslava Nováka a Antonína Dvořáka.

Z parádního koupaliště v Prostějově je dnes takováto ruina

Prostějov – V minulosti centrum vodních radovánek a místo setkání letních lásek. Dnes ale prostějovské koupaliště v Kostelecké ulici romantické zákoutí rozhodně nenabízí. Setkávají se zde lidé bez domova, aby si zde společně vypili krabicové víno a mohli přespat v opuštěné budově šaten, toalet a sprch.

Brigády pro studenty jsou. Horší je to s chutí pracovat

Prostějov – Jít do kina za vlastní vydělané peníze, nebo si šetřit třeba na řidičák? Studenti si stále mají snahu přivydělat, ale je jich podle některých daleko méně než dřív.

AKTUALIZOVÁNO

Nejoblíbenější učitelkou v Česku se stala chemikářka z Prostějova

Prostějov – „Ještě tomu nemůžu uvěřit. Málem mě trefil šlak a děcka plakala štěstím," popsala dění v sále Ivanka Hájková, která se v pátek stala „Zlatou Ámoskou".

Prostějovskou Starorežnou už znají i v Izraeli

Prostějov – Stará myslivecká z prostějovské Starorežné zamířila na Blízký Východ. Po té, co poznali moravský alkohol lidé v Jižní Americe, konkrétně v Chile, Bolívii a Peru, společnost Granette a Starorežná Distilleries vyslala lihoviny do Izraele.

Co si odveze pan prezident z Prostějova? Knihy a tajný dárek od primátora

Prostějov – Knihu pohádek, poezii nebo knihu o historii města si ve čtvrtek odveze prezident Miloš Zeman z návštěvy Prostějova.

Na Alzheimera, Parkinsona i roztroušenou sklerózu s bylinami

„Během deseti let nás postihne epidemie Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby a roztroušené sklerózy," odhadují lékaři a odborníci podle zdrcujících statistik. Podpořit léčbu těchto onemocnění nervového systému je možné třeba bylinkami.

Zpověď fotografa naháčů aneb život v hledáčku policie či FBI

Prostějov – Nahota, pro jednoho skandál, pro druhého životní styl a zcela přirozená věc. Součástí života je i pro Karla Nováka, a to již desítky let. Fotograf, který o sobě s nadsázkou říká, že je mu něco „mezi padesáti a osmdesáti lety" syrově zaznamenává téměř od počátku umělecké dráhy naturisty nebo chcete-li „naháče". Vybojovat si místo ve společnosti, kde je nahota, jak sám fotograf říká, na všech rovních společnosti spojována se sexem, nebylo pro fotografa nikdy jednoduché.

Kryštofí nářez! Krajčovi se do Prostějova nechtělo, pak rozjel superšou

Prostějov /FOTOGALERIE/ – Desítky skvělých efektů a hlavně báječná hudba a nálada. Tak to byl sobotní koncert kapely Kryštof a jejich předkapely Airfare.

Děti a dospělí uvolňují napětí a zvládají stres díky psům a kočkám

Školy, domovy seniorů, oddělení nemocnice či mateřské školy, všude tam již zavítaly členky sdružení Aura Canis, které se zabývá canisterapeutickým či felinoterapeutickým působením na člověka. Aneb takzvané canisterapeutky a felinoterapeutky léčí lidské duše za pomoci psů či koček.

Tržnice u Tesca v Prostějově? Prodejci by tam šli, radši by ale zůstali v centru

Prostějov – Pravý český česnek, brambory, řepa či jablka z určického družstva. Zeleninu a ovoce z českých polí prodávají trhovci z Prostějovska leta letoucí v pondělí, čtvrtek a v sobotu na tržišti za prostějovským kostelem Povýšení svatého kříže. Kdyby došlo na úmysly vystěhovat zelináře a ovocnáře z centra města, azyl by možná poskytly Držovice. Volné prostory jsou například v obchodní zóně u Tesca.

Prostějov městem módy? Stále to platí, i díky firmě Koutný

Prostějov – Oblek na míru, smoking nebo uniforma, to je pouze nástin toho, co vyrábí prostějovská firma Koutný. Společnost, která se zaměřila na módu pro muže, má v Prostějově devatenáctiletou tradici a příští rok ji čekají kulaté narozeniny.

V Němčicích pneumatiky pálit nebudou, radní na výstavbu továrny změnili názor

Němčice nad Hanou – „No to snad nemyslí vážně," kroutili v říjnu hlavou obyvatelé Němčic, když se doslechli nebo se přímo účastnili setkání se zástupci firmy KFŠ Delta v němčickém kině Oko, kde město za přítomnosti občanů jednalo se slovenskou firmou o záměru v Němčicích vystavět továrnu na likvidaci pneumatik pyrolýzou.

Zuzana Michlerová skládá opery a nebrání se ani filmové hudbě

Prostějov/Mostkovice /ROZHOVOR/ – Pozoruhodná hudební skladatelka, rodačka z Mostkovic, Zuzana Michlerová, která plynně hovoří pěti jazyky, zavítala z Prahy do Prostějova, aby v Městském divadle ve čtvrtek uvedla prostějovskou premiéru úspěšné opery Pramen, jíž vytvořila na motivy dramatu Hrob básníka Jiřího Wolkera. Na vyprodané prostějovské premiéře se podílelo Pěvecké oddělení Pražské konzervatoře, Talichova komorní filharmonie a Gymnázium Jiřího Wolkera, které celou akci uspořádalo a započalo tak mimo jiné oslavy 115. výročí od svého založení. Prostějovský deník pro vás mladou úspěšnou skladatelku vyzpovídal.

Šofér chtěl na R46 odtlačit porouchaný passat, poslal jej do příkopu

Prostějov - Dvojitou smůlu měl řidič, kterému se na R46 u Prostějova pokazil jeho volkswagen. Ve snaze auto odtáhnout bokem si jej navíc rozbil.  

Na Prostějovsku se už bruslí o sto šest, jinde na led čekají. Podívejte se

Prostějovsko – Pár mrazivých dnů vytvořilo hned několik ledových ploch. Ty vylákaly milovníky zimních sportů ihned do terénu.

Slepému Jakubovi částečně navýšili příspěvky, Radek stále bojuje

Prostějovsko – Radek Štipčák z Čelechovic na Hané je z dvojčat, jeho sourozenec po porodu zemřel, Radek, s porodní váhou kilo padesát přežil. Ačkoli přežil, život jednatřicetiletý Radek rozhodně jednoduchý nemá. Po tom, co mu strhli sítnici, zůstal nevidomý, k tomu prodělal dětskou obrnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT