Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA PETRÁŠKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nanovlákna pomůžou lidem s akné

Ve světové premiéře byl v Praze představen jeden z praktických výstupů české vědy s libereckou stopou nanovlákenná finální aplikace pro péči o pleť s akné. Produkt mimo jiné představil i profesor Technické univerzity v Liberci a vynálezce technologie pro hromadnou výrobu nanovláken Nanospider Oldřich Jirsák.

Nemocnice v Liberci připravuje nový centrální příjem

Pro pacienty poměrně zásadní novinku chystá na začátek příštího roku Krajská nemocnice v Liberci. Pacienty ve vážném zdravotním stavu budou nově sanitky svážet jen na dvě místa v nemocnici. 

Plzákovo zatloukat se dnes mění na mazat, mazat, mazat

Psycholog Petr Šmolka radí párům přes 40 let. Poslední léta podle něj přibývá hlavně odhalených nevěr.

Holčička si zranila obličej v aquaparku. Rodiče se zlobí: Atrakce není bezpečná

Liberec/Česká Lípa – Nečekaně skončil výlet do libereckého aquaparku v Centru Babylon v Liberci pro rodinu Vlastimila Kovárnického 
z České Lípy. Na jedné z atrakcí u občerstvení jeho dcera upadla ze schodů a potloukla si hlavu a obličej. Z vodního ráje s ní tak rodina mířila na dětskou pohotovost.

Pivovar ve Frýdlantu znovu otevírá. Čepovat bude zdarma

Frýdlant - Na oslavu obnovení provozu po 65 letech v sobotu v pivovaru vytočí na 4 tisíce dvanáctek zdarma.

Do Chorvatska to jde i na kole, říká Liberečan

Třiadvacetiletý Martin Škrabálek z Liberce se k Jadranu vydá jinak než většina Čechů. Na kole. Čeká, že to zvládne za devět či deset dní.

Léto plné nástrah. Hygienici varují před klíšťaty i špatně upraveným jídlem

Podle hygieniků přibývá v Libereckém kraji v letní sezóně lidí, kteří se nakazí infekcí následkem grilování. Jen loni zaznamenali na 433 případů, letos před začátkem prázdnin už jejich počet dosáhl téměř dvou set.

Z bývalého lomu je v centru Liberce horolezecká aréna

Horolezecká aréna téměř pro každého je od víkendu otevřená v centru Liberce. Vznikla z bývalého lomu Na Bídě v Mlýnské ulici. Skála, po které se leze, tam má na některých místech až 30 metrů a provozovatelé na ní nabízejí několik druhů lezení.

Exotická rarita zmijovec titánský vykvete v Liberci

Liberec - Zmijovec titánský. Rostlina s největším květenstvím světa rozkvete v Botanické zahradě v Liberci zřejmě v pondělí.

Do Turnova se jezdí učit ortopedické operace lékaři z Ruska a Ukrajiny

Zajímají se o operace pacientů, kteří potřebují totální endoprotézy kolenních nebo kyčelních kloubů.

Chytré textilie upozorní na škodlivé UV záření nebo přehřátí dítěte

Liberec - Výzkumný tým na inteligentních textiliích pracoval deset let. Vědecká bádání odstartovala dětská hračka, která měnila barvu.

Mladíci napadli řidiče autobusu. Mlátili ho pěstmi a škrtili

Liberec - Útoků na zaměstnance Městské hromadné dopravy v Liberci přibývá. Nahlášené případy jsou letos tři, další ale řidiči ze strachu nepřiznají.

Veletrh Dům a zahrada táhne

První hodiny byl zájem o veletrh tak velký, že návštěvníci museli vystát u pokladny frontu.

Přestavba lázní na galerii získala Národní cenu za architekturu

Body u odborné veřejnosti sbírá přestavba městských lázní v Liberci na galerii. V únoru si vysloužil cenu Klubu Za starou Prahu nový depozitář, který v rámci přestavby vyrostl v těsné blízkosti lázní, teď byla oceněna práce na přeměně jako celek. V Praze získala v úterý večer Grand Prix architektů za rok 2014 neboli Národní cenu za architekturu.

V Liberci už roste nový vchod do zoo

Liberec - Kdo už dlouho nejel tramvají na konečnou v Lidových sadech nebo tamtudy běžně neprochází či nejezdí autem, se asi bude divit. Místo má totiž v současné době do dřívější pohody a klidu daleko. A vypadá jinak. V parku Petra Bezruče totiž hned u silnice vyrůstá nový vchod do zoo.

Lidí s vývodem přibývá, i kvůli stresu a stravě

Novinku pro ty, kteří se musí smířit se střevním vývodem, nabízí Krajská nemocnice v Liberci. Jednou týdně pro ně má otevřenou poradnu pro stomiky. Poradnu, která vznikla především díky jedné houževnaté zdravotní sestře. Jmenuje se Alena Novotná a od doby, kdy ji myšlenka poradny napadla, uplynuly více než čtyři roky.

Lidi teď na jaře kosí pylové alergie

Jaro, část roku, kdy všechno kvete, nemají v lásce alergici. Podle statistik Zdravotního ústavu trpí v severních Čechách alergiemi každé druhé dítě.

Povinná světýlka pro chodce? Možná z Liberce

Liberec – O povinné reflexní prvky pro chodce, kteří se pohybují po setmění na silnicích, stojí ministerstvo dopravy. Připravuje proto novelu zákona, ve které chce nočním chodcům jdoucím po krajnici nařídit reflexní prvky nosit. Zabránit tak chce zbytečným tragickým nehodám, při kterých chodci na silnici umírají. Většinou právě po setmění.

Lidi teď na jaře kosí pylové alergie

Severní Čechy - Jaro, část roku, kdy všechno kvete, nemají v lásce alergici. Podle statistik Zdravotního ústavu trpí v severních Čechách alergiemi každé druhé dítě.

Univerzitní koleje v Liberci zkusí obhájit loňské vítězství. Chtějí být nejlepší

Liberec - Znovu uspět v soutěži o nejlepší univerzitní kolej zkusí koleje Technické univerzity v Liberci. V soutěži nazvané Excelent kolej roku, kterou vyhlašuje magazín Studenta.cz hlasují sami vysokoškoláci a hlas můžou poslat až do 27. dubna. Formulář je k nalezení na stránkách www.kolejroku.cz.

Potkani mají v liberecké kanalizaci úplný obchoďák

Liberec /ROZHOVOR/ - Potkani mají v kanalizaci úplný obchoďák, říká v rozhovoru o těchto ve městech nejrozšířenějších hlodavcích „krysař" Pavel Soukup. Boji se škůdci zasvětil velkou část života.

Liberec chce přidat peníze botanické zahradě

Liberec - Vyšší příspěvek možná čeká i divadla nebo zoologickou. Návrh na přilepšení půjde do zastupitelstva v dubnu.

Silnice před Kryštofovým Údolím je do neděle zavřená

Kryštofovo Údolí - Až do neděle zůstane zavřená silnice před Kryštofovým Údolím ve směru od Liberce. Uzavírka s sebou přinese dopravní komplikace nejen pro řidiče, ale i cestující městskou hromadnou dopravou.

Nejtvrdší hasič říká: Jdeme na krev, občas to končí kolapsem

Liberec - Zatím svůj největší úspěch si připsal před několika dny dobrovolný hasič Jiří Dušek z Krásné Studánky. Sedmadvacetiletý nadšenec, jehož snem je stát se profesionálním hasičem, si v soutěži Zimní železný hasič vyběhl v Milevsku první místo.

Lhostejnost. Tragédii z ulice poslali na Febiofest

Jablonec n. N., Liberec /VIDEO/ - Filmaři jabloneckého Jizerského filmového spolku příběh ženy, která kvůli nevšímavosti ostatních zemřela v centru Liberece, natočili na mobilní telefon.

V Liberci se vůbec poprvé otevřela veřejnosti profi meteostanice

Liberec - Jedno výjimečné poprvé zažil o víkendu Liberec. V sobotu se veřejnosti totiž prvně otevřelo liberecké sídlo profesionální stanice Českého hydrometeorologického ústavu.

Pivovar Svijany slaví 450 let

Svijany - Je největším výrobcem speciálních piv v České republice s aktuální výrobní kapacitou 750 tisíc hektolitrů piva.

Ve Vísce se bojí útoků žháře. Za poslední tři měsíce vyhořela dvě stavení

Víska, Višňová - V malé vesničce nehořelo více než 15 let. Za poslední tři měsíce tu ale lehla popelem dvě stavení.

V Liberci vykvetly žluté krokusy. Připomínají české oběti nacistického režimu

Liberec - V centru Liberce vykvetla v minulých dnech žlutá krása. Na místech, které bývaly ještě předchozí jaro jen travnaté, vykvetly žluté krokusy. Jsou jich stovky. U liberecké Synagogy nebo třeba v okolí Fügnerovy ulice a u Gymnázia F. X. Šaldy.

Tramvaje do z Liberce do Jablonce jeden rok nevyjedou

Liberec/Jablonec nad Nisou - Nahradí je autobusová doprava. Během více než roku dojde k rekonstrukci čtyř kilometrů trati, některé úseky budou nově dvoukolejné.

Hvězda z vrcholu radnice ve sbírkách Severočeského muzea není původní

Liberec - Pěticípá hvězda z měděného plechu ve sbírkách Severočeského muzea je náhražkou té původní, kovové, posázené červenými sklíčky

Univerzita vyvinula textilie chránící před elektrosmogem

Liberec - Ušít se z ní dá tričko i košile. Jsou připraveny k výrobě, čeká se jen na zájem zákazníků.

Miss studentka: Korunky mám rovnou tři. Na poličce

Český Dub, Liberec /FOTOGALERIE/ - Rozhovor se studentkou liberecké Technické univerzity Nikolou Braxatorisovou, která se v týdnu stala Miss studentkou České republiky.

Brzké jaro: Zemědělci v Libereckém kraji už hnojí a začínají sít

Liberecký kraj - Jarní pšenici nebo oves začínají v kraji sít o více než měsíc dříve než loni. Zima už se nevrátí, říká meteorolog o letošním počasí.

Liberecká univerzita rozsvítila bundy i kočárky

Liberec - S přelomovou novinkou v oblasti bezpečnostních prvků pro chodce, cyklisty i běžce přišla v těchto dnech Technická univerzita v Liberci.

Novinka z liberecké univerzity ochrání chodce na silnicích

Liberec - S přelomovou novinkou v oblasti bezpečnostních prvků pro chodce, cyklisty i běžce přišla v těchto dnech Technická univerzita v Liberci. Ve spolupráci s firmou STAP Vilémov vyvinula světlovodivá vlákna umístěná v dutině textilie.

Co s nemocnicí v Liberci? Ve hře je nový areál i přestavba

Liberec – Specializované obory krajské nemocnice se nemají kam rozvíjet. Odborníci hledají, jaká bude její budoucnost.

Odboráři z jablonecké pobočky Busline hrozí stávkou, sebrali jim peníze

Jablonec nad Nisou - Méně peněz. Méně dovolené. Práce od rána do večera. Proto vyhlásili stávkovou pohotovost.

Kunratice mají památný povodňový kámen

Kunratice - Kámen, který bude upomínat na ničivé povodně v roce 2010, budou mít vedle Hrádku nad Nisou i v Kunraticích na Frýdlantsku. Instalován bude během jara na místě, které si vybrali tamní obyvatelé, a sice v parku u dolní zastávky U mostu.

Úspěch: Nový depozitář Oblastní galerie v Liberci bodoval

Liberec - Vyhrál cenu Klubu Za starou Prahu o nejlepší novostavbu v historickém prostředí. Líbil se nejvíc ze všech.

Nenechte si ubližovat, hlásá kampaň. Dorazí i do Liberce

Liberec - Jedním ze tří měst, ve kterých se mohou ženy a dívky zúčastnit speciálního kurzu sebeobrany v rámci projektu nazvaného „Nenechte si ubližovat", bude 8. března i Liberec.

Stáže ve firmách: V libereckém kraji dostanou šanci lidé bez rozdílu věku

Liberecký kraj - Stáže ve firmách dávají velkou možnost. Zvýšit si kvalifikaci nebo si jít za svým snem.

Soukup má medaile i díky lékaři liberecké nemocnice

Liberec/Soči - Co stojí za úspěchem českého biatlonisty Jaroslava Soukupa? S trochou nadsázky je teď možné říct, že i podmínka lékaře biatlonové reprezentace a zároveň ortopeda liberecké nemocnice Martina Smetany.

Tomáš Tesař: Přitahuje mě nekonečná možnost úpravy fotek

Jablonec nad Nisou /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Novináře a fotografa Tomáše Tesaře uchvátilo před třemi lety focení iPhonem, kterým postupně nahradil klasickou zrcadlovku. Dnes focení smartphony i učí a Deníku řekl:

Frýdlant se chce stát nejkrásnějším historickým městem republiky

Frýdlant - Do celostátní soutěže Historická města republiky se Frýdlant přihlásil loni vůbec poprvé. A hned uspěl. Zatím sice jen v krajském kole, ale našlápnuto má dobře. Konkurence byla totiž právě v Libereckém kraji druhá nejsilnější z celé republiky.

V liberecké zoo se vylíhl orlosup, čeká ho svoboda

Liberec /ROZHOVOR/ – Z vajíčka se vylíhlo teprve v úterý a vážilo pouhých 140 gramů. Zatím se má čile k světu, ale vyhráno nemá. Řeč je o mláděti ohroženého orlosupa bradatého, jehož odchov se v liberecké zoo podařil po třech letech. „Prvních 10 dní života těchto ptáků je ale kritických. Už třikrát se nám v historii chovu stalo, že je mládě nepřežilo," vysvětlil mluvčí zoo Ivan Langr.

Informace o pacientech budou na jednom místě. Pro nemocnice i záchranku

Liberecký kraj - Už v polovině příštího roku má začít v Libereckém kraji fungovat systém sdílení zdravotnických dokumentací pacientů mezi jednotlivými nemocnicemi a Zdravotnickou záchranou službou Libereckého kraje (ZZS LK). Má ulehčit život pacientům a výrazně pomoci lékařům a záchranářům.

Podmořský svět v liberecké botanické zahradě se zdá být zachráněn

Liberec - Jako těžko uvěřitelná zpráva přišla na začátku roku z Botanické zahrady v Liberci informace, že ryby a živočichy žijící ve slané vodě čeká zřejmě postupné vymírání.

Liberecká knihovna půjčuje iPady

Liberec – Se zajímavou novinkou, která má ulehčit život zdravotně postiženým lidem, jejich rodině nebo třeba seniorům, přichází v těchto dnech Krajská vědecká knihovna v Liberci. Jde o novou službu, která nese poetický název Blahomat.

Liberecká nemocnice je v plusu, zase vyplatí odměny

Liberec – Krajská nemocnice v Liberci se dostala ze ztráty a znovu začíná motivovat zaměstnance odměnami. Už v únoru mezi ně rozdělí hospodářský zisk nemocnice za rok 2013 ve výši 10 milionů korun.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT