Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA GREPLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Olomoucká ulice v Prostějově zůstane zavřená tři týdny. Řidiči se bojí parkování

Prostějov – Olomoucká je uzavřená. Na jedné z nejvytíženějších silnic Prostějova se budou od pondělí po tři týdny pohybovat dělníci.

Hnojení polí za sinice v plumlovské přehradě nemůže, tvrdí zemědělci

Plumlov – Objevení sinic v Plumlovské přehradě krajskými hygieniky na začátku srpna rozvířila diskusi, co bylo jejich příčinou. Obcím nad nádrží chybí kanalizace, zemědělci hnojí. Výroky o tom, že by byly příčinou tvorby sinic hnojiva a splachy z polí však zemědělci odmítají.

Do koupaliště v Kostelecké v Prostějově se zakously bagry. Ale co dál?

Prostějov /ANKETA/ – Plocha pro plavecký bazén v ulici Za Velodromem bude připravená ke stavbě plaveckého bazénu. Prostor v těchto dnech okupují bagry. Demolují tu šatny a stojící budovy, které se staly útočištěm lidí bez domova.

AKTUALIZOVÁNO

Cestovní kancelář HELLAS vyhlásila úpadek. V Řecku má 120 klientů

Prostějov – Cestu za sluncem od středy nenabídne prostějovská cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko. Stala se tak v pořadí třetí tuzemskou cestovkou, která v letošní sezoně zkrachovala. Deníku potvrdila informaci o jejím krachu majitelka kanceláře Šárka Trunečková.

Prostějovský dopravce FTL pocítí protiruské sankce

Prostějov – Podnikatelé řeší, zda se jich dotknou protiruské sankce. V současnosti je zřejmé, že mají dopad na dopravní společnosti.

Lidé se bouří. Kde máme slíbené lístky na tenoristu z Malty?

Prostějov – Vzhůru pro lístky na koncert světového tenoristy z Malty Josefa Calleji se v neděli ráno vydaly desítky lidí. Přestože vydávání lístků mělo probíhat do 29. srpna, už v neděli v 9 hodin ráno nebyly. Lidé jsou naštvaní.

Nad kempem se vznášel vzdušný akrobat Salvi Salvatore

Plumlov – Šplhá do výšek, a pak zprudka padá, aby se za údivu diváků zastavil metr nad zemí a na šále opět létal ve výškách, tvořil motýla, a pak zas slétl k zemi. O jedinečnou podívanou nepřišel ten, kdo v sobotu večer zavítal do Kempu Žralok.

AKTUALIZOVÁNO

Mladý muž skočil v Prostějově pod vlak, na místě zraněním podlehl

Prostějov – Jednadvacetiletý muž skočil v sobotu kolem 22:30 v Prostějově pod vlak. Vážným zraněním na místě podlehl. Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu, sdělila dnes krajská policejní mluvčí Marta Vlachová.

Fantastickou cestu za světlem doplnil Megafon

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

Hledačů majetku je na Prostějovsku ve srovnání s ostatními okresy nejvíc

Prostějovsko – S novým zákonem o katastru nemovitostí, vydal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových seznamy nedostatečně identifikovaných nemovitostí. S informací, která proběhla médii, se mezi lidmi strhla honba za majetkem.

Voda v plumlovské přehradě je zpět na trojce, koupat se tedy znovu může

Plumlov -  Kvalita vody v přehradě se tento týden podle měření Krajské hygienické stanice přehoupla ze stupně 4 na 3. Za zlepšením vody stojí vydatné deště, které zředily sinice. Voda je díky stupni 3 opět vhodná ke koupání, ale hygienici doporučují po koupání v nádrži sprchu čistou vodou.

AKTUALIZOVÁNO

Šestatřicetiletý muž nepřežil u Prostějova srážku s vlakem

Bedihošť – Nehoda, ke které došlo v úterý o půl páté odpoledne na železnici mezi obcemi Bedihošť a Prostějov, zkomplikovala vlakovou dopravu.

Policisté odhalili žháře, který pálil v Prostějově WC a odpadkové koše

Prostějov – Policistům se podařilo objasnit požáry mobilních WC a odpadkových košů. Od dubna do poloviny června je v Prostějově zapaloval čtyřiatřicetiletý muž.

Báňský úřad zahájil správní řízení se společností, která odstřelila OP

Prostějov - Obvodní báňský úřad zahájil správní řízení se společností Mital, která 28. června provedla odstřel bývalých budov OP. Úřad se konkrétně zabývá lehkým zraněním kamenem v bezpečnostní zóně. Podle zásad báňského úřadu by do bezpečnostního prostoru, kde se pohybuje veřejnost rozhodně neměly odlétat kameny nebo suť z demolovaných bu­dov.

Byt versus dům. Co je lepší si pořídit?

Děti a zahrádka nebo děti a balkon? Rozhodnout se, zda se s rodinou nastěhujeme do většího bytu nebo do domu, kde je možnost si sem tam i něco vypěstovat a sklidit, nemusí být někdy úplně nejsnadnější. Zvlášť, když je živitelem rodiny jen jeden z partnerů. Na první pohled se může zdát, že levnější investicí je byt.

Do plumlovské přehrady se vrátily sinice. Co teď s tím?

Plumlov – Čtyři roky procházela Plumlovská přehrada nákladnou opravou. Povodí Moravy konkrétně do tohoto vodního díla investovalo 270 milionů korun, které šly třeba na vybagrování dna a opravy hráze. 

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov /FOTOGALERIE/ – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

Výsadkáři do plumlovské přehrady neseskočí. Kvůli divákům a médiím

Plumlov – Chystáte se v pondělí čekat na vojenské výsadkáře a jejich seskok na hladinu přehrady? Nedočkáte se.

Premiér a prezident FTL řešili v Prostějově podnikání a rozvoj průmyslových zón

Prostějov - Z policejního územního odboru se v úterý premiér Bohuslav Sobotka při své navštěvě Prostějova přesunul do společnosti FTL. Zde se setkal s jednatelem společnosti FTL a prezidentem svazu dopravy a průmyslu ČR Jaroslavem Hanákem.

Ach ta zatáčka u Vícova. Teď tam boural mladík, zdrogovaný se schoval v kukuřici

Ohrozim/Vícov – Levotočivou zatáčku mezi Ohrozimí a Vícovem projel v noci z pondělí na úterý smykem čtyřiadvacetiletý mladík. Po nehodě se schoval v poli s kukuřicí. Z prvotního šetření vyplývá, že řidič Škody Favorit nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, vlastnostem vozu a stavu a povaze vozovky, která byla mokrá, a povětrnostním podmínkám.

Sedmý Josefkol představil unikátní Zlatou berlinu i práci koželuha

Čechy pod Kosířem – Koláři, prýmkaři, lampáři, kováři, sedláři, koželuhové, kožešníci, řezbáři, čalouníci, restaurátoři, kartáčníci, tesaři, ale také třeba soustružníci, skláři nebo zvonaři přijali pozvání a vypravili se z celé republiky o tomto víkendu do Čech pod Kosířem. Pozvalo si je sem Muzeum kočárů na již tradiční Josefkol. V pořadí sedmou přehlídku tradičních řemesel, velkolepých kočárů a vzácných koní si o tomto horkém víkendu nenechaly ujít stovky návštěvníků.

Hotel Zlechov u plumlovské přehrady prý znovu ožije

Mostkovice – Kdysi tu pořádali velkolepé svatební hostiny, podávaly se tu delikatesy, k ochutnání tu byla třeba vyhlášená šunková rolka s křenem nebo zvěřinové speciality. Hotel Zlechov dnes ale vybrané speciality nenabízí a svým vzhledem spíš odpuzuje.

Vznik kavárny v prostějovských Kolářových sadech? Hvězdáři se bojí osvětlení

Prostějov – Do bývalé skautské klubovny na kafe. O nevyužitou klubovnu Junáka v Kolářových sadech projevil zájem investor, který by chátrající budovu do budoucna rád přetvořil v kavárnu. Plány měla prostějovská firma AL LOGIC k dispozici již před zhruba pěti lety. Kavárna v parku zatím nestojí, problém byl ve starém územním plánu a nejsou z ní nadšení hvězdáři.

Tučná odměna! Za dopadení zloděje nabízí Haná Metal čtvrt milionu

Prostějov – Podnikatelé v ulici U Spalovny přišli minulý víkend o tučnou sumu. Zloděj si odtud odnesl přes jeden milion korun. Okradená společnost Haná Metal nyní o pomoc žádá i veřejnost. Za klíčovou informaci, která by pomohla zloděje dopadnout, majitelé kovošrotu vypsali čtvrt milionovou odměnu.

Bezdomovec na náměstí TGM nadýchal rekordních 4,6 promile

Prostějov – Muže bez domova, kterého láká více než větší množství alkoholu, zaznamenala minulý týden prostějovská policie.

Barákovu a Sladkovského v Prostějově zavřela oprava. Olomouckou to čeká v srpnu

Prostějov – Kolony aut, autobusy tam, kde běžně nejezdí. Trpělivostí by se měli obrnit v následujících čtyřech měsících řidiči, kteří pravidelně cestují Olomouckou ulicí. S nepříjemnostmi musí počítat i lidé v okolí i bydlící na chystané objížďce.

Na Zámečku na Běláku svištěly tomahawky a křtila se hříbata

Bělecký Mlýn – Pátý jezdecký den na Zámečku? Parkur, jízda na koni a mistr v mrskání bičem a házení lasa Jan Betlach se svou asistentkou Klárkou.

Byl to můj největší odstřel, říká střelmistr Šobíšek po výbuchu OP

Prostějov – Pár minut po výbuchu OP Prostějov se redakorce Deníku podařilo krátce vyzpovídat střelmistra Zdeňka Sobíška. „Bylo to náročné," říká s únavou v očích.

Vybouchne v sobotu v sedm. Podívejte se na OP naposledy, když ještě stojí

Prostějov - Definitivní konec jedné éry. V sobotu přesně v sedm hodin ráno skončí dlouholetá historie Oděvního podniku Prostějov. Odstřel byl původně naplánován na devátou hodinu, majitel objektu se však rozhodl zákrok uspíšit. My jsme pro vás připravili ohlédnutí za tímto gigantem obsahující unikátní aktuální fotogalerii areálu před výbuchem, zajímavá čísla a přehlednou bezpečnostní mapku. 

OP vyletí do vzduchu dříve, než se plánovalo. Výbuch zastaví i R46

Prostějov – Pozůstatky Oděvního podniku v Prostějově odstřelí dříve než se původně plánovalo.

Policisté obvinili kněze z Prostějovska, měl zneužívat pět chlapců

Olomoucký kraj – Třiašedesátiletého katolického kněze z Prostějovska obvinili přerovští kriminalisté ze sexuálního obtěžování.

Kam by mělo směřovat prostějovské muzeum? Odpovídá nový ředitel Zádrapa

Prostějov – Většinu svého profesního života se věnoval učitelství. V posledních letech je však Daniel Zádrapa známější spíš jako vedoucí oddělení památkové péče prostějovského Magistrátu. V této funkci po osmi letech končí a veřejnost se s ním bude moci setkat jako s ředitelem Muzea a galerie v Prostějově, jímž byl oficiálně zvolen Radou Olomouckého kraje minulý čtvrtek. Ačkoli se Daniel Zádrapa nenarodil v Prostějově, město si okamžitě zamiloval.

Konec legendy: Sídlo OP Prostějov vyletí v sobotu do vzduchu

Olomoucký kraj - V sobotu 28. června vyletí rozlehlý areál prostějovského OP do vzduchu. Na definitivní "pohřeb" pozůstatků slavného výrobce oděvů se chystají velké davy lidí.

Z města módy, město veletrhů? U OP má vyrůst výstavní hala

Prostějov – Po zdemolovaném OP zůstane plocha vhodná k realizaci nových projektů. A co plocha, která je v bezprostřední blízkosti bývalého areálu OP?

Wolkrův Prostějov odstartuje ohnivý drak. Co vás čeká dál?

Prostějov – Kapela Burma Jones, Mandrage, Sabrage, Kajbar, Divadlo Kvelb, TYAN Plzeň, NAJT Pardubice, Jesličky Hradec Králové, Dohráli jsme z Uherského Hradiště nebo Liberi In Utero z Olomouce poctí svou návštěvou 57. ročník Wolkrova Prostějova. Přijedou ale také divadelníci z Brna, Mostu, Karlových Varů nebo Hlinska.

Koncert Marie Rottrové na prostějovském náměstí navštívily stovky lidí

Prostějov – Stoletým oslavám prostějovské radnice přispěla svým hlasem zpěvačka Marie Rottrová s kapelou Neřež. Na její koncert, který odstartoval v pátek krátce po sedmé, se vydaly davy diváků.

Žena a Charme: plumlovským nádvořím se prohnal řecký a španělský živel

Plumlov – Temperament a krásu žen letos potřetí slavili na zámku v Plumlově. Řecko – španělskému programu zaměřeného na módu a tanec Žena a Charme příliš nepřálo počasí. Úsměvy ve tvářích diváků však byly důkazem dobré nálady. K té přispěl, kromě jiného, výlet do slunného Řecka, o který se svými písněmi a šarmem postaraly zpěvačky řeckého původu Martha a Tena Elefteriadu.

Odstřel OP Prostějov přiláká do města tisíce zvědavců

Prostějov – Kolony aut a tisíce zvědavců. Tak bude pravděpodobně vypadat den, kdy na místo bývalého areálu OP vstoupí střelmistři.

Bankomaty: v Konici dva, v Plumlově jeden, v Kostelci žádný

Prostějovsko – Bankomat na náměstí, u školy, vedle informační tabule? Nikde ze zmíněných míst bankomat v Kostelci na Hané nenajdete.

Šmejdi po Prostějovsku! Pochybná výhra vylákala důchodce na předváděčku

Prostějov - „Byli jste vylosováni jako tisící zákazníci. Rádi bychom vám sdělili, že jste vyhráli dva tisíce korun a velice hodnotný dárek," ozvala se do telefonu osmdesátiletému Josefu Kožnárkovi z Mostkovic neznámá paní Šťastná, která muži dále sdělila, že si výhru musí převzít pouze osobně.

Nabízíme V.I.P. výhled na odstřel, lákají lidé na fotky zahrad poblíž OP

Prostějov – Možná za týden, možná za čtrnáct dní, za tři týdny, na začátku července? Kdy střelmistři obrátí v prach bývalé budovy OP je velkou otázkou, kterou si pokládají, jak bývalí zaměstnanci, kteří v OP mnohdy prožili i desítky let, tak lidé, kteří chystaný odstřel považují za jedinečnou podívanou.

Národní dům v Prostějově nabídne menu z roku 1914. Na čem si pochutnáte?

Prostějov – V pátek to bude přesně 100 let, co se veřejnosti otevřela prostějovská radnice podle plánů profesora brněnské techniky Karla Hugo Kepky. Lidé však před sto lety neobdivovali pouze stavbu na náměstí, ale také kulinářské umění.

Policisté odhalili "konopného" čtyřicátníka, doma si vypěstoval 63 rostlinek

Prostějovsko – Prostějovští kriminalisté v úterý zahájili trestní stíhání jednačtyřiceti­letého pěstitele konopí z Prostějovska. Po muži, kterého obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami, pátrali již delší dobu.

Vlaky mezi Třebovou a Chornicemi se rozjedou. Kdy pojedou do Dzbelu?

Dzbel – Téměř tři roky vlaky mezi Chornicemi a Dzbelem nejedou, a nad tím, zda vůbec pojedou, stále visí otazník. Od 1. září se však rozjedou vlaky mezi Moravskou Třebovou a Chornicemi, odtud je pak jen krok k tomu, aby vlaky dojely do Dzbelu. Lidé by tento vstřícný krok uvítali.

Vranovickou májku pokáceli trpaslíci

Vranovice – Kelčice – Pod Vranovickou májkou bylo v sobotu rušno. Členové Českého zahrádkářského svazu Vranovice – Kelčice se na letošní kácení májky převlékli za Sněhurku a sedm trpaslíků. „Je tady víc lidí, než když se májka stavěla," ozývalo se z početných řad přihlížejících.

Lidé se od června projdou naučnou stezkou Plumlovskem či na kopec Stráž

Plumlov/Smržice – Od smržického hřbitova na kopec Stráž nebo procházku Plumlovskem od června zpestří naučné stezky. Na svých cestách turisté, ale i místní najdou kromě příjemného posezení především informační tabule, které poučí o historii dané lokality, místní flóře a fauně či zajímavostech regionu.

Hrdina Alfréd Jánský přežil čtyři koncentráky. Teď v Prostějově slaví stovku

Prostějov – Obřadní síň prostějovské radnice v pondělí zaplnili gratulanti. Ti přišli popřát válečnému veteránovi Alfredu Jánskému, který v sobotu 31. května oslaví 100 let.

Potok nebo zapáchající stoka? V Myslejovicích lidé volají "Zatrubnit!"

Myslejovice – Podemílá břehy, zapáchá a občas je plný mydlin, bublin nebo má bílou barvu. Na poklidné klokotání potůčku lidé z Myslejovic na Prostějovsku dnes už jen vzpomínají.

Rekonstrukce nebo novostavba? Toť otázka

Zrekonstruovat dům nebo koupit pozemek a postavit si dům nový? Tak takovou otázku si dnes pokládá mnoho lidí. O pozemky je stále zájem, ale finančně dostupnější je podle realitních makléřů dům určený k rekonstrukci. Kromě toho i výhodná stavba nového domu přináší hned několik úskalí.

Práce na hrázi plumlovského Podhraďáku finišují, mokřad bude hotový v listopadu

Plumlov – V březnu obsadili Podhradský rybník rybáři, kteří připravili nádrž k vypuštění kvůli plánovaným opravám. Poškozená hráz je již opravená, nyní se dělníci pouští do asfaltu na silnici hráze. V rybníce je již voda, naplno se rybník začne napouštět příští týden.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT