Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAELA KUNEŠOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Právnickou fakultu chtějí zachránit odvoláním děkana

Plzeň - Snaha o odvolání děkana je jedním z posledních pokusů, jak zachránit plzeňská práva. Hrozí jim totiž odebrání akreditace na rigorózní řízení, tedy udělování titulů JUDr., a omezení magisterského studia. Do něj by fakulta nemohla od příštího roku přijímat studenty.

Nemocnice: Vyšší poplatky přinesou zisk i starosti

Plzeňský kraj – Vyšší příjmy pro nemocnici, ale také větší starosti s vymáháním peněz od dlužníků. To vidí nemocnice v Plzeňském kraji, za možným zvýšením regulačních poplatků za hospitalizaci v nemocnici.

Ve školách začaly maturity

Plzeň - „Jsme připravené,“ hlásí střední školy, které letos čeká premiéra státních maturit. Podle většiny ředitelů byla administrativa spojená s novou jednotnou formou zkoušky dospělosti značně a zbytečně náročná. Nyní by po po čtrnácti letech příprav mělo být konečně vše hotovo.

Nemocná žena trápí své okolí

Plzeň - Pokusy o sebevraždu i útok na bratra, obtěžování okolí i institucí má na svědomí dlouholetá psychiatrická pacientka z Plzně.

Za léky dal přes šest stovek, jinde by stály polovinu

Plzeň - Za stejné léky v různých lékárnách, požadují jiné ceny, rozdíl je značný. Lékárny to vysvětlují tím, že doprodávají zásoby za staré ceny.

Afghánci mají zájem o plzeňské trolejbusy

Plzeň – Jak by mohla fungovat trolejbusová doprava v pětimilionovém Kábulu, chtěli vědět zástupci afghánské vlády v Plzni.

Univerzita bude v rušení diplomů z práv pokračovat

Plzeň - Západočeská univerzita chce nadále pokračovat v rušení diplomů nestandardním studentům. V nejbližších dnech odešle další dvě usnesení. Čtyři již byla odeslána a u zbylých 37 správní řízení ještě pokračuje.

První farmářské trhy přilákaly stovky návštěvníků

Plzeň - První farmářské trhy a také nádherné počasí přilákaly v sobotu k mlýnské strouze stovky návštěvníků. Lidé čekaly obrovské fronty na zeleninu, vajíčka a pečivo. Své produkty zde nabízelo 46 tuzemských pěstitelů, výrobců a farmářů. Zájem o ekologické a regionální potraviny stále roste.

Po volbách je jasné, že učitelé reformu práv nechtějí

Plzeň - Na právnické fakultě v Plzni není ani po skončení voleb do akademického senátu klid. Zaskočeni jsou zejména příznivci reformní části pedagogického sboru.

Desítky studentů žalují práva

Plzeň - Právnická fakulta musí čelit desítkám žalob od vyhozených studentů. Ti nesplnili své studijní povinnosti poté, co škola po skandálu s udělováním titulů zpřehlednila hodnocení a přistoupila na standardní kreditní systém.

Nová rektorka chce dořešit práva

Plzeň - Slavnostní inaugurace nové rektorky Západočeské univerzity Ilony Mauritzové se nesla v duchu problémů právnické fakulty. Není divu. Univerzita se s kauzou potýká již dva roky a ve svém projevu ji tedy zmínil emeritní rektor Josef Průša i jeho nástupkyně.

Hledají se kmotři pro děti z dětských domovů

Plzeň – Adopce na dálku jsou v České republice známé. Občanské sdružení Ve spojení nyní startuje něco jako adopci na blízko.

Onemocněním ledvin trpí každý desátý Čech

Plzeň /ROZHOVOR/ - Čtvrtek 10. března je světovým dnem ledvin. V jeho rámci si mohou nechat tento životně důležitý orgán zájemci ze široké veřejnosti bezplatně vyšetřit v plzeňském dialyzačním středisku B-Braun Avitum v areálu bývalé vojenské nemocnice.

Univerzita v Plzni vytvoří pět set pracovních míst

Plzeň - Na pět stovek pracovních míst vytvoří Západočeská univerzita v Plzni díky svým projektům, jejichž dokončení plánuje do poloviny roku 2014.

Plzeň má babybox, i přes odpor některých lékařů

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Po letech čekání na umístění babyboxu v západočeské metropoli se zakladatel a otec schránek pro odložené děti Ludvík Hess konečně dočkal. Babybox vedle hlavního vchodu Polikliniky Denisovo nábřeží otevřel v úterý za posvěcení plzeňského biskupa Františka Radovského.

Proti šikaně a agresivitě se dá bojovat i bubnováním

Plzeň /FOTOGALERIE/ - Do tělocvičny se hrnou dvě stovky dětí z prvního stupně 2. základní školy v Plzni. Okamžitě se nadšeně vrhají k bubnům, pro každého je tu připravený jeden. Na nic nečekají a s energií, jakou mají jenom děti, do nich prostě mlátí. Za chvíli to v hale přímo hřmí.

Nová rektorka: Nelze odebírat tituly ani rušit diplomy

Plzeň - Podle nové rektorky Západočeské univerzity Ilony Mauritzové neumožňuje současný zákon odebírat tituly ani rušit diplomy. Přesto se o to u několika nejzávažnějších případů na plzeňských právech pokusí.

Západočeská univerzita představila nové vedení

Plzeň - Studenti už mají nové vedení. Nová rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová jej představila na tiskové konferenci. Ve funkci vystřídala Josefa Průšu 1. března.

Primáři varují: Děti z babyboxu nepřijmeme

Plzeň - Plzeň má po letech čekání babybox. Byl nainstalován vedle hlavního vchodu Polikliniky Denisovo nábřeží. Do otevření, které plánuje zakladatel schránek pro odložené děti Ludvík Hess na 8. březen, bude jeho provoz zkušební. Kam se ale budou případní nalezenci z babyboxu vozit, se dosud neví.

Děkan práv: Ze své funkce neodstoupím

Plzeň - Na studentském serveru Západočeské univerzity Dioné se objevila výzva dvou studentů právnické fakulty k odstoupení Květoslava Růžičky z funkce děkana. Podle ní jeho setrvání ohrožuje samotnou existenci fakulty.

Dětem chybí vymezené hranice

Plzeň /ROZHOVOR/ - Hyperaktivní, zlobivé, nepřizpůsobivé - děti s takovou nálepkou často míří do Střediska výchovné péče v Plzni. To pomáhá řešit problémy s výchovou už 15 let. Ze zkušeností nabraných za tuto dobu může jeho vedoucí Petra Štefflová říci, že většina potíží je způsobena rodinou.

Kunová: Že lékaři nechtěli peníze? Nemám slov

Plzeň /ROZHOVOR/ - Nabídku na zvýšení platů ředitelky Fakultní nemocnice v Plzni Jaroslavy Kunové lékaři odmítli. Chtějí se totiž zachovat solidárně a řešit reformu zdravotnictví na celostátní úrovni. Ředitelka jejich postoji nerozumí.

Ředitelka nabídla peníze, ale lékaři nechtějí zradit

Plzeň - Ředitelka Fakultní nemocnice v Plzni nabídla dopisem všem lékařům peníze, které požadovali, tedy osm, deset a dvanáct tisíc korun k platům navíc. Za to chce, aby doktoři okamžitě stáhli výpovědi a snažili se spolupracovat. Rozhodnout se musí do středečního odpoledne.

Babybox děti ohrožuje, bouří se odborníci

Plzeň – „Babybox nemá certifikaci jako zdravotnický prostředek. Ohrožuje vložené dítě přehřátím, podchlazením a nedostatkem kyslíku,“ varuje odborná lékařská veřejnost, která zásadně nesouhlasí s instalací babyboxu v Plzni.

Sebevraždu může odvrátit i domácí mazlíček

Plzeň - „Čím dříve zavoláte, tím lépe,“ říká vedoucí Linky důvěry a psychologické pomoci v Plzni Libuše Lovásová. Ví, o čem mluví, pracuje zde totiž od samotného zahájení provozu a ve středu tomu bylo přesně 15 let.

Studenti: Plzeňská fakulta porušuje zákon

Plzeň – Na plzeňských právech to zase vře. Sílí totiž hlasy, že fakulta nedokončuje reformní kroky, které jí mají umožnit, aby zde mohlo pokračovat magisterské studium.

Plzeňsko řeší kritický nedostatek gynekologů

Plzeňský kraj – „Byli byste ochotni své pacientky odrodit ve fakultní nemocnici sami?“ Takovou otázku nyní klade Plzeňský kraj privátním gynekologům, aby zajistil v případě odchodu nemocničních lékařů z oddělení péči o rodičky.

Bývalý děkan práv dostal za jízdu v opilosti 3 tresty

Plzeň – Bývalý děkan právnické fakulty Jaroslav Zachariáš dostal za jízdu v opilosti hned tři tresty. Deníku to ve čtvrtek potvrdila plzeňská soudkyně Lucie Bočková, která místo soudního líčení zvolila variantu trestního příkazu.

Většina kojenců se do ústavu dostane rovnou z porodnice

Plzeň - O deset dětí více než v roce 2009 přijal vloni Kojenecký ústav s dětským domovem v Plzni. Celkem zde tedy našlo útočiště 84 dětí ve věku od narození do tří let. Podle jeho ředitelky Jany Tytlové to ale o ničem nevypovídá. Že by mohla být hlavním důvodem například ekonomická krize, nepotvrdila.

Záchranka převozy dětí nezvládne

Plzeňský kraj - Plzeňský kraj začíná připravovat krizový scénář, který bude muset použít, pokud lékaři nevezmou své výpovědi zpět a nenastoupí 1. března do zaměstnání. I ten je podle nich udržitelný maximálně tři měsíce.

Vánoční cukroví lze ještě stále objednat

Plzeň – Vánoční cukroví nejde podle cukrářů na odbyt jako dříve. Trh totiž zahltilo téměř o polovinu levnější pečivo z Polska.

Mladá maminka bojuje s rakovinou i finanční situací

Plzeňsko – Jen léky stojí mladou ženu s rakovinou deset tisíc korun měsíčně. Levnější léky užívat nemůže, na ty dražší ale pojišťovna nepřispívá.

Jsem alkoholik. Věta, která je základem léčby

Plzeň – Už se nikdy nechci dotknout dna, říká Standa, který už čtrnáct měsíců nepije.

VZP stopla platby za pacienty s rakovinou, léčbu zaplatí nemocnice

Plzeň - Největší česká pojišťovna VZP podle onkologů vyhlásila až do konce roku stop stav na léčbu nových onkologických pacientů, protože letos už nemocnice vyčerpala peníze. V některých z nich proto pacienty začnou léčit až po Novém roce.

Krajským nemocnicím chybí lékaři

Lékaři, zejména chirurgové a internisté, chybí nemocnicím Plzeňského kraje. Často je tu situace tak napjatá, že pokud by jeden z lékařů odešel, mohla by nemocnice zavřít i celé oddělení.

Česko je na špičce v léčbě cukrovky

Plzeň – V České republice žije zhruba 800 tisíc lidí s cukrovkou. A jejich počet stále stoupá.

V Plzni začal akademický rok, ministr Dobeš prověří kvalitu škol

Plzeň – Ministr školství Josef Dobeš zadal akreditační komisi, aby prověřila kvalitu všech doktorandských studií v České republice. Řekl to na slavnostním zahájení Akademického roku českých vysokých škol, které se historicky poprvé konalo na půdě Západočeské univerzity v Plzni. Popudem k jeho rozhodnutí byly nejen skandály s rychlostudiem na plzeňské právnické fakultě, ale i celková kvalita vysokého školství.

Z nemocnice mizí ložní prádlo za miliony

Plzeň - Ložní prádlo bude plzeňská nemocnice sledovat pomocí čipů. Chce tak zabránit ztrátám.

Švec odmítl ušít invalidovi speciální botu

Plzeň, Klatovy - Radek Sedláček potřebuje speciální botu, lékař mu na ni vystavil potvrzení, švec ji ale odmítl ušít. Prý kvůli možným zdravotním komplikacím.

Rodiče viní lékaře ze smrti své čtyřleté dcery

Plzeň, Bezvěrov - Rodiče čtyřleté Pavlínky chtějí podat žalobu na lékaře a zdravotnický personál. Smrti jejich dcery prý mohli zabránit.

Nemocnice nemohou provádět operace, vyčerpaly limity pojišťoven

Plzeň - Pacienti, kteří čekají na operaci kyčelního kloudu nebo šedého zákalu, si musí počkat až do příštího roku. Fakultní nemocnice v Plzni a nemocnice v Klatovech vyčerpaly limit pro letošní rok. Zákrok by jim tak nikdo nezaplatil.

Silnice za tři miliony nikam nevede

Plzeň - Na Doubravce se mohou "chlubit" unikátní stavbou. Postavili silnici za tři miliony, která vede od nikud nikam.

Nádory mají hlavně lidi na Plzeňsku. Nikdo neví proč

Plzeňský kraj vévodí smutnému žebříčku téměř všech typů nádorového onemocnění v České republice i v celém světě. Riziko, že člověk, který tráví celý život právě v našem regionu, zemře na rakovinu, je obrovské.

Nádory drtí lidi na Plzeňsku, nikdo neví proč

Plzeňský kraj – Plzeňský kraj vévodí smutnému žebříčku téměř všech typů nádorového onemocnění v České republice i v celém světě. Riziko, že člověk, který tráví celý život právě v tomto regionu, zemře na rakovinu, je obrovské.

Kandidátovi na primátora chce univerzita odebrat titul

Plzeň - Náměstek hejtmanky Plzeňského kraje a kandidát na post plzeňského primátora Milan Chovanec může přijít o bakalářský titul získaný na právnické fakultě v Plzni.

Rektor zveřejní viníky právnické kauzy až v pátek

Plzeň - Veřejnost stále ještě nezná jména pěti hlavních viníků aféry na plzeňských právech. Termín jejich zveřejnění přitom vedení právnické fakulty společně s vedením Západočeské univerzity stanovila do konce dubna.

Thank you! Volali Plzeňané

Plzeň - Kolona historických vojenských vozidel projela Plzní, nad hlavami lidí prolétly stíhačky JAS–39 Gripen

Matka utekla od novorozence, pátrali po ní i policisté

Plzeň - Novorozené miminko nechala ve středu ráno jeho matka v porodnici plzeňské fakultní nemocnice. Nakonec ji našli až policisté, kteří po ní vyhlásili pátrání. Dvacetiletá žena byla totiž po předčasném porodu v přímém ohrožení života.

Kolotočář: Prožíváme těžké období

Plzeň - „Jestli se něco nezmění, prožíváme teď začátek konce,“ obává se o své řemeslo 45letý Bohouš Kočka z Klatov.

Zelené světlo odhalí nádor včas

Plzeň - Nové Endoskopické centrum Gastroenterologie funguje nyní na Interním oddělení Fakultní nemocnice Plzeň–Bory. Nahradilo a sloučilo tak dvě nevyhovující pracoviště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT