Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA KŘEČKOVÁ

Martina Křečková / Benešovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Některé krajské silnice na Benešovsku musejí na opravu ještě počkat

Benešovsko - Zatímco silniční průtah Krhanicemi na Benešovsku, který se dlouhá léta podobala tankodromu, po němž jezdí denně stovky aut, pokrývá již několik měsíců zcela nový asfalt, silnice mezi Chrástem nad Sázavou a Krhanicemi si na opravu bude muset ještě počkat.

Seniorům stačí v Sázavě na návštěvu kina pouhá dvacetikoruna

Sázava - Je vám šedesát a více, rádi byste si zašli do kina, ale obáváte se, že peníze, které investujete do vstupného vám pak budou chybět na nákup léků nebo zaplacení složenek? V Sázavě na Benešovsku tohle dilema řešit nemusíte.

První ročník Štrúdl festíku v Benešově podpořil medvěda z Konopiště

Benešov /FOTOGALERIE/ - Spojit příjemné s užitečným, a navíc založit novou tradici. To všechno se podařilo uplynulou sobotu Evě Brabcové tím, že v Benešově uspořádala první ročník Štrúdl festíku na podporu medvěda Jirky z Konopiště.

S Bystřickou šlápotou se vydají turisté po okolí už pojedenácté

Už pojedenácté, i když ve skutečnosti již podvanácté se mohou tuto sobotu vydat všichni milovníci turistiky i cyklistiky na pochod Bystřická šlápota.

Za černé skládky hrozí statisícové pokuty, přesto jejich množství stoupá

Benešovsko - Množství nelegálního odpadu vyvezeného do přírody rapidně přibývá. Podle aktuálních statistik se počet černých skládek meziročně zvýšil 
o více než třetinu. Zatímco v roce 2014 bylo evidováno 800 černých skládek, loni počet vzrostl na 1800.

Děti věnovaly dárkové balíčky řádovým sestrám Matky Terezy

Benešovsko - České děti věnovaly 5500 dárkových balíčků řádovým sestrám Matky Terezy u příležitosti jejího svatořečení.

Letecký den na letišti v Bystřici je vrcholem celé sezóny

Nesvačily – Vrchol letecké sezóny na letišti v Bystřici, neboli aerovíkend, který každoročně nabízí sobotní přehlídku modelů letadel, Nesvačilské podívání, a v neděli pak Letecký den, se v posledních letech konal v areálu modelářského letiště Nesvačily.

Auto skončilo hluboko pod úrovní vozovky

Benešov - O štěstí v neštěstí může hovořit jednašedesátiletý řidič Peugeotu 307 SW, který havaroval v pondělí krátce po půl třetí odpoledne mezi Benešovem a Chlístovem.

Centrum Benešova se změnilo v krvavé kolbiště

Benešov – Řeč je o potyčce, která se odehrála v neděli nad ránem v centru Benešova. Trojice cizinců si vybrala za své oběti dvě dívky ve věku šestadvacet a čtyřiadvacet let a jednoho čtyřiadvacetiletého mladíka.

Do fast foodu až jako dospělý

Benešovsko - Zmizí z našich škol nezdravé jídlo a tlusté děti? Zvítězí zdravé svačiny nad fast foody?

Eva Hrušková zapojuje do svých představení i dětské publikum

Týnec nad Sázavou – Je nejen herečka, ale i výborná zpěvačka a scénáristka. Své životní poslání našla v práci s dětmi, v jejichž přítomnosti se cítí nejšťastnější. Její divadelní představení děti milují i proto, že nejsou pouhými diváky, ale stávají se součástmi jejích představení. Mezi její nejvýznamnější televizní role patří Popelka, kterou ztvárnila v roce 1969 po boku Jiřího Štědroně.

V benešovské Křižíkově ulici hořely v noci na sobotu současně dva objekty

Benešov – Hned dvakrát na jednom místě museli kvůli neznámému žháři zasahovat v noci na sobotu hasiči z Benešovska.

O svátcích bude muset mít celá řada malo i velkoobchodů zavřeno

Benešovsko – Od 1. října letošního roku vejde v platnost zákon o prodejní době.

Kauza napadení seniorky beranem míří k pražskému krajskému soudu

Divišov – Osvobozujícím rozsudkem skončila dva roky stará kauza, kdy pětasedmdesátiletou seniorku z Divišova při dopolední procházce smrtelně zranil volně pobíhající beran.

Školáků neustále přibývá, v Trhovém Štěpánově zvyšují kapacitu školní družiny

Trhový Štěpánov – Příliv dětí do základních škol a málo místa. Problém, s kterým se potýká řada měst a obcí snad v celé České republice. Logicky se tedy nevyhnul ani Trhovému Štěpánovu.

V Benešově se můžete frontám při vyřizování dokladů na městském úřadě vyhnout

Benešov – Potřebujete navštívit evidenci vozidel, řidičů nebo si vyřídit občanský průkaz, cestovní pas, ale děsí vás představa zbytečně stráveného času v dlouhých frontách?

Ochranné pletivo na mostě by mělo být opraveno do konce prázdnin

Benešov - Vzhledem k tomu, že se k opravě poškozeného ochranného pletiva na mostě Správa železniční dopravní cesty nemá, Správa údržby silnic se rozhodla jej opravy na vlastní náklady. Vše by mělo být hotové se zahájením nového školního roku.

Karatista z Benešova sbíral zkušenosti v Zemi vycházejícího slunce

Benešov - Tak jako si každý malý fotbalista touží zahrát na barcelonském Nou Campu a tenisté sní o atmosféře Wimbledonu, není pro karatistu nic většího než odjet na japonský ostrov Okinawa a studovat u starých mistrů.

Ve Středočeském kraji se o cenu za architekturu uchází šest nominovaných děl

Benešovsko - Hned dvě architektonicky zajímavé stavby z Benešovska nominovala sedmičlenná mezinárodní odborná porota do užšího výběru prvního ročníku České ceny za architekturu (ČCA). Jde o Oranžérii v Čerčanech a Hnízdo ve Strančicích.

Nebezpečný jez Brejlov musí nechat majitel opravit

Chrást nad Sázavou - Jez Brejlov na řece Sázavě, který je ve velmi špatném stavu a v polovině května letošního roku na něm vyhasl jeden lidský život, musí nechat jeho majitel opravit. Rozhodl o tom vodoprávní úřad Městského úřadu Benešov.

Pozor na rizika dětských úrazů v období letních prázdnin

Benešovsko - Nedostatečný dohled dospělých, špatná organizace volného času dětí, přecenění schopností, podcenění rizika či chybějící bezpečnostní pomůcky jsou hlavními příčinami následných dětských úrazů a zvýšeného počtu zásahů zdravotnické záchranné služby v letním období.

Sázavský farář: Národ se odvrací od Boha a potom se diví, co se děje

Sázava /ROZHOVOR/ - Pouti na Sázavě, která se konala v sobotu k 600. výročí Jeronýma Pražského a 700. výročí Karla IV. se zúčastnil i Ivan Bařinka, farář sázavské náboženské obce Církve československé husitské.

Husitská pouť na Sázavě si připomněla výročí Jeronýma Pražského a Karla IV.

Sázava /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Klášter v Sázavě na Benešovsku se v sobotu stal již pošestnácté cílem věřících, kteří se vydali na tradiční Pouť na Sázavě. Církev československá husitská si poutí z kostela opata Prokopa za zpěvu písní, které šly napříč staletími od 15. do 19. století, připomněla 600. výročí upálení Jeronýma Pražského a 700. výročí narození Karla IV.

Jak se žije na invalidním vozíku, si teenageři vyzkoušeli už posedmé

Kladruby /FOTOGALERIE/ - Na vlastní kůži. Tak se jmenuje preventivní akce, kterou už sedmým rokem pořádá Rehabilitační ústav Kladruby na Benešovsku, a je zaměřena na kontakt teenagerů s realitou po poranění míchy a pohybového ústrojí.

Požár kamionu zablokoval provoz na dálnici D1

Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Na dálnici D1 na 41. kilometru u Šternova na Benešovsku ve směru na Prahu v pondělí dopoledne začal hořet kamion. Provoz na tomto úseku brněnské dálnice musel být proto na nezbytně dlouho dobu uzavřen.

Výstředního domácího mazlíčka někteří lidé v Břežanech mít nechtěli

Břežany - Každý začátek je těžký. Své o tom ví Jiřina Horká z Břežan na Benešovsku, která chová na zahradě svého domu poněkud nevšedního domácího mazlíčka. Lva, o němž někteří obyvatelé nějaký čas po jeho příchodu do obce hovořili jako o velké kočce, která nemá v jejich vesnici co dělat.

Za drogy ve škole byli studenti potrestáni. Ředitelka ale nechce říct jak

Benešov - Kouzlo nechtěného. I tak by se dalo hovořit 
o nedávné ukázce výcviku služebních psů vězeňské služby, kteří měli v rámci programu drogové prevence „pouze jako" najít v jedné z benešovských středních škol drogy. Z nevinného příkladu ve Vyšší odborné škole a Střední zemědělské škole Benešov se vyklubala krutá realita. U některých studentů se drogy skutečně našly.

Místo suvenýrů si děti odvezly z výletu v Soběhrdech křeče v břiše a průjem

Soběhrdy - Na výlet do Farmaparku v Soběhrdech na Benešovsku pravděpodobně hned tak nezapomene bezmála sedm desítek dětí z Mateřské školy ve Stráži nad Nisou a z mateřinky z Vraného nad Vltavou. Místo vzpomínek na procházku zooparkem si odtamtud odvezly salmonelu.

Na dětského pacienta se nesmí spěchat, říká zkušená pediatrička

V historicky 1. ročníku celorepublikové soutěže o nejlepší ordinaci v České republice nazvané Ordinace roku 2015, se v kategorii ordinace praktického lékaře pro děti a dorost umístila na 1. místě praxe vlašimské pediatričky Heleny Potančokové. V této souvislosti jsme ji požádali o rozhovor.

Splouvání řeky Sázavy bez záchranné vesty stálo mladíka život

Týnec nad Sázavou - Polorozbořený jez Brejlov na řece Sázavě na Benešovsku si v sobotu vybral svou další obět. Je jí portugalský vysokoškolský student, který se společně s dalšími kamarády, kteří tam byli na výměnném pobytu v rámci programu Erasmus, vydal sjet řeku z Týnce nad Sázavou do Pikovic. Plavba skončila jen pár stovek metrů po nalodění.

Do nemocnic nelákají lékaře a sestry ani různé benefity. I v Benešově

Benešov - Většině českých nemocnic schází až desítky lékařů a zdravotních sester. Problém s nedostatkem odborného zdravotnického personálu se nevyhýbá ani Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov. A to i přes to, že jim nabízí celou řadu nejrůznějších benefitů.

Autismus není nic, co by vám měli závidět, ale také nic, zač je třeba se stydět

Michal Roškaňuk má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti s postiženými dětmi. Jako řada jiných „aspíků" má totiž dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautistům zůstává skryto. Zároveň je chopen předat onen „pohled z druhé strany" tak, že je to srozumitelné a použitelné při každodenní práci s autisty.

Autismus není nic, co by lidé měli závidět, ale také nic, zač je třeba se stydět

Benešovsko /ROZHOVOR/ - Michal Roškaňuk má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti s postiženými dětmi. Jako řada jiných „aspíků" má totiž dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautistům zůstává skryto.

Z policejní ukázky hledání drog na škole v Benešově se vyklubal ostrý zákrok

Benešov - „Na jedné střední škole v Benešově zasahovala policie a našla u studentů drogy," zněl anonym, který volal začátkem týdne do redakce. Benešovský deník začal zjišťovat podrobnosti, a výsledek byl překvapující. Z nevinné prevence se vyklubala krutá realita, kterou navíc vedení školy bagatelizuje.

Lidé by se měli učit myslet, ne jen polykat zdechliny pravdy, říká kardinál Vlk

Načeradec – Kardinálu Miloslavu Vlkovi bude zanedlouho čtyřiaosmdesát let. Přesto je jeho pracovní diář na tři roky úplně plný.

Dívka na náměstí v Bystřici u Benešova vzplanula, odvezl jí vrtulník

Bystřice - Hořící pochodeň ve středu po poledni stála u prodejny na Ješutově náměstí v Bystřici u Benešova. „Když jsem přiběhl na místo, byla už bez spáleného horní části oděvu. Zavolal jsem záchranku a benešovskou policii," uvedl Václav Benda, strážník bystřické městské policie. „Jak k vzplanutí dívky došlo, nevím. Asi nešťastná náhoda," doplnil.

V centru Benešova byla nalezena mrtvola mladého muže

Benešov - Smrt šestadvacetiletého muže, jehož tělo bylo nalezeno bez známek života na parkovišti pod Kulturním domem Karlov v Benešově vyšetřují od nedělní sedmé hodiny ranní benešovští policisté. „Jelikož nebyla na místě zjištěna příčina smrti, byla nařízena soudní pitva," uvedla mluvčí středočeské policie Markéta Johnová.

Vodící psy si pro sebe cvičí zrakově handicapovaná žena sama

Přestavlky u Čerčan /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Slečna Jitka Lebedová, nyní už půl roku paní Jitka Krejcárková z Přestavlk u Čerčan na Benešovsku trpí od narození zrakovou vadou. Například věc, kterou vidí „obyčejný" člověk na vzdálenost 50 metrů, rozpozná Jitka až z blízkosti dvaceti centimetrů.

Muži při směňování bankovek u pokladní ve Vlašimi neuspěli

Vlašim - Jako pokladní s velkým „P" se ukázala zaměstnankyně supermarketu ve Vlašimi na Benešovsku Simona Kratochvílová. Díky své ostražitosti a profesionalitě zhatila plány dvěma vykutáleným zlodějíčkům, kteří se jí snažili trikem se směňováním bankovek připravit o několik tisíc korun.

Po čtvrt století se do Sázavy vrátili otužilci

Sázava /FOTOGALERIE/ - Skvělá zpráva! Po mnohaleté přestávce se otužilci vrátili zpět do Sázavy na Benešovsku. Postarala se o to Česká otužilecká unie, která v sobotu uspořádala první ročník v zimním plavání a pojmenovala ho po známém sázavském otužilci, Memoriál Vladimíra Tupého.

Člověk potřebuje dostat i dobrou myšlenku v podobě, která ho bude bavit

Benešovsko /ROZHOVOR/ - „Ahoj, jmenuji se Petr Chán, je mi 26 let a stejně jako Nawwal jsem na Cestě s jasným Posláním." Tak přesně tato slova vás uvítají při vstupu na Petrovo webové stránky, kde si můžete přečíst jeho knihu nazvanou Nawwal, vyslyšení volání. Ta je zajímavá nejen svým obsahem, ale i tím, že není v klasické papírové podobě, ale lze si ji přečíst pouze na internetu.

Tetování se u policistů toleruje jenom na některých částech těla

Benešovsko - Už celou řadu let platí, že jak muži, tak i ženy v policejních uniformách nesmí mít tetování na viditelných částech těla. Tento zákaz se netýká pouze nováčků, ale i zkušených policistů, a za jeho nedodržení jim může ve výjimečných případech hrozit i finanční postih. Velikost a motiv tetování přitom není vůbec podstatný.

Starostové a nezávislí vyzývají: Zastavte povinnou inkluzi na základních školách

Střední Čechy - Od září roku 2016 má nastat revoluce v českém školství. Do jedné třídy spolu mají chodit všechny děti, od mentálně postižených až po ty nejnadanější, od těch zcela zdravých až po ty skutečně tělesně postižené.  Středočeské hnutí Starostové a nezávislí (STAN) vyzývá vedení kraje a středočeské zastupitele, aby takto široce pojatou povinnou inkluzi ve středočeských školách odmítli.

Z čerta se vyklubal nejmladší pilot kamionu v historii Dakaru

Benešov /ROZHOVOR/ - Mikulášskou nadílku už mají za sebou například děti z Dětského domova Racek v Benešově. Tam dorazil Mikuláš s andělem a čertem, kterého představoval Martin Macík junior. Nejmladší pilot kamionu v historii Rallye Dakar. "Vidět ty rozzářené dětské oči, když dostanou dárky, to je něco úžasného," uvedl mimo jiné v rozhovoru.

Hromadnou sebevraždu tří nezletilých osob policie nepotvrdila

Nespeky - Tři zachráněné životy si mohou připsat policisté, hasiči a zdravotničtí záchranáři. Všechny tyto tři složky Integrovaného záchranného systému totiž vyjížděly do Nespek na Benešovsku, kde se měly údajně tři nezletilé osoby pokusit společně spáchat sebevraždu.

Dobrovolník na Sumatře: Oblaka kouře z vypalování pralesů jsou vidět i z vesmíru

Jedním z devíti českých dobrovolníků, kteří se zapojili do projektu organizace Green life, jehož hlavním cílem je záchrana divokých zvířat a pralesa na Indonéském ostrově Sumatra byl také záchranář ze záchranné stanice pro ohrožená zvířata Českého svazu ochránců přírody Vlašim, Stanislav Němec.

Green life: orangutana viděl dobrovolník na vlastní oči, tygra jen slyšel

Vlašim /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Jedním z devíti českých dobrovolníků, kteří se zapojili do projektu organizace Green life, jehož hlavním cílem je záchrana divokých zvířat a pralesa na Indonéském ostrově Sumatra byl také Stanislav Němec ze záchranné stanice pro ohrožená zvířata Českého svazu ochránců přírody Vlašim na Benešovsku.

O očkování proti chřipce není příliš zájem, shodují se lékaři

Benešovsko - Konec roku je ideální čas na očkování proti chřipce. Ne každý ale této možnosti využije, a to i přes to, že například největší česká zdravotní pojišťovna přispívá svým klientům na vakcínu až pět set korun. Stejně jako na kterékoliv jiné očkování, které není hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Bývalý vojenský pozorovatel: Paříž byla jen zkouška spolupráce spících buněk

Krhanice – Při sérii teroristických útoků v hlavním městě Francie, ke kterým se oficiálně přihlásila teroristická organizace Islámský stát, zemřelo v osudný den nejméně 129 lidí. Někteří v koncertní síni v centru Paříže, jiní v restauraci, další u fotbalového stadionu či v obchodním centru. Nabízí se otázka, nejen proč umírali nevinní lidé, kteří se šli bavit, dobře se najíst, nebo třeba už nakupovat dárky pod vánoční stromeček, ale i zda se jednalo pouze o jednu „akci" či jestli budou následovat další.

Doba páření divokých prasat je nyní celý rok

Benešovsko - Mírné zimy a energeticky bohaté plodiny. To jsou pravděpodobně dva hlavní důvody, kvůli kterým zažívají v posledních několika letech divoká prasata populační boom, a zemědělci rok co rok hlásí kvůli jejich přemnožení milionové ztráty na úrodě. Ministerstvo zemědělství proto uvažuje o novele, která by umožnila jejich odstřel po celý rok bez ohledu na věk či pohlaví zvířete.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT