Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA HAŠKOVÁ

Martina Hašková / Vyškovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Sůl v menu? V některých restauracích obsahuje jídlo i trojnásobek normy

Dva dny nesolit a odpustit si také uzeniny, sýry, paštiky či konzervy. K takovým omezením stačí třeba jediný oběd v místní restauraci. Menu v Záložně v Boskovicích totiž podle nedávno zveřejněných výsledků hygienické kontroly pětinásobně překročilo doporučenou obědovou dávku této pochutiny. Nešetří s ní ani kuchaři v ostatních kontrolovaných podnicích.

Výbuch v kasárnách: Zraněný voják je po operaci, vyšetřování pokračuje

/FOTOGALERIE/ Noc na oční klinice brněnské fakultní nemocnice strávil voják, kterého v úterý ráno zranil výbuch ve sklepě administrativní budovy Jugo ve Velitelství výcviku - Vojenské akademii ve Vyškově.

AKTUALIZOVÁNO

V dědických kasárnách údajně vybuchly granáty. Jeden voják zemřel

Jeden mrtvý voják a další zraněný. Na místě vrtulník. Panika. Evakuace. Tak to v úterý krátce před devátou hodinou ráno vypadalo podle očitých svědků poblíž hlavní budovy v areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. V místě údajně vybuchly granáty. „Všechny nás evakuovali. Jeden voják neměl šanci přežít,“ informovala Vyškovský deník Rovnost jedna z příslušnic dědické vojenské posádky.

Výstava hraček našich rodičů: vzpomínky na dětství a žhavou novinku elektřinu

Poznamenané zubem času, ale stále krásné. Takové jsou hračky ze sbírky Miroslavy Pecháčkové, které můžou do poloviny září obdivovat návštěvníci bučovického muzea na Vyškovsku. Na výstavě s názvem Technické hračky jsou k vidění tahací, optické a jiné skvosty z dob našich babiček i rodičů.

Pro dítě přijela záchranka. Aquapark v Blansku uzavřelo podezření na únik chloru

Dítě se údajně nadýchalo chloru a přijela pro něj záchranka. To byl podle prvotních informací důvod, který v neděli na část odpoledne uzavřel blanenský aquapark.

Vojáci cvičí v Litvě. Výhoda? Trénink v náročných klimatických podmínkách

Vojáci z Německa, Belgie, Nizozemska, ale také Spojených států a Litvy. A mezi nimi i ti z České republiky, konkrétně ze 74. lehkého motorizovaného praporu plukovníka Bohuslava Malečka v Bučovicích se aktuálně účastní cvičení Training Bridge 2017 v Litvě. Jde o součást plánované výcvikové aktivity zemí Visegradské skupiny a pobaltských států v letošním roce.

Cvičení? Předsevzetí končí s jarem

Blanensko, Vyškovsko - Dostat se na váhu před porodem. Předsevzetí, které si letos na Nový rok dala mladá matka Veronika Kuchaříková z Vyškova. Bylo to poprvé, co si vůbec něco předsevzala. „Mám docela pevnou vůli, věřím, že nepolevím. Potřebuji shodit pět kilo a zpevnit břicho," svěřila se žena. Plánovala začít s během, to jí ale zatím vzhledem k počasí nevychází. „Takže přemýšlím o zumbě. Zatím cvičím doma a snažím se jíst zdravě," dodala Kuchaříková.

Obyvatele trápí průjmy. Řádí i v nemocnici

Vyškovsko - Obyvatelé Vyškovska trpí střevní chřipkou. Lidé se podle odborníků většinou léčí doma sami. V lékárnách prodávají až o třetinu víc léků proti průjmům než obvykle.

Obuvník vynalezl boty, které mohou prodloužit život. Tvoří svaly a šetří tělo

Snovídky – Biomechanická bota, která respektuje morfologii chodidla. Uhlíkatá stélka s jamkou pro palcový kloub. Nebo také šestinohá židle, jež napomáhá vytvářet svalovou hmotu. K tomu slouží i obuv s kinetickou energií, kterou nyní jako novinku Josef Hanák ze Snovídek uvádí na trh.

AKTUALIZOVÁNO

Za nahý zadek vystrčený na vojenský konvoj dostal muž podmínku

Vyškov – Deset měsíců vězení s odkladem na dva roky. S takovým trestem vyvázl od Okresního soudu ve Vyškově muž, který na konci května vystrkoval nahý zadek na americký vojenský konvoj projíždějící městem. „Obvinili jsme ho z trestného činu výtržnictví, a to z důvodu hrubé neslušnosti na veřejném místě," sdělila vyškovská policejní mluvčí Alice Musilová.

Vyškovský dinopark zahajuje sezonu. Opráší starší film ve 4D

Sledovat život dinosaura od jeho narození po dospělost mohli návštěvníci kina ve vyškovském dinoparku před několika sezonami. Příběh mláděte byl podle společnosti West Media, která atrakci provozuje, natolik úspěšný, že se ho rozhodli pouze pro nadcházející sezonu promítat znovu. Oproti původní verzi ve 4D. Poprvé se letos zájemci můžou ocitnout v druhohorách mezi pravěkými ještěry právě v sobotu. Dinopark zahajuje jedenáctou sezonu.

AKTUALIZOVÁNO

Na D1 se srazily dva kamiony a auto. Řidič náklaďáku byl zaklíněný v kabině

Holubice – Vážná nehoda dvou kamionů zkomplikovala v úterý krátce před půl devátou ráno dopravu na dálnici D1 na úrovni Holubic směrem z Vyškova na Brno. Řidič náklaďáku se zahraniční poznávací značkou, který pravděpodobně nedobrzdil a narazil do auta jedoucího před ním, zůstal zaklíněný v kabině.

Vyškov ovládne Žán z Vážan fest. Přijede i Mňága a Žďorp

Vyškov – Rock, pop, ska, reggae, ethno, klasický bigbít i folk. Všechny tyto prvky se mísí v hudbě kapely Japka, která už na Žán z Vážan festu hrála několikrát. Letos byla první potvrzenou kapelou, a proto také odstartuje pátý ročník přehlídky. Ta se uskuteční v sobotu v areálu vyškovské bikrosové dráhy.

OBRAZEM: Slavkov se přenesl do doby první republiky. Díky Oldtimer festivalu

Slavkov u Brna – Do doby, kdy muži byli galantní, ženy nevyšly ven bez klobouku a rukaviček a nikdo nikam nespěchal, se v sobotu přeneslo několik tisíc návštěvníků slavkovského zámeckého parku. Období první republiky připomněl už 22. ročník Oldtimer festivalu, na který se sjela asi tisícovka historických vozidel. Návštěvníci obdivovali stovky nablýskaných aut a motorek, dámy i pány v dobovém oblečení, jejich oči potěšily i módní přehlídky. Program stylově doplnilo vystoupení brněnské revivalové kapely Louis Armstrong v čele s Františkem Procházkou, který zpívá hlasem jazzové legendy, a reprodukovaná dobová hudba pak podbarvovala akci mezi jednotlivými částmi programu.

Přes trávu není vidět za zatáčku, vadí řidičům na Vyškovsku

Vyškovsko – Tráva přerostlá tak, že zakrývala dopravní značku upozorňující na začátek vesnice. Situace, kterou před dvěma lety šéf vyškovských cestářů okomentoval i tak, že se jednoduše stydí. Důvodem, proč silničáři porost podél cest tehdy zanedbávali, byl nedostatek peněz a techniky. V některých místech Vyškovska přerůstá i nyní, ačkoliv o penězích to údajně není. A problém je třeba zase na trase Vyškov – Bučovice.

Nejlepší guláš? V Otnicích na Vyškovsku někteří vsadili třeba na povidla

Otnice /FOTOGALERIE/ – Tak akorát na oběd, díky čemuž si minimálně jeden den v roce můžou hospodyňky z Otnic pospat. A místo do restaurace pak vzít rodinu na místní hřiště, kde budou mít na výběr sice jen z jednoho jídla, ovšem v různých variacích. V devět ráno se účastníci klání ve vaření guláše, které se právě ve vesnici na jihu Vyškovska odehrává, chopili vařeček a začali s přípravou. V poledne se už podávají první vzorky.

Trubec nebodne, poznají děti ve vyškovském zooparku

Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Že ve vyškovském zooparku kromě králíků, ovcí, koz a dalších domácích zvířat chovají i včely, ví snad každý, kdo ho minimálně jednou ročně navštíví. Lidé je najdou v ukázkovém úlu v Hanáckém statku a třicet včelstev přibylo i v areálu dinoparku poblíž hvězdárny, kde si je můžou prohlédnout z bezpečné vzdálenosti.

Med letos výrazně podraží. I o třicet korun, říkají včelaři

Vyškovsko – Když je hodně pylu, kvete les a to znamená, že lesní med nebude. To prý tvrdili staří včelaři. Jestli je to pravda, Jaromír Tauš z Hamilton zatím neodzkoušel. Pro milovníky medu nicméně stejně jako loni nemá moc optimistický vzkaz.

Lázeňský dům ve Slavkově bude modernější. Za 70 milionů

Vyškovsko - Desítky let funguje bučovická poliklinika a pravděpodobně z doby jejího vzniku jsou také toalety pro pacienty. Staré dlaždice, původní mísy. Už v letošním roce se dočkají obnovy. „Sociální zařízení v přízemí budovy je už opravdu hodně staré, proto jsme se loni rozhodli, že ho zmodernizujeme. Peníze na akci máme vyčleněné," potvrdil ředitel Střediska zdravotních a sociálních služeb Bučovice Karel Obhlídal.

Snovídecký obuvník má další patenty: s prevencí rakoviny má pomoci i židle

Snovídky – Patnáct let se Josef Hanák ze Snovídek zabývá vývojem a výrobou biomechanické obuvi a stélek, které mají podle výzkumů pozitivní vliv na lidské zdraví. O pět let méně spolupracuje s Masarykovou univerzitou v Brně. Společně získali jeden patent, a to právě na biomechanickou obuv, která respektuje morfologii i motoriku chodidla. Tu zachovává i speciální stélka díky prohlubni pro palcový kloub, na niž Hanák vlastní patent od roku 2006.

Tanečnice zavedou vyškovské diváky do starověkého Egypta

Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Setři a pointři jsou považovaní za nejušlechtilejší plemena ohařů. Možnost vidět jich pohromadě několik desítek mají lidé v sobotu ve Slavkově u Brna, kde Moravskoslezský klub anglických ohařů pořádá v pořadí osmnáctou výstavu.

Konec praktiků pro děti? Lékaři se bojí, včetně těch z nemocnice

Vyškovsko – Máme obavy o kvalitu péče o děti, která může být ohrožená novou zákonnou normou připravovanou ministerstvem zdravotnictví. Tak reagují i vyškovští dětští praktici na hrozbu rušení jejich atestace. Pokud zákon vejde v platnost, mohlo by to v budoucnu znamenat třeba i to, že děti budou chodit k lékaři pro dospělé.

AKTUALIZOVÁNO

Bývalá Polívkova farma hledá nájemce. Ve hře je i prodej

Olšany – Zhruba rok a čtvrt má nového majitele, který ji necelého půl roku pronajímal. Od loňského podzimu je opět zavřená. Severočeská správa nemovitostí podnikatele Alexandra Seidla, která loni koupila bývalou farmu Bolka Polívky v Olšanech za 11,5 milionu, znovu hledá nájemce podniku.

Vojáky ve Vyškově vítali pivem i koláči. Ukázka techniky zklamala

Vyškov /REPORTÁŽ/– Osm dní a patnáct set kilometrů nyní mají za sebou američtí vojáci účastnící se takzvané Dragoon Ride: cesty z Pobaltí do domovské posádky v německém Vilsecku. Tolikadenní jízdu v armádním vozidle si všichni užívají poprvé. „U americké armády jsem sedmnáct let, mnohokrát jsem byl na zahraničních misích, třeba v Afghánistánu. Ale tak dlouho jako teď jsem vojenské auto nikdy neřídil," svěřuje se velitel konvoje, jehož první část v neděli ve tři odpoledne dorazila do vyškovských kasáren, Ross Moore.

Dědičtí zahrádkáři dostanou od města cestu do své kolonie. Zatím asi slepou

Vyškov - Směnit několik parcel a vybudovat asi sto padesát metrů cesty s chodníkem a osvětlením. Na těchto podmínkách adresovaných městu, které by mohly vést k mimosoudnímu smíru, trvá ve svém vyjádření k žalobě ze strany radnice vyškovský zemědělec Jiří Krutílek.

Přibudou čtyři noví dopravní policisté. Dohlédnou na problémová místa nehod

Vyškovsko – Kolize dvou aut na silnici I/47 v křižovatce na Topolany a Křižanovice si loni v listopadu vyžádala nejenom tři zraněné, ale také poměrně obsáhlou diskuzi na webu Vyškovského deníku Rovnost. Týkala se rychlosti seatu přijíždějícího od Vyškova. V místě je omezení na padesátku, auto podle nich muselo jet o dost rychleji. Že tam mnozí motoristé nohu z plynu nedávají, potvrzují i další. Právě na ně by si mohl posvítit minimálně jeden ze čtveřice nových členů vyškovského dopravního inspektorátu. Jejich počet se navýší na jedenadvacet.

Kontroverzní snímek, ostatky a dětské karnevaly. To Vyškovsko o víkendu nabízí

Vyškovsko /TIP NA VÍKEND/ – Kritika k němu příliš milosrdná není, milovníky žánru předloha snímku buď uhranula, nebo ji úplně odepsali. To ovšem nic nemění na faktu, že očekávaný okamžik, kdy se na filmová plátna dostává film, jehož předlohou byla erotická trilogie britské spisovatelky E. L. James, právě přichází. Na Padesát odstínů šedi v sobotu můžou diváci zajít i do vyškovského kina Sokolský dům.

Škola v Bučovicích na Vyškovsku bude mít vstup bez bariér

Bučovice - Má novou střechu, vyměněná okna, prokoukl i interiér. Loni se měla dočkat obnovy i její fasáda, ta je však stále ještě omšelá. Nyní už Bučovice pro rekonstrukci pláště tamní základní umělecké školy hledají dodavatele.

Čtrnáct je moc. Ivanovice na Hané na Vyškovsku teď chtějí čtyři kamery

Vyškovsko – Opilá individua okupující lavičky přímo v centru města, která si tu a tam neodpustila vulgární nadávku na adresu znechucených kolemjdoucích. Tak nějak občas vypadala ještě před necelými dvěma roky situace v Ivanovicích na Hané. Zlepšila se po zavedení městské policie. Ta ve městě funguje asi rok a půl. A nyní už má jeho vedení hotovou zadávací dokumentaci na kamerový systém.

Vyškovský zemědělec se obrátil na Nejvyšší soud. Kvůli ohradě

Vyškov – Město nemá právní nárok na to, aby se zajímalo, jak budou zahrádkáři přijíždět ke svým pozemkům v kolonii ve vyškovské místní části Dědice. I na tomto argumentu staví zemědělec Jiří Krutílek z Vyškova své odvolání proti předběžnému opatření, které vydal vyškovský okresní soud na základě žádosti místní radnice. Nařizuje mu, aby se zdržel jakéhokoliv nakládání se svým pozemkem, kterým by pěstitelům bránil, aby se přes něj dostali ke svým parcelám. Což před časem udělal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT