Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAEL POLÁK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Lípě vystoupí Melanie Scholtz. Zpívala i pro Mandelu

Česká Lípa - O jejím sametovém hlasu kolují po světě legendy. Jihoafrická černošská jazzová zpěvačka Melanie Scholtz okouzluje hudebníky i kritiky po celém světě, v úterý večer vystoupí v rámci svého českého turné v České Lípě v jazz & blues klubu U bílýho černocha.

Na výstavu brazilského výtvarníka Hoineffa přijely významné osobnosti

Česká Lípa - Slavnostní vernisáží začala v sobotu v galerii Jídelna při Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě výstava brazilského scénografa a sklářského výtvarníka Ricarda Hoineffa.

Hrát v klubu jen s klavírem? Je to návrat k začátkům, říká Never Sol

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - Mimořádný koncert zažila v pátek Česká Lípa. Díky melancholickým klavírním skladbám a krásnému hlasu zpěvačky Never Sol.

Když pes léčí. O canisterapii je v České Lípě velký zájem

Dva psi pudl a fenka retrívra se v českolipské nemocnici starají o pacienty na LDN.

Miluje uherák a kouří. Nemocnice pozvala výživového poradce Petra Havlíčka

„Záplava informací o hubnutí už je tak obrovská, že normální člověk, pokud se o sebe chce sám starat, tak se v tom nevyzná."

Fotbalista a úspěšný žokej. Novák po Velké pardubické líčil: Je to čest

Dubnice - Jezdí dostihy. A do toho hraje fotbal. Marcel Novák z Dubnice patřil v neděli mezi nejzkušenější žokeje na startu Velké pardubické. Ačkoliv se s Kasimem dlouho držel mezi nejlepšími, nakonec z toho bylo šesté místo.

V kinech řádí Marťan. Předlohu k filmu převedl do češtiny překladatel z Lípy

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - „V knize jsou dlouhé technické pasáže, a přesto je to napsané velmi poutavě," říká Michal Prokop, autor české podoby bestselleru.

Bubeník Fajt představí v Lípě melodie inspirované kulturou Levanty

Česká Lípa - Zažít mimořádný hudební projekt bude mít možnost už tento pátek Česká Lípa.

Mládek po likvidaci uranového dolu: V Dukovanech to bude ještě složitější

Hamr na Jezeře /ROZHOVOR/ - Výstřelem zelené světlice ukončil osobně ministr průmysl a obchodu Jan Mládek úspěšnou likvidaci posledního z 97 objektů v areálu někdejšího uranového dolu Hamr I.

Asiat kvůli vízu zatajil vážnou nakažlivou nemoc, k lékaři poslal švagra

Česká Lípa, Liberec - Přijel pracovat na Českolipsko, ale přitom trpěl vážnou infekční chorobou a zatajil to. Při lékařském vyšetření dokonce místo sebe podstrčil svého zdravého švagra.

Okolo Bezdězu ožívá unikátní lesnický park

Po čtyřech letech se unikátní kus přírody na Českolipsku opět probouzí k životu. Státní podnik Vojenské lesy a statky se snaží po delší době rozpohybovat projekt takzvaného Lesnického parku Bezděz, který byl založen už v květnu roku 2011 jako teprve třetí lesnický park v České republice.

Stavbou roku může být i nová výpusť Máchova jezera

Rekonstrukce hráze a výpustního zařízení u Máchova jezera ve Starých Splavech je letos jediným zástupcem Českolipska v soutěži Stavba roku Libereckého kraje.

Ikony undergroundu ukážou v Lípě obrazy, ale i rockovou operetu

Česká Lípa - Narodil se pár týdnů po skončení války v České Lípě a strávil tu celé týdny během svého dětství.

Ředitel sklárny Ajeto: Sklářství se vede nebývale dobře. Ale nejsou lidi

Lindava /ROZHOVOR/ – Loni oslavili dvacet let působení na huti v Lindavě u Nového Boru, krátce poté získali ocenění Firma roku v České republice. Sklářská firma Ajeto Lindava patří do flotily vlajkových lodí, vezoucích poselství, že českému sklu, zejména tomu uměleckému, se znovu ve velkém daří. Zatímco před lety museli skláři svádět první tuhé boje 
s levnou čínskou konkurencí, teď je trápí docela jiná věc: obří nezájem dětí (a potažmo jejich rodičů) o sklářské obory. V kdysi sklářské škole v Novém Boru už mezitím skláře nahradily učitelky do mateřských škol, gymnazisté a bytoví designéři. O tom, jak moc chybí noví řemeslníci, rozvádí v rozhovoru pro Deník také ředitel sklárny Ajeto Jaroslav Turnhöfer.

Učitelé prosí hejtmana o pomoc. Mají strach z vlastního starosty

Jestřebí - Obracíme se na vás s žádostí o jakoukoliv pomoc. Tak začíná otevřený dopis dvanácti učitelů z malé venkovské školy pro 150 dětí v Jestřebí na Českolipsku, adresovaný hejtmanovi Libereckého kraje Martinu Půtovi i senátorovi za Českolipsko Jiřímu Voseckému. Kantoři v dopise žádají oba významné politiky, aby je ochránili před jejich vlastním zřizovatelem, obcí Jestřebí a jejím starostou Karlem Schreinerem.

Mladý malíř z Pihelu je nominovaný na Cenu Jindřicha Chalupeckého

Kamenický Šenov, Pihel - „Kreslící venkovan" Lukáš Karbus ve čtvrtek povede výtvarný workshop v zahradě sklářské umprumky v Šenově.

Na IGS 2015 míří desítky umělců. I z Panamy

Nový Bor - Již 12. ročník Mezinárodního sklářského sympozia se uskuteční od 1. do 4. října.

Chůze po uhlících změní vaši mysl, lákají „borci“ z Volfartic

Unikátní čarodějnická noc pro odvážné: na farmě se bude chodit po rozpálených uhlících.

Nová trasa na Lemberku bude jako samoobsluha s „kójemi“

Expozice, čerpající zejména z depozitářů, představí zámecké zařízení podle uměleckých stylů.

Vladimir Klein: Sklo štípu jako kámen. Majzlíkem

Kamenický Šenov - Rozhovor se sklářským výtvarníkem Vladimirem Kleinem, který v domovském Kamenickém Šenově právě bilancuje půl století své tvorby.

Aneta Langerová: Věřím, že každá emoce má svůj tón nebo harmonii

Česká Lípa /ROZHOVOR/ - V České Lípě vystoupí dnes večer zpěvačka Aneta Langerová v rámci turné k oceňovanému albu „Na Radosti".

Výhrůžky i trestní oznámení. Válka mezi radnicí a strážníky v Lípě dál graduje

Česká Lípa - Odborová organizace městské policie podala podnět státní policii, aby prošetřila překračování pravomocí radních.

Do České Lípy míří Izraelka Dida Pelled, jazzový objev z New Yorku

Česká Lípa - V neděli vystoupí v pražské Redutě, den předtím ji bude moci vidět také Česká Lípa.

Amadeus a Zmrazovač. Na Českolipsko míří divadelní „pecky“ oblíbených souborů

Česká Lípa - Poslední lednový den a Valentýn. V zimních dnech čekají Nový Bor a Českou Lípu dvě už známá představení, ověnčená mnoha cenami.

Geologické unikáty v Ralsku propojí kilometry nových tras

Ralsko - Celkem pětašedesát kilometrů pěších cest, které budou provázané se vznikajícími cyklostezkami, hodlá v oblasti bývalého vojenského újezdu Ralsko vyznačit během letošního roku společnost Geopark Ralsko. 

Maratův Sade: Lípa se chystá na očekávanou premiéru

Česká Lípa - DK Jirásek rozehraje zítra velkou hru o revoluci, svobodě, lásce a dnešní době očima bláznů.

Úsek, kde zahynuli dva policisté, je místem častých nehod

Doksy - Redaktoři odborného magazínu vyhodnotili daný úsek jako „nejnebezpečnější silnici smrti" v Česku. „Před Oborou, za Oborou číhá smrt," napsal v roce 2010 časopis Svět motorů v reportáži, která mapovala celý úsek silnice I/38 mezi Jestřebím na Českolipsku až po Mladou Boleslav. Redaktoři odborného magazínu vyhodnotili daný úsek jako „nejnebezpečnější silnici smrti" v Česku.

Firma miliardáře Vítka nabízí v České Lípě renovované byty k pronájmu

Společnost CPI Byty očekává, že o sídlištní byty 1+1 a 3+1 bude obrovský zájem, nájemníci se už mohou hlásit.

Vlci, pohybující se v rezervaci u Doks, přišli z nížiny, ukázala DNA

Doksy - Bratři ze země rovin a planin. Smečka vlků, která se pohybuje v národní přírodní rezervaci Břehyně-Pecopala u Doks, je příbuzná s vlčí populací, jejímž domovem jsou nížiny na rozmezí západního Polska a východního Německa.

Máj je jako lék, posiloval mě, říká ilustrátor nového vydání slavné básně

Doksy /ROZHOVOR/ - Jako deja-vu. Jako něco, co jste už viděli nebo zažili. Když před dvěma lety vystavoval poprvé v České Lípě Jiří Matula své grafiky, měli lidé pocit, že dílo do té doby na Českolipsku neznámého autora už někde viděli, že jej znají. Matulovo okouzlení Máchovým krajem bylo tak značné a přesné, že jeho práce s máchovskou tematikou vypadaly, jakoby k Máchovi a k Máji už dávno patřily.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT