Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA LALÁKOVÁ, BC.

Martina Laláková, Bc. / Ústecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

I opozdilci se ještě mohou zapsat na zájmový kroužek

Ústí nad Labem - Opozdilci a nerozhodné děti i rodiče nemusí věšet hlavy. I když se většina kroužků v Ústí už naplno rozjela, některé stále nabízejí volná místa.

Přijďte se toulat krásnou Austrálií

Nepotřebujete krosnu ani pohorky a přesto se v Ústí nad Labem můžete vydat na kontinent mnoha barev a odstínů. Ústecká knihovna si připravila na středu od 17.00 hodin toulky po Austrálii.

Nové informační panely dráždí cestující

Ústí nad Labem – Už pár dní se po Ústí prohání nové autobusy i s novými informačními panely. Obvyklý oranžový nápis konečné stanice doplňuje modré číslo spoje. Lidé si však stěžují na špatnou čitelnost.

Ženy v Ústí vyšetří nejmodernější mamograf

Ústí nad Labem - Poliklinika doposud byla největším akreditovaným screeningovým centrem v České republice, ale díky novému unikátnímu mamografu se nyní řadí mezi evropské špičky.

Stravenky dostanou místo svých dávek

Ústí nad Labem – Panika zavládla mezi příjemci dávek životního minima. Místo peněz dostanou stravenky.

V Trmicích u Ústí nad Labem možná budou vládnout Romové

Trmice - Romské sdružení Společně pro Trmice zažívá nevídaný úspěch, vybojovalo tři mandáty. Ve městě v blízkosti Ústí nad Labem tak možná budou vládnout.

Telnice bude zdražovat. Lanovka poskytne větší komfort

Telnice - Snad všechny lyžařské areály nadávají na loňskou zimu, kvůli které musely letos zdražit. Proto si budou muset lyžaři připlatit.

Pouliční výstava s fotografiemi z potratů děsí Ústečany

Ústí nad Labem – Zděšení a rozpaky. To jsou nejčastější reakce na lehce řečeno kontroverzní výstavu, která  zrovna putuje po Ústí. Velké plakáty, které ukazují drastické fotografie potratů, vystavuje občasné sdružení Stop genocidě, a to rovnou před ústeckými středními školami.

Dobří lososi se vracejí! Voda v Labi se lepší

Ústí nad Labem - Některé ryby jsou velmi citlivé na kvalitu vody, ve které žijí. Právě opětovný výskyt lososů je dobrým indikátorem pro čistou vodu.

Zoo slavila Světový den zvířat. Mláďata levhartů dostala jména

Ústí nad Labem - Kmotrami malých levhartů obláčkových se staly známé tváře z TV Nova, Michaela Badinková alias Lenka Hejlová z novácké Ulice a Kristýna Klubková, moderátorka televizních novin. Mláďata dostala novácký míč na hraní.

AKTUALIZOVÁNO

Požár domu: Majiteli bouchla lednička před očima, je těžce popálený

Ústí nad Labem – Přízemí rodinného domu v ulici Na Splálence na Klíši v pondělí odpoledne zachvátily plameny. Muž, který se je pokoušel před příjezdem hasičů zlikvidovat, se popálil. „Sanitka ho odvezla do nemocnice," řekl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

OBRAZEM: Zmodernizovaný stadion v Ústí zahálet nebude, přivítá Francii

Ústí nad Labem - Fotbalové legendy jako Antonín Panenka, Ladislav Vízek a Vladimír Šmicer se v sobotu v den slavnostního otevření stadionu proběhly po novém vyhřívaném trávníku. Na své si fanoušci fotbalu přijdou už 7. října, kdy v Ústí odehrají zápas čeští fotbalisté do 20 let proti Francii. To dokazuje, že stadion splňuje podmínky UEFA.

Ústecko dostalo pořádnou sprchu

Ústí nad Labem - Sobotní odpoledne Ústí zasáhly prudké přívalové deště. Krajští hasiči museli hned několikrát vyjíždět a likvidovat škody.

Jak se žije s nemocnou duší?

Hadrové hračky, malované květináče, všelijaké ozdoby a dekorace. Všechno samozřejmě poctivá ruční práce. Tyto výrobky klientů ústeckých sociálních zařízení šly doslova na dračku. V úterý na Lidickém náměstí v Ústí nad Labem byl však k vidění i bleší cirkus a divadlo nebo jste si také mohli pomazlit dva přítulné hady.

Výstavu prozkoumali městskou lupou

Ústí nad Labem - Hlavně, aby výstava nepoškozovala Ústí, ba dokonce, aby si nebrala na paškál nějakého ústeckého veřejného činitele. To si nejspíš řekl někdo na ústeckém magistrátu a ještě před oficiální otevíračkou přišla do Galerie Up na Větruši kontrola.

Dobrovolníci pomohou, aby Ústí bylo hezčí. Uklidí jeho znečištěná místa

Ústí nad Labem - Parta dobrovolníků se v montérkách a s odpadkovými pytli opět vydá do ústeckých ulic, aby město zvelebila.

Za dva dny vyrostlo hřiště u školy

Chabařovice - Dětem ze základní školy v Chabařovicích se město snažilo začátek školy zpříjemnit, jak se dalo.

Lenost se dá změnit v nadšení. Jak vybrat ten správný kroužek?

Ústí nad Labem - Se začátkem školního roku většina rodičů řeší, jaký kroužek či volnočasovou aktivitu vybrat pro své ratolesti. Nejčastěji chceme, aby naše děti nevysedávaly u počítače, nepoflakovaly se po sídlišti nebo aby sbíraly olympijské medaile. Důležitější je však motivace samotného dítěte než jeho rodičů.

Pozor, co kupujete! Burčák to určitě není

Ústí nad Labem - Ve stáncích v Ústí prodejci nabízejí bílý i červený burčák, ale ten za něj pouze vydávají.

Vyšperkovaná zábava na Klíši. Bowling v novém

Klíše - Nový háv. Ten získal bowling na Klíši a dnes se s ním pochlubí.

Na domov čeká padesátka psů

Ústí nad Labem - V ústeckém útulku se ocitají nejčastěji nechtěné hračky nebo stará a nemocná zvířata.

Nejslavněnjší český fakír snídá žiletky a obědvá meče

Ústí nad Labem – Ústečan Zdeněk Zahrádka je nejslavnější český fakír. Na kontě má třináct světových rekordů v Guinessovce.

Ústečané odhazují stud a kupují obnošené věci

Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ - I v second handu můžete pořídit slušné oblečení, které vám vydrží. Musíte ale být obezřetní, protože kvalita se liší podle obchodu.

Elegantní běžci mají jako laskominu slimáky

Z téměř neznámých kachen se přes noc stal doslova hit. Likvidují totiž účinně slimáky.

Hodinový manžel: Erotika ne, práce všeho druhu ano

Ústí nad Labem - Když doma chybějí šikovné ruce, můžete si pozvat hodinového manžela.

Queen Mary se otřese! Zahrají na ní punkáči z Ústí

Ústí nad Labem – Americký sen si kluci z Houby mohou splnit díky dobrým vztahům s muzikanty za velkou louží.

Nedonošené dítě se nerovná postižené

Ústí nad Labem - Výstava předčasně narozených dětí doputovala do ústecké Masarykovy nemocnice.

Studentky ve skanzenu spárují dle staré techniky

Zubrnice - V zubrnickém skanzenu ústecké vysokoškolačky pravidelně pomáhají se spárováním.

AKTUALIZOVÁNO

Při nehodě u Povrlů na Ústecku zemřel sedmdesátiletý řidič

Povrly – Život jednasedmdesátiletého muže vyhasl v pondělí ráno při vážné dopravní nehodě u obce Povrly. Z nevysvětlitelných příčin vjel s fabií do protisměru a střetl se s nákladním autem. Od něj se osobní auto doslova odmrštilo a narazilo do svodidel.

Ústí bylo opět pod vodou

Ústí nad Labem – Slunné nedělní odpoledne se rázem změnilo v čtvrthodinové peklo. Krátce před šestou večer celé Ústí zasáhly přívalové deště a kroupy.

Žena spadla do Labe a utopila se

Ústí nad Labem - Tragédie se stala v pátek v podvečer u Neštěmic. Osmapadesatiletá žena tam spadla do vody. Přivolaní policisté a záchranáři jí už nemohli pomoci. 

Ústí má talent! Tanečnice dobyly Hollywood

Ústí nad Labem – Tanečnice z ústecké skupiny Freedom se v Americe rozhodně neztratily. Naopak. Za velkou louží si plnily americký sen a perfektně přitom reprezentovaly jak Českou republiku, tak i rodné město Ústí nad Labem.

Kuřáci vs. nekuřáci. Koho práva hájit?

Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ – Zákaz kouření ve všech restauracích a barech by mohl platit už za půl roku.

V Ústí je i práce, kam se uchazeči neženou

Ústí nad Labem - Každý osmý Ústečan je bez práce. Přesto jsou profese, do kterých se nikdo nehrne.

Evropský úspěch. V ústecké ZOO odchovali vzácné zoborožce

Ústí nad Labem - Velký úspěch si mohou připsat ošetřovatelé v ústecké ZOO. Povedlo se jim totiž odchovat dvě mláďata vzácného zoborožce vrásčitého. Ta se nyní po dvou měsících prodrala z hnízdní dutiny a během pár týdnů by se měla osamostatnit od rodičů.

AKTUALIZOVÁNO

Muže v Povrlech na Ústecku přejel traktor, řídil ho 14letý chlapec

Šachov – Uklouznutí málem způsobilo rodinnou tragédii. Stačilo málo a připravilo majitele traktoru nejen o nohu, ale i o život. Udělal chybu: Posadil za volant svého čtrnáctiletého syna a sám se vezl na valníku. Když pak chtěl přelézt dopředu k synovi, špatně došlápl, uklouzl a spadl pod kola rozjetého stroje.

Nářez, masakr, brutál. V Ústí otevřel nový skatepark

Bukov - Bikeři, skejťáci a vyznavači adrenalinových sportů se dočkali nového útočiště. Při slavnostním otevřením skateparku na něj všichni do jednoho pěli ódy. „Nářez, masakr, brutál" znělo ze všech stran jako slova chvály.

Zaniklá obec Vitín znovu ožije. Pozemek koupil místní zemědělec

Ústí nad Labem - Po odsunu Němců zmizely na Ústecku desítky vesnic. Objevují se však pokusy vytáhnout zapomenuté vesnice z propadliště dějin. Obec Vitín takřka splynula s tamní divokou přírodou Labského údolí. O její existenci vědělo už jen pár houbařů. Obci se přece jenom dostalo vzkříšení a získala nového majitele.

Lupiče lákají luxfery. Oblíbeným terčem jsou i sklepy

Ústí nad Labem - Luxfery mají lidé v oblibě kvůli propouštěnému světlu. Ale pozor, designový prvek je také lákadlem pro lidské straky. „Stává se z nich fenomén. V poslední době si zloději záměrně vybírají garáže, které mají luxfery. Ty totiž lehce vybouchají a pak vniknou dovnitř," varuje mluvčí krajské policie Veronika Hyšplerová.

Hra obere šmejdy o lehké zisky. Studentka za ni dostala cenu rektora

Ústí nad Labem - Ústecká studentka vymyslela společenskou hru pro seniory. Učí je se bránit podvodníkům

Soudci na severu Čech se bouří, podepisují petici

Ústí nad Labem – Trnem v oku severočeským soudcům je kandidát na post předsedy krajského soudu i výběrová komise.

Dilema učitelů: Studium nebo vyhazov

Ústí nad Labem - Pokud chtějí nekvalifikovaní učitelé stále vyučovat, musí se vrátit zpátky do lavic

Pochod radikálů v Ústí skončil, policisté zadrželi deset lidí

Ústí nad Labem - Očekávaný pochod nacionalistů paralyzoval centrum města. První máj v Ústí jsme sledovali online.

Náhubkový zákon pro stíhané ústecké politiky neplatí

Ústí nad Labem – Ústečtí policisté podle Úřadu na ochranu osobních údajů nepochybili odtajněním jmen stíhaného vedení Ústí nad Labem.

U gangu se našly náhradní díly z aut za 30 milionů

Ústí nad Labem - Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) od 8. do 10. dubna postupně zadrželi tři muže a jednu ženu, kteří především v sousedním Německu kradli automobily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT