Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MATĚJ LUDVÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Koalice se neshodne na podobě Městského okruhu

Praha - Příští rok na jaře by měly začít projekční práce na dostavbě Městského okruhu mezi Trojou a Štěrboholy, kde mají vzniknout tři tunely i mimoúrovňové křižovatky. O podobě stavby ale nepanuje shoda uvnitř magistrátní koalice.

Divočáci řádí v ulicích Prahy. Ohrožují psy

Praha /INFOGRAFIKA/- Střílet do prvního běžce. Tak zní známý vtip mezi pražskými myslivci. Odstřel přemnožených divočáků v metropoli je však složitější. Nyní se s nimi potýkají třeba na Černém Mostě.

Kde o svátcích zaparkujete na zónách?

Praha - Některé městské části slíbily během svátků omezit provoz zón placeného stání. Radnice Prahy 7 ale oproti loňsku k tomuto opatření nepřistoupí, prý by se k nim nahrnula auta odjinud.

Praha chce vábit boháče, metropole vytvoří středoevropskou osu

Do roku 2019 začne fungovat společná propagace Prahy, Vídně a Berlína, jejímž cílem je přilákat více návštěvníků z Asie, Ameriky nebo Austrálie.

Další střet na magistrátu? Územní rozvoj může dál štěpit pražskou koalici

Praha - Dvě akce k metropolitnímu plánu, jeden termín. Primátorka Krnáčová zaštiťuje první, její náměstkyně Kolínská pořádá druhou. Obě politické partnerky přitom právě v této oblasti dlouhodobě nenachází společnou řeč.

Potemní Praha? Chytré lampy se samy zhasínají

Praha - Rozsvítit si mobilem noční cyklostezku nebo naopak dát šanci zlodějům. To mohou inteligentní lampy, které by se měly objevit v pražských ulicích.

Otevření Korunovační uleví dopravě

Praha /Fotogalerie/ - V sobotu bude téměř po půl roce řidičům znovu otevřena dříve výrazně vytížená komunikace propojující Prahu 6 a Prahu 7. Zlepšit by se tak měla dopravní situace zejména v okolí Vítězného náměstí.

Další Stromovka bude. Ale za spoustu let

Praha - Pražané si na nový park U Čeňku na východě metropole počkají ještě roky. Vedení Prahy letos nestihne dokončit ani první část, která měla být hotová loni.

Jako ve středověku: Praha řeší kanalizaci

Praha - Na území hlavního města stále není 12 tisíc lidí napojeno na splaškovou kanalizaci. Situaci začal magistrát napravovat minulý týden v Suchdole, v dohledné době by se mohli dočkat i obyvatelé Točné v Praze 12.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.

Atrakce na Smíchově asi nebude

Praha - Pražané se ruského kola jen tak nedočkají. Památkáři na stole žádost na stavbu zatím nemají. A i kdyby měli, stejně ji nepovolí.

Praha domobranu nepotřebuje

Praha - Samozvaní ochránci pořádku nemají v metropoli místo. Jejich hlídkování totiž nezmiňuje žádný zákon. Domobranci se přitom vžívají do role a často nemají žádné zábrany.

O budoucnosti Prahy rozhodne stejný muž

Praha - V totálním chaosu se nyní nachází příprava Metropolitního plánu, který je rozhodujícím dokumentem pro budoucí rozvoj Prahy. Jeho dopracování má nyní znovu na starosti Roman Koucký, který po sporech s vedením magistrátu skončil ve stejné funkci před dvěma měsíci.

Zarazí Pražané kontroverzní stavby?

Praha - Místo sportovišť a parků další domy. Pražané mohou do územního plánu naposledy promluvit. Změny v územním plánu míří do finále. Celkem 21 významných míst po celé metropoli by tak už brzy mohlo sloužit pro jiný účel než doposud. Například na střížkovské parcele vedené jako zeleň by vznikl nový bytový dům.

Pražané vybírají hospodu podle značky piva, jukebox je nezajímá

Praha /INFOGRAFIKA/ - V Hlavním městě jsou stovky hospod, hospůdek, pivnic, barů a restaurací, kde dostanete pivo. Co je však pro obyvatele metropole rozhodující, když vybírají, kam vyrazit? Z průzkumu agentury Perfect Crowd vyplývá, že pro muže i ženy je to zpravidla oblíbená značka zlatavého moku.

Žádná suchá výstava. Karla IV. ukáží moderně

Praha - Nová expozice za 15 milionů korun se otevře v prosinci kousek od Staroměstského náměstí. Nebude chybět dvoumetrový model středověké Prahy, moderní audiovizuální technologie ani herna pro děti.

Na nákupy do nové tržnice budou moci Pražané vyrazit až za dva roky

Praha - Hlavní město by mělo nejpozději na jaře příštího roku vybrat nájemce, který vrátí Staroměstskou tržnici v centru metropole do původní podoby a bude zde 25 let provozovat trhy. První zákazníci by sem mohli vstoupit už koncem roku 2018.

Nejvíce smogu v Praze je ve Vršovicích, problémem jsou auta i kotle

Praha -  Hlavní město trápí smog dlouhodobě, obzvláště s příchodem podzimu ale bývají rozptylové podmínky nejhorší a lidem se dýchá hůře. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu je dlouhodobě největší problém na území metropole ve Vršovicích v Praze 10, kde byl jen v letošním roce překročen imisní limit šestnáctkrát.

Praha bez hazardu? Zatím skončila jen třetina heren

Praha /INFOGRAFIKA/ - Za necelý rok platnosti vyhlášky, která ruší všech 212 heren v metropoli, zmizelo pouze 70 provozoven. Provozovatelé se totiž výnosného byznysu nechtějí vzdát a brání se všemi prostředky. Největší letošní úbytek zatím hlásí Praha 8 a Praha 11.

Palmovka, či Bulovka? Záchranka hledá sídlo

Praha - Magistrát znovu vybírá nejvhodnější místo pro nové sídlo záchranky. Vytipoval dvě lokality na osmičce. Bude nově stát na Palmovce, nebo na nedaleké Bulovce?

Kvůli nezájmu ukončil Šesťák sezonu dříve

Praha - Nový veřejný prostor na Vítězném náměstí v Praze 6 přes léto praskal ve švech, s příchodem chladného počasí se mu ale lidé vyhýbají. Nebudou tam ani vánoční trhy, vedení radnice je uspořádá jinde.

Parky zpříjemní dráha pro bruslaře nebo čítárna

Praha - Nejvýznamnější parky v metropoli čekají úpravy za desítky milionů korun. Na Letné možná už příští rok vznikne dráha pro bruslaře, na nové hřiště včetně potřebného zázemí se mohou Pražané těšit v Oboře Hvězda.

Molo na nábřeží pod Letnou se otevře lidem

Praha - Málo využívané železné molo na Nábřeží Edvarda Beneše v Praze 7 se do června příštího roku zpřístupní Pražanům. Navíc se sem přesunou i lodě kotvící na protější straně.

Parkovací zóny v Nuslích a Podolí? Už na jaře

Praha - Městská část Praha 4 má jasno. Stání aut zreguluje už za pár měsíců. Praha 9 ještě licituje o podmínkách. Nakonec může ucuknout.

Parkovací zóny v Nuslích a Podolí? Už na jaře

Praha - Městská část Praha 4 má jasno. Stání aut zreguluje už za pár měsíců. Praha 9 ještě licituje o podmínkách. Nakonec může ucuknout.

Byl jsem outsider, kandidatura měla symbolický význam, říká Bělohradský

Praha - Za favorita se nikdy nepovažoval, proto renomovaný profesor a publicista Václav Bělohradský (ČSSD/SZ) nechtěl mluvit o zklamání, když ve druhém kole senátních voleb v ostře sledované Praze 6 nakonec neuspěl.

Jiří Růžička: Voliči mi při kampani na ulici nenadávali

Praha - Dlouholetý ředitel Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička (TOP 09/STAN) zvítězil v Praze 6 přesvědčivě, přesto tvrdí, že byl do poslední chvíle nervózní. A průběh kampaně, kterou strávil mezi lidmi, si pochvaluje.

Renata Chmelová: Budu pobírat jen senátorský plat

Praha - Transparentní nakládání s veřejnými prostředky a finančně dostupné bydlení, to jsou dva základní směry, kterým se chce věnovat nově zvolená senátorka v Praze 10 Renata Chmelová (KDU-ČSL ).

Vyčerpaný Ladislav Kos: Ve vítězství jsem nevěřil

Praha - S nízkým rozpočtem šel dosavadní zastupitel v Praze 11 Ladislav Kos (HPP11) do boje o místo senátora, navíc proti sobě měl silnou soupeřku: exministryni Helenu Válkovou. Přesto nakonec dokázal zvítězit, sám tomu ale dlouho nemohl uvěřit.

Rampy na Václaváku? Nutné zlo, hájí je architekt

Praha - Na dlouho očekávanou rekonstrukci Václavského náměstí se valí kritika kvůli chystaným nájezdovým rampám do podzemních garáží. Podle autorů projektu jde ale o jediné řešení, jak dostat auta pryč z náměstí.

Nespravedlnost, zlobí se Praha kvůli spojům

Praha - Pražané jsou při cestování vlakem znevýhodněni oproti ostatním obyvatelům Česka, tvrdí hlavní město. Ministerstvo dopravy ale ustoupit odmítá.

Nespravedlnost, zlobí se Praha kvůli spojům

Praha - Pražané jsou při cestování vlakem znevýhodněni oproti ostatním obyvatelům Česka, tvrdí hlavní město. Ministerstvo dopravy ale ustoupit odmítá.

Ožije tržnice Holešovice? Praha je blízko dohodě

Praha - Holešovická tržnice zatím zeje prázdnotou. Podle nejhoršího scénáře stejně prázdná zůstane až do roku 2045. Aby areál ožil kavárničkami nebo farmářskými trhy, dosud bránil soudní spor se společností Delta. To by se však mohlo brzy změnit.

Druhá Ladronka? Vidoule má šanci přežít

Praha - Zelený ostrov v Jinonicích se přiblížil záchraně. Praha 5 jedná o vykoupení pozemků od soukromých majitelů, kteří chtěli na lukrativních pozemcích stavět domy. Na Vidouli by tak mohl vzniknout rekreační areál. Občanské iniciativy tento posun vítají, herec Ivan Trojan, který se za záchranu Vidoule dlouhodobě angažuje, však doporučuje ostražitost až do konce jednání s majiteli pozemků.

Pražané, těšte se na nová koupaliště

Praha - Obyvatelé metropole se do dvou let dočkají nového odpočinkového místa. Poblíž Divoké Šárky se otevře přírodní koupaliště s parkem i sportovním areálem. Nová zeleň vyroste i jinde v Praze. Magistrát na ni přispěje 85 milionů korun.

Primátorka domobranu odmítá, Ringo Čech by se naopak přidal

Praha - V Hlavním městě se v poslední době formují domobranecké skupiny, které chtějí bránit své město a svoji zem. Zároveň s pepřovým sprejem za pasem a střeleckým tréninkem v zádech „dohlížejí na pořádek". Je jejich aktivita prospěšná, nebo naopak nebezpečná? Do diskuze Pražského deníku se zapojila řada osobností. Mnozí hlídače odsoudili, našli však i své zastánce.

Po Praze jen třicítkou: bezpečí, nebo šikana?

Praha - Na Letné brzy začnou platit zóny 30. Řidiči tak budou muset výrazně zpomalit. Plošné snížení rychlosti z 50 na 30 kilometrů za hodinu už platí třeba v Karlíně či na Smíchově okolo Anděla.

Jednotná parkovací zóna? Nejdříve po roce 2019

Praha - Téma parkování jitří emoce. Někdo si pochvaluje nové zóny v Praze 5 a 6, stále častěji se ale ozývají i ti, které prý současný systém diskriminuje.

Krytý bazén doplní na Petynce surfová vlna

Praha /FOTOGALERIE/ - Do tří let v hlavním městě vzniknou dva zcela nové plavecké areály: na Petynce a v Řepích. Naopak některé už stávající kryté bazény prošly před hlavní sezónou rekonstrukcí a jsou připraveny na přívaly návštěvníků.

Odvolání a výpovědi ohrožují rozvoj Prahy

Praha - Hlavní město se může brzy dostat do problémů. Magistrát propustil šéfa IPR Petra Hlaváčka. S ním odešlo 13 architektů a dalších odborníků. Lidé v atraktivních lokalitách se nyní bojí developerů.

Přestanou být stanice metra ostudou Prahy?

Praha /FOTOGALERIE/ - Do konce roku se nejzanedbanější stanice metra promění. Po generálním úklidu zřejmě zmizí některé stánky, drobné přístavby i množství reklam. U sedmi z nich navíc vzniknou urbanistické studie na přestavbu jejich okolí.

V Praze se lidé dělí o kola, knihy, ale i o jídlo

Praha /INFOGRAFIKA/ - Občané hlavního města stále více podléhají novému trendu: zapojují se do veřejného sdílení všemožných věcí. Dělí se třeba i o osivo nebo kvásek na chleba.

Na Masaryčce začíná proměna za miliony

Praha - Už příští týden bude spuštěna oprava Masarykova nádraží. Za plného provozu budou obnoveny fasády, přemístěny pokladny i toalety a vzniknou také nové prodejny. Rekonstrukci za 135 milionů korun zaplatí společnost Penta, která se chystá zastavět okolní pozemky.

Z Prahy do Brna rychlostí zvuku? Projekt hyperloop to slibuje

Praha - Z hlavního města do Brna za pouhých pár minut. Těžko představitelnou rychlost cestování slibuje futuristický projekt hyperloop, o kterém nyní jednají brněnští radní. Pražský magistrát ale o podobných plánech zatím neuvažuje.

Na modrých zónách zaparkují i návštěvníci, Praha 1 to ale odmítá

Praha - Zcela rozdílné názory panují ohledně plánu magistrátu, který umožní krátkodobě zaparkovat i přespolním řidičům na modrých zónách určených pro rezidenty. Výhradně pro rezidenty, tak jsou charakterizovány modré parkovací zóny. Jejich cílem je pohodlné parkování pro obyvatele, kteří žijí v oblastech se zoufalým nedostatkem stání pro auta.

Expert: Od trenýrkové aféry se práce policie na Hradě nezlepšila

Praha /ROZHOVOR/ - Úroveň výkonu policie a vojáků hradní stráže se od nedávné aféry s výměnou rudých trenýrek za prezidentskou standardu nijak nezlepšila. Myslí si to alespoň bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní expert Andor Šándor.

Na Hradě čekají turisty kontroly, výlet k Orloji je naopak nezdrží

Praha /FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ - Nejnavštěvovanější turistické cíle se k otázce bezpečnosti staví různě. Zatímco na Pražském hradě panují přísná opatření, na Staroměstské radnici hlídkuje pouze ostraha. Více než dva týdny fungují v areálu Pražského hradu přísná bezpečnostní opatření. Každý návštěvník musí před jedním ze čtyř vstupů ukázat policistům obsah své tašky a nechat se zkontrolovat detektorem.

Pražané své starosty často vůbec neznají

Praha - Podle červencového průzkumu společnosti Phoenix research znají Pražané ze všech starostů metropole nejvíce Janu Černochovou z Prahy 2. Překvapivě mnoho z nich ale vůbec neví, kdo v čele radnic stojí.

Pražané na vetešnictví nezanevřeli

Praha / INFOGRAFIKA/ - Vetešnictví jsou odjakživa místem, kde nepotřebné věci mají opět šanci na nový život. Kouzlo starých předmětů vábí chalupáře, zahraniční turisty, ale stále častěji i mladé. Zlaté časy vetešníků už sice nenávratně skončily, zapadlé krámky plné zdánlivě nepotřebných věcí v hlavním městě však stále najdete. Mnohé z nich fungují nepřetržitě už desítky let. Když vejdete dovnitř, máte okamžitě pocit, jako by se zastavil čas.

Petice chce zastavit prodej Invalidovny

Praha - Iniciativa pro Invalidovnu se snaží zabránit srpnovému prodeji historické památky Karlína. Podle iniciátorů protestu by měla budova sloužit veřejnosti. Naopak stát, který je majitelem, od prodeje ustoupit nehodlá.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT