Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA PETRÁŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Hon na potkany v ulicích Liberce pokračuje

Liberec - Během října proběhla deratizace na sídlištích i v centru Liberce, teď je na řadě kanalizace.

Na Dětskou univerzitu bude letos chodit přes pět stovek školáků

Liberec - /GALERIE/ Slavnostní imatrikulaci mají za sebou děti ze základních i středních škol, které se letos zapojily do projetu Technické univerzity v Liberci Dětská univerzita.

Lanovku na Ještěd od pondělí zastaví revize

Liberec - Lanovka na Ještěd se v pondělí zastaví na dva týdny. „Čeká ji pravidelná podzimní revize, která potrvá až do pátku 14. listopadu," vysvětluje mluvčí ČD Radka Pistoriusová.

Volte nás! Vyzývají politici z reklamních ploch i po volbách

Liberec - Dva týdny po komunálních volbách zůstávají v ulicích Liberce bilboardy i plachty, na kterých se prezentují politické strany.

Halloween: Přineste dýni a rozsviťte Lázně

Liberec - Desítky vydlabaných dýní s hořící svíčkou mohou už tento víkend rozzářit novou budovu Oblastní galerie Lázně v Liberci. V sobotu 25. října od 13.00 do 16.30 se tu koná tvořivá dílna pro rodiče s dětmi.

Města Frýdlantska mají koalice většinou složené

Frýdlantsko - Na radnicích měst Frýdlantského výběžku je většinou jasno, kdo bude vládnout. Výjimkou jsou Hejnice, kde o post starosty stojí dvě strany.

Dubáci získali hospodu Pod Lipami

Český Dub - Úspěch slaví na Českodubsku spolek Dubáci. Po dlouhém vyjednávání se jeho členům podařilo koupit objekt bývalé roubené hospody Pod Lipami v Hořením Trávníčku. Sen hrstky nadšenců o tom, že tam vznikne muzeum lidové kultury Českodubska a důstojné místo pro setkávání, se tak začíná měnit v realitu.

V zoo se rodí mláďata i na podzim

Liberec - Mláďata se v liberecké zoologické zahradě rodí i na podzim

Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje podepsala i Technická univerzita

Liberec - Šestého významného partnera má od tohoto týdne Pakt zaměstnanosti Libereckého kraje. Stala se jím Technická univerzita v Liberci, za kterou pakt podepsal rektor Zdeněk Kůs.

Nanovlákna pomůžou lidem s akné. Kosmetický přípravek představil profesor Jirsák

Praha/Liberec - Ve světové premiéře byl v Praze představen jeden z praktických výstupů české vědy s libereckou stopou nanovlákenná finální aplikace pro péči o pleť s akné. Produkt mimo jiné představil i profesor Technické univerzity v Liberci a vynálezce technologie pro hromadnou výrobu nanovláken Nanospider Oldřich Jirsák.

Nanovlákna pomůžou lidem s akné

Ve světové premiéře byl v Praze představen jeden z praktických výstupů české vědy s libereckou stopou nanovlákenná finální aplikace pro péči o pleť s akné. Produkt mimo jiné představil i profesor Technické univerzity v Liberci a vynálezce technologie pro hromadnou výrobu nanovláken Nanospider Oldřich Jirsák.

Socha tanečnice Josephine Baker zmizela. Proč už nezdobí prostor před radnicí?

Liberec – Ani ne dva dny vydržela před libereckou radnicí unikátní socha legendární tanečnice Josephine Baker. V pátek minulý týden vystřídala na pár měsíců oblíbené sousoší koček. Teď už ale místo zeje prázdnotou. Nikdo ji ale neukradl ani úmyslně nezničil. Socha se stala v sobotu večer omylem obětí vášnivého fanouška.

Liberecká nemocnice koupí trenažér, který umožní operace "nanečisto"

Liberec - Revoluční novinku v oblasti výuky laparoskopických operací se chystá koupit Krajská nemocnice v Liberci. Pořídit chce v nejbližších týdnech speciální výcvikový trenažér pro laparoskopické chirurgické operace.

Kino Varšava se klube do krásy. I když pomalu

Liberec - Legendární kino Varšava ve Frýdlantské ulici v Liberci o víkendu na chvíli znovu ožilo. V sobotu krátce po poledni v něm začal devátý ročník Festivalu amatérských filmů Liberec.

Na Sychrově byla v hlavní roli jablka

Sychrov - /GALERIE/ Výjimečně pohodové Slavnosti jablka tam navštívily stovky lidí. Program pro celé rodiny skutečně bavil.

Nemocnice v Liberci připravuje nový centrální příjem

Pro pacienty poměrně zásadní novinku chystá na začátek příštího roku Krajská nemocnice v Liberci. Pacienty ve vážném zdravotním stavu budou nově sanitky svážet jen na dvě místa v nemocnici. 

Zprávy televize Prima "půjdou" i v neděli z náměstí v Liberci

Liberec – Nevšední zážitek měli v sobotu lidé, kteří v odpoledních hodinách vyrazili na Benešovo náměstí v Liberci. Zakotvil tam totiž kamion televize Prima, ze kterého moderátorská dvojice Gabriela Kratochvílová a Roman Šebrle večer také hlásili v přímém přenosu zprávy.

Nemocnice připravuje nový centrální příjem. Otevřít ho chce v únoru 2015

Liberec - Pro pacienty poměrně zásadní novinku chystá na začátek příštího roku Krajská nemocnice v Liberci. Pacienty ve vážném zdravotním stavu budou nově sanitky svážet jen na dvě místa v nemocnici. 

Chci ukázat fotky z Liberce i těm, kdo o Instagramu nic netuší

Liberec - Jakub Dušánek rozjel projekt, který vybírá z obrázkové sociální sítě Instagram nejlepší fotky z Liberce.

V centru Liberce se po roce hrály pIšQworky

Liberec – Tradiční piškvorkové obrazce složené z křížků a kroužků se včera objevily na několika místech v centru Liberce.

Plzákovo zatloukat se dnes mění na mazat, mazat, mazat

Psycholog Petr Šmolka radí párům přes 40 let. Poslední léta podle něj přibývá hlavně odhalených nevěr.

Video o Frýdlantu boduje

Frýdlant - /VIDEO/ Velký úspěch sklízí ve Frýdlantu video, které o městě vznikalo dlouhé měsíce. Beze slov ukazuje, co všechno nabízí. „Není to video, které by mělo primárně podpořit cestovní ruch u nás. Záměr byl jiný.

Akademický rok začal v Liberci

Liberec - Poprvé v historii byl na liberecké Technické univerzitě zahájen akademický školní rok. Univerzita na tuto významnou událost čekala roky, až dosud totiž nebylo kde slavnostní zahájení uskutečnit.

Kulisou historicky prvního festivalu vína v Liberci se stal Liebiegův palác

Liberec - Vůbec první festival vína zažil o víkendu Liberec. Vinařský svátek zařídila v krajském městě společnost Decanté, provozující v Liberci velkoobchod moravským a zahraničním vínem.

Škody po povodních se dají řešit i vlastními silami s minimem peněz

Osečná - Že i svépomocí lze mnohého dosáhnout, a to i v odstraňování škod po povodních, ukázala teď Osečná. Letos město i obce v její působnosti opět zasáhly vydatné přívalové deště a způsobily problémy v různých lokalitách. Na nákladné opravy ale nebyly peníze a tak město využilo k práci vlastní síly.

Buddhistickou stavbu zvanou stúpa najdete nově v Liberci

Liberec - Po pěti letech buddhisté v Liberci dokončili a vysvětili stavbu zvanou stúpa. Skrývá mnohé.

Soud v Liberci rozhoduje v kauze Oleo Chemical

Liberec – O vzetí do vazby pěti obviněných v kauze údajného vytunelování liberecké firmy Oleo Chemical rozhoduje dnes soud v Liberci. Skupina, která podle vyšetřovatelů kromě vyvádění peněz z Oleo Chemical prala špinavé peníze a krátila daně, byla zadržena v pátek.

Nad Turnovem se objevila vzácná „obrácená duha“

Turnov - Zvláštní jevy mohli minulý týden pozorovat na nebi lidé 
v Turnově. Na dvou místech na ně z oblohy shlížely prapodivné duhy.

V Liberci vzniká nová soutěž pro mladé tvůrce oděvů

Liberec - /GALERIE/ Má se stát důstojným nástupcem soutěže Mladý módní tvůrce ze 70. a 80. let, kterou prošla řada návrhářů včetně Blanky Matragi.

Liberecký Rytmus slaví desetiletí. I výstavou

Liberecký kraj - Společnost, která hledá práci převážně lidem s mentálním postižením, se prezentuje na fotkách jabloneckého fotografa Tomáše Tesaře.

Nechtějí je! Psy svážou a odvezou za hranice

Frýdlantsko - Na Frýdlantsku přibývá počet psů, které u silnice „vykopli" řidiči polských aut. V lepším případě.

Díky Jamparádě mají v Kunraticích úřad nasladko

Kunratice - Už druhým rokem si na obecním úřadu v Kunraticích přes léto a na podzim mohou úředníci nechat jen zdát o tom, že si do obecní ledničky dají mléko do kávy nebo oběd. Mají ji totiž beznadějně plnou.

Nejkrásnější strom minulého roku bral odměnu

Víska/Višňová  - V anketě vyhrál odborné ošetření i úpravu okolí. Na první část výhry došlo včera, kdy v jeho koruně úřadovali několik hodin arboristé.

Vznikne ferrata na Frýdlantském cimbuří?

Jizerské hory -  Hodně napoví posouzení odborníků na její vliv na přírodu. Vzniká právě teď.

Liberecký Interspar se v Albert změní až příští rok. Zaměstnanci mohou zůstat

Liberec - Kdy se Interspar v liberecké Budyšínské ulici u plaveckého bazénu změní na Albert? Otázka, kterou si kladou nejen tamní zaměstnanci, ale i nakupující veřejnost od doby, kdy médii proběhla zpráva o prodeji Sparu a Intersparu společnosti Ahold. Podle té by k přeměně Intersparu v Liberci na supermarket Albert mělo dojít až v příštím roce.

Připravte se na medovou krizi v zimě

Liberecký kraj - Včelaři v regionu se shodují: tak špatný rok nepamatují desetiletí. Kde med bude, podraží.

Libercem chodí světlušky s kasičkou

Liberec – Dobrovolníci budou až do pátku vybírat v ulicích peníze pro sbírku Světluška na pomoc nevidomým a slabozrakým.

Klíšťata v kraji přenášejí hlavně lymeskou borreliózu

Liberecký kraj - Jak moc jsou v kraji nakažená klíšťata, zkoumali v létě ve vybraných lokalitách hygienici z Krajské hygienické stanice Libereckého kraje (KHS LK). Vyrazili do míst, ve kterých byl výskyt dvou nejzávažnějších nemocí přenášených klíšťaty, klíšťové encefalitidy a lymeské borreliózy nedávno zaznamenán.

Připravte se na medovou krizi

Liberecko - Včelaři na Liberecku se shodují: tak špatný rok nepamatují desetiletí. Kde med bude, podraží.

Kostel sv. Jakuba v Letařovicích se dočká obnovy

Český Dub - První práce se zaměří na restaurování havarijní fasády barokní věže. V příštích letech dojde i na zbytek fasády, mobiliář a márnici

Jak se bránit dluhům? Ministryně odstartovala v Liberci nový projekt

Liberec - Nový celostátní projekt, který se věnuje finanční gramotnosti lidí v evidenci úřadů práce, spustila v pátek v Liberci ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Slibuje si od něj méně lidí, kteří si vezmou nevýhodné úvěry či se neúměrně zadluží a spadnou do dluhové pasti.

V Machníně skončila přádelna. O práci přišlo 110 lidí

Liberec - O práci přišlo všech 110 zaměstnanců, mnohdy celé rodiny. Rozhodnutí německých majitelů přitom nikdo nečekal.

Liberec navštívila Ferrari chudých

Liberec – Právě tak jsou nazývány Fiaty X1/9 Bertone. Během srazu veteránů jich na Ještěd dorazilo jednadvacet.

Chceme méně administrativy, řekli podnikatelé ve Frýdlantu šéfovi ODS

Frýdlant - S jakými problémy se potýkají podnikatelé a živnostníci, přijel včera do Frýdlantu zjišťovat předseda ODS a bývalý ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Fiala. Během odpoledne navštívil pět podniků či živností a lékárnu.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Liberec rozehrály flašinety

Liberec - Do města se popáté vrátil festival Liberecký flašinetář. Dorazilo na něj 36 flašinetářů z Česka i ze zahraničí.

Tichá krása leknínů je v botanické k vidění do října

Liberec - Nový pavilon leknínů na konci botanické zahrady rozkvétá v těchto dnech mnoha barvami. Návštěvníci ho teprve pomalu objevují.

Snoubenci míří na zámek. První pár si tu řekne „ano" už po prázdninách

Frýdlant -  Se zajímavou novinkou přichází Státní hrad a zámek ve Frýdlantu. Od září se v jeho prostorách budou konat i svatby.

Další část Ještědu získá původní podobu. Na řadě jsou bar a závěsná křesílka

Liberec - Než se podaří získat peníze na opravu budovy, vrací nadšenci původní podobu alespoň interiéru.

Ve Frýdlantu obnovili staré hradby. Bude u nich historické dláždění z náměsí

Frýdlant - Zajímavé historické zákoutí vzniká ve Frýdlantu za budovou radnice u katovské branky. Město tam nechává obnovit hradby a přesouvá sem i zbytky renesančního dláždění z náměstí, které muselo ustoupit novému povrchu.

Hospic už se rýsuje. Bude v něm rozlučková místnost i kaple

Liberecký kraj - V Liberci začala dlouho očekávaná přestavba bývalého sirotčince na hospic. Hotov má být za pouhých deset měsíců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT