Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAEL DANĚK

Michael Daněk / Liberecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Porcování kuřete na cirkulárce se manželovi nevyplatilo

Liberec - Až k neuvěření jsou hlášení, která podávají českým pojišťovnám jejich klienti. Archívy pojišťoven jsou plné kuriózních případů, kterým jde jen těžko uvěřit.

Železniční neštěstí se Libereckému kraji vyhýbají

Liberecký kraj - Pod koly vlaků letos v Libereckém kraji zahynula dvojice osob. Šance na přežití je podle statistik dvacetiprocentní.

Nový trend obchodníků: Seniory vozí na předváděčky do zahraničí

Liberecký kraj - Pořadatelé předváděcích akcí jsou opět o krok napřed. Aby zmizeli z hledáčku obchodní inspekce a jiných dozorových orgánů, pořádají rádoby poznávací zájezdy do Turecka nebo třeba Izraele. Výlet za bezkonkurenční cenu se pro seniory často mění v noční můru.

Extremistických aktivit ubývá, v Libereckém kraji je letos klid

Liberecký kraj - Jsou extremistická hnutí na ústupu? Podle posledních statistik ministerstva vnitra ubylo v loňském roce téměř o třetinu extremistických aktivit. Jedním příkladem za všechny může být právě Liberecký kraj.

Promluví povodně do pojistek? Obyvatelé zatopených oblastí mají naději

Liberecko - Zatímco ještě před pár lety by jim dům v těsné blízkosti řeky nikdo nepojistil, po ničivé povodni v roce 2010 jim svitla naděje. Řeč je o obyvatelích záplavových oblastí v Heřmanicích nebo Višňové.

Sleva? Prodejci často jen klamou zákazníky

Liberec - Není sleva jako sleva. Inspektoři České obchodní inspekce se čím dál častěji setkávají s nepoctivým jednáním prodejců, kteří se snaží značkou „sleva" označit takřka vše. Jen na severu Čech neodpovídala letos při kontrolách inspektorů každá čtvrtá akce.

Pozor! Hackeři útočí jménem českých mobilních operátorů

Liberec - Falešnou MMS zprávou se snaží dostat do počítačů nicnetušících uživatelů internetu.

Raspenava prochází rozsáhlou rekonstrukcí, vypadá jako bludiště

Raspenava - Jedno velké bludiště. Tak nějak vypadá v posledních týdnech obec Raspenava na Frýdlantsku, která pokračuje v odstraňování škod po povodních z roku 2010. Uzavírkám není konec, situace ve městě by se měla zlepšit příští rok.

Liberecká ČSAD odchází z dalších tras, jezdit přestane do Jihlavy a Budějovic

Liberec - Liberecká ČSAD odchází z dalších dvou tras. Dopravce od června nebude obsluhovat linky Liberec Pardubice Jihlava a Liberec České Budějovice.

Krajský úřad v Liberci otevřel svá zákoutí veřejnosti

Liberec /FOTOGALERIE/ - Krajský úřad v Liberci otevřel své brány veřejnosti. Den otevřených dveří přilákal ve středu 29. května stovky Liberečanů. Slušná návštěvnost, podpořena vydařeným počasím, překvapila i samotného hejtmana Martina Půtu (SLK).

Mihulím se daří, komplikují i čištění koryt řek

Chrastava - Kvalita vody v potocích na Liberecku stoupá. Alespoň tak to vypadá podle návratu choulostivých vodních živočichů do potoků a řek na severu Čech. Kvůli výskytu ohrožené mihule si Chrastava dokonce musela vyjednat výjimku k čištění koryta řeky Jeřice.

Falešný pošťák zneužívá důvěry nic netušících lidí

Liberecký kraj - Česká pošta varuje před podvodnými maily. Neznámý pachatel se pomocí elektronické pošty snaží z nic netušících lidí vylákat peníze za fiktivní doplatek na SIPO. Pokusů přibývá napříč celou Českou republikou.

V Liberci někdo zabil bezdomovce. Policie potřebuje pomoc

Liberec – Smrt čtyřiasedmdesátiletého bezdomovce, kterého našli svědci před týdnem v Zeleném údolí, nebyla náhodná. Soudní pitva prokázala, že muž zemřel na následky zranění, která mu způsobil neznámý útočník. Policie proto žádá veřejnost o pomoc.

Pojišťovny se snaží klamat řidiče

Liberecký kraj - Ani pět let starý verdikt Ústavního soudu si neberou české pojišťovny k srdci. Podle občanského sdružení spotřebitelů TEST i nadále krátí pojistná plnění z povinného ručení viníků dopravních nehod. To i přesto, že Ústavní soud podobné amortizování smetl ze stolu v roce 2008. Předmětem sporu bylo tehdy, že poškozený účastník dopravní nehody se domáhal na pojišťovně viníka náhrady, která mu při střetu vznikla.

EXKLUZIVNĚ

Koňské maso ale na zdraví neublíží

Jablonec n. N. - Dušené hovězí? Omyl z devadesáti procent levné koňské maso. Navíc tento produkt řada lidí z etických důvodů nechce pozřít. Falešné koncervy doputovaly i do Jablonce.

Inspekce v Liberci odhalila další doslazovaný med

Liberec - Státní potravinářská a zemědělská inspekce si posvítila na obchody nabízející včelí med.

Z Liberce do Prahy už jen se Studentem, ČSAD po čtvrt roce skončila

Liberec - Jen čtvrt roku zvládla ČSAD konkurovat společnosti Student Agency na trase mezi Prahou a Libercem. Dopravce se po čtvrt roce zkušebního provozu rozhodl ukončit činnost na trase.„Z důvodu nevyužití přepravní kapacity jsme na lince ukončili činnost. V současné době neplánujeme ani zavedení jiného dálkového spoje," popsal Deníku dispečer ČSAD Roman Krupka.

Hackeři využijí každé šance k internetovému podvodu

Liberecký kraj - Policisté mají na stole desítky případů internetové kriminality z celého kraje. Uživatelé jsou často neopatrní.

Liberecké cestovky jsou nejméně problémové z celé republiky

Liberec - Severočeské cestovní kanceláře a agentury jsou podle statistik České obchodní inspekce nejméně problémové z celé republiky.

Kousek Tibetu najdete i v Liberci. Vyrazte do nového parku

Liberec - Relaxovat nebo se jen tak projít. Nový park v Kubelíkově ulici nabídne všem Liberečanům kousek Tibetu nedaleko centra města. Zahradu přeměnili buddhisté z Centra pro tibetská buddhistická studia Rabten Čhödarling.

Rally Lužické hory startuje, nechybí posádky ze zahraničí

Hrádek nad Nisou - Řev silných motorů se v sobotu opět rozezní Hrádkem nad Nisou a jeho okolím. Na sever Čech míří více jak stovka účastníků druhého sprintu sezony, Rally Lužické hory. Na ně čekají tři rychlostní zkoušky po dvou průjezdech.

Dívka měla platit za vadnou čtečku karet, teď si stěžuje na postup revizora

Jablonec n. N., Liberec - „Dobrý den, kontrola jízdenek." S takovým oslovením se v autobuse nebo tramvaji setkal snad každý. Na pondělní cestu k doktorovi však jen tak nezapomene sedmnáctiletá dívka z Vratislavic. Tu měl revizor pokutoval i přesto, že měla platnou kartu. Důvod? Přístroj mu jednoduše její „lítačku" nenačetl.

Cyklistům začala sezona. Vyrazili na jarní jízdu do Jablonce

Liberec - Jarní cyklojízda odstartovala nejen novou sezonu, ale i další ročník kampaně Do práce na kole. Té se vloni zůčastnilo přes 2500 lidí.

Vyřešeno! Brutálně napadl bezdomovkyni v Liberci a už bručí v cele

Liberec - Liberečtí kriminalisté dopadli útočníka, který minulý týden napadl ženu u bývalé Textilany. Agresorem byl její partner.

AKTUALIZOVÁNO

Ubodal svou dvanáctiletou dceru. Teď si odsedí 26 let

Liberec – Výjimečný trest si odnesl v pátek od Krajského soudu v Liberci čtyřiašedesátiletý Milan Torák. Ten v polovině loňského září brutálně ubodal svou dvanáctiletou dceru. Soud ho za to potrestal šestadvaceti lety vězení.

Espézetky na přání? Radost řidičů střídají obavy úředníků

Liberec - Registrační značka podle gusta řidiče nebude možná už brzy problém. Značky na přání má umožnit novela zákona.

Máme se bát? Rallye Lužické hor se po roce vrací na sever Čech

Hrádek nad Nisou - Hon na čarodějnice. Tak nějak nazývají pořadatelé Rallye Lužické hory útoky proti nadcházejícímu ročníku tradiční soutěže. Ta odstartuje už za necelé dva týdny šestnáctým ročníkem. Proti soutěži se zvedla vlna nevole v mnoha vesnicích na Liberecku už koncem minulého roku.

Ledová sauna: Zmražen na mínus 130 stupňů

Redaktor Deníku si na vlastní kůži vyzkoušel účinky kryosauny. Ta vám během pár vteřin může navodit pocit arktického mrazu.

Liberecký sport je bez dotací, město utáhlo kohoutky

Liberec -  Sportovní kluby v Liberci si budou muset pořádně utáhnout opasky. Město koncem března pozastavilo veškeré čerpání z účelových fondů. Další z úsporných opatření se dotkne desítek oddílů, pro některé z nich to může znamenat znatelné omezení činnosti.

Černý kašel nevymizel, pomůže jen očkování

Liberec – Sever Čech opět dominuje v nelichotivé bilanci. Liberecký kraj patří do trojice lokalit s největším počtem případů černého kašle. Zatímco v celé republice registrují hygienici 7 případů na 100 tisíc obyvatel, v Libereckém kraji je nemocnost o téměř pět případů na 100 tisíc obyvatel vyšší.

Pozor na telefony ze zahraničí, obchodníci zamlčují jejich původ

Liberec - Podezřele levným telefonům se raději vyhněte. To vám nejspíš poradí většina podvedených zákazníků dvou libereckých společností nabízejících nové i použité mobilní telefony.

Střílel na Klause a teď chce dobýt čtenáře s vlastní knihou

Liberec - Knižní bestseller od Pavla Vondrouše? Možná už brzy. Do povědomí veřejnosti se zapsal loňským útokem na bývalého prezidenta republiky Václava Klause. Své myšlenky teď střelec z Chrastavy poctivě sepisuje a vydání své vlastní knížky plánuje do začátku soudního procesu.

Další rozměr zábavy. Liberec má první 5D kino

Liberec - Husí kůže až na zádech, rukojeť sedačky pevně sevřená v dlani a čelo mokré od vodní spršky. Možná nejdelších pět minut v životě zažijete v prvním libereckém 5D kině, které koncem března vyrostlo v obchodním centru Forum.

Hrady a zámky v Libereckém kraji otevřely brány návštěvníkům

Prodloužený víkend přilákal na Sychrov skoro sedm stovek návštěvníků. Sezona začala na většině hradů a zámků v Libereckém kraji.

Hrady a zámky v Libereckém kraji otevřely brány návštěvníkům

Liberec - Prodloužený víkend přilákal na Sychrov skoro sedm stovek návštěvníků. Sezona začala na většině hradů a zámků v Libereckém kraji.

V kraji se vloni podařilo prokázat 29 případů nemocí z povolání

Liberecký kraj - Svrab, zápal plic, spalničky nebo třeba syndrom karpálního tunelu. To všechno jsou nejrozšířenější nemoci z povolání v Libereckém kraji. Podle Krajské hygienické stanice takových onemocnění opět ubylo. Devětadvacet případů v roce 2012 je dokonce nejnižším číslem za posledních deset let.

S přezutím auta nepospíchejte! Počkejte na oteplení

Liberecký kraj - Slunečné počasí, odtávající zbytky sněhu a teploty nad bodem mrazu. To vše láká řidiče k přezutí na letní pneumatiky. Od prvního dubna navíc letní pneumatiky povoluje zákon. Odborníci však varují, optimální čas na přezutí ještě zdaleka nepřišel.

Boj o referendum vrcholí, opozice se raduje

Liberec - Referendum bude, alespoň podle pořadatelů. Sběr podpisů pod petici o uspořádání referenda jde do finále a organizátoři se radují. Už začátkem tohoto týdne chybělo k dosažení kýžené hranice pouhých šest stovek podpisů. Ve hře je liberecké letiště.

Krádež za bílého dne. Ukradl šperky za desítky tisíc korun

Liberec - Hořké probuzení čekalo v sobotu ráno Martina Odvárku. Majitel společnosti Odvarka Bijoux přišel za pár minut o vzorky bižuterie vlastní výroby za desítky tisíc korun. O to více zarážející je místo a čas, kdy se zatím neznámý zloděj odhodlal ke krádeži.

Letošní zima nebyla krutá, říkají bezdomovci

Liberec - „Zima? Letos to šlo přežít," shodují se liberečtí bezdomovci. Mezi ně v pondělí vyrazila redakce Libereckého deníku. Čisté a teplé oblečení, které bezdomovci dostali, z tašek mizelo závratným tempem. Přesto, že zima pomalu končí, pro oblečení využití najdou.

Žabí festival byl poprvé bez žab

Oldřichov v Hájích - Poprvé v šestileté historii se musel Žabí festival v Oldřichově v Hájích na Liberecku obejít bez živých žab. Slunečné počasí sice vyhřálo meze, ne však tolik, aby probudilo spící žáby.

Autobusy v Liberci dostanou na křižovatkách zelenou

Liberec - Odzvoní už brzy zpožděným autobusů? Zmenšit ztráty v kolonách před semafory by měl nový pilotní projekt Technologické agentury. Ta právě v Liberci otestuje systém, který bude automaticky hlídat, jestli jede spoj podle jízdního řádu. Pokud zaznamená zpoždění, upraví podle potřeby zelenou na semaforu.

Následek potyčky v libereckém baru si nese dál

Liberec - Oko osmatřicetiletého muže zůstane po loňském konfliktu s chorvatským fotbalistou navždy poškozeno. Začátkem prosince minulého roku ho totiž při návštěvě baru v centru Liberce napadl dnes už bývalý hráč fotbalového Slovanu. O případu jako první informoval Liberecký deník.

Před velkou vodou bude Liberečany varovat nový výstražný systém

Liberecko - Hladinu Nisy ohlídají snímače v Machníně, Kateřinkách a ve Vratislavicích. Projekt má vyjít město na 220 tisíc korun.

Černá zvěř je noční můrou zemědělců

Liberecko - Nejen Liberecko bojuje v posledních měsících s extrémním přemnožením divočáků.

Pozor na internetové obchody. Podvádí častěji, než si myslíte

Liberec - Pokud nakupujete na internetu, mějte se na pozoru. Česká obchodní inspekce v loňském roce zkontrolovala přes 1200 internetových obchodů. Výsledek? Pochybení inspektoři odhalili u 82 procent z nich.

OBRAZEM: Školáci v Liberci nahlédli pod pokličku armády

Liberec - Zásah vojenské policie, ukázka práce psovodů z Chotyně nebo třeba libereckých chemiků. Třetí den Týdne s armádou přilákal do vojenských kasáren stovky návštěvníků.

Ubodali taxikáře v Liberci kvůli několika tisícovkám. Padly výjimečné tresty

Liberec – Krajský soud v Liberci rozhodoval v úterý o trestech pro vrahy taxikáře. Luboš Nigrin a Roman Brykner si za brutální útok na sedmačtyřicetiletého řidiče taxislužby odnesli výjimečné tresty. Nigrin si odsedí pětadvacet let a Brykner o čtyři roky méně.

Liberecká Nadace Euronisa rozdělí ročně dva miliony korun

Liberec - Až dva miliony korun ročně rozdělí liberecká Nadace Euronisa. Zájem o její podporu je však až trojnásobný.

Pomůžete policii? Totožnost oběšence z Liberce je zatím neznámá

Liberec – Kriminalisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti zatím neznámého muže. Toho našel náhodný kolemjdoucí ve středu 6. března ráno v Pastelové ulici v Liberci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT