Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA KŘEČKOVÁ

Martina Křečková / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Některé krajské silnice na Benešovsku musejí na opravu ještě počkat

Benešovsko - Zatímco silniční průtah Krhanicemi na Benešovsku, který se dlouhá léta podobala tankodromu, po němž jezdí denně stovky aut, pokrývá již několik měsíců zcela nový asfalt, silnice mezi Chrástem nad Sázavou a Krhanicemi si na opravu bude muset ještě počkat.

Seniorům stačí v Sázavě na návštěvu kina pouhá dvacetikoruna

Sázava - Je vám šedesát a více, rádi byste si zašli do kina, ale obáváte se, že peníze, které investujete do vstupného vám pak budou chybět na nákup léků nebo zaplacení složenek? V Sázavě na Benešovsku tohle dilema řešit nemusíte.

První ročník Štrúdl festíku v Benešově podpořil medvěda z Konopiště

Benešov /FOTOGALERIE/ - Spojit příjemné s užitečným, a navíc založit novou tradici. To všechno se podařilo uplynulou sobotu Evě Brabcové tím, že v Benešově uspořádala první ročník Štrúdl festíku na podporu medvěda Jirky z Konopiště.

Za černé skládky hrozí statisícové pokuty, přesto jejich množství stoupá

Benešovsko - Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil 
o více než třetinu. Zatímco v roce 2014 bylo evidováno 800 černých skládek, loni počet vzrostl na 1800.

Děti věnovaly dárkové balíčky řádovým sestrám Matky Terezy

Benešovsko - České děti věnovaly 5500 dárkových balíčků řádovým sestrám Matky Terezy u příležitosti jejího svatořečení.

Letecký den na letišti v Bystřici je vrcholem celé sezóny

Nesvačily – Vrchol letecké sezóny na letišti v Bystřici, neboli aerovíkend, který každoročně nabízí sobotní přehlídku modelů letadel, Nesvačilské podívání, a v neděli pak Letecký den, se v posledních letech konal v areálu modelářského letiště Nesvačily.

Auto skončilo hluboko pod úrovní vozovky

Benešov - O štěstí v neštěstí může hovořit jednašedesátiletý řidič Peugeotu 307 SW, který havaroval v pondělí krátce po půl třetí odpoledne mezi Benešovem a Chlístovem.

Centrum Benešova se změnilo v krvavé kolbiště

Benešov – Řeč je o potyčce, která se odehrála v neděli nad ránem v centru Benešova. Trojice cizinců si vybrala za své oběti dvě dívky ve věku šestadvacet a čtyřiadvacet let a jednoho čtyřiadvacetiletého mladíka.

Do fast foodu až jako dospělý

Benešovsko - Zmizí z našich škol nezdravé jídlo a tlusté děti? Zvítězí zdravé svačiny nad fast foody?

Eva Hrušková zapojuje do svých představení i dětské publikum

Týnec nad Sázavou – Je nejen herečka, ale i výborná zpěvačka a scénáristka. Své životní poslání našla v práci s dětmi, v jejichž přítomnosti se cítí nejšťastnější. Její divadelní představení děti milují i proto, že nejsou pouhými diváky, ale stávají se součástmi jejích představení. Mezi její nejvýznamnější televizní role patří Popelka, kterou ztvárnila v roce 1969 po boku Jiřího Štědroně.

V benešovské Křižíkově ulici hořely v noci na sobotu současně dva objekty

Benešov – Hned dvakrát na jednom místě museli kvůli neznámému žháři zasahovat v noci na sobotu hasiči z Benešovska.

O svátcích bude muset mít celá řada malo i velkoobchodů zavřeno

Benešovsko – Od 1. října letošního roku vejde v platnost zákon o prodejní době.

Kauza napadení seniorky beranem míří k pražskému krajskému soudu

Divišov – Osvobozujícím rozsudkem skončila dva roky stará kauza, kdy pětasedmdesátiletou seniorku z Divišova při dopolední procházce smrtelně zranil volně pobíhající beran.

Školáků neustále přibývá, v Trhovém Štěpánově zvyšují kapacitu školní družiny

Trhový Štěpánov – Příliv dětí do základních škol a málo místa. Problém, s kterým se potýká řada měst a obcí snad v celé České republice. Logicky se tedy nevyhnul ani Trhovému Štěpánovu.

V Benešově se můžete frontám při vyřizování dokladů na městském úřadě vyhnout

Benešov – Potřebujete navštívit evidenci vozidel, řidičů nebo si vyřídit občanský průkaz, cestovní pas, ale děsí vás představa zbytečně stráveného času v dlouhých frontách?

Ochranné pletivo na mostě by mělo být opraveno do konce prázdnin

Benešov - Vzhledem k tomu, že se k opravě poškozeného ochranného pletiva na mostě Správa železniční dopravní cesty nemá, Správa údržby silnic se rozhodla jej opravy na vlastní náklady. Vše by mělo být hotové se zahájením nového školního roku.

Karatista z Benešova sbíral zkušenosti v Zemi vycházejícího slunce

Benešov - Tak jako si každý malý fotbalista touží zahrát na barcelonském Nou Campu a tenisté sní o atmosféře Wimbledonu, není pro karatistu nic většího než odjet na japonský ostrov Okinawa a studovat u starých mistrů.

Ve Středočeském kraji se o cenu za architekturu uchází šest nominovaných děl

Benešovsko - Hned dvě architektonicky zajímavé stavby z Benešovska nominovala sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru prvního ročníku České ceny za architekturu (ČCA). Jde o Oranžérii v Čerčanech a Hnízdo ve Strančicích.

Nebezpečný jez Brejlov musí nechat majitel opravit

Chrást nad Sázavou - Jez Brejlov na řece Sázavě, který je ve velmi špatném stavu a v polovině května letošního roku na něm vyhasl jeden lidský život, musí nechat jeho majitel opravit. Rozhodl o tom vodoprávní úřad Městského úřadu Benešov.

Pozor na rizika dětských úrazů v období letních prázdnin

Benešovsko - Nedostatečný dohled dospělých, špatná organizace volného času dětí, přecenění schopností, podcenění rizika či chybějící bezpečnostní pomůcky jsou hlavními příčinami následných dětských úrazů a zvýšeného počtu zásahů zdravotnické záchranné služby v letním období.

Sázavský farář: Národ se odvrací od Boha a potom se diví, co se děje

Sázava /ROZHOVOR/ - Pouti na Sázavě, která se konala v sobotu k 600. výročí Jeronýma Pražského a 700. výročí Karla IV. se zúčastnil i Ivan Bařinka, farář sázavské náboženské obce Církve československé husitské.

Husitská pouť na Sázavě si připomněla výročí Jeronýma Pražského a Karla IV.

Sázava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Klášter v Sázavě na Benešovsku se v sobotu stal již pošestnácté cílem věřících, kteří se vydali na tradiční Pouť na Sázavě. Církev československá husitská si poutí z kostela opata Prokopa za zpěvu písní, které šly napříč staletími od 15. do 19. století, připomněla 600. výročí upálení Jeronýma Pražského a 700. výročí narození Karla IV.

Jak se žije na invalidním vozíku, si teenageři vyzkoušeli už posedmé

Kladruby /FOTOGALERIE/ - Na vlastní kůži. Tak se jmenuje preventivní akce, kterou už sedmým rokem pořádá Rehabilitační ústav Kladruby na Benešovsku, a je zaměřena na kontakt teenagerů s realitou po poranění míchy a pohybového ústrojí.

Požár kamionu zablokoval provoz na dálnici D1

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Na dálnici D1 na 41. kilometru u Šternova na Benešovsku ve směru na Prahu v pondělí dopoledne začal hořet kamion. Provoz na tomto úseku brněnské dálnice musel být proto na nezbytně dlouho dobu uzavřen.

Výstředního domácího mazlíčka někteří lidé v Břežanech mít nechtěli

Břežany - Každý začátek je těžký. Své o tom ví Jiřina Horká z Břežan na Benešovsku, která chová na zahradě svého domu poněkud nevšedního domácího mazlíčka. Lva, o němž někteří obyvatelé nějaký čas po jeho příchodu do obce hovořili jako o velké kočce, která nemá v jejich vesnici co dělat.

Za drogy ve škole byli studenti potrestáni. Ředitelka ale nechce říct jak

Benešov - Kouzlo nechtěného. I tak by se dalo hovořit 
o nedávné ukázce výcviku služebních psů vězeňské služby, kteří měli v rámci programu drogové prevence „pouze jako" najít v jedné z benešovských středních škol drogy. Z nevinného příkladu ve Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov se vyklubala krutá realita. U některých studentů se drogy skutečně našly.

Místo suvenýrů si děti odvezly z výletu v Soběhrdech křeče v břiše a průjem

Soběhrdy - Na výlet do Farmaparku v Soběhrdech na Benešovsku pravděpodobně hned tak nezapomene bezmála sedm desítek dětí z Mateřské školy ve Stráži nad Nisou a z mateřinky z Vraného nad Vltavou. Místo vzpomínek na procházku zooparkem si odtamtud odvezly salmonelu.

Splouvání řeky Sázavy bez záchranné vesty stálo mladíka život

Týnec nad Sázavou - Polorozbořený jez Brejlov na řece Sázavě na Benešovsku si v sobotu vybral svou další obět. Je jí portugalský vysokoškolský student, který se společně s dalšími kamarády, kteří tam byli na výměnném pobytu v rámci programu Erasmus, vydal sjet řeku z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Plavba skončila jen pár stovek metrů po nalodění.

Do nemocnic nelákají lékaře a sestry ani různé benefity. I v Benešově

Benešov - Většině českých nemocnic schází až desítky lékařů a zdravotních sester. Problém s nedostatkem odborného zdravotnického personálu se nevyhýbá ani Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov. A to i přes to, že jim nabízí celou řadu nejrůznějších benefitů.

Autismus není nic, co by vám měli závidět, ale také nic, zač je třeba se stydět

Michal Roškaňuk má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti s postiženými dětmi. Jako řada jiných „aspíků" má totiž dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautistům zůstává skryto. Zároveň je chopen předat onen „pohled z druhé strany" tak, že je to srozumitelné a použitelné při každodenní práci s autisty.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT